Whatsapp

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? Sosyal medya uygulamaları artık hayatımızın merkezinde yer almaktadır diyebiliriz. Bu uygulamalardan biri de Whatsapp tır… Hemen hemen her kesimin kullandığı anlık mesaj uygulamalarından biri olan whatsapp, kullanıcı sayısını her gün arttırmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp’ta zaman zaman listemizde olan kişilerin bizleri engelleyip engellemediğini merak edebiliyoruz.

Özellikle Whatsapp arkadaş listemizde olan kişilerin profil fotoğraflarını göremediğimizde bizi engellemiş olabileceklerini düşünmeye başlıyoruz.

Ancak arkadaşlarımızın profil fotoğraflarının olmaması,  tek başına bizi engelledikleri anlamına da gelmiyor.

Bu yazımızda kısaca Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? sorusunu yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp’ta Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

Arkadaşlarımızla ve sevdiklerimizle görüntülü konuşabilmemize, onlara fotoğraf, video vb. dosyalar gönderebilmemize olanak tanıyan Whatsapp uygulamasında arkadaşlarımızın bizi engelleyip engellemediğini anlayabilmenin birden çok yöntemi bulunuyor.

Sizler de arkadaşınızın ya da sevdiğiniz birinin sizi engellediğinden şüphe duyuyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak, Whatsapp’ta sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilirsiniz.

Profil fotoğrafının olup olmadığını kontrol edin

Listemizde yer alan biri bizi engellediğinde ne yazık ki profil fotoğrafını göremiyoruz.

Ancak tek başına listemizdeki kişinin profil fotoğrafının olmaması; bu kişinin bizi engellediğine de delalet etmiyor.

Listemizdeki kişi, kendi profil fotoğrafını kaldırmayı yani Whatsapp uygulamasında fotoğraf kullanmamayı tercih edebiliyor.

Son görülme tarihine göz atın

Whatsapp uygulamasında engellenip engellenmediğinizi anlamak için sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin son görülme tarihine göz atabilirsiniz.

Eğer son görülme tarihi bulunmuyorsa bu durumda engellenmiş olma ihtimalinizden söz edebiliriz.

Bu kişinin sohbet sayfasına girerek, son görülme tarihini kontrol edebilirsiniz.

Ancak Whatsapp kullanıcılarının son görülme tarihini Whatsapp gizlilik ayarlarına girerek, kapatmış olabileceklerini ve bu yüzden de son görülme tarihi bilgisine erişemeyeceğinizi de söylemek istiyoruz.

Çevrimiçi olup olmadığına bakın

Whatsapp uygulamasında listenizdeki bir arkadaşınız sizi engellediğinde bu kişiyi çevrimiçi olarak göremiyorsunuz.

Ancak listenizdeki kişilerin çevrimiçi olarak görünmemeleri de gizlilik ayarlarında kendilerini çevrimdışı olarak ayarlamalarından da kaynaklanabiliyor.

Yani yukarıdaki yöntemlerle ne yazık ki engellenip engellenmediğinize kesin olarak karar veremiyorsunuz.

Mesajlarınızın iletilip iletilmediğini dikkate alın

Whatsapp uygulaması üzerinden sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye mesaj gönderdiğinizde mesajınız iletiliyorsa yani karşı tarafa mesajınız ardından iki tick iletiliyorsa engellenmemiş olduğunuzu müjdelemek istiyoruz.

Şayet mesajınızdan sonra karşı tarafa tek tick işareti gidiyorsa bu durum, engellenmiş olabileceğiniz anlamına gelebiliyor.

Lakin Whatsapp uygulamasında tek tick işareti mesaj gönderdiğiniz kişinin internete bağlı olmadığı durumlarda da görülüyor.

Yani karşı tarafa mesajınızın henüz iletilmemiş olması, internete erişiminin olmamasından da ileri gelebiliyor.

Ne yazı ki mesajların iletilmemiş olması da tek başına bu kişinin sizi engellediğini göstermiyor.

Twitch Nedir? Yayın Nasıl Yapılır? Nasıl Para Kazanılır?

Başka bir numaradan bu kişiye mesaj atın

Sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek istediğiniz kişiye bir arkadaşınızın ya da ailenizden birinin Whatsapp’ı üzerinden mesaj göndererek ve mesaj durumunu takip ederek kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

Yani bu kişinin sizi engelleyip engellemediğini kesin bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, sizin numaranız dışında farklı bir numara üzerinden bu kişiyle Whatsapp üzerinden iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

Sizin Whatsapp uygulamanızda gönderdiğiniz mesaj karşı tarafa iletilmemesine rağmen arkadaşınızın ya da başka bir kişinin Whatsapp’ı üzerinden gönderdiğiniz mesaj iletiliyorsa bu kişinin sizi engellediğinden bahsedebiliriz.

Bu kişiye mesaj göndermek yani onunla iletişime geçmek istemiyorsanız; arkadaşınızın telefonuna sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişinin Whatsapp numarasını kaydetmelisiniz.

Böylelikle arkadaşınızın telefonundan bu kişinin profil bilgilerini kontrol edebilirsiniz.

Arkadaşınızın telefonundan bu kişinin profil fotoğrafı görünüyor, bu kişinin çevrimiçi ve son görülme tarihi bilgilerine de erişebiliyorsanız; kesin olarak bu kişinin sizi engellediğini ya da numaranızı sildiğini söyleyebiliriz.

UYARI:  Whatsapp uygulamasında kullanıcılar, gizlilik ayarları kısmına giriş yaparak, buradan güncel profil fotoğraflarını, çevrimiçi ya da son görülme tarihi bilgilerini yalnızca arkadaşlarıyla yani telefonlarında kayıtlı kişilerle paylaşma seçeneğini ayarlayabiliyorlar.

Bu durumda kullanıcıların arkadaş listesinde olmayan kişiler, kullanıcıların profil fotoğraflarını göremiyor, çevrimiçi ya da son görülme tarihi bilgilerine de erişemiyorlar.

Yani sizi engellendiğinden şüphelendiğiniz kişi, sizi sildiğinde de onun profil fotoğrafını göremiyor, çevrimiçi ve son görülme tarihi bilgilerine ulaşamıyorsunuz.

Ortak bir arkadaşınız mevcutsa bu kişiden arkadaşınızın profil fotoğrafını görüp görmediğini, çevrimiçi ve son görülme tarihi bilgilerinin mevcut olup olmadığını öğrenerek, engellenip engellenmediğinize karar verebilirsiniz.

Bu noktada engellendiğinizi mi yoksa numaranızın silindiğini mi öğrenmek için kendi numaranızdan bu kişiye Whatsapp üzerinden mesaj gönderin.

Şayet arkadaşınızın telefonundan sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profil fotoğrafı, çevrimiçi ve son görülme tarihi bilgileri görülüyor lakin sizin telefonunuzdan görülmüyorsa ve telefonunuzdan gönderdiğiniz mesaj, karşı tarafa iletiliyorsa arkadaşınızın sizi sildiğini ancak engellemediğini söyleyebiliriz.

Whatsapp’tan Engellenince Arama Yapılır mı?

Whatsapp uygulamasında biri sizi engellediğinde artık o kişiye mesaj gönderemiyor ve o kişiyi arayamıyorsunuz. Yani bu kişiyle uygulama üzerinden her türlü iletişiminiz kesilmiş oluyor. Sizi engelleyen kişi de tıpkı sizin gibi uygulama üzerinden sizi arayamıyor ya da size mesaj gönderemiyor.

Tekrar sizi arayabilmesi veya size mesaj gönderebilmesi için mevcut engelinizi kaldırması gerekiyor. Üzerinizdeki engel kalktığında sizi engelleyen kişiyle tekrar iletişime geçebiliyorsunuz.

Ancak Whatsapp uygulaması üzerinden sizi engelleyen kişiye mesaj atabilmenizin bir yolu bulunuyor.

Bu noktada ise bir arkadaşınızdan yardım almanız gerekiyor.

Sizi engelleyen kişiyle konuşmak ve sizi neden engellediğini ona bizzat sormak istiyorsanız; bir arkadaşınızdan Whatsapp’ta grup oluşturmasını ve bu gruba sizi ve sizi engelleyen kişiyi eklemesini, daha sonra da grubu kuran arkadaşınızdan gruptan ayrılmasını rica edin.

Bu yöntem sayesinde sizi engelleyen kişiyle uygulama üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Tabii ki sizi görür görmez gruptan ayrılmaması şartıyla!

whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım

Whatsapp Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulaması üzerinden sizi rahatsız eden ya da konuşmak istemediğiniz kişileri kolaylıkla engelleyebiliyorsunuz.

Engelleme işlemi için öncelikle engellemek istediğiniz kişiyle sohbet açmalısınız. Daha sonra hemen yukarıda yer alan ismine dokunmalısınız.

Yeni açılan sayfanın aşağısında yer alan Kişiyi Engelle seçeneğine tıklayarak, engelleme işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak istediğinizde ise önce ismine daha sonra da yeni açılan sayfanın altındaki Kişinin Engelini Kaldır seçeneğine dokunmalısınız.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp uygulamasında bir kişiyi engellediğinizde bu kişinin profil fotoğrafını ve profil bilgilerini görebiliyorsunuz.

Yani engelleyen taraf, engellenen tarafının profil bilgilerine ulaşabiliyor.

Engellenen taraf ise engelleyen kişinin profil fotoğrafını göremiyor.

Yani siz engellendiğinizde sizi engelleyen kişinin profil fotoğrafını göremiyorsunuz. Engelleyen taraf siz olduğunuzda ise profil fotoğrafına ve profil bilgilerine erişebiliyorsunuz.

Whatsapp’ta Beni Engelleyen Kişi Çevrimiçi Olduğumu Görür mü?

Whatsapp uygulamasında biri sizi engellediğinde profil fotoğrafınızı ve profil fotoğraflarınızı görebilmesine rağmen çevrimiçi olup olmadığınızı ve son görülme tarihinizi göremiyor.

Aynı şekilde siz birini engellediğinizde de bu kişinin çevrimiçi durumunu ve son görülme tarihini göremiyorsunuz.

Bu yazımızda kısaca Whatsapp engellendiğini nasıl anlarsın? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

https://www.youtube.com/watch?v=oNAGy2AvN1o

Whatsapp da Kişi Engellersek Ne Olur?

Engellediğiniz kişiler sizi arayamaz mesaj gönderemez. Yaptığınız değişiklikleri de göremez.

Whatsapp Engellenen Kişi Profil Fotoğrafımı Görebilir mi?

Engellenen kişi size ait olan bilgileri göremez.

Whatsapp Ücretli mi?

Hayır, ücretsiz bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu