Teknoloji Haberleri

Binance Para Çekme İşlemi

BinanceTR Para Çekme Nasıl Yapılır?

BinanceTR Para Çekme Nasıl Yapılır?; Her alanda olduğu gibi teknoloji alanında da gelişmeler devam etmektedir. Bu nedenle özellikle sanal dünyada birçok uygulama ile kolaylık sağlanmaktadır. Sanal para uygulamalarından biri olan Binance para çekme işlemi hakkında en çok merak edilenleri sizler için paylaştık. En çok kullanılan kripto para borsası Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? Yapmanız gerekenlere adım adım beraber bakalım. BinanceTR hesaptan para çekme ile ilgili merak edilen sorulardan birisi, bankaya para transfer işlemini gerçekleştirme işleminin hangi saatlerde yapılabildiğidir.

Papara Nedir? Papara Güvenilir Mi? Yasal Mı?

BinanceTR Para Transfer Saatleri

BinanceTR hesabı olan kişiler için bu konuda iki farklı seçenek sunuyor: Bu seçeneklerden birisi Ziraat Bankası veya Vakıfbank’a havale; diğeri ise bu bankalar dışında kalan bankalar için EFT seçeneğidir. Eğer Ziraat Bankası veya Vakıfbank’a havale yaparak paranızı çekmek isterseniz, bu işlemi 7 gün 24 saat boyunca yapabilirsiniz ve Binance hesaptan para çekme işleminiz ile para anında banka hesabınıza geçiyor.

Ancak eğer Ziraat Bankası ya da VakıfBank’ta bir banka hesabınız yok ise diğer bankalara yapacağınız para transferleri için EFT yöntemini kullanmanız gerekiyor. Bu sebeple de haftaiçi ve sadece mesai saatleri içerisinde para çekme işlemini yapabilirsiniz. Burada ise eğer banka hesabınızı FAST sistemine kaydettiyseniz, Binance Para Çekme İşlemi için paranız yine anında hesabınıza yatırılıyor.

Binance Para Nasıl Yatırılır?

Binance Para Çekme İşlemi

Eğer BinanceTR hesabınızda bulunan TL’yi çekmek istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Eğer kullanacağınız akıllı cihazda BinanceTR uygulaması kurulu değilse ilk önce bu uygulamayı indirin ve kurun.
 2. Ardından hesabınıza giriş yaparak sağ alt kısımda bulunan “Cüzdan”ınıza gidin.
 3. Cüzdanınıza giriş yaptıktan sonra buradaki para birimleri arasından “TRY”yi seçin.
 4. Yeni açılacak olan pencerenin sağ alt kısmında bulunan “Çekme” butonuna basın.
 5. Bu işlemin ardından çekmek istediğiniz para miktarı ve banka IBAN numaranızı ekranda yer alan alanlara doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
 6. Hatırlatmak isteriz ki parayı çekmek istediğiniz Binance hesap bilgileri ile parayı göndereceğiniz banka hesap bilgilerinin aynı kişiye ait olması gerekiyor. Yani bir başkasının banka hesabına para gönderemezsiniz.
 7. Sonrasında ise para çekme işleminizi onaylamak için hesabınıza kayıtlı olan cep telefonunuza veya mail adresinize gelecek olan doğrulama kodunu ekrandaki alana girin.
 8. Ardından para çekme işleminiz onaylanarak birkaç dakika içerisinde banka hesabınıza paranız yatırılmış oluyor.

binance, türk lirası çekimini sınırlandırdı | independent türkçe

BinanceTR Para Çekme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Binance yurt dışı borsasında bulunan hesabınızdan para çekmek istiyorsanız, Binance’den BinanceTR’ye direk olarak TL göndermek mümkün olmuyor. Bunun için ilk yapmanız gereken şey ise Binance hesabınızdan BinanceTR hesabınıza kripto para transferi yaptıktan sonra bu kripto parayı TL’ye çevirdikten sonra hesaptan para çekme işlemi gerçekleştirmek oluyor. Yani bir cüzdandan diğer bir cüzdanınıza, her ikisi de size ait olsa dahi TL para transferi yapamazsınız. Ancak burada da hangi kripto para birimi cinsinden BinanceTR hesabınıza gönderim yapacağınız ve bu transferi de hangi ağ üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz de büyük önem taşıyor.

Bunun için en çok tercih edilen yol ise ilk önce çekmek istediğiniz para tutarına eşdeğer olanda kripto paranızı USDT’ye dönüştürdükten sonra BinanceTR hesabına göndermek; sonrasında ise USDT’yi bozdurarak TL’ye dönüştürmek ve o şekilde para çekmek oluyor. Değeri değişmeyen kripto para birimi olan USDT ile para transferi diğer transfer yöntemlerine göre daha hızlı olduğu için saniyeler içerisinde para transferini gerçekleştiriyorsunuz ve bu nedenle en çok tercih edilen yöntem bu oluyor. BinanceTR para çekme işlemi için Binance hesabınızda bulunan kripto parayı ilk önce USDT’ye dönüştürün.

Sıradaki adımda ise ağ seçimine dikkat etmeniz gerektiğini söylemiştik. Kripto para piyasasında BEP2, BEP20, ERC20 ya da TRC20 gibi kripto para transferi gerçekleştirebileceğiniz pek çok ağ var. Ethereum ağı, Bitcoin ağı, Ripple ağı da bunlardan birkaçı olarak eklenebilir. Burada unutmamanız ve dikkat etmeniz gereken nokta ise bu kripto para transfer ağların hızlarının birbirine göre farklılık göstermesidir. Ayrıca bu ağlar üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz kripto para transferleri için de farklı oranlarda komisyon ödersiniz.

Hemen herkes tarafından en çok tercih edilen ağ genellikle TRC20 ağıdır. Çünkü bu ağ üzerindeki transfer ücreti 1$’dır ve en hızlı olan transfer ağıdır. Bu ağ üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz transfer işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleşiyor. ERC20 ağı üzerinden örnek vermek gerekirse hız konusunda hemen hemen aynı diyebiliriz ama transfer ücreti 15$ olduğu için pek tercih edilmiyor.

USDT – TRY Para Dönüşümü

BinanceTR para çekme için şimdi ise USDT transferi için izlemeniz gereken adımlara gelin beraber bakalım:

 1. USDT cinsinden para transferi yapmak için ilk önce Binance hesabınıza giriş yapın ve ardından, sağ alt kısımdan cüzdanınızı seçin.
 2. Cüzdanınıza girdikten sonra, USDT cinsinden para transferi yapacağımız için USDT seçeneğini seçin.
 3. Ardından açılacak olan ekranın sağ alt kısmında bulunan “Çekme” butonuna tıklayın.
 4. Karşınıza USDT çekme ekranı açılacak. Bu ekrandan yukarıda anlattığımız para çekme ağlarından istediğinizi seçin.
 5. Şimdi burada, Binance hesabında işimize geçici olarak ara veriyoruz ve BinanceTR hesabımıza giriş yapıyoruz.
 6. BinanceTR hesabımıza girdikten sonra cüzdanınıza gidin ve USDT’yi seçin.
 7. Sonrasında ise USDT ekranının sol alt kısmında bulunan “Yatırma” butonuna tıklayın ve az önce Binance üzerinden para transferi için seçtiğiniz transfer ağını burada da seçerek size verdiği adresi kopyalayın.
 8. Bu adresi aldıktan sonra tekrar Binance hesabınıza dönün ve yatırma ekranındaki adres alanına yapıştırın.
 9. Bundan sonra ise transfer işlemini doğrulamak adına mail adresinize ve cep telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu ekrana girerek transfer işleminin bitmesini bekleyin. Çok uzun sürmeden istediğiniz tutardaki USDT, BinanceTR hesabınıza geçiyor.
 10. Son olarak ise bu USDT’leri TRY’ye dönüştürerek yukarıda söylediğimiz Binance para çekme işlemine dair adımları takip ederek banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Binance TR Hesap Silme ve Kapatma 

Bedava Exxen Hesapları 

 

Binance Nedir?

Binance kripto para alım satım uygulamasıdır.

Binance Para Çekme İşlemi İçin Belli Bir Saat Var mıdır?

Para çekme işlemini 7/24 yapabilirsiniz.

Kripto Para Nedir?

Dijital finans varlığıdır. Yani sanal para birimidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu