Turkcell

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Turkcell Faturaya Ek Telefon Kaç Ayda Alınır, Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Nasıl Sorgulanır, Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Kapatma, Turkcell Faturaya Ek Telefon Kredi Sorgulama, Turkcell Taksitli Telefon Alma Şartları Nelerdir, Turkcellden Taksitle Telefon Almak İçin Gerekli Evraklar ve detaylar yazımızda...

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir; Turkcell, kullanıcılarına kolaylık sağlamaya devam ederken bu defa da telefon alabilme imkanını kolaylaştırmıştır. Yeni telefon almak isteyen Turkcell kullanıcıları taksitleri faturaya yansıtabilmektedir. Turkcell faturalı hat kullananları telefonlarını yenilemek ya da yeni telefon almak için faturaya ek telefon nasıl alınır sorusunu çok sık sormaktadırlar.  Müşterilerine taksitli telefon ve tablet almalarına olanak sağlayan Turkcell taksitleri faturaya yansıtarak peşinatsız telefon alma imkanı sunmaktadır.

Turkcell faturaya ek cihaz yada telefon almak için bazı kriterleri yerine getirmeniz gereklidir. Özellikle taksitli telefon alımlarında kredi puanınız ne kadar yüksek ise alacağınız telefonda buna bağlı olarak daha kaliteli olur.

Sizlere bu yazımızda turkcell faturaya ek telefon nasıl alınır, kaç aylık faturalara verilir ve puan sorgulama işlemi nasıl yapılır sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Turkcell Yıllık Paket Nedir? Nasıl Alınır? Ne Kadar?

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır

Turkcellden taksitle telefon almak için mutlaka turkcelle ait faturalı hat sahibi olmanız gereklidir. Faturalı hat sabinin ayrıca faturalarını düzenli ödemesi ve aksatmaması çok önemlidir. Turkcell puan sorgulamasında size çıkacak puan ne kadar yüksek ise buna bağlı olarak telefon alabilirsiniz.

Turkcell faturaya ek telefon almak için yanınızda kimlik kartı bulunması yeterlidir. Puan sorgulaması yapılırken bankalara olan ödemeleriniz bile önemlidir. Telefon almak aynı kremi çekmek gibidir. Ödemelerinizde sorun varsa kesinlikle telefon alamazsınız. Ayrıca turkcell hattınız üzerinden telefon aldığınızda ödemediğiniz faturalar sizin kredi puanınızı olumsuz etkilediğinden bankalardan kredi yada kredi kartı almanızda sorun yaşamanıza neden olabilir.

Turkcell hattınız üzerinden puanınızı öğrenmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Turkcell satış ofisleri, müşteri hizmetler ve Hesabım uygulaması üzerinden puanınızı sorgulayabilir ve uygun olan telefonları alabilirsiniz.

turkcell-faturaya-ek-telefon.jpg (788×443)

Turkcell Faturaya Ek Telefon Kaç Ayda Alınır

Taksitle telefon almak isteyenler kaç aylık faturalı hat sahibi olmaları gerektiğini merak etmektedirler. Normal şartlarda 6 aylık fatura ödeme durumun olması gerekirsen şimdi 1 aylık kullanıcılara bile fatura üzerinden telefon verilmektedir.

Faturalı hatta geçtikten sonra hemen taksitle telefon almak isteyenlerin mutlaka banka sicilleri temiz olmalıdır. Sorgulama sonucu her hangi bir sıkıntı olmayanlar telefon almalarında sıkıntı yoktur. Eğer beğendiğiniz telefon için puanınız yetmiyorsa 1 yada 2 ay daha bekleyebilir yada arada farkı peşin ödeyerek telefonunuzu alabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Nasıl Sorgulanır

Turkcell faturası üzerinden hat alanların kaç ay ödeme yaptıkları ve toplam ne kadar cihaz borcunun kaldığını sorgulamaları oldukça kolaydır. Turkcell hesabım üzerinden borcunuzu sorgulayabilir yada kalan toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Turkcell faturaya ek telefon borcunu sorgulamak için Hesabım uygulamasından faturalarım kısmına tıklayarak kaç taksit ödemesi kaldığını ve toplam kalan borcunuzu görebilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Kredi Sorgulama

Turkcell faturaya ek olarak verilen telefonlar için taksit seçenekleri bulunmaktadır. Ancak faturaya ek olarak aldığınız telefon Turkcell kredi kullanımı yapılarak size verilmektedir. Telefon alırken sizin için kredi sorgulama yapılarak size telefon alıp almayacağınız belirlenir. Her 1 puan 1 TL olarak belirlenmiştir.

Kredi puan sorgulamasını dilerseniz siz de kendiniz yapabilirsiniz. Turkcell uygulamasına giriş yaparak beğendiğiniz telefonu seçtiğinizde krediniz uygunsa size SMS olarak bu telefonu alabileceğiniz bildirilecektir. Ayrıca Turkcell bayilerine giderek kimlik numaranızı vererek kredi puanınızı sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Bedava İnternet Kazanma Yolları

Turkcell Taksitli Telefon Alma Şartları Nelerdir

Turkcell hattınız üzerinden telefon almak için sağlamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Hat sahibinin mutlaka kendisinin kimliği ile başvuru yapmasının yanında telefon almak için gereken diğer önemli kriterler ise;

 • Seçtiğiniz cihaz için puanınızın yeterli olması gerekli
 • Son ödeme tarihi geçmiş faturanız olmamalı
 • Adınıza kayıtlı hatlarda her hangi bir sorun olmamalıdır

Yasal olarak yapılan düzenleme ile 36 aya kadar taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Kapatma

Turkcell faturaya ek telefon borcu kapatma işlemi için sizden erken iptal bedeli talep etmektedir. Faturaya ek telefon aldıktan sonra iptal işlemi yapmak kalan ayların telefon bedeli sizden peşin olarak talep edilir ayrıca taahhüt verilmişse taahhüt bedeli toplu olarak alınır.

Turkcellden Taksitle Telefon Almak İçin Gerekli Evraklar

Turkcell hattınız üzerinde telefon almak için mutlaka hat sahibinin bireysel olarak kimlik kartı ile Turkcell mağazalarına başvurması yada Turkcell hesabım üzerinden başvurması gereklidir.

Sizlere bu yazımızda Turkcell faturaya ek telefon nasıl alınır sorularına cevap vermeye çalıştım. Faturaya ek taksitli telefon almayı düşünenler aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirler.

 

Turkcell Faturaya Ek Telefonu Kimlere Veriyor?

Turkcell 8 aydan beri faturalı hatlarını düzenli ödeyen kişilere bu imkanı sağlamaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Telefondan Kaç Tane Alabilirim?

Kişi başına sadece 2 tane telefon alınabilir.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanabilirim?

0532 532 00 00 numarası üzerinden bağlantı sağlayabilirsiniz.

9 Yorum

 1. Ben faturama ek telefon aldım ve taksitlerim bitti buna rağmen bana halen kredi puanı verilmiyor neden?

 2. 3500 puan var, 6000 tl telefon fiyatı,2500 tl nakit ödenecek,3500 puan nasıl taksitlendirilecek kaç ay

   1. Türksel mobidende sipariş verebiliyorsun sana telefonu kargo getiriyor kardeşim sormmuyor bile kimsin diye

 3. Ben faturanın üzerinde telefon almak istiyorum uygun olacak şekilde puanım ne kadar öğrene bilirmiyim

  1. Türksel mobidende sipariş verebiliyorsun sana telefonu kargo getiriyor kardeşim sormmuyor bile kimsin diye

 4. nereden öğreniyoruz bu kaç aylık faturalı olduğumu kaç puanım olduğunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu