reklam
Sosyal Medya

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme ve Kapatma

Facebook Hesap Kalıcı Olarak Silme ve Kapatma? Güncelliğini koruyan ve eskimeyen uygulamalardan biri de Facebook’tur. Facebook kullananlar kimi zaman hesabını kapatmada sıkıntı yaşayabilmektedirler. Facebook dünyada sosyal medyayı kullananlar arasında gerek paylaşım gerek mesajlaşma açılarından uygulamalardan bir tanesi özelliğini taşımaktadır. Milyarlarca takipçi ile birlikte süregelen bu yolculukta aslında güç ve sayı her geçen gün artmakla beraber kullananlar arasında hesabı silme ya da kapatma konusu da yaşanan durumlardır.

Facebook son yılların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olduğuna göre artık bir iletişim aracı sınıfına da girmiştir. Telefon ya da mail yerine insanlar arasında mesajlaşma trafiği Facebook üzerinden süregelir. Bunun yanı sıra olup biten tüm olaylardan da haberdar olmak mümkün olmaktadır. Bir taraftan Facebook’a üyelik çığ gibi büyürken diğer taraftan da bu sistemden çıkmak isteyenler olabilmektedir. Bu imkânda kullanıcıya çeşitli opsiyonlarla sağlanabilmektedir.

Facebook Hesabı Silme İşlemi

Facebook hesabının silinmesi için sıkılmanın dışında acil nedenlerde olabilir. Bunların başında başkalarının eline geçmiş bir hesap, virüs kapılmış bir durum ya da hesap sahibinden habersiz yapılan paylaşımlardır. Bu tür durumlarda Facebook hesabı silinmesi net bir karardır.

Facebook’ta hesap dondurulması sonrasında artık kimse hesaba ulaşamaz. Asla aranmada hiçbir şekilde görülemez. Sadece bu durumda aktif olan tek şey Messenger kısmıdır. Buradan mesaj alıp gönderme aynen devam edecektir. Hesabı tamamen silmek yerine dondurmak seçeneği yapıldığı takdirde bu zamana kadar eklenilen arkadaşların, fotoğrafların geri dönüşümü olmadan silinmesi yerine bir kenarda kalması sağlanır. Sosyal medyadan sıkılma durumunda bir süre ara verme seçeneği bu opsiyonla yaşanabilir. Oysa silme seçeneği kullanılırsa yapılan  tüm paylaşımlar da beraberinde yok olacaktır.

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook Hesap Dondurma

Facebook kullanmak istememe ya da bir süreliğine uzaklaşma fikri geldiğinde Facebook hesabı dondurulabilir. Bu yöntem hem çok etkili hem geri dönüşümü olan bir yöntemdir. Zira bir kalemde silmek yerine dondurmak sonradan yeni bir karar değişikliğinde paylaşımların yok olmaması adına iyi bir karar olacaktır. Hesabı dondurabilmek için şifreyle sayfanıza girmek; ayarlar kısmından hesap dondurma seçeneğini tıklamak yeterli olacaktır.

Facebook hesabı silme hesabı yapıldıktan sonra belli bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Bu sürede yaklaşık 90 gündür. Fotoğraflar ya da paylaşımlar silinir ancak yapılan mesajlaşmalar hemen silinmez bunun için de bu süre gereklidir. Yavaş yavaş bilgiler silinecektir. Bu arada bu işlemler sırasında hesaba girme durumu söz konusu olursa yani hesapta hareketlilik olursa hesap silinmez. Günümüzde Facebook hesabı olmayan yok denecek kadar azdır. Artık çocukların bile hesapları vardır ki; sosyal medya bu yaştakiler için aslında hiç de lüzumlu bir durum değildir. Bazen öyle durumlar yaşanabilir ki, Facebook hesabının silinme talebinin istenmesi için fazlaca neden yaşanabilir.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek demek; hiçbir şekilde dönme imkânının olmaması demektir. Facebook hesabı silindiğinde bu güne kadar her ne paylaşım yapılmışsa, kimlerle arkadaş olunmuşsa hepsi silinir. Facebook bünyesinde olan sayfa yöneticilikle veya olan sayfalarda aynı anda geri dönüşümsüz silinir. Dolayısıyla silme işleminden emin olana kadar her zaman önerilen dondurulmasıdır.

Facebook hesabı bu opsiyonlarla silinebilir. Önemli olan konu hakkında net karar vermektir. Konu sosyal medya olduğunda Facebook ya da başka bir uygulamada yapılması gereken şey mümkün olduğunca kararında kullanmak, deyim yerindeyse esiri olmamaktır. Böylelikle zarar görmek olası değildir.

Facebook hesabınızı dondurmak yerine kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemini yapmak için yapmanız gerekenler ise;

 • Facebook hesabınıza kullanıcı adı ve şifreni ile giriş yapmanız gerekiyor
 • https://www.facebook.com/help/delete_account linkine tıklayınız
 • Facebook hesabı kalıcı olarak silme adımında karşını çıkan sayfadan
 • Hesabınızı dondurabilir yada kalıcı olarak silebilirsiniz.
 • Hesabı sil linkine bastığınızda sizden şifrenizi girmeniz istenecektir
 • Şifre giriş yaparak işlemi onayladığınızda hesabınız tekrar açılmamak üzere silinecektir.

Facebook Hesabını Silme Linki 2023

Facebook hesabını silmek için kullanabileceğiniz link https://www.facebook.com/help/delete_account adresidir bu adresten facebook hesabınızı silebilirsiniz.

Facebook Hesap Silme Linki>>>>> https://www.facebook.com/help/delete_account

 • Telefonunuzun tarayıcısından Google Chrome girin
 • Chrome açtıktan sonra facebook masaüstü görüntüsüne geçiş yapın
 • Facebook uygulamasına giriş yapın
 • Dilerseniz bu linke https://www.facebook.com/help/delete_account tıklayarak direk hesap silme sayfasına gelebilirsiniz.
 • Tıkladıktan sonra karşınıza gelecek sayfada Hesabı Sil yazısını göreceksiniz
 • Hesap Sil yazısına tıklayarak işlemi onaylayın ve şifrenizi girin
 • Facebook hesabınız artık kısa süre içerisinde silinecektir.

Facebook Hesap Kapatma

Facebook hesabını kapatmak için sizde yukarıda verdiğim linki kullanarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabı kalıcı olarak silme işlemi 30 güne kadar sürebileceğinden tekrar giriş yaptığınızda hesabınız aktif olur bu yüzden silme işlemi yaptıktan sonra hesabınıza girmemeniz gereklidir.

facebook hesabı silme

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorum diyorsanız;
 1. Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan ?revision=775268102955119&name=fb darkbluechevron desktop&density=1 simgesine tıklayın.
 2. Ayarlar‘a ve ardından sol sütundaki Facebook Bilgilerine tıklayın.
 3. Dondurma ve Silme linkine tıklayın
 4. Hesabı Sil‘i seçin ve ardından Hesabı Silme İşlemine Devam Et‘e tıklayın.
 5. Şifrenizi girin, Devam‘a ve ardından Hesabı Sil‘e tıklayın.
 6. Hesabınız artık hemen silinecektir
Hesabımı silme işlemini iptal edebilir miyim?
 
Hesabınızı silme işlemini başlatmanızın üzerinden henüz 30 gün geçmediyse işlemi iptal edebilirsiniz. 30 günden sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bilgilerinizi geri getiremezsiniz.
 
Paylaştığınız her şeyin silinmesi, silme işleminin başlamasından itibaren 90 güne kadar sürebilir. Bu bilgiler silinirken, Facebook’u kullanan diğer kişiler bunlara erişemez.
 
Facebook hesabınızı silme işlemini iptal etmek için:
 1. Hesabınızı sildikten sonraki 30 gün içerisinde Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Silme İşlemini İptal Et‘e tıklayın.

Facebook Hesabını Silince Messenger da Silinir Mi

Facebook hesabını kapatmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biride facebook hesabı kalıcı silince messenger hesabı da silinir mi sorusudur. Eğer hesabınız kapatırsanız facebook ile bağlatılı çalışan messenger hesabınızda kapatılır ve asla kullanamazsınız.

Facebook hesabı silindiğinde messenger da silineceğinden siz sadece messenger kullanmak istiyorsanız hesabınız silmek yerine hesabınızı dondurabilirsiniz.

Facebook Hesabını Silince İnstagram Silinir Mi

Facebook hesabını silince instagram da silinir mi sorusu genelde instagram hesabına facebook bağlantısını kullanarak girenler tarafından çok sık sorulmaktadır. Eğer facebook hesabını kapatıp sadece instagram kullanmak istiyorsanız bağlantıyı kaldırmanız gereklidir.

Instagram hesabınızın başka sosyal ağlarla bağlantısını kesmek ve bu ağlarda Instagram gönderisi paylaşmayı durdurmak için:

 1. Profilinize gidin ve ?revision=775268102955119&name=instagram sidetrayhamburger ios&density=1 simgesine dokunun.
 2. ?revision=775268102955119&name=instagram sidetraysettings ios&density=1Ayarlar‘a dokunun.
 3. Hesap‘a dokunun.
 4. Bağlı Hesaplar‘a ve ardından site adına dokunun.
 5. Hesaptan Kaldır‘a (iOS) veya Bağlantıyı Kaldır‘a (Android) dokunun.
 6. Evet, Bağlantıyı Kaldır‘a dokunun.

Facebook hesabını silerseniz instagram hesabı silinmez.

Facebook Hesabı Silinince Mesajlar ve Yorumlarda Silinir Mi

Facebook hesabını silme işlemi onaylandığında artık profilinize kimse erişmez ama yorumlarınıza belli bir süre erişilebilir. Facebook hesabı kapatıldığında yada silindiğinde mesajlara ulaşmanız mümkün değildir.

Facebook Messenger’da Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır?

Facebook Hesabını Kapatmak İçin Kaç Şikayet Lazım

Çok sık yaşanan sorunlardan biride sahte facebook hesapları yada başkasını taklit eden hesapların kapatılması sorunudur. Eğer başka birinin hesabını şikayet yolu ile kapatmak istiyorsanız farklı en az 10 tane hesaptan şikayet ederseniz hesap kapatılır.

Sizlere bu yazımızda Facebook hesabı kalıcı olarak silme, Facebook hesabını kapatma ve Facebook hesap kapatma linki işlemi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

 

Facebook Hesabını Silme İşlemini İptal Etmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

30 gün içerisinde Facebook hesabınıza tekrardan giriş yapmanız gerekmektedir.

Kaç Şikayet Facebook Hesabını Kapatır?

En az 10 farklı hesaptan şikayet yapılması durumunda Facebook hesabı kapatılır.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Kaç Günde Silinir?

30 günde silinir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu