Teknoloji Haberleri

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, KYK Wifi Şifremi Unuttum

KYK Wifi Şifremi Unuttum, Kyk Wifi Şifresi, GSB Wifi Şifremi Unuttum, GSB İnternet Şifresi Değiştirme, KYK İnternet Giriş Nasıl Yapılır, KYK İnternet Şifresi Alma, KYK İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir, KYK İnternet Şifremi Unuttum, Bilgisayardan KYK İnternet Ağına Bağlanma, KYK Wifi İnternet Erişimi Yok Hatası, KYK İnternet Bağlantı Sorunu, KYK Kullanıcı Aktif Değil Hatası gibi bilgiler yazımızda...

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum KYK internet şifresi; Öğrenciler, barınmanın yanında en çok ihtiyacı internet bağlantısı konusunda çekmektedir. Yurtta kalan öğrencilerin sıkça karşılaştığı problemlerden biri de internet şifresini unutmaktır. Kredi Yurtlar Kurumunda kalan neredeyse 1 milyona yakın öğrenciye verilen KYK internet ile hem derslerine destek alabilir hem de sosyal medya hesaplarınıza giriş yapabilirsiniz. Yurtta kanlan öğrencilere fayda sağlayan kyk interneti sayesinde bütün işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kayıtlı olduğunuz KYK öğrenci yurdunda ücretsiz internetten yararlanmak için şifre alma işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır. KYK wifi internet şifresi e-devlet üzerinden alınırken şifre yenileme unutulan şifre işlemleri ise yapmanız gerekenler ayrıntılı olarak yazımızda.

Sizlere bu yazımızda KYK wifi şifre nasıl alınır, KYK şifre değiştirme ve alma, KYK wifi şifremi unuttum ile kyk internet şifresi nasıl sıfırlanır sorularına cevap vermeye çalışacağım.

KYK Wifi Kota Sorgulaması Nasıl Yapılır? (Yenilendi)

KYK İnternet Giriş Nasıl Yapılır

Kyk internet sitesi oturum açma işlemi için tarayıcınıza wifi.kyk.gov.tr adresini yazmanız gerekmektedir. KYK wifi ana sayfasına normal şebeke bağlantısında yani 3G yada 4.5G ile bağlanmanız mümkün değildir. Mobil interneti kapatarak kablosuz wifi ağından bağlanabilirsiniz.

KYK internet sitesi sizlere internet bağlanmanız için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir sayfadır. KYK wifi oturum açma işlemi için kullanıcı adı ve şifresini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

KYK Wifi Şifresine Nereden ve Nasıl Alınır

Kyk wifi şifresi e-devlet üzerinden verilmektedir. İnternet şifresi oluşturma işlemleri için e-devlet menüsüne girdikten sonra kyk wifi internet şifresini değiştirme işlemi başka hiç bir yerden yapılmaz. KYK wifi şifresini değiştirmek için sadece e-devlet üzerinde giriş yaptıktan sonra öğrenci taahhüt sözleşmesini onaylandıktan s0nra size şifre verilmektedir.

kyk-internet-sifresi-degistirme.jpg (640×400)

KYK İnternet Şifresi Alma

KYK wifi şifre alma adımlıları ise;

 • Taahhüt onaylama
 • Başvuru formu
 • Şifre oluşturma

Kyk internet şifresi alma adımlarında ilki olan taahhüt onaylama işlemi sizin internet kullanımı konusunda uymanız gereken kurallar yazmaktadır.

Kyk şifresi oluşturma kuralları ise;

 • En az 8 karakter
 • En fazla 12 karakter

girerek kyk internet şifresi oluşturabilirsiniz.

KYK İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir

Mevcut KYK wifi şifresini değiştirmek istiyorsanız şu an kullandığınız şifre ile bunu yapmanız mümkün. KYK internet sayfasına (wifi.kyk.gov.tr) giriş yaparak “Şifre Değiştirme” menüsünden güncel KYK şifre değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlk defa şifre alma işlemi e-devler üzerinden yapılırken şifre değiştirme işlemleri ise (wifi.kyk.gov.tr) adresindeki Şifre Değiştir menüsünden yapılmaktadır. Şifre değişikliği yaparken en az 8 karakter en fazla 12 karakter olması yeterlidir.

KYK İnternet Şifremi Unuttum

Eğer KYK internet şifrenizi unutursanız tekrardan e-devlet üzerinden şifre almanız mümkün değilidir. Unutulan kyk wifi şifresi için yurt idaresine başvuruda bulunmanız gereklidir.

KYK internet sitesine girişte şifremi unuttum adımı olmadığı için şifrenizi değiştirmek yada sıfırlamak kesinlikle mümkün değilidir. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından size verilen yeni şifre ile paneli girdiğinizde sizden yeni şifre oluşturmanız istenecektir.

 • Şifreniz en az 8 en fazla 12 karakter olmalıdır
 • Yeni şifrede en az 1 tane büyük harf olmalı
 • En az 1 tane rakam
 • Türkçe harfler kullanılmamalıdır (ş, ö, ç, ğ, vs.)
 • Başkasının bileceği kolay şifreler belirlemeyin

Bedava İnternet Kazan – Bedava İnternet Veren Uygulamalar

KYK Wifi Ağına Nasıl Giriş Yapılır

Wifi ağına giriş yapmak için kredi yurtlarına kalmanız gereklidir. Kredi yurtlarında kalıyorsanız size özel kullanıcı ve şifre ile internet kullanabilirsiniz. KYK wifi ağına bağlanmak için;

 • Telefonun mobil ağını kapatıp Wifi açılır
 • Ağlar arasında bulunan “KYKWIFI” ağını bulup bağlanın
 • Bağlan tuşuna bastıktan sonra size tarayıcı ağına yönlendir
 • Tarayıcı ağında açılan sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz
 • Eğer sayfa açılmaz ise internet tarayıcısına https://wifi.kyk.gov.tr/ adresini yazabilirsiniz.

Bilgisayardan KYK İnternet Ağına Bağlanma

KYK wifi internet ağına bilgisayardan bağlanmak için  wifi.kyk.gov.tr adresine girip yaparak TCKN ve şifreniz ile girmeniz gereklidir. Karşınıza gelen sayfada Aktif Servis : SINIRSIZ_INTERNET alanından başlat diyerek Bilgisayardan KYK internet bağlanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

kyk şifre alma, kyk şifre değiştirme

KYK İnternet Kotası ve Sınırı

Geçen yıllardan sınırsız ve kotasız KYK internet bağlantısı sunan KYK bazı öğrencilerin interneti amacı dışında kullanması, film indirmesi gibi nedenlerden dolayı kyk internet kotası getirmiştir. Öğrenciler kyk internet kotaları bittiğinde internet bağlantıları kesilecektir.

Aylık 16 GB internet hakkı bulunan öğrenciler kullanıcı ve şifresi ile giriş yaparak 1 ay içinde istedikleri zaman kullanabilirler. Kotanız bittiğinde ağa erişiminiz kotanız yenileninceye kadar duracaktır.

KYK internet kotası sorgulamak için ve ne kadar interneti kaldığını görmek için https://wifi.kyk.gov.tr/ adresine giriş yaparak kota sorgulama adımını takip etmeleri yeterlidir. KYK interneti ne kadar kaldı sorusuna cevap bulmak için kotu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

KYK Kullanıcı Adı Nedir

Kyk kullanıcı adı internete bağlanmak için zorunlu olarak doldurulması gereken kısımlardan biridir. KYK kullanıcı adı T.C. numarasıdır. İnternete bağlanırken T.C. numaranızı ve size özel şifrenizi girmeniz yeterlidir.

KYK İnternet Ayın Kaçında Yenilenir

KYK wifi interneti her ayın başında yenilenir. Bütün yurtta kalan öğrencilere verilen internet kotası her ayın başında yenilenir. Kullanılmayan internet hakları diğer aya devir etmez.

Kyk internet hızı ayın ilk başında hızlı iken sonradan hızında yavaşlama meydana gelebilir. KYK internet kotası kaldırma işlemi şu an için her hangi programla kesinlikle yapılmamaktadır.

Genelde sorulan sorulardan biride kyk internet izleniyor mu sorusudur. Ağa yönetici sizin hangi siteye girdiğinizi ve yaptığınız işlemleri görebilir. Kyk interneti kullanarak kesinlikle yasaklı sitelere giriş yapmayınız.

KYK Wifi İnternet Erişimi Yok Hatası

Çok sık karşılaşılan hatalardan biride internet bağlantısı yok hatasıdır. KYK ağına bağlanmanıza rağmen internete bağlantı gerçekleşmiyorsa ilk olarak gerekenler ise;

 • Mobil ağınızı kapatın
 • VPN kullanıyorsanız devre dışı bırakın
 • Doğrulama sayfasına giriş yapamıyorsanız tarayıcıya adresi kendiniz yazmalısınız https://wifi.kyk.gov.tr bu adresi yazarak doğrulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.
 • Aynı anda 2 cihazdan giriş yapmaya çalışmak maksimum giriş denemesi hatası almanıza neden olur
 • Bilgisayardan giriş sorunu yaşıyorsanız wifi sürücüsünü güncellemeniz gerekmektedir.
 • İnternetin yoğun olarak kullanıldığı akşam saatlerinde kendiliğinden sistemden çıkış yapabilir

Yukarıda sebeplere rağmen halen kyk internetine bağlanıyor ama internete giremiyorsanız doğrulama sayfasının gelmemesi yada bağlantı yok hatası almanız durumunda telefonunuz çerezlerini silmek ve açık kapamak sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Kyk wifi 256k internet service ne demek sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse bu internetinize kota ve sınır geldiği anlamına gelir.

KYK İnternet Bağlantı Sorunu

KYK internet ağına bağlanamıyorsanız sorunu çözmek için mobil cihazdan http://portal.kyk.gov.tr/ adresine girip açık olan oturumu kapatabilirsiniz. Tekrar bilgisayardan bağlanmayı denediğiniz bağlantı sorunun ortadan kalktığını görebilirsiniz.

KYK Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK wifi ağına giriş yaparken kullanıcı aktif değil hatası alabilirsiniz. Bu uyarı hesabınızın pasif hale getirildiği anlamına gelir. İdari birime başvurarak tekrar hesabınız aktif hale getirip kullanamaya başlayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda kyk wifi internet bağlanma, kyk wifi şifremi unuttum ve kyk wifi internet internet kotası hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

 

KYK İnterneti Hangi Günler Yenilenir?

KYK interneti her ayın başında yenilenir.

KYK Kullanıcı Adımı Nasıl Bulabilirim?

KYK kullanıcı adınız size ait olan T.C. kimlik numaranızdır.

KYK İle İlgili Nereden Bilgi Alabilirim?

444 0 472 numarası üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu