reklam
Teknoloji Haberleri

Binance Para Nasıl Yatırılır?

Binance Para Yatırma İşlemi

Binance Para Nasıl Yatırılır?; Kripto para borsalarından biri de Binance’dir. Sanal para kullanımı özellikle son zamanlarda kullanıcı sayısını arttırdı. Kripto para borsalarından en çok kullanılanı olan platform, Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır? Gelin adım adım beraber yapalım. Kripto para piyasası ile ilgilenenlerin en çok kullandığı ve ilk akla gelen platformlardan birisi olan Binance borsası, pek çok özelliği ile diğer borsaların önüne geçiyor.

Binance Borsası

Peki diğer kripto para borsaları da varken neden Binance borsasını seçelim?

 1. Dünya çapında milyonlarca yatırımcı bu borsada yer alıyor.
 2. Hemen her coin için diğer borsalardan daha büyük alım-satım hacmi var.
 3. Dünya çapında kullanılan ve ciddi yatırımcıları olan kripto paraların büyük bir kısmı bu borsada listeleniyor.
 4. Dünyadaki bir çok ülkenin para birimini destekliyorlar.
 5. Kaldıraçlı işlemler ile kazancınızı katlayabilirsiniz.
 6. Yeni çıkan kripto paraların ilk işleme alındığı borsalardan birisi oluyor.

Bu özellikler biraz daha açmak gerekirse 2020 yılından itibaren kripto para piyasasında yatırım yapmak isteyen kurumsal firmalar en çok Binance borsasını tercih ederek yatırımlarını bu borsa üzerinden gerçekleştirdi diyebiliriz. Bununla birlikte Binance borsasındaki işlem hacmi giderek yükseldi ve dünyanın en büyük kripto para borsası oldu. Diğer kripto para borsalarına göre daha fazla ülkenin para birimi ile işlem yapabileceğiniz Binance borsasına üye olduktan sonra, Türk Lirası da kullanarak işlem yapmanıza imkan sağlıyor.

Kripto para piyasasına yeni girecek olan coinleri çok daha çabuk bir şekilde işleme aldığı için, Binance borsasında işlem yaparken yeni çıkan kripto para birimlerine diğer borsalardan çok daha hızlı ulaşabilir ve erken yatırım yaparak gelirinizi artırabilirsiniz. Bu özellik sayesinde de Binance’in kendi oluşturduğu Binance Smart Chain projesi doğrultusunda oluşturulan kripto para birimi BNB’yi kilitleyerek, stake ederek yeni çıkan kripto paralara daha çabuk şekilde yatırım yapmanıza imkan sağlanıyor.

Binance Para Çekme İşlemi

Binance Para Yatırma İşlemi

Binance para yatırma işlemi nasıl yapılır? gelin beraber inceleyelim. Binance hesabına para yatırmak için şu adımları takip edelim:

 1. Cep telefonunuzun uygulama mağazasından BinanceTR uygulamasını indirin ve kurun.
 2. Uygulamayı açtıktan sonra ise eğer Binance hesabınız varsa bu hesaba giriş yapın. Eğer bir hesabınız yoksa 2-3 dk içerisinde hesabınızı oluşturun.
 3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise ana sayfanın sağ alt köşesinde bulunan cüzdan simgesine tıklayın.
 4. Cüzdanınızda “TRY”yi seçin.
 5. Ardından, ekranın sol alt kısmında yer alan “Yatırma” butonuna basın.
 6. Sonrasında ise parayı göndereceğiniz bankayı seçin. Bu adımda dikkat etmeniz gereken en önemli konu Binance’e para yatırdığınız banka hesabının, Binance hesabı açtığınız isim ile aynı olmasıdır.
 7. Bankayı seçtikten sonra ise banka hesap bilgileri ve IBAN numaranızı kopyalayarak ekrandaki ilgili alanlara yapıştırın.
 8. Göndermek istediğiniz para miktarını da onayladıktan sonra Binance para yatırma işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

binance, brezilya menkul kıymetlerin yetkilendirdiği aracı kurumu satın alıyor • coinkolik

Papara ile Binance Para Yatırma

Papara ile Binance hesabına para yatırmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Yukarıda bahsettiğimiz Binance hesabına giriş adımlarını takip edin.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Binance cüzdanınıza gidin ve “Spot Cüzdan” seçeneğini seçin.
 3. Sonrasında ise “Yatırma” butonuna bastıktan sonra karşınıza “İtibari para” ve “Kripto para” seçenekleri çıkıyor. İtibari para seçeneğini kullanarak TL veya Dolar ile para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Buradaki “itibari para” seçeneğini seçerek devam edin.
 4. Para yatırma işlemini yapabilmeniz için hesabınızı doğrulamış olmanız gerekiyor. Eğer kimlik bilgileriniz ile hesabınızı doğrulamadıysanız ilk önce hesabınızı doğrulayın.
 5. Papara ile Binance para yatırma işlemi yapmanız için, hesap bilgilerinizin Papara hesabı ile aynı olması gerekiyor. Eğer aynı kimlik bilgileri ile giriş yaptıysanız size ait kredi ve banka hesaplarını ekranda görebilirsiniz.
 6. Ardından yatırmak istediğiniz para birimi olarak “TRY”yi seçin ve yatırmak istediğiniz para miktarını girin.
 7. Para yatırma işlemi için sizden 1 TL komisyon kesiliyor. Buna onay vererek “Devam et” butonuna basın.
 8. Sonrasında ise Papara hesabınıza girerek para transferine onay verin.
 9. Onayınız ile birlikte birkaç dakika içerisinde Binance hesabına para yatırma işleminiz tamamlanmış oluyor.

Binance TR İşlemleri

Kripto para piyasalarını çok fazla esken ve hareketli olmasının verdiği canlılık ile bu borsalar üzerinde 7 gün ve 24 saat boyunca aralıksız olarak işlem yapabiliyorsunuz. Bu özelliklerinin yanında, kripto para alanında devletlerin henüz bir düzenleme yapmamasından dolayı da bu gibi finansal piyasalarda yatırım yaparken oldukça dikkatli olmalı, ekonomik alanda biraz da olsun bilgi sahibi olmaya gayret edilmeli ve piyasanın teknik analizini takip edebilmeniz çok iyi olacaktır.

İlk önce belirtmemiz gerekir ki BinanceTR’nin globalde kullanılan Binance borsasının Türkiye ayağını oluşturuyor olmasıdır. Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan bu şirket, kullanıcılarının TL cinsinden kripto para piyasasına para yatırmasına ve bu piyasadan para çekmesine imkan sağlıyor. Ancak şunu da belirtmemiz gerekir ki BinanceTR’de yurt dışında işlem yapılan Binance borsasına göre daha az sayıda kripto para birimi ile işlem yapılıyor. Eğer daha fazla kripto paraya ulaşmak isterseniz, ilk önce BinanceTR’ye para yatıracak, daha sonra bu parayı Binance borsasına göndermeniz gerekecek.

Ayrıca bakınız:

Bedava Exxen Hesapları 

Binance TR Hesap Silme ve Kapatma

 

Binance Anlaşmalı Olduğu Bankalar Hangileridir?

Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası anlaşmalıdır.

Binance Komisyon Ücreti Kaç TL?

Komisyon ücreti 1TL’dir.

Binance Komisyon Alır mı?

Evet.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu