Turkcell

Turkcell Bil Kazan Nedir? Bil Kazan Nasıl Yapılır?

Turkcell Bil Kazan Nedir? Bil Kazan Nasıl Yapılır? Son zamanlarda sıkça duyulan uygulamalardan biri de bil kazandır. Turkcell Bil Kazan abonelerinin en çok kullandığı uygulamalardan biridir. Turkcell bil kazan Bip uygulaması üzerinden oynayabileceğiniz bilgi yarışmalarından biridir. Eğlenceli bilgi yarışması olmasının yanında bedava 1 GB internet kazanmanızı sağlayan bil kazan ücretsiz yarışma servislerinden biridir.

En çok bedava internet dağıtan operatörlerden biri Turkcell hali hazırda Kim 1 GB İster, BİP Kazan Kazan yarışmalarının yanında yeni yayına aldığı Turkcell bil kazan uygulaması ile hediye internet kazanmanıza olanak tanımaktadır.

Turkcell’in eğlenceli bilgi servisi bil kazan nedir? Turkcell bil kazan soru cevapları, Turkcell bil kazan ücretli mi ve Turkcell bil kazan hilesi var mı sorularına cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Turkcell soru bil internet kazan yarışması detayları hakkında tüm detaylar yazımızın devamında.

Turkcell Bil Kazan Nedir?

Turkcell bil kazan genel kültür sorularından oluşan ödüllü bilgi yarışmalarından biridir. Toplamda 10 sorunun sorulduğu yarışma 2 aşamadan oluşmaktadır. Her aşamada 5 soru sorulur. Her bir soruyu cevaplamak için 15 saniyeniz bulunmaktadır.

İlk aşamayı tamamlayıp dilerseniz ödülünüzü alıp çekilebilir yada devam edebilirsiniz. Tüm soruları doğru bildiğinde 1 GB bedava internet kazanırsınız. İlk aşamada çekilirseniz 250 MB kazanırsınız. Her kullanıcı haftada 1 defa katılmak hakkı bulunmaktadır. Turkcell bil kazan her pazartesi saat 09:00 da sıfırlanır ve ücretsiz 1 hak tanımlanır.

Turkcell BİP Bedava İnternet

Turkcell Bil Kazan Nasıl Oynanır?

Turkcell bil kazan bilgi yarışmasın katılmak ve her hafta bedava internet kazanmak için Turkcell müşterisi olmanız gerekmektedir. Turkcell faturalı ve faturasız tüm müşterilerin katılımına açık olan bil kazan yarışmasına katılmak için BİP uygulamasının telefonunuza yüklü olması gereklidir.

Turkcell bil kazan oynak için yapmanız gerekenler ise;

 • BİP uygulamasını telefonunuza indirip kullanıcı girişi yapınız
 • Bip Keşfet bölümünden “BİL KAZAN” yazılarak kanal takip etmeniz gereklidir
 • Kanalı takip ettikten sonra haftalık yarışmaya başla linkine tıklayınız
 • Toplamda 10 soru sırası ile sorulacaktır ve her soru için 15 saniye süreniz bulunmaktadır.

Turkcell bil kazan her hafta Çarşamba günü büyük ödül yarışması yapmaktadır. Dilerseniz Çarşamba günleri katılarak büyük ödülü kazanabilirsiniz.

Turkcell Bil Kazan Soruları ve Cevapları

Türkcell bil kazan soru ve cevapları bir çok kişi tarafından merak edilen konulardan biridir. Yüzbinler sorudan oluşan bu bilgi yarışmasında tüm soruları yazmak mümkün değildir. Ancak genel bil yarışması olduğu için sıkça duyduğunuz ve bildiğiniz sorular sorulmaktadır.

Yarışma ilk başta size kolay sorular sorarak başlamasına karşın sonlara doğru geldikçe zorlaşmaktadır. Yarışmada sıkça çıkan soruları yorum kısmına bulabilirsiniz.

Turkcell Bil Kazan Ücretli Mi

Turkcell bil kazan yarışmasın katılım ücretsiz olmasına karşın dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bilgi yarışmasında doğru cevap vererek ilerlediğiniz sizden her hangi bir ücret talep edilmez.

Haftada 1 defa yarışmaya katılım hakkınız ücretsizdir anca 2. defa yarışmak isterseniz sizden 1 TL ücret talep edilir. Ayrıca yarışmada ücretli servislerin fiyatı ise;

Yeni yarışma hakkı 1 TL
5. Sorunun baraj olması 5 TL
Büyük ödül yarışması (Haftalık 1 GB) 2 TL
Doğru say jokeri 5 TL
Soruyu değiştir jokeri 5 TL
Süreyi durdur jokeri (10 saniye) 5 TL

Yarışmada yanlış cevap vermek, soruyu değiştirmek, süreyi uzatmak ve doğru saymak joker haklarını almak talebiniz doğrultusunda ücretlendirilir. Eğer soruya yanlış cevap verirseniz ücret ödemek istemiyorsanız yarışmadan çekilebilirsiniz.

Turkcell Bil Kazan Hilesi

Turkcell bil kazan hilesi var mı sorusuna cevap vermek gerekirse alt yapısını yenilen ve güçlendiren Turkcell her türlü hileyi hemen fark etmektedir. Sahte konum, süre durdurma uygulamaları kullanmak uygulamadan ban yemenize ve ceza almanız neden olabilir.

Turkcell bil kazan hilesi yapmak yerine haftalık hakkını kullanıp sorulara cevap vermeniz yeterlidir. Unutmayın hile yapmak artık neredeyse imkansızdır. Hile yapanlar hemen fark edilmektedir.

Turkcell Tam Destek Paketi ( 9 TL’ye 7 GB,1000 DK, 250 SMS)

Turkcell Soruyu Bil İnternet Kazan

Turkcell bil kazan bilgi yarışması hakkında detaylar ve oyun kuralları ise;

 • Yarışmanın her biri beşer sorudan oluşan 2 aşaması bulunur.
 • Toplam soru sayısı 10’dur. Her bir soru 15 saniye içerisinde cevaplanmalıdır.
 •  İlk aşama sonunda kazandığın ödülü alıp yarışmadan çekilebilir veya bir sonraki ödül için yarışmanın sonuna kadar devam edebilirsin.
 • İlk aşama sonundaki seçim anı baraj niteliğinde değildir.
 • Eğer ilk aşamayı baraj haline getirmek istersen BARAJ’a tıklayarak belirlenen ücret karşılığında bu aşamayı baraj haline getirebilir, ödülünü garantileyebilirsin.
 • BARAJ yapmadan devam ettiğin durumda, herhangi bir soruya yanlış cevap verirsen veya verilen süre içerisinde cevaplayamazsan o yarışma için ödül alamadan elenmiş olursun.
 • Her pazartesi sabah saat 09.00’da ücretsiz bir yarışma hakkın tanımlanır.
 • Bu yarışma hakkı o hafta süresince geçerli olur, kullanılmayan haklar bir sonraki haftaya devrolmaz.
 • Ücretsiz yarışma hakkını kullandıktan sonra, bir sonraki haftayı beklemeden tekrar yarışmak istersen SIMDI’ye tıklayıp belirlenen ücret karşılığında yeni yarışma hakkı satın alabilir, şansını deneyebilirsin.
 • SIMDI’ye tıkladıktan sonra kanal içerisinden gönderilen onay işlemine onay vermen gerekmektedir.
 • Ödeme işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde ödülün hattına anında tanımlanacaktır.
 • Her çarşamba, daha büyük ödüller kazanabileceğin büyük ödül yarışması sabah saat 09:00’da açılır ve 24 saat açık kalır.
 • Yarışma bedelini ödedikten sonra yarışma başlar ve ücretsiz yarışma kuralları büyük ödül yarışmasında da geçerli olur.
 • Büyük ödül yarışmasına sadece haftada 1 kez katılabilirsin.
 • Takıldığın sorularda sana yeni bir şans sağlaması için “soruyu değiştir” ve yanlış cevapladığın bir soruyu doğru saymamız için “doğru say” jokerlerini satın alabilirsin.
 • Her yarışma için bu 2 jokeri birer kez kullanabilirsin.
 • Haftalık Yarışmaya Katılım 1 TL, Büyük Ödül Katılım 2 TL, tüm jokerler 5 TL’dir.

Turkcell bip uygulaması üzerinden kazanabileceğiniz bedava internet kampanyaları için Turkcell Bip Bedava İnternet 2023 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Turkcell bil kazan yarışmasını oynamak için bip uygulaması üzerinden giriş yaparak bizzat oynadım. İlk sorular gerçekten çok kolay geldi ancak bedava internet kazanmaya yaklaştıkça zorlaştığını gördüm. Peki ya siz neler düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Turkcell Bil Kazan Hangi Gün Yenilenir?

Turkcell bil kazan her pazartesi saat 09.00 da yenilenmektedir.

Turkcell Bil Kazan Büyük Ödül Hangi Gün Veriliyor?

Turkcell bil kazan büyük ödül yarışması çarşamba günleri yapılmaktadır.

Turkcell Bil Kazan Büyük Ödül Ücretli midir?

Ücretli bir yarışmadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu