Türk Telekom

Türk Telekom (TTNET) Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom abonelik iptali nasıl yapılır; İnternet, günümüzde artık hemen hemen her ev ve iş yerinde bulunmaktadır. Türk Telekom aboneliği ile ilgili de sorulan ve akıllara takılan bir çok soru bulunmaktadır. Bunlardan biri de Türk Telekom abonelik iptal etme yolları konusudur. İnternet çekmemesi, bağlantı sorunları başta olmak üzere bir çok kişinin yaşadığı sorulardan dolayı hizmet alamamasından dolayı Türk Telekom aboneliğini iptal etmek istemektedirler.

Türk Telekom abonelik iptali için daha önceleri dilekçe doldurularak başvuruda bulunmak gerekirse yaşanan sorunlar ve çok fazla şikayet üzerine Türk Telekom abonelik iptali artık daha kolay şekilde yapılabilmektedir.

Daha önceleri abonelik işlemi için dilekçe doldurulup abone merkezine gitmeniz gerekirken artık e-devlet üzerinden Türk Telekom ve TTNET abonelik işleminin 5 dakikada halledilirsiniz.

İşte Türk Telekom ve TTNET abonelik iptali nasıl yapılır sorunun cevabı;

TTNET Türk Telekom Modem Şifresi Değiştirme

Türk Telekom Abonelik İptal Etme

Türk Telekom ve TTNET müşteri abonelik işlemleri için hat sahibinin kimlik ile beraber en yakın Türk Telekom mağazasına gidip dilekçe ile başvuruda bulunması gerekiyordu. Ancak bir çok kişi iptal işlemi başlatmasına karşın internet hattının iptal edilmemesi yada iptal edilmesinde zorluk çıkarılması insanları neredeyse çileden çıkarmaktadır.

Türk Telekom abonelik iptal etmek için bir çok yol ve yöntem bulunmaktadır. Türk Telekom mağazalarına giderek iptal işlemini başlatabileceğiniz gibi  0312 306 07 16 numarasına fax çekerek iptal etme işlemini başlatabiliriz.

Türk Telekom Abonelik İptal İşlemi Nasıl Yapılır

Türk Telekom internet aboneliği iptali için hat sahibinin bizzat başvurusu ile yapılmaktadır. Aynı şekilde e-devlet üzerinden iptal işleminde internet yada hat kimin üzerine kayıtlı ise o kişinin başvuruda bulunması gerekmektedir.

İptal işlemi fax ile yapılacaksa iptal dilekçesi ve kimlik fotokopisi  0312 306 07 16 numarasına gönderilmelidir.

İptal işleminiz geçerli ise sizinle iletişime geçilerek varsa Türk Telekom cayma bedeli ve diğer alacaklar için size bilgi verilecektir. Genelde sizi aradıklarından iptal işleminden vazgeçirmeye çalışacaklardır.

Türk Telekom yasal olarak 7 gün içerisinde iptal işleminin sonuçlandırması gerekmektedir.

Türk Telekom Bedava İnternet Kazanma

Türk Telekom Abonelik İptal E-Devlet

Sizlere adım adım kolay yoldan Türk Telekom abonelik iptali e-devlet üzerinden nasıl yapılır hakkında bilgi vermek istiyorum.

 • İlk olarak Türk Telekom abonelik iptali için e-devlet üzerinden bu linke giriş yapınız
 • https://www.turkiye.gov.tr/turk-telekom-abonelik-fesih-basvurusu
 • Kimlik doğrulaması yaparak giriş yaptıktan sonra abonelik fesih sayfasına giriş yapınız
 • Kaşına çıkan sayfada bulunan Yeni Fesih Başvurusu linkine tıklayın
 • Açılan sayfada size ait kullandığınız hizmetleri göreceksin
 • Fesih başvurusu yap linkine tıklayınız
 • Hizmet fesih iptalini onayı ve bilgilendirme metnini onaylayınız
 • Kimlik bilgilerinin doğrulama adımında kimlik kartınızda bulunan seri numarasını giriniz.
 • Sizinle iletişime geçilecek numara ve e-posta adres bilgilerinizi doğrulayın
 • Açılan sayfada abonelik iptal nedenini girin
 • Son olarak bir kağıda aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi yazıp imzalayın
 • Dilekçenin resmini çekip yükleyin
 • İptal işlemi artık bitirmek için tamam diyerek onaylayın

Abonelik iptal başvurusu e-devlet üzerinden doğru ve eksiksiz yapıldığında 24 saat içerisinde hizmet durdurulur ve 7 gün içerisinde tamamen iptal edilir.

türk telekom abonelik iptali

Türk Telekom Abonelik İptal Dilekçesi

E-Devlet Türk Telekom abonelik iptali için bir kağıda aşağıda şekilde olduğu gibi dilekçe yazarak imzalayın ve e-devlet üzerinden yükleyiniz. Abonelik iptalini e-devlet üzerinden yapanlar mutlaka bu dilekçeyi doldurması zorunludur.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.

TARİH: 10/04/2023

İşbu e-Devlet başvuruma konu aboneliğimin feshini arz ve talep ediyorum.

AD SOYAD

İMZA

Türk Telekom Abonelik İptal Etme Yolları

Türk Telekom abonelik iptali için bizzat hat sahibinin Türk Telekom mağazalarına başvurabileceği gibi telefon ile iptal etmek için 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetlerini numarası aranarak iptal işleminin başlatabilirsiniz. En kolay ve hızlı Türk Telekom iptal işlemi ise e-devlet üzerinden başvuruda bulunmaktadır.

Türk Telekom Abonelik İptal Cezası

Türk Telekom telefon yada TTNET internet iptali işleminde sizden eğer taahhüt varsa cayma bedeli tahsil edilecektir. Abonelik iptal başvurusu yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde iptal işlemi gerçekleşirse size son bir fatura çıkarılır ve cayma bedeli yapılan indirimler ve diğer alacaklar tek seferde tahsil edilir.

Türk Telekom abonelik iptal cezası ve cayma bedeli hesaplama ve öğrenmek için Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cayma Bedeli Ödemeden Abonelik İptali Nasıl Yapılır

Bir çok kişi abonelik iptali için cayma bedeli ödemeden abonelik iptali nasıl yapılır sorusunun cevabını merak etmektedir. Cayma bedeli ödemeden hizmet iptalinin gerçekleşmesi için internetin çekmemesi ve hizmeti tam alamadığınızı kanıtlamanız gerekmektedir.

Cayma bedeli ödemeden iptal etmek oldukça zor olduğundan genelde sizden cayma bedeli tahsil edilmektedir. Eğer internet hattınızı internetin çekmediği yada alt yapı olmayan bir yere taşırsanız sizden aynı şekilde cayma bedeli alınmadan hizmetiniz iptal edilir.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom (TTNET) Abonelik İptali Nasıl Yapılır? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Türk Telekom Abonelik İptali İşlem Süresi?

Türk Telekom abonelik iptalini yasal olarak 7 gün diye belirtmiştir.

Türk Telekom Abonelik İptali İçin Telefon Numarası Kaç?

Türk Telekom abonelik iptalini e-Devlet üzerinden yapabileceğiniz gibi  0312 306 07 16 numarasına fax yolu ile de yapabilirsiniz.

TTNET Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

444 1 444 dür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu