Teknoloji Haberleri

Bedava VPN Programları

En İyi Ücretsiz VPN Programları

Bedava VPN Programları; İnternet hızına baktığımız kadar internetin güvenli olmasına da son derece dikkat etmemiz gerekmektedir. Güvenli internet ortamında dolaşmanıza yardımcı olacak uygulamalardan biri VPN programıdır. İnternet bağlantınızı şifreleyerek güvenle internette gezinmek için kullanabileceğiniz bedava VPN programları ile en iyi ücretsiz VPN programlarını bir araya getirdik. Uzun ismi “Virtual Private Network” olan VPN programlarını hemen hepimiz ya hayatımızın bir köşesinde duymuş ya da kullanmış oluyoruz.

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?

VPN Nedir?

Bu programların temel kullanım amacı, internette gezinirken bağlantı güvenliğinizi artırarak fiziksel bir ağa uzaktan bağlanmanızı sağlıyor. Normal internet bağlantısı erişime kapalı olan internet üzerindeki içeriklere veya sitelere girmek için bu programları kullanabiliyorsunuz. VPN programlarının temel çalışma prensibi ise, elektronik cihazınız üzerinden bir sunucuya bağlanarak aranızda şifreli bir bağlantı olur ve dışarıdan birisi, sizin ile sunu arasında nasıl bir bağlantı olduğunu bilemez. Sonrasında ise yine farklı bir şifreleme ile bu sunucu üzerinden istediğiniz siteye bağlanabiliyorsunuz. Böylece arana hangi veri akışının olduğu belirlenemediği için internet üzerinde rahatça istediğiniz gibi gezinebilirsiniz.

VPN servisleri sayesinde size ait IP adresiniz gizlendiği için dışarıdan herhangi bir kişi veya kurum tarafından internette dolaştığınız siteler ve içerikler izlenemiyor. Böylece internet bağlantınızın güvenliğini sağlamış oluyorsunuz. Özellikle de ortak wifi alanlarında VPN kullanarak veri güvenliğinizi artırabilir ve reklam veren şirketlere, hackerlara, devlet kurumlarına ya da internet servis sağlayıcılarına karşı kendinizi korumuş oluyorsunuz.

VPN programlarının bu avantajlarının yanında birkaç dezavantajından da bahsetmeden geçmek olmaz. VPN kullanırken ödün vermeniz konulara da bakacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • VPN sunucuları çok yoğun olduğu ve istediğiniz internet sitesine bağlanırken arada, aracı bir birim daha kullanıyor olacağınız için internet hızınız bir miktar yavaşlayabilir.
  • VPN sunucuları üzerinden başka bir ülkeye bağlandığınız için, bu ülkenin erişim kısıtlaması verdiği internet içeriklerini kullanamazsınız.
  • Her ne kadar VPN programları ile veri güvenliğinizin sağlandığını düşünseniz de tabii ki %100 olarak bağlantınızın şifrelendiğini ve etkinliğinize dair kayıtlarınızın tutulmadığını garanti edemezsiniz. Bu nedenle yine her zaman olduğu gibi güvenli tarama alışkanlıklarınızı devam ettirmelisiniz.

Okul İnternetine Bağlanma

Bedava VPN Programları

Sizler için araştırdığımız ve kullanabileceğiniz bedava VPN programları şunlar:

Windscribe

Windscribe, en iyi ücretsiz VPN programları denince akla ilk gelen isimlerden birisi oluyor. Bu VPN sağlayıcı sayesinde internetteki gizliliğinizi serbest bırakabilirsiniz. Windscribe, dünyanın 63 ülkesi ve 110 şehrindeki servis sağlayıcıları ile sizlere hizmet veriyor. Ayrıca şirket, sizin IP adresinizi ve VPN programını kullanmaya başladığınız zamanki giriş loglarınızı kişisel olarak kaydetmediğini söylüyor. Dünya çapında gerçekten güvenli bir şifreleme yöntemi olarak kabul edilen AES-256 ve SHA512 yöntemleri ile 4096-bit RSA anahtarı ile güvenli bir şifreleme yapıyor.

Surfshark

İnternette gezinirken veri güvenliğinizi sağlayacak olan bedava VPN programlarından bir tanesi de Surfshark uygulamasıdır. Bu VPN servisini kullanarak online kanallarda yaptığınız tüm işlemleri güçlü şifrelemeler sayesinde gizleyerek kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz. Surfshark uygulamasını kullanırken herhangi bir cihaz sınırı yoktur. Tek abonelik üzerinden hem kendinizin hem de sevdiklerinizin verilerinin korunmasına katkı sağlayabilirsiniz. Surfshark uygulamasını cep telefonunuz, laptoplarınız, tablet bilgisayarlarınız, akıllı TV’ler, oyun konsolları gibi internet bağlantısı gerektiren hemen hemen her kanalda kullanma imkanına sahip oluyorsunuz.

TunnelBear

TunnetBear uygulaması sayesinde, internet bağlantınız güvenle şifrelenerek online alanda gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlerin güvenliğini sağlayabilirsiniz. En iyi ücretsiz VPN programları arasında yerini alan TunnelBear ile Mac, Windows, iOs ve Android olan tüm kanallarda kullanabileceğiniz kullanıcı dostu kolay arayüzü sayesinde, uygulamayı açtıktan sonra VPN servisini almak istediğiniz ülkeyi seçerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bundan sonra ise TunnelBear sessizce arka planda çalışarak veri güvenliğinizin sağlanması için katkıda bulunuyor. Bu uygulama ile şifre diğer kişisel verilerinize ulaşmaya çalışan kişilere karşı ekstra bir koruma sağlamış oluyorsunuz. 47 ülkede sunucu hizmeti veren TunnetBear uygulamasını kullanarak IP adresinizin takip edilmesinin önüne geçebilirsiniz.

2022'de kullanabileceğiniz en i̇yi ücretsiz vpn servisleri | karel

ProtonVPN

Dünyanın 61 ülkesindeki 1432’den fazla sunucu ile hizmet veren ProtonVPN’de bedava VPN programları arasında adından sıklıkla söz ettiriyor. Sıradan VPN programlarına nazaran ekstra şifrelemeler ile veri güvenliğinizi daha da artıran ProtonVPN ile internet bağlantınız güvenle şifreleniyor. İnternet bağlantı kanallarınız şifrelenmiş odalardan yaparak bağlantı geçmişinizi görmek isteyen kişiler tarafından gözetlenme durumunuz ortadan kalkıyor.

Google Chrome Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Hotspot Shield

Bir dönem adından oldukça fazla söz ettirmeyi başaran ve en iyi ücretsiz VPN programları arasında en çok kullanılan Hotspot Shield uygulaması, kullanıcı gizliliğinde açık verdiği iddiaları ile tahtını bir süre kaybetti. Ancak yine de güvenilir bir VPN programı arıyorsanız Hotspot Shield uygulamasının 7 günlük ücretsiz sürümünü deneyerek siz de bu programı test edebilirsiniz. Ayrıca dünyadaki en hızlı VPN erişimi sağlayan programlardan birisinin Hotspot Shield olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Windscribe

Bedava VPN programları arasında yükselişte olan ve dünyadaki 10 ülkede hizmet veren Windscribe VPN uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürümünde aylık 10 GB internet kotası veren Windscribe ile internet üzerinde iz bırakmadan ve kimsenin sizi takip etmesine imkan vermeden rahatça dolaşabilirsiniz. Herhangi bir kullanıcı kayıt ve aktivasyon bilgisinin kaydedilmediğini iddia eden bu VPN şirketi, kişisel verilerinizin internete sızmasını da önlüyor. Bu VPN programını kullanarak standart ve klasik VPN programlarının ötesine geçebilirsiniz.

NordVPN

Son derece basit kullanıcı arayüzü ve basit adımları ile kullanıcı dostu bir görünüm veren NordVPN ile en iyi ücretsiz VPN programları arasında güvenliğinizi daha da üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Diğer VPN platformlarına göre ek güvenlik uygulamaları ile kendisini ayrıştıran NordVPN’in 7 günlük deneme sürümünü kullanarak veri güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

ExpressVPN

Android platformlarda kullanabileceğiniz ExpressVPN ile bağlantı gizliliğiniz ile veri güvenliğinizi koruyarak, basit arayüzü ile hızlı ve güvenli bir şekilde internette gezinmeye başlayabilirsiniz. Bedava VPN programları arasında adından söz ettirmeyi başaran bu uygulamayı Android telefonunuza, tablet bilgisayarınıza ya da Android TV’nize bu programı indirerek 7 günlük deneme sürümünü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Dünyanın 94 ülkesinde ve 3000’nden fazla VPN sunucuna bağlanarak hızlı ve sınırsız bant genişliği ile internet dünyasındaki istediğiniz içeriğe güvenle erişebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Telefondan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? (Tüm Yöntemler) 

İnternet Hızlandırma Programları 

Bedava Exxen Hesapları 

 

VPN Telefon Şarjını Bitirir mi?

VPN kullanımı esnasında telefonunuz %10-15 şarj yer.

Her VPN Telefonu Korur mu?

Her VPN kesin olarak sizi korur diyemeyiz.

VPN Ne Anlamına Geliyor?

Sanal özel ağ anlamına gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu