Turkcell

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama; Turkcell cayma bedelini merak eden kişiler bu konu hakkında araştırma yapmaktadır. Taahhütlü kampanyalardan faydalanmak isteyenler için Turkcell farklı paketler sunmaktadır. Ülkemizin en çok rağbet gören operatörlerinden biri olan Turkcell, müşterilerine tarifeleri kapsamında pek çok kampanyadan yararlanabilme hakkı tanıyor.

Müşterilerin kullandıkları tarifeye tabi olan sms, konuşma ve internet paketlerinden, Turkcell hediye internet haklarından ve operatör tarafından sunulan diğer avantajlardan faydalanabilmeleri için belirli bir süre boyunca tarifelerini ve numaralarını kullanmaları gerekiyor.

Yani belirli bir taahhüt karşılığına müşteriler, kendi tarifelerini gönüllerince kullanabiliyor. Taahhütten caymak, sözleşmeyi sonlandırmak istediklerinde ise sözleşmede belirtilen miktarda bir cayma bedelini ödemeleri gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca Turkcell taahhüt sorgulama nasıl yapılır? Turkcell cayma bedeli nasıl öğrenilir? vb. abonelerin en çok merak ettiği soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tarifenize dair taahhüdünüzün bir diğer deyişle sözleşmenizin ne zaman sona erdiğini, yani tarife haklarından hangi tarihe kadar yararlanabileceğinizi öğrenmenin birden çok yöntemi bulunuyor.

Bu yöntemleri aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • Size en yakın Turkcell bayiliğine giderek, tarifenizin hangi tarihte sona ereceğini, cayma bedelini ve tarifenize dair merak ettiğiniz soruların diğer yanıtlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • Bayiliğe gidip, zaman kaybetmek istemiyor; tüm işlemlerinizi akıllı cihazlarınız üzerinden gerçekleştirmeyi tercih ediyorsanız, 0532 532 00 00 ya da 532’yi akıllı telefonlarınızdan tuşlayıp, müşteri temsilcisine bağlanabilir, tarifenize dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Telefonunuzun mesaj bölümüne girip, TARİFE yazıp, 2222’ye kısa mesaj atıp tarifeniz ve kullandığınız paketlere dair merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.
 • Turkcell’in resmi internet sitesine kullanıcı bilgileriniz ile girip, taahhüt sorgulamaya dair tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Son olarak, Turkcell’in en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan Turkcell Hesabım uygulamasına giriş yapıp, sözleşme bitim tarihini öğrenebilirsiniz. Şayet akıllı cihazınızda Turkcell Hesabım uygulaması bulunmuyorsa akıllı cihazınıza Google Play Store ya da App Store üzerinden bu uygulamayı indirmenizi öneriyoruz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell cayma bedeli öğrenme ve Turkcell cayma bedeli sorgulama için bir çok yöntem ve yol bulunmaktadır. Turkcell cayma bedeli sorgulama ve hesaplama için Turkcell müşteri hizmetleri numarası olan  0532 532 0000 numarasını arayabilir. Turkcell bayilerine yada dijital operatör uygulaması üzerinden kaç ayınız kaldığını ve taahhüt bitiş tarihini görebilirsiniz.

Turkcell cayma bedeli öğrenmek için taahhüt kalan süreniz ve aylık ödediğiniz faturanın yanında size yapılan indirimleri hesaplanmanız gerektiğini unutmayın.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Öğrenilir?

Kullanmakta olduğunuz hattınızı kapatmak ya da tarifenizi değiştirmek istediğinizde ödemeniz gereken cayma bedeli, taahhüt sürenize, taahhüt sürenizin bitimine ne kadar bir süre kaldığına göre değişiklik gösterebiliyor.

Cayma bedelinizin detaylarını Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilmeniz mümkün!

Müşteri Hizmetleri’ni arayabileceğiniz gibi Turkcell’in kendi sitesi üzerinden de cayma bedelini öğrenebilirsiniz. Turkcell’in resmi sitesi yada cep telefonundan hesabım uygulamasına girdikten sonra aşağıdaki resimdeki hesabım linkine tıklayınız.

turkcell cayma bedeli

 

Hesabım bölüne tıkladıktan sonra kullanım detayları kısmına geleceksiniz. Sol tarafta bulunan Paketlerim ve Tarifelerim linki tıklayınız. Açılan sayfadan detaylı bilgiler kısmında ayrıntılı olarak cayma bedelini görebilirsiniz.

Turkcell Fatura Cayma Bedeli 2024

Yukarıda da belirttiğimiz gibi cayma bedeli; kullandığınız tarifeye göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; kampanya kapsamında aylık 50 TL’lik bir ödeme yaptığınızı, kampanya ve taahhütsüz paket fiyatının 80 TL olduğunu düşünelim.

Yaklaşık 8 ay sonra hattınızı kapatmak istediğinizde her ay 30 TL olacak şekilde toplamda 240 TL gibi bir cayma bedeli ödemeniz gerekebiliyor.

Bazen de bu fiyatın üzerine vergi muafiyeti vb. ekstra durumlar da eklenip, ödemeniz gereken fiyat artabiliyor.

Bu yüzden gerek yeni bir tarifeye geçerken gerekse kullandığınız tarifeden caymak istediğinizde ‘cayma bedelini’ mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Turkcell taahhüt bozma bedeli ne kadar sorusuna tam cevap vermek için kullandığınız faturada yapılan indirimler, fatura ek alınan cihazlar ve vergiler belirleyici olmaktadır.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Turkcell taahhüt diğer adı ile cayma bedeli hesaplama işleminde bazı önemli kriterleri paylaşmak istiyorum. Cayma bedeli aslında size yapılan indirimleri geri talep edilmesidir. Eğer siz taahhüt verip 1 yıl kalma sözü verirseniz size belli bir süre indirim yapılır. İndirimli kullandığınız her ay için indirim bedeli sizden peşin olarak talep edilir. Peki turkcell cayma bedeli nasıl hesaplanır.

 • İndirimli kullanılan süre ( Kaç ay kullanıldı)
 • Devlete ödenen vergiler
 • Varsa cihaz bedeli
 • Hizmet bedeli

Yukarıda saydığımız cayma bedeli hesaplamalarında kullanılır. Ayrıca sözleşme imzalarken sizlere başka ücretler çıkarabilirler. Örneğin bazı aboneler taahhüt bozmada ceza almaktadır.

Turkcell Dijital Operatör Taahhüt ve Cayma Bedeli Sorgulama

Turkcell taahhüt bedelini öğrenmek isteyenler dilerse Dijital Operatör uygulamasına giriş yaparak taahhütlerinin kalan süresini öğrenerek ortalama olarak ödeyecekleri cayma bedelini öğrenebilirler. Dijital Operatör uygulamasına giriş yaptıktan sonra tarifelerim alanında ödediğiniz ve kalan taahhüt süresini ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitiş Süresi Nasıl Sorgulanır

Genelde aboneleri ile 12 ay yada 24 ay olacak şekilde sözleşme yapan Turkcell sözleşme bitiş tarihine mutlaka uyulması gereklidir. Yüksek oranda cayma bedeli ödememek için taahhüt süresine sadık kalmak için hesabım uygulaması üzerinden faturalarım linkine tıkladığınız taahhüt için kaç ay daha kullanmanız gerektiğini ve taahhüt süresini tarih olarak görebilirsiniz.

Turkcell erken iptal bedeli bazen hesapladığımızdan yüksek çıkabilir kesinlikle herhangi bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle turkcell taahhüt bitiş süresine bilerek hareket etmelisiniz.

Genelde turkcell taahhüt bitmeden numara taşımak size yüksek fatura çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden numara taşıma yada hat kapama işlemi yapmak isteyenler ödeyecekleri cayma bedelini öğrenmeleri gereklidir.

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Turkcell Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Bir çok kişinin mağdur olmasına neden olan cayma bedeli ile beraber faturaya yansıtılan kampanya iptal bedeli gibi ücretler insanların yüksel bedel ödemesine neden olmaktadır. Bu ücreti ödemek istemeyen bir çok kişi arayış içerisine girmektedir. Ancak taahhüt verilen faturaya yada kampanya ya katıldıktan sonra caymak maalesef cezai ücret ödemenize neden olmaktadır.

Turkcell Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur

Turkcell taahhüt verildikten sonra başka operatöre geçmek yada hattını faturalı dan faturasız taşıyan kişiler taahhütlü paket kullanıyorlarsa cayma bedeli öderler. Cayma bedeli son fatura ile beraber toplu olarak talep edilmektedir. Eğer siz cayma bedeli ödememekte ısrar edersiniz hakkınızda yasal işlem başlatılır ve icraya verilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Turkcell taahhüt sorgulama nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Yazımızın bilgilendirici ve aydınlatıcı olması dileğimizle…

Turkcell Bayisine Gitmeden Taahhüt Sorgulaması Yapılabilir mi?

Bayiye gidip zaman kaybetmek yerine Turkcell müşteri temsilcisini arayabilirsiniz. Bunun için 0532 532 00 00 ya da 532 yi arayabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Süresi Ne Kadardır?

Turkcell taahhüt süresi 12 ya da 24 ay olacak şekilde düzenlenmektedir.

Turkcell Uygulamasından Taahhüt Sorgulama Yapılabilir mi?

Evet.

7 Yorum

 1. Taahhütümün bitmesine 18 gün var yani 9 martta bitiyor son ay fatura çıkar mı?

 2. evet bende 5ay once nerdeyse fatura hattimi iptal ettirdim butun odemeleri yaptim cezasina kadar simdi neden bana 52 tl ideme geliyor insanlar sokaktanmi topluyor parayi aciklama yaparmisiniz

 3. b) Taahhütlü tarife aboneliğimi istediğim zaman sonlandırabilir miyim?

  Taahhüdünüzü istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Ancak süresinden önce taahhütlü sözleşmenizden caymanız halinde işletmeciler; taahhüde aykırılığın oluştuğu döneme kadar aboneye sağlanan indirim, cihaz veya sağlanan diğer faydaların bedelleri ile kampanya taahhütnamesi kapsamında belirlenen aylık tarife bedelinin taahhüt süresi bitimine kadar kalan aylara ilişkin ücretlerin toplam bedelini karşılaştırarak, abone açısından daha avantajlı olan tutarı, cayma bedeli olarak faturanıza yansıtabilmektedir.

 4. Türksel faturalı hat kullanıcısıyım toplamda 5 hattım vardı 290 tl olan faturam 390 tl çıktı bende başka bir kuruma geçtim şuan 1600 tl cayma bedeli çıkarıyorlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu