reklam
Teknoloji Haberleri

Facebook Beni Engelleyenleri Görme

Facebook Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Facebook’ta beni engelleyenleri görme; Sosyal medya kullanımı oldukça fazla olan ülkemizde özellikle Facebook aktif olarak kullanılmaktadır. Facebook dünyada sayısı oldukça fazla olan bir sosyal paylaşım ağıdır. “Facebook engellendiğimi nasıl anlarım?” ya da “Facebook beni engelleyenleri görme” adımlarını araştırıyorsanız içeriğimizde tüm detayları inceliyoruz. Neredeyse en eski sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook, hala pek çok kişi tarafından kullanılmaya devam edilerek popülerliğini kaybetmiyor.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Facebook Kişi Engelleme

Kendisine Facebook hesabı açanlar için binlerce kilometre ötede tanımadığı kişilerle bile iletişim kurma şansı veren Facebook, kullanıcıları için onay verdiği kişiler ile arkadaş olma veya istemediği kişileri de arkadaşlıktan çıkarma veya engelleme imkanı sağlıyor. Eğer siz de daha önce iletişim kurduğunuz bir kişinin gönderilerini sonradan göremiyor, mesaj atamıyor ya da ona ait hiçbir bilgiye site üzerinden ulaşamıyorsanız büyük ihtimalle engellenmiş olabilirsiniz. Bu yazımızda ise bu gibi durumlar için “Facebook Beni Engelleyenleri Görme” ve “Facebook Engellendiğimi Nasıl Anlarım?” sorularına cevap arıyoruz.

Facebook Beni Engelleyenleri Görme

Google üzerinden “Facebook Beni Engelleyenleri Görme” olarak arama yapıyorsanız ne yazık ki Facebook’ta, sizi engelleyenleri görebileceğiniz veya bir listeye ulaşabileceğiniz özel bir sayfa mevcut değil. Çünkü şirketin gizlilik şartları programı uyarınca, bu gibi bazı kişiye özel olarak saklanması ve kaydedilmesi gereken bilgileri başka bir kullanıcısı ile direkt olarak paylaşmasına imkan verilmiyor. Ama tabii sizin gibi “Facebook Engellendiğimi Nasıl Anlarım?” sorusunu merak eden araştıran on binlerce kişi olduğu için bazı kişiler, farklı birkaç yöntem aracılığı ile kendilerini engelleyen kişileri tespit edebileceğiniz yollar türettiler. Sizler için derlediğimi bu yöntemler ile “Facebook’ta beni engelleyenleri nasıl görürüm?” sorunuza, bu içeriğimize okuduktan sonra yanıt alacaksınız.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise eğer bir kişi, Facebook’ta programı üzerinden ve ani bir şekilde size görünmez hale geldiyse bunun sebebi olarak o kişinin kendi isteği ile Facebook hesabını kapatmış olmasından da kaynaklandığını atlamayın. Yani eğer bir gün ani bir şekilde ana sayfada bazı kişilerin durumlarını takip edemiyorsanız, bu kişinin ya da kişilerin hepsinin sizi engellediğini söylemek yanlış olur. Siz de aşağıda adım adım anlattığımız yöntemleri takip ederek isterseniz “Facebook Beni Engelleyenleri Görme” araştırmanızın sonucunu öğrenebilirsiniz. Burada anlattığımız yöntemler için isteseniz kendi hesabınızı, isterseniz de bir başkasının hesabını kullanabilirsiniz. Eğer her iki yöntemden de sonuç alamazsanız Facebook oturumlarından tamamen çıkış yaptıktan sonra tekrar oturum açarak adımları tekrar edebilirsiniz.

Buyurun “Facebook Engellendiğimi Nasıl Anlarım?” sorusunun cevabı için izlemeniz gereken adımlara beraber bakalım.

Instagram Beni Engelleyenleri Görme

Kendi hesabınız üzerinden:

 • Eğer Facebook üzerinden bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken şey, hemen Facebook arama çubuğuna, engelleyip engellemediğini merak ettiğiniz kişinin profilini aratın.
 • Eğer ismini yazdığınız kişinin profil sayfası, yaptığınız arama sonucunda gözüküyorsa bu kişi sizi engellememiştir. Belki de siz farkında olmadan o kişi tarafından yanlışlıkla arkadaş listesinden çıkarılmış olabilirsiniz. Bu durumda ise karşı tarafa mesaj atarak durumu öğrenebilirsiniz.
 • Tabii ki Facebook’un gizlilik özelliğini kullanan birçok kişi gibi bu kişi de profilini açık etmemek için aramaya kapatmış da olabilir ve bu nedenle bu yöntem çok kesin bir sonuç vermiyor.

facebook hesaplarınızdan çıkış yapma - tech dergi

Başka bir hesap üzerinden:

 • Facebook platformu üzerinden sizi engelleyen bir kişinin olup olmadığını belirlemenin en kolay ve en pratik yollarından birisi de bir başka kişinin hesabına girerek bu hesap üzerinden sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini araştırmak oluyor.
 • Kendi hesabınız üzerinden yapacağınız aramaya göre çok daha doğru bir sonuç verebilecek olan bir başka hesap üzerinden profil aratma yöntemini kullanmak için Facebook kullanıcısı olan istediğiniz bir arkadaşınızın yardımına başvurabilirsiniz. Onun hesabı üzerinden sizi engellediğini merak ettiğiniz kişinin profilini, yaptığınız arama sonuçlarında görebiliyor fakat kendi hesabınız üzerinden yaptığınız aramalarda göremiyorsanız bu kişi sizi engellemiş anlamına geliyor.
 • Eğer hem kendi hesabınız hem de arkadaşınızın hesabı üzerinden yaptığınız aramalarda, aradığınız kişinin profili çıkmıyorsa, o kişi ya profilini aramalara kapatmış olabilir, ya hesabını dondurmuş olabilir ya da son bir seçenek olarak hem sizi hem de arkadaşınızı engellemiş olabilir.

Herhangi bir hesap kullanmadan:

 • Eğer yukarıda sizin için anlattığımız yöntemleri deneyerek istediğiniz sonucu elde edemediyseniz ya da kesin bir cevap almak istiyorsanız bir de hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra Facebook üzerinden aramayı deneyin.
 • Eğer bu arama sonucunda, arattığınız kişinin profili görülüyorsa bu kişi tarafından kesinlikle engellenmişsiniz anlamına geliyor.

Sohbet geçmişini inceleyin:

 • Eğer sizi engellediğini düşündüğünüz kişi ile daha önce Facebook üzerinden mesajlaştıysanız ve bu konuşma hala sizin mesajlarınız arasında görünüyorsa engellendiğiniz tespit etmek için buradan da bakabilirsiniz.
 • Engellendiğinizi düşündüğünüz kişi ile daha önce gerçekleştirdiğiniz sohbetinizi açın ve karşı tarafın isminin üzerine tıklamayı deneyin.
 • Eğer fare imleci, bu kişinin Facebook ismin üzerinde olduğu halde, tıkladığınız zaman o kişinin profili açılmıyorsa yine engellenmiş olduğunuz anlaşılıyor.

Facebook Massenger’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

“Facebook Massenger’da engellendiğimi nasıl anlarım?” sorusunu araştırıyor ve buna bir cevap arıyorsanız yapabileceğiniz en kolay yöntem, sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye buradan bir mesaj atmak olacak. Bunun için:

 • Facebook Messenger uygulamasını açın.
 • Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye bir mesaj atmayı deneyin.
 • Eğer bu kişiye attığınız mesaj gönderdikten sonra “Bu kişiye ulaşılamıyor” şeklinde bir yazı ile karşılaşırsanız ya da attığınız mesaj o kişiye hiçbir zaman iletilmemiş olarak gözükürse ya o kişi sizi engellemiş olabilir ya da hesabını dondurmuş olabilir.

Canlı TV İzle Kim Instagram Pro Instagram Gizli Profil Görme

Facebook Engelimi Nasıl Kaldırırım?

Eğer yukarıda size anlattığımız yöntemleri kullandınız ve bir kişi tarafından engellendiğinizi fark ettiyseniz “Facebook engelimi nasıl kaldırırım?” sorusu aklınıza gelmiş olabilir ancak maalesef bu durumda engelinizi kaldırmanız mümkün olmuyor.

Facebook’ta Engelleme Nasıl Yapılır?

İsterseniz siz de aşağıdaki adımları uygulayarak Facebook profilinize ulaşmasını istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz:

 • Öncelikle Facebook ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan “küçük ok işareti”ne tıklayın.
 • Ardından açılacak olan menü üzerinden “Ayarlar”ı seçin.
 • Ayarlar sayfasının sol tarafında yer alan “Engelleme” butonuna tıklayın.
 • Son olarak da engellemek istediğiniz kişi ya da kişilerin adını yazarak istediğiniz kişiyi siz de engelleyebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme ve Kapatma 

Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? 

 

Facebook Engellediğim Kişi Profil Resmimi Görebilir mi?

Engellediğiniz kişi profilinizdeki değişiklikleri göremez.

Facebook Engellediğim Kişi Mesaj Atabilir mi?

Facebookta engellediğiniz kişi size mesaj atamaz.

Facebook Kullanımında Yaş Sınırı Kaçtır?

13 tür.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu