Teknoloji Haberleri

İnternet Hızlandırma Programları

İnternet Hızlandırma Programları 2023; İnternet hızımız işlemlerimizi daha rahat yapabilmemiz açısından önemlidir. Artık hemen hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. Youtube, Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında sıklıkla zaman geçirdiğimiz, Whatsapp anlık mesajlaşma uygulamasını gün içerisinde defalarca kez kullandığımız yani teknolojinin hayatımızın merkezine yerleştiği şu günlerde zaman zaman internetimizin yavaşlaması sorunu ile karşılaşabiliyoruz.

İnternetimiz yavaşladığı zamanlarda ne yazık ki kötü internet bağlantısı yüzünden Youtube gibi platformlarda izlediğimiz videolarda ya da Netflix gibi film ve dizi izleme platformlarında videonun donması, filmlerin açılmaması gibi sinir bozucu durumlarla yüzleşiyoruz.

Bu yüzden de çoğunluğumuz; internetimizi hızlandırmanın, daha kaliteli bir internet bağlantısı ile internete girebilmenin farklı yollarını araştırıyoruz.

Bu yazımızda internet hızı yavaşlayan ve internetini hızlandırmayı dileyen kişiler için en iyi internet hızlandırma programları listemizi paylaşmaya çalışacağız.

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi, AKK Kalktı Mı?

En İyi İnternet Hızlandırma Programları

Kaliteli ve başarılı bir internet hızlandırma programını bilgisayarınıza indirerek, internete daha hızlı bir şekilde girebilirsiniz.

Ancak tek başına iyi bir internet hızlandırma programının yeterli olmayacağını da hatırlatmak istiyoruz.

İnternetinizin yavaş olduğunu düşünüyorsanız; öncelikle bir internet hız testine girmenizi öneriyoruz.

Ardından internetinizi yavaşlatan etmenleri tespit etmeli ve bu etmenleri de mutlaka ortadan kaldırmalısınız.

İnternete daha hızlı bir şekilde bağlanabilmenize yardımcı olabilecek, en iyi ve en başarılı internet hızlandırma programlarını kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Pointstone Internet Accelerator

İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz ve ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz Pointstone Internet Accelarator; en iyi internet hızlandırma programları listemizin ilk sırasında yer alıyor.

Basit ara yüzü ve kolay kullanımı ile milyonlar tarafından tercih edilen bu programı Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz.

Simple Net Speed

Listemizin ikinci sırasında yer alan ve ücretsiz bir internet hızlandırma programı olarak ön plana çıkan Simple Net Speed programı da kötü internet bağlantınızdaki sorunları tespit ederek, bu sorunları ortadan kaldırmaya ve internet bağlantınızı iyileştirmeye odaklanıyor.

Basit ve sade ara yüzü ile herkes tarafından kullanabilen bu program; mevcut internet bağlantınızı en az iki katına çıkarıyor.

Throttle İnternet Hızlandırma 

Herhangi bir ücret ödemeden bilgisayarınıza indirebileceğiniz Throttle; internetinizi hızlandırarak, upload ve download hızınızı iyileştiriyor.

İnternetinizin en az iki üç katına çıkması için bu programa bir şans verebilirsiniz.

cFossSpeed

İnternet hızını ve kalitesini optimize eden cFossSpeed; telefonunuzun veri hacmini arttırarak, pinginizi de düşürüyor.

Yani pingi düşürerek, online oyunlarda daha iyi bir performans elde edebilmenize, oyunlarda başarılı olabilmenize yardımcı oluyor.

Wifi hızınızın yanı sıra mobil internet hızınızı da yükselten bu program; dosya indirme ve gönderme esnasında da internet hızınızın yavaşlamasına engel oluyor.

VoIP konuşma kalitenizi arttıran, ses ve videolarda akış sorununu azaltan cFossSpeed; bilgisayarınızdaki ya da telefonunuzdaki bütün verileri önceliklendiriyor.

Yani önemli veri paketleri ile önemsiz veri paketlerini ayrıştırıyor.

Bu ayrıştırma sayesinde telefonunuzdaki ya da bilgisayarınızdaki tüm uygulamaları en ideal şekilde yapılandırabilme şansını elde ediyorsunuz.

Üstelik uygulamada yer alan yeni durum penceresi sayesinde hangi verilerin aktarılmak üzere olduğunu da detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz.

Genellikle online oyuncular ve VoIP kullanıcıları tarafından tercih edilen bu programı Windows işletim sistemine sahip tüm bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz.

En başarılı internet trafiği yönetimi yazılım programlarından birisi olan cFossSpeed yazılımını Windows 8.1, Windows8, Windows Vista, Windows7, Windows Server 2003, Windows Server 2008 ve Windows XP işletim sistemi ile uyumlu bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Accel SpeedTec

Bilgisayarınızdaki data transfer hızını ve internet tarayıcı hızını arttıran Accel SpeedTec; online oyunlar oynarken, dosya transfer ederken ya da maillerinizi kontrol ederken internete hızlıca girebilmenizi sağlıyor.

Yani bu programı bilgisayarınıza indirerek mevcut internet tarayıcınızın başka hiçbir işlem yapmaya gerek kalmadan hızlanmasını garantileyebiliyorsunuz.

14 Ocak 2020 tarihinde güncellenen bu programı Windows XP işletim sisteminin kullanıldığı bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz.

SpeedConnect Internet Accelerator

İnternet hızınızı maksimize etmek adına kullanabileceğiniz SpeedConnect Internet Accelerator; en çok indirilen internet hızlandırma programları arasında yer alıyor.

Bu program sayesinde Dial-Up Modem, DSL, Kablolu ve Kablosuz Wifi bağlantınızı hızlandırabiliyorsunuz.

Eagle Get

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Eagle Get; dosya ya da video indirirken internetinizin yavaşlamasını ve diğer işlemleriniz için internetinizi kullanırken sorun yaşamanızı önlüyor.

İnternetinizi iyileştiren bu uygulama sayesinde online oyunları da rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

Windows10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarınıza bu programı kolaylıkla indirebilirsiniz.

Tweek Master Pro

En iyi internet hızlandırma programları listemizin 8.  sırasındaki Tweek Master Pro; Windows10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

En başarılı internet optimize araçlarından biri olan bu program ile gizli Windows ayarlarını da gerçekleştirebiliyorsunuz.

TCP Optimizer

TCP-IP ayarlarınızı optimize eden ve internetinizi hızlandıran bu program, Windows 10 ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Bilgisayarınızda data transfer hızını yükseltmek adına bu programı deneyebilirsiniz.

Firefox PreeLoader

Firefox internet tarayıcısı kullanıyorsanız, internete saliseler içerisinde bağlanmak için bu programı kullanabilirsiniz.

Windows işletim sistemi ile çalışan Firofox PreeLoader sayesinde daha iyi bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

File and Image Uploader

İnternet üzerinden dosya, görüntü ve resimleri daha hızlı bir şekilde bilgisayarınıza yüklemek, internetinizi hızlandırmak için bu programı Windows10 işletim sistemiyle çalışan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ashampoo Internet Accelerator

Listemizin son sırasında yer alan bu program, internet bağlantınızda gerçekleştirdiği birtakım ayarlamalar sonrasında internet hızınızı yükseltiyor.

Tamamen ücretsiz olan programı Windows10 işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Telefon İnternet Hızlandırma Programı

Android ya da IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz telefon internet hızlandırma programları sayesinde akıllı telefonlarınızdan internete daha hızlı bağlanabilir, internet kalitenizi iyileştirebilir, internete erişim gücünüzü yükseltebilirsiniz.

İnternet Hızı Ne Kadar Olmalı? İnternet Hızı Kaç Olmalı

Android Cihazlar için En İyi İnternet Hızlandırma Programları

Android işletim sistemine sahip telefonlar için en iyi internet hızlandırma programlarını kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Internet Booster and Optimizer

Ücretsiz olarak akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz bu program; arka planda çalışmaya devam eden ikincil uygulamaları kapatmak suretiyle internetinizi hızlandırıyor.

Internet Speed Meter Lite

İnternet trafiğini kontrol edebilmenizi ve internet hızını optimize edebilmenizi sağlayan bu program; durum çubuğunda kullanılmakta olan veriyi de sizlere gösteriyor.

Network Master—Speed Test

İnternet hızınızı ölçebilmek ve test edebilmek için akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz bu program, wifinizi yavaşlatan tüm uygulamaları kapatıyor ve ağ kullanımını takip ediyor.

Speedify—Faster Internet

Akıllı telefonunuzdaki wifi bağlantısını iyileştirmek adına kullanabileceğiniz bu program; yavaşlamaları ve kopmaları önlüyor.

Bant genişliğini arttırarak, internetinizi hızlandırıyor.

Faster Internet 2X

İnternetinizi en az iki kat hızlandırmak için bu programı Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Internet Speed Booster 3G/4G

3G ya da 4G internet hızını yükseltmek istediğinizde bu programı tercih edebilirsiniz.

telefon internetini hızllandırma

IOS Cihazlar için En Internet Hızlandırma Programları

Iphone internet hızlandırma programları sayesinde IOS işletim sistemine sahip telefonlarınızdaki internet hızını iyileştirebilmeniz mümkün.

En iyi Iphone internet hızlandırma programlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

VPN In Touch

Kullanımı oldukça kolay olan bir VPN uygulaması olan VPN In Touch; girdiğiniz internet sitelerindeki reklamları kapatarak, internet hızınızı iyileştiriyor.

Telefonunuzdaki veri tüketimini de sınırlandırarak, internetinizi hızlandırıyor.

Download Accelerator

IOS cihazlarla uyumlu olan Download Accelerator; internet bant genişliğini artırarak ve en iyi şekilde kullanarak, internetinizi hızlandırıyor.

Böylelikle aynı anda birden çok dosyayı indirebilmenize öncülük ediyor.

Dosya indirme hızınızı en az iki katına çıkarmak için akıllı telefonunuza bu uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Antenna Booster

Daha güçlü bir sinyal ve yüksek hücresel bağlantı hızı vaat eden bu program; sizlere en yakınınızda yer alan baz istasyonlarını da gösteriyor.

Böylelikle baz istasyonları ile telefonunuz arasındaki sinyal gücünü test edebilmenizi ve en iyi sinyal gücüne erişebilmenizi sağlıyor.

Fing—Network Scanner

Bağlantı hızınızda ciddi anlamda azalmanın nedeni olarak wifi ağınıza başkalarının bağlanmasından şüphe duyuyorsanız; bu uygulamayı telefonunuza indirebilir, ağınıza başkalarının bağlanıp bağlanmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Aynı zamanda wifi ağınıza bağlanan cihazları devre dışı bırakabilir, internetinizi hızlandırabilirsiniz.

Sengled Boost

Wifi menzilinizin yani wifi çekim gücünüzün artmasını sağlayan bu uygulama tıpkı bir wifi menzili gibi internete evinizin her yerinden hızlı bir şekilde bağlanabilmenizi mümkün bir hale getiriyor.

Evinizde internetin yavaş çektiği odalardan da internete yüksek hızda girmek, dilediğiniz film ya da videoyu takılmadan ve donmadan izlemek, gönlünüzce müzik dinlemek için akıllı telefonunuza bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Neumob—İnternet Booster

Mobil internet hızını yükselten en iyi uygulamalar listemizdeki Neumob; WAN hızlandırma teknolojisi ile çalışıyor.

Kullandığı WAN teknolojisi ile internet hızınızı maksimize ediyor.

Telefon internetinizi çok yavaş ve bağlantı sorunu yaşıyorsanız bu  Telefon İnterneti Nasıl Hızlandırılır? Telefon İnterneti Hızlandırma Yolları yazımızı okuyabilirsiniz.

İnternetinizi Hızlandırmak için Neler Yapabilirsiniz?

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız internet hızlandırma yollarını deneyerek da internet hızınızı optimize edebilirsiniz.

İşte, en yakın zamanda demenizi önerdiğimiz internet hızlandırma önerilerimiz:

 • İnternet hız testi yaparak, internet hızınızı kontrol edin.
 • Bant genişliği yüksek bir modem kullanmayı deneyin.
 • Modeminizi kapatıp, tekrar açın.
 • Modeminizin yerini değiştirin.
 • Fonksiyonel ve eklenti sayısı az bir internet tarayıcısı kullanın.
 • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
 • Bilgisayarınızı virüslerden temizlemek için başarılı bir virüs temizleme programı kullanın.
 • Profesyonel bir switch box cihazı satın alın.
 • Elektromanyetik dalga kesici alın.
 • Cihazlarınızda kullandığınız yazılımları ve uygulamaları düzenli olarak güncellemeyi unutmayın.
 • Wifi ağınıza başka kişilerin bağlanmasını önlemek adına güçlü bir wifi parolası oluşturun.
 • Farklı bir DNS adresi kullanmayı deneyin.
 • Wifi sinyal güçlendirici satın alın.
 • Telefonunuzu kapatıp, tekrar açın.
 • Ping değerini düşüren programlardan bilgisayarınıza indirin.
 • Masaüstünüzde kapsamlı bir temizlik yapın.
 • Kullanmadığınız ve işe yaramadığını düşündüğünüz tarayıcı eklentilerini silin.
 • Kullanmadığınız zamanlarda modemi kapalı tutun.
 • Mümkünse kablolu internet kullanın.
 • İnternet geçmişinizi düzenli bir şekilde temizlemeyi unutmayın.
 • Bilgisayarınızdan kullanmadığınız programları silin.
 • Telefonunuzdan kullanmadığınız programları silin.
 • Telefonunuzda sim kartı çıkarın ve tekrar takın.
 • Telefonunuzun internetini hızlandırmak için konumunuzu değiştirin. Modeme daha yakın bir yerden internete girmeyi deneyin. Modeme uzak bir odadan internete girmek için menzil genişletici kullanın.
 • Modeminizi televizyon vb. elektronik cihazlardan uzak tutun. Böylelikle wifi parazitlerinden kurtulabilir ve sinyal gücünü arttırabilirsiniz.
 • Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın.

Yukarıdaki önerilerimizi dikkate alarak ve kaliteli bir internet hızlandırma programı kullanarak, internetinizi kolaylıkla hızlandırabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca en iyi wifi hızlandırma programı hangisi? sorusunu yanıtlamaya, internet hızlandırma 2023 önerilerimizi sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de bilgisayar ya da telefon internet hızlandırma programı kullanıyorsanız ya da yakın zamanda kullanmayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

İnternetim Yavaş Ne Yapmalıyım?

İnternetinizin yavaş olduğunuzu düşünüyorsanız öncelikle internet hız testi yapmalısınız.

İnternet Hızlandırma Programı Ne İşe Yarar?

Hızlandırma programları sayesinde kullanmış olduğunuz internetin hızı artar.

İnternet Hızı Kaç Olmalıdır?

50 mbps ile 100 mbps arasında olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu