reklam
Türk Telekom

Türk Telekom Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Türk Telekom Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? Faturalı hat kullanıcılarının en merak ettiği konuların başında faturamı ödemezsem ne olur, gelmektedir. Türk Telekom un faturalı ve faturasız bir çok abonesi bulunmaktadır. Türk Telekom faturalı hat sahipleri belli ödemelerde fatura ödemesini geciktirebiliyor ya da ödeme zorluğuna düşebiliyorlar. Türk Telekom tarafından fatura kesim tarihinden sonra size faturanın ödeneceği son tarihi SMS ve e-fatura ile bildirmektedir.

Size bildirilen Türk Telekom fatura son ödeme tarihi kesinlik olarak ödeme yapacağınız en son gündür ve bu süre aşıldığından fatura kısıtlamaları ile başlayana dönem icralık olmanıza kadar gidebilir.

Ekonomik durumlar, işten çıkarmaların ve işsizliğin arttığı bu dönemde Türk Telekom faturasını ödeyemeyen yada yüksek fatura ile karşılaşan Türk Telekom müşterilerinin merak ettiği sorulardan biride Türk Telekom faturası ödenmese ne olur? Türk Telekom fatura ödenmezse kaç günde kapatılır? ve Türk Telekom faturası ödemesi ne olur sorularına bilgi vermeye çalışacağım.

Türk Telekom Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Türk Telekom faturalı hat sahipleri yada Türk Telekom internet kullanıcıları faturalı hat ödemelerinde bazen gecikme yaşayabilmektedirler.

Fatura kesim tarihinden sonra yani ödeyeceğiniz tutar tam olarak belirlendikten sonra size SMS ile faturanızın son ödeme tarihi bildirilir. Fatura kesin tarihi ile fatura son ödeme tarihi arasında 1o ile 15 gün bulunmaktadır. Son ödeme tarihine kadar her hangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan tüm hizmetlerden kesintisiz yararlanmaya devam edersiniz. Peki son ödeme tarihi geçerse olur şimdi buna cevap verelim.

Türk Telekom Selfy Bedava İnternet

Türk Telekom Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır

Türk Telekom fatura son ödeme tarihi gelen fatura gününde ödenmediğinde hattınıza faturasının ödeme gününün geçtiğine dair bilgilendirme yapılır ve her hangi bir kısıtlama yaşamadan ek olarak 1 hafta daha süre verilir.

Son ödeme tarihinden sonraki 7 gün sonunda hattınız kısıtlanarak hem arama yapmanız hem de SMS göndermeniz engellenir. Sizi arayanlar size ulaşabilir ama siz kimseyi arayamazsınız. Eğer fatura ödemesi yapılmamaya devam ederse hat kapanır ve icraya verilir.

Türk Telekom Fatura Borcu Ödenmezse Ne Olur

Son ödeme tarihi geçen ve verilen ek 1 haftalık süre içerisinde her hangi bir ödeme yapılmaması durumda hattınız kısıtlama alır ve en geç 3 gün içerisinde ödeme yapmanız beklenir.

Halen ödeme yapmamanız halinde artık sizi arayanlar size ulaşamaz ve bu hat geçici olarak servis dışıdır uyarısı verir.

Hattınız tamamen kapandıktan sonra 1 ay içerisinde hattın borcu ödemezseniz hat iptal olur ve icralık olursunuz. Yüksek fatura borcu, avukatlık ücreti ve varsa kampanya indirimleri size borç olarak çıkarılır.

Türk Telekom Faturalı Hat Son Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonra Kapanır

Türk Telekom faturalı hat son ödeme tarihi geçtikten sonraki 1 hafta içerisinde kısıtlamaya girerek kapanır. Eğer fatura son ödeme tarihi maaş ödemenize ya da ödeme alacağınız güne tarihe denk gelmiyorsa mutlaka müşteri hizmetleri aranarak fatura son ödeme tarihi değiştirilmelidir.

Superonline Modem Arayüzüne Giriş ve Modem Şifresi Değiştirme

Türk Telekom Faturalı Hattım Kapanırsa Ne Kadar Ceza Öderim

Ocak ayı itibari ile fatura dönemi itibari ile son ödeme tarihi geçmiş faturalara, gecikme faizi son ödeme tarihinden itibaren aylık %1,6 oranında, günlük %0,0533 oranında uygulanacaktır.

Borcundan dolayı Türk Telekom faturalı hattınız kapanırsa sizden açma kapama bedeli olarak 35 TL tahsil edilecektir. Türk Telekom açma kapama bedeli borcu faturanıza yansıtılarak tahsil edilir.

Türk Telekom Fatura Ödendikten Sonra Ne Zaman Açılır

Türk Telekom faturalı hat borcundan dolayı kapandıktan sonra ödeme yapılırsa ortalama olarak hattınız sistem tarafından otomatik olarak en geç 2 saat içerisinde açılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? ve Türk Telekom fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorusuna cevap vermeye çalıştık. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Türk Telekom Fatura Ödenmezse Hat Hemen Kapatılır mı?

Türk Telekom faturalı hat kullanıcıları faturalarını ödeyemezlerse son ödeme gününe ek olarak 1 hafta daha süre verilir.

Hat Ne Zaman İptal Olur?

Eğer hattınız tamamen kapatılmışsa ve 1 ay içerinde fatura borcunuzu ödemezseniz hattınız iptal olur.

Türk Telekom a Hattımı Taşıdığımda Kaç Günde Açılır?

Ortalama 3-4 gün sürmektedir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

5 Yorum

  1. İki ödenmemiş faturam vardı ödeme yaptım bugün ama hala hattım açılmadı bu neden oldu ve sebebi nedir ne zaman açılır bilgi verirseniz sevinirim

  2. Ödememi yaptim 6saat oldu hâlâ hattım açılmadı bu satten sonra kullanirmiyim bilmiyorum gerçekten ilgisizlik

  3. İnternet taksitim var son ödeme tarihi 25 şubat ödeyemedim ne olur birkaç gün içinde ödicem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu