Whatsapp

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme ve Görme

Whatsapp silinen mesajları getirme ve görme; Telefonda kullandığımız pek çok uygulama kendini güncelleyerek özelliklerine yenilikler katmaktadır. Anlık haberleşmeyi sağlayan Whatsapp da ülkemizde en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Gündelik hayatımızda çok sık kullandığımız uygulamalardan biri olan whatsapp sohbet geçmişinizi tekrardan geri yükleme olanağı sağlamaktadır. Sizin belirlediğiniz şekilde günlük, haftalık ve aylık olarak alınan yedekleri geri getirmek yapmanız gerekenler ayrıntılı olarak yazımızda.

Whatapp uygulamasında eğer yedekleme alma işlemi kapalı değilse silinen mesajları tekrar geri getirmeniz mümkün. Whatsapp sohbet geçmişini geri getirmek ve sohbet geçmişini geri yüklemek Android, iOS iletim sistemine sahip telefonlarda oldukça basit şekilde yüklenmektedir.

Whatsapp İndiremiyorum Ne Yapmalıyım? Telefona Whatsapp İndiremiyorum

Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Whatsapp silinen mesajları geri almak yada silinen mesajları görmek için whastapp uygulaması içerisinde yedeklerin otomatik olarak yüklenmesinin açık olması gerekmektedir. Her gece saat 2’de sistem tarafından otomatik olarak kaydedilen yedekler günlük, haftalık ve aylık olarak Google Drive yüklenir. Yedekleri otomatik olarak saklanmasını sağlayabileceğiniz dilediğiniz zaman kendiniz de yedeklerinizi alıp saklayabilirsiniz.

Whatsaap silinen ve geri getirilemeyen mesajlar içinse uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp tekrar kurma aşamasında mesajlarınız otomatik olarak geri yüklenecektir.

Whatsapp sohbet geçmişinin İOS işletim sistemine geri biraz zahmetli olmasına karşın Android işletim sisteminde oldukça basittir.

Whatsapp Silinen Mesajları Nasıl Geri Yüklerim?

Whastapp mesjlarını geri yüklemek için oldukça basittir en bilinen yöntem ise uygulamayı telefonunuzdan silip tekrar yüklemektedir. Google drive’e yüklenen yedeklerinizi otomatik olarak yüklenecektir.

Whatsapp yedeklerini geri yüklemek için kullandığınız telefon numarası ve e-posta adresini doğru şekilde girmeniz gerekmektedir.

 1. WhatsApp uygulamasını telefondan kaldırıp tekrar geri yükleyin
 2. WhatsApp’ı açın ve telefon numaranızı girin
 3. Sohbet ve medyalarınızı Google Drive’dan geri yüklemek için sorulduğunda GERİ YÜKLE’ye dokunun.
 4. Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra İLERİ’ye dokunun. Başlatma işlemi tamamlandığında sohbetleriniz görüntülenir.
 5. Sohbetleriniz geri yüklendikten sonra WhatsApp medya dosyalarınızı geri yüklemeye başlar.

Not: WhatsApp’ı Google Drive’da hiçbir yedeklemeniz olmadan yüklediğinizde, WhatsApp geri yükleme işlemini otomatik olarak yerel yedekleme dosyanızdan yapar.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

Whatsapp Silinene Mesajları Geri Alma

Whatsapp silinen mesajları geri almak için diğer yöntemlerden biri ise haftalık olarak otomatik olarak alınan ve telefonunuz dosya konumunu yüklenen yedeklerdir.  Her gece saat 02.00’de alınan bu yazışma yedekleri haftalıktır. Ayrıca dilerseniz SD kartınıza yedekleri yükleyip tekrar Whatsaap aktarabilirsiniz.

 • Telefonunuz son yedi güne kadar olan yerel yedekleme dosyalarınızı saklar.
 • Yerel yedekleme telefonunuzda her sabah saat 02:00’de otomatik olarak oluşturulur ve telefonunuza dosya olarak kaydedilir.
 • Verileriniz /sdcard/WhatsApp/ klasörüne kaydedilmemişse “dahili depolama” veya “ana depolama” klasörlerini görebilirsiniz.

Whatsapp Silinene Mesajları Görme

Whatsapp eski mesajları geri getirme işlemi genelde 1 sene önceki whatsapp mesajları geri getirme işlemi yapmak için izlemeniz gereken yol ise;

 1. Bir dosya yöneticisi uygulaması indirin.
 2. Dosya yöneticisi uygulamasında sdcard/WhatsApp/Databases konumuna gidin. Verileriniz SD karta kaydedilmemişse sdcard yerine “dahili depolama” veya “ana depolama” klasörlerini görebilirsiniz.
 3. Geri yükleme işlemi için kullanmak istediğiniz yedekleme dosyasını seçin ve msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 olan dosya adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin. Daha eski yedeklemeler, crypt9 veya crypt10 gibi daha eski protokollere sahip olabilir. Crypt uzantısındaki numarayı değiştirmeyin.
 4. WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin.
 5. Sorulduğunda GERİ YÜKLE’ye dokunun.

Google Play üzerinde her hangi bir dosya yöneticisi uygulamasını indirebilirsiniz. İster İphone olsun isterse Samsung yedeklerinizi sizlere anlattığım şekilde telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Whatsapp tedekleri IOS üzerinden otomatik yedeklenmediği için sizin kurulum yapıp gerekli izinle verdikten sonra yedekleri yüklemeniz mümkün.

WhatsApp’ta eski konuşmaları geri getirmek yapmanız gerekenleri belirtilen şekilde yaparsanız eksiksiz yedekleme yaparak konuşma geçmişini tekrar yüklersiniz.

whatsapp

Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır

Whatsapp yedeklerini otomatik olarak yapılmasını istiyorsanız ve belirlediğiniz e-posta adresine yedeklerin gelmesini sağlamak için adım adım yapmanız gerekenler oldukça basittir.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Samsung

Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ köşedeki üç noktaya tıklayarak ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlara girdikten sonra Sohbetler kısmına tıklayarak Sohbet Yedeği kısmına giriş yaparak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Ayrıca samsung marka telefon kullananlar whatsapp uygulamasını silip tekrar kurduğunuzda sizden yedeklerin tekrar yüklenmesi için izin istenecektir. Gerekli onay verildiğinde silinen mesajları geri gelecektir.

Whatsapp Sohbet Geçmişi Geri Yükleme, Aktarma ve Silme

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme IOS

Whatsapp sohbet geçmişini geri getirme ve yükleme işlemi İphone telefonunuzda yapabilmek için yapmanız gerekenler;

 1. WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne giderek iCloud yedeklemesinin var olduğunu doğrulayın.
 2. En son yedeklemenin ne zaman oluşturulduğunu görebiliyorsanız WhatsApp’ı silin ve App Store’dan yeniden yükleyin.
 3. Telefon numaranızı doğruladıktan sonra talimatları takip ederek sohbet geçmişinizi geri yükleyin.

Iphone Whatsapp Silinen Mesajlar Geri Getirme

 • iCloud’a erişmek için kullandığınız Apple kimliğiyle oturum açmış olmanız ve iCloud Drive’ın açık olması gerekir.
 • Hem iCloud’unuzda hem de iPhone’unuzda yeterli boş alan olmalıdır. Telefonunuzda ve iCloud hesabınızda, yedeklemenizin gerçek boyutunun en az 2,05 katı kadar boş alan bulunmalıdır.
 • Yedekleme ve geri yükleme işlemleri için kullanılan telefon numaraları aynı olmalıdır. Başka bir WhatsApp hesabındaki sohbet geçmişini geri yükleyemezsiniz.
 • iCloud hesabınızı ailenizdeki başka bir kişiyle ortak kullanıyor olsanız bile hem iCloud yedeklemeniz hem de WhatsApp hesabınız için aynı telefon numarasını kullanma zorunluluğu nedeniyle WhatsApp yedeklemenizi ayrı tutabilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajlar Nasıl Okunur

Whatsapp silinen mesajlar nasıl okunur ve whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemini hızlı ve sabit şekilde yapmak için en kısa yoldan çözüm uygulamayı telefondan silip tekrar yüklemektir. Tekrar yüklendiğinde geri dönük yedekler otomatik olarak telefona yüklenecektir.

Daha eski sohbet yedeklerini okumak ve görmek için whatsapp ayarlar kısmında sohbet yedeğinin hangi e-posta adresine yüklendiğini bilmek gereklidir.

Whatsapp silinen sohbeti geri getirme programları telefona yüklemek oldukça zararlı olduğundan kesinlikle kullanmayınız.

Whatsapp mesajları geri alma ve Whatsapp silinen mesajları geri yükleme nasıl yapılır sorularına cevap vermeye çalıştım. Whatsapp sohbet yedeği geri alma ve yükleme işlemi hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

 

Whatsappı İki Telefonda Kullanabilir miyim?

Whatsapp tek bir numara ve tek bir telefon üzerinden doğrulanarak kullanılmaktadır.

Whatsapp Hesabına Başkası Girmeye Çalışırsa Ne Olur?

Hesabınıza başkası girmeye çalışırsa size bildirim gelir ve doğrulama kodu istenir.

Whatsapp Profil Gizleme Özelliği Var mı?

Evet, bu artık mümkün

10 Yorum

 1. Merhaba erkek arkadaşım whatsappa eşleme diye bi şey yapıyordu karekod okutup bana gelen mesajlar otomatik olarak ona da gidiyordu fakat silinen eski mesajları bu şekilde görebilmesi mümkün mü yani silinen mesajları kendi telefonuna yükleyebilir mi

 2. iphone 6s telefonum whatsaap sohbetini geri getirmek istiyorum , yedeklemem ve ı cloud da olumsuz yani yedekleme yaptım , internette ultdata recover diye bir program buldum program fiyatı biraz yüksek gerçekten kurtaracağını bilsem o parayı vereceğim de sizden bir fikir almak istedim , işe yarar mı?

 3. Watsabi tekrar sili yukledim 26 aralik onbirr civarina kadar olani gosteriyor bu iki gunluk olanlari nasil yukleyebilirim

 4. Ben son yedekleme yi değil önceki yedekleri istiyorum nasıl olacak bilmiyorum cevap alabilir miyim

  1. Evet benimde 3 Yıl önceki mesajlara ulaşmam gerekiyor eğer işe yarıyorsa deneyeceğim. Yardımcı olur musunuz arkadaslar? Deneyen var mı bırkac yıl oncesı ıcın.

 5. Bizim icloud en son 2018 yılında yedeklemede telefon dolu olduğundan devamı yedekleme yapmamış sanirim tarih o yazıyor ama şu geçen haftadan silinen mesajlar var onları geri alma imkanımız nasıl olur lütfen hayati bi mesele yardımcı olursanız sevinirim

 6. Whatsapp eski mesajları geri getirme işlemi genelde 1 sene önceki whatsapp mesajları geri getirme … Gibi bir ifadeniz var ancak yerel yedekleme sadece son 1 haftayı kapsıyor? Son bir sene önceki WhatsApp mesajları nasıl geri getiriliyor emin misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu