Sosyal Medya

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook Silinen Mesajlar Geri Gelir mi?

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme; Facebook kullanıcılarının araştırdıkları konuların başında silinen mesajları geri getirme nasıldır sorusu vardır. Sıkça kullanılan popüler sosyal medya uygulamalarından biri de Facebook uygulamasıdır. Dünya üzerinde en çok indirilen ve hemen hemen hepimizin telefonunda da yüklü olan uygulamaların başında Facebook uygulaması geliyor. Biz de merak edilen Facebook’ta silinen mesajları geri getirme yöntemini paylaşıyoruz.

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Sosyal medya uygulamalarının yaygınlaşmaya başlaması Facebook zamanında başladığı için de şu an en çok rağbet gören uygulamaların başında Facebook geliyor diyebiliriz. Herkesin en az bir tane hesabı da olmasıyla birlikte çok fazla mesaj atılıyor ve kimi zaman da mesaj kutumuzun kalabalığını azaltmak için bunları siliyoruz. Ancak yanlışlıkla sildiğimiz Facebook mesajlarını nasıl geri getireceğiz?

Biz de merak ederek bu konuyu araştırdık ve Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek için neler yapılmasını gerektiğini paylaşıyoruz. Çoğu zaman yanlışlıkla sildiğiniz Facebook sohbetini geri almamız gerekiyor. Sen de silinen Facebook mesajlarını kurtarmanın yollarını arıyorsan aşağıdaki adımları takip ederek gerekli işlemleri tamamlayabilir ve silinen Facebook mesajlarını geri getirme şansına sahip olabilirsin. Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek mümkün mü diye soruyorsan ve bu konuyu araştırıyorsan tüm detaylar aşağıda!

Facebook Silinen Mesajlar Geri Gelir mi?

Facebook’ta çok fazla vakit geçirdiğimiz için çok fazla mesaj atıyor ve mesaj alıyoruz. Bir sosyal medya platformu olduğu için de kimileriyle kavga ediyor ve aramız da bozuluyor. Bu durumlarda bir anda mesajlarımızı silebilir veya karşımızdaki kişiyi engelleye de biliriz. Eğer sen de biri tarafından bu şekilde engellendiysen ve Facebook Beni Engelleyenleri Görme işlemleri de yapmak isteyebilir; kimi zaman da sildiğin Facebook mesajlarını geri getirmek isteyebilirsin.

Öncelikle silinen Facebook mesajlarını geri getirme imkanının olduğunu söylemekle beraber yanlışlıkla veya gereksiz olarak düşünüp sildiğin Facebook mesajlarını geri alabilir ve mesaj geçmişine ulaşabilirsin. Bunun için yapman gerekenleri adım adım anlatıyoruz. Facebook’ta silinen mesajların geri getirmek için yapman gerekenlere geçeceğiz ancak bununla birlikte birkaç konuya da değinmemiz gerekiyor.

facebook lite - google play'de uygulamalar

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme Telefondan

Aşağıdaki adımları takip ederek daha önce sildiğin Facebook mesajlarını görebilir ve mesaj geçmişine ulaşabilirsin. Bunun için ilk önce Facebook hesabınıza girin ve ardından “Ayarlar” seçeneğini açın. Ayarların içerisinde karşına “Genel hesap ayarları” açılıyor. Bu ekran üzerinde de “Facebook Bilgileri” kısmını açmalısın.

Bu sayfayı açtığın zaman, sayfanın üst bölümünde “İstediğin zaman bilgilerini görebilir veya indirebilir ve de hesabını silebilirsin” gibi bir uyarı alacaksın. Burada yapmak istediğin işleme dair açıklamaları da takip ederek kolaylıka Facebook’ta silinen mesajların geri getirme adımlarını tamamlayabilirsin. “Bilgilerini İndir” seçeneği ile sunulan seçenek içerisinde istediğin zaman bilgilerini indirerek saklayabilirsin.

İstersen diğer seçenek üzerinden de başka bir hizmete aktarabilirsin. Bu menü içerisinde yer alan hareketler dökümü seçeneğini seçtiğin zaman da hesabının bütün bilgilerini alabilirsin. Bilgileri yönetmek için neler yapman ve hangi yolları izlemen gerektiği konusunda tüm bilgileri buradaki menüler içerisinden de elde edebilirsin. Ayrıca, ileride Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istediğin zaman da bu menü içerisinde yer alan ilgili başlığı kullanabilirsin. Eğer hesabını silersen sonrasında Facebook’ta silinen mesajları geri getirme işlemi yapamayacak ve veri yedeklemesi de olmayacak şekilde hesabını kapatabilirsin.

Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme 2023

Eğer Facebook hesabını silmek istiyorsan ve mesaj geçmişini de yanında götürmek istiyorsan ya da Facebook hesabına dair bütün bilgileri bir yerde saklamak istiyorsan veri yedeklemesi işlemini buradan yaparak istediğin bilgilerini cihazına indirerek kayıtlı olarak tutabilirsin. Facebook hesabını silmek istediğin zaman Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme ve Kapatma işlemini bu menü içerisinden kolay bir şekilde tamamlayabilirsin.

Eğer Facebook hesabını kalıcı olarak silmeden önce de bilgilerinin bir yedeğini alarak saklamak istiyorsan da tüm bilgilerine ulaşabileceğin bu kısımdan istediğin bilgileri indirebilir ve saklama şansına sahip olabilirsin. Eğer sadece Facebook mesajlarını saklama ve indirmek istiyorsan da “Messenger’da diğer kişilerle olan mesajlarınız” seçeneğini seçerek Facebook’ta silinen mesajların geri getirme işlemi yapma şansına sahip olabilirsin. Diğer alanların seçimi kaldırdıktan sonra “Dosya Oluştur” butonunu seçerek basmanız yeterlidir ve bu şekilde istediğin Facebook mesajlarını cihazına indirebilirsin.

Messenger’da Silinen Mesajları Geri Getirme Telefondan

Ancak bu şekilde mesajlarını indirmek için dosyaların inme formatını da istediğin gibi ayarlama imkanı bulunuyor. Sol tarafta yer alana seçenekler üzerinden bu işlemi istediğin gibi yapabilirsin. İstediğin ayarları seçtikten sonra “Dosya Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra kısa bir süre dosyanın oluşturulmasını beklemelisin. Dosya oluştuktan sonra ise hangi cihaza indirmek istiyorsan bu dosyayı indirebilir ve Facebook’ta silinen mesajların geri getirme işlemlerini tamamlayabilirsin.

Facebook’ta silinen mesajların geri getirmek için indirmek istediğin dosyanın oluşturulmaya başladığı ve dosyanın hazırlandığını gösteren bir uyarı alacaksın. Bu işlem başladıktan sonra dosyanın oluşturulması mesaj kutunun yoğunluğuna göre değişebileceği gibi genellikle 24 saat içerisinde dosya eline ulaşmış oluyor. Bu dosya, Facebook’a kayıtlı mail adresine gönderilerek seninle paylaşılıyor.

Canlı TV İzle Kim Instagram Pro Instagram Gizli Profil Görme

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Android

Ek bir program yüklemene ya da kaynağı belirsiz ve güven konusunda problem yaşayacağın senden Facebook hesabına dair oturum açmanı isteyen programlar veya internet siteleri de kullanmadan bu işlemleri yaparak Facebook’ta silinen mesajların geri getirme şansın oluyor. İstersen çeşitli Youtube kanallarında da Facebook’ta silinen mesajların geri getirme başlığı ile paylaşılan videolara göz atabilirsin. Senin için hazırladığımız bu yazımızda Facebook’ta silinen mesajları geri getirme işleminin nasıl yapılabileceğini paylaştık.

Eğer buradaki adımları takip ettikten sonra dosya indirmede sorun yaşıyorsan da yazımızın aşağısında bulunan Yorumlar kısmında bu durumu paylaşabilir ve destek isteyebilirsin. Eğer Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek için indirilen dosyada istediğin mesajları bulamıyorsan, bunun sebebi bazı mesajların geri döndürülemez bir şekilde silinmesi olabilir. Umarız ki istediğin mesajlara ulaşabilirsin.

 

Facebook Hesabımı Nasıl Dondurabilirim?

Ayarlar ve gizlilik kısmından Facebook bilgilerinin olduğu yerde dondurma ve silme seçeneğinden hesabınızı dondurabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Ayarlar ve gizlilik kısmından hesap sahipliği ve kontrolü sayfasından dondurma ve silme seçeneğinden hesabımı sili seçebilirsiniz.

Facebook Hesabı Kaç Günde Silinir?

30 günden sonra silinir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu