Teknoloji Haberleri

E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

e-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır? Abonelik hakkında merak ettiğiniz tüm konuları başlıklar halinde sizler için ele aldık… Bir çok hizmeti abone olma karşılığında almaktayız. Peki aboneliğimizi iptal etmek istersek… Ülkemizde bir çok abonenin şikayet ettiği konulardan biri de abonelik iptal işleminin zorluğudur. Telefon, İnternet ya da TV hizmetine abone olduktan sonra iptal işlemi gerçekleştirmek isteyen bir çok kişi iptal işleminde zorluk yaşamaktadır.

Hizmet almak istediği kurum ya da kuruluşun anında gerçekleştirdiği abonelik işlemi iptal edilmek istendiğinde farklı bir boyuta geçerek taşınarak iptal işlemlerinde zorluklar yaşanmaktadır. Bazı hizmet sağlayıcıların abonelik iptal işlemi için istediği evrakları tamamlamak hatta fax geçerek göndermesini talep etmesi bir çok abonelik iptal işlemini gerçekleşmemesine neden olmaktadır.

Bu yönde bir çok şikayet gelmesi üzerine yapılan düzenleme ile beraber artık e devlet üzerinden abonelik iptal işleminizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Artık bayiye gitme ya da fax çekme ile uğraşmadan kolay şekilde abonelik fesih işlemini halledebilirsiniz.

Türk Telekom (TTNET) Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinde Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)  yaptığın düzenleme ile beraber cep telefonu, sabit hat, TV hizmetleri, su, elektrik, doğal gaz dahil kullandığınız bir çok hizmeti tek tıkla kolay şekilde iptal edebilirsiniz.

İptal talebinde e-Devlet üzerinden bulunduktan 24 saat sonra içerisinde her hangi bir fatura oluşturulmayacak ve ücretlendirme otomatik olarak duracaktır. En geç 7 gün sonra gerekli iptal işlemi gerçekleşecek ve abonelik iptal edilecektir.

Peki e-devlet üzerinden abonelik iptal başvurusu nasıl yapılır;

  • Aboneliklerinizi kontrol edin.
  • Kişisel bilgilerinizi doğrulayın.
  • Feshetmek istediğiniz aboneliğinizi seçin.
  • Fesih başvuru nedeninizi doldurun.
  • Abonelik fesih belgesini imzalayın.
  • Fesih işleminiz tamamlandı.

BTK tarafından E-Devlet üzerinden açılan “Abonelik Fesih Başvurusu” bu linke tıklayarak giriş yapın.

E-Devlet sitesine aşağıdaki gibi kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın. Kimliğinizi doğrulamak için mobil imza, e-imza, T.C. Kimlik Kartı ya da bankacılık uygulamaları ile gerçekleştirebilirsiniz.

abonelik iptal işlemi

E-Devlet üzerinden oturumu açtıktan sonra karşınıza size ait olan tüm abonelikler teker teker çıkacaktır. E-Devlet üzerinden aboneliği iptal etmek istediğiniz firmayı seçin.

e-devlet fesih başvurusu

İptal etmek istediğiniz şirketin yanında bulunan “Abonelik Sorgula” linkini tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada Fesih başvurusu yap linkine tekrar tıklayınız. Abonelik iptali etmek istediğiniz hizmeti neden iptal etmek istediğiniz yazarak iptal işlemini başlatabilirsiniz.

abonelik iptal başvurusu

Abonelik iptal işleminde yüksel fatura ve cayma bedeli ile karşılaşmamak için size taahhüt bitiş süreside ayrıntılı olarak gösterilecektir. Bu sayede kaç ay sözleşmenizin kaldığını görme imkanınızda olacaktır. Başvuru esnasından sizden istenen bilgileri eksizsiz ve doğru girmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Abonelik Fesih Sayfası Açılmıyor Hatası

E-Devlet abonelik fesih sayfasına girişte bir çok kullanıcı sayfanın açılmadığını ve iptal işlemi gerçekleştirmediğini dile getirmiştir. Sistemde yaşanan yoğunluk ve yapılan bazı düzenlemelerden dolayı abonelik fesih sayfasına giriş yapmak için yoğunluğun az olduğu gece saatlerini bekleyebilir ya da tekrar deneme yapabilirsiniz.

Abonelik iptal etmek isteyenler  “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı” ve “İşletmeciden kaynaklanan teknik bir aksaklık nedeniyle şu anda fesih başvurunuz olup olmadığı sorgulanamamaktadır” hatası aldıklarında daha sonra tekrar deneyebilirler.

Şu an için sistem çok yeni olduğundan bazı düzenlemeler halen yapılmaktadır. Beklenenden fazla ilgi gören abonelik iptal başvurusu ilerleyen dönemlerde daha da iyi olacaktır.

E-Devlet Üzerinden Vodafone Borç Sorgulama ve Ödeme

E-Devlet Abonelik Fesih Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

E-Devlet üzerinden abonelik fesih başvurusu yaptıktan sonra 24 saat içerisinde ilgili kurum artık size her hangi bir fatura ya da bir ücret çıkaramaz. Bilgiler eksiksiz ve doğru girildiğinde iptal işlemi 7 gün içerisinde gerçekleştirilir.

E-Devlet Abonelik İptali Ne Zaman Yapılır

E-Devlet üzerinden abonelik iptal başvurusundan bulunmadan önce mutlaka taahhüt cayma bedeli ödeyip ödemeyeceğinizi operatörünüze sorarak öğrenmeniz gereklidir. Eğer taahhüt süreniz bittiyse dilediğiniz zaman abonelik fesih başvurusunda bulunabilirsiniz.

Cayma ve taahhüt bedeli hesaplamak ve öğrenmek istiyorsanız Taahhüt ve Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır yazımızı okuyabilirsiniz.

Hangi Kurumlar E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali Olur

e-Devlet abonelik fesih başvurunda bulunmak isteyenler için neredeyse tüm firmaları görebilir. Abone sayısı 200.000 fazla olan firmaların listesine bakarak istediğiniz kurum ve kuruluş ile ilişiğinizi kesebilirsiniz. 200.000 fazla abonesi olan her firma otomatik olarak e-Devlet üzerinden görüneceği için hiç bir sorun yaşamadan işleminizi halledebilirsiniz.

Abonelik fesih başvurusunda bulunmak isteyenler Digiturk, D-Smart, Millenicom, Superonline, TT Mobil, TTNET, Turkcell, TurkNet, Türk Telekom, TURKSAT, Vodafone, Vodafone Net. Belediye, Elektrik, Su ve Doğal Gaz dahil bir çok firma için iptal işlemi yapabilirler.

Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Abonelik İptali Kaç Gün İçinde Gerçekleşmektedir?

Eksiksiz bir başvuru yaptığınız takdirde 7 gün içerisinde iptal işleminiz gerçekleştirilir.

e-Devlet Sisteminde Tüm Abonelikler Gözükür mü?

Abone sayısı iki yüz binden fazla olan tüm firmaları sistemde görüntüleyebilirsiniz.

e-Devlet Şifremi Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Yeni şifre almak için size en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz.

5 Yorum

  1. D smart abonelığimi iptal etmek istiyorum ancak İzmit ve Gölcük bayileri kapanmış.Yarımcada varmış ben izmitte oturuyorum cihazı teslim etmek için Yarımcaya gitmek zorundamıyım.??

  2. 11 temmuz itibari ile sözleşmem bitiyor 11 temmuz da mi başvuru yapayım yoksa bir hafta önce de yapsam uygun olur mu

  3. E devlet uzerinden fesih islemi yapilamiyor veri hizmeti yeterince çalışmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu