Türk Telekom

Türk Telekom Yeni Hat Fiyatları

Türk Telekom Yeni Hat Alma Ücreti

Türk Telekom Yeni Hat Fiyatları; Tüm sektörlere yansıyan fiyat artışları mobil iletişim sektöründe de yerini bulmuş ve hat fiyatları artmıştır. Hat sahibi olmak isteyen müşteriler uygun hat fiyatları olan operatörlere yönelmektedirler. Türk Telekom hat fiyatları ne kadar? Türk Telekom’a numara taşıma işlemi nasıl yapılır? Türk Telekom yeni hat alma işlemleri nasıl tamamlanır? Mobil hat kullanıcıları için bir çok farklı avantaj ve uygun fiyatlı paketler sunan Türk Telekom, müşterilerine en iyi kalitede hizmet veren GSM firmaları arasında yer alıyor.

Türk Telekom Faturalı Tarifeler ( Güncel Paketler )

Türk Telekom Yeni Hat Fiyatları

Türk Telekom’un hem faturalı hem de faturasız olarak uygun fiyatlı tarifelerinden yararlanmak isteyenler ise Türk Telekom hat fiyatlarını araştırmaya başlıyor. Ülkemizin en köklü iletişim firması olan Türk Telekom’un, sizlere özel olarak paylaştığı ve online’a özel cazip fiyatları ile bol avantajlı paketlerini inceleyebilir ve hattınızı çok kolay bir şekilde Türk Telekom’a taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom, yeni abone olmak isteyen müşterilerine özel olarak faturalı veya faturasız hat olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu yüzden de Türk Telekom abonesi olmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artıyor. Peki Türk Telekom Yeni Hat Fiyatları Ne Kadar Oldu? Türk Telekom’dan Yeni Hat Alırsam Ne Kadar Öderim? Türk Telekom Yeni Hat Fiyatları Ne Kadar? sorularını cevaplayalım.

Türk Telekom Hat Fiyatları

Türk Telekom, ülkemizde kullanılan GSM operatörleri arasında, eskiden ev telefonlarında olduğu gibi, en çok bilineni ve ilk aklınıza gelen operatörlerden birisi oluyor. Türk Telekom, çok uzun yıllardan veri hem ev telefonu hem de diğer sağladığı hizmetler sayesinde genellikle çok sevilen ve altyapısına son derece güvenilen bir operatördür. Türk Telekom, diğer operatörlere göre uygun fiyatlı olmasının yanı sıra en çok kullanıcısı olan operatördür de diyebiliriz. Türk Telekom kullanan kişiler ise firmanın verdiği hizmetten son derece memnun kalıyor.

Yeni bir Türk Telekom faturalı ya da faturasız hat almak isteyenler için Türk Telekom hat fiyatları yaklaşık olarak 150-200 TL gibi bir tutar oluyor. Ancak serbest piyasa koşulları ile Türk Telekom bayilerine verilen imkanlar ile daha farklı ve uygun bir fiyatla da hat almanız bazı bayilerden mümkün oluyor. Şunu da hatırlatmamızda fayda var ki yeni hattınızı almak için ödemeniz gerek bu miktarı direkt olarak ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Türk Telekom hat fiyatları, yaklaşık olarak 12 ay taksit seçeneği ile aylık fatura ödeme tutarınıza da yansıtabilirsiniz.

türk telekom çalışanlarına ek zam – banka dünyası

Türk Telekom Yeni Hat Fiyatları

2023 yılı için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanarak tüm operatörler için geçerli olan Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca, yeni bir hat almanız durumunda Türk Telekom hat fiyatları ile devlete ödenmesi gereken vergiler şunlardır:

 • Telsiz Kullanım Ücreti: Türk Telekom’un faturalı ve faturasız bütün aboneleri için yıllık olarak 37,26 TL ücretlendirilir ve 12 ay eşit takside bölünerek ödeme yapabilirsiniz.
 • Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi: Eğer yeni bir hat çıkarmak istiyorsanız yıllık 86 TL ÖİV ödemeniz gerekiyor. Zaten Türk Telekom hat fiyatları en çok yükselten ücret de bu vergiden dolayı kaynaklanıyor. Faturasız müşterilerden, yeni hat alımı esnasında peşin olarak alınması gerekli bu ücreti, faturalı müşteriler için ise her ay faturasına 12 eşit taksite bölünerek yansıtılıyor.
 • Telsiz Ruhsat Ücreti: Telsiz Ruhsat Ücreti de ÖİV gibi yeni hat alımı sırasında tahsil edilir ve yıllık olarak 37,26 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Faturasız müşterilerden yeni hat tesisi esnasında peşin olarak tahsil edilirken, faturalı müşterilerin aylık faturalarına 12 taksit şeklinde yansıtılıyor.
 • Damga Vergisi: Islak veya elektronik olarak imzalanan sözleşmelerde yer alan en yüksek parasal tutarın %0,948’i olarak hesaplanır ve sizden tahsil ediliyor.

Vergi Türü

Yıllık Ödeme Tutarı

Faturalı Müşteriler

Faturasız Müşteriler

Özel İletişim

Vergisi

Yıllık 86 TL

12 aya bölünür

Yeni Hat alımı esnasında ödenir

Telsiz Ruhsatname

Ücreti

Yıllık 37,26 TL

12 aya bölünür

Telsiz Kullanım

Ücreti

Yıllık 37,26 TL

12 aya bölünür

12 aya bölünür

Telsiz Kullanım Ücreti Detayları

 1. Türk Telekom bireysel faturasız hat sahibi olan kişiler, Telsiz Kullanım Vergi borcu miktarını mobil hatları üzerinden *123#‘yi tuşlayarak, “Telsiz” yazıp 5555’e SMS göndererek, 444 1 444 Müşteri Hizmetlerinden veya herhangi bir Türk Telekom mağazasından kolaylıkla öğrenebilirler.
 2. Numarasını farklı operatöre taşıyan faturasız hat sahibi kişiler ise ilgili yıla ait kalan Telsiz Kullanım Ücreti borcunu, numarasını yeni taşıdığı operatör üzerinden öğrenebilir.
 3. Faturalı mobil hattan faturasız mobil hatta geçiş yapan müşteriler ise geçiş işlemi bittikten sonra düzenlenecek olan son dönem faturasına, o yılın sonuna dek tahsil edilmesi gereken Telsiz Kullanım Ücreti tutarı toplu olarak yansıtılıyor. Bu ödemeye istinaden faturasıza dönüştürülmüş olan hattan, o yılın sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti bir daha tahsil edilmez.
 4. Eğer numara değişikliği yapmak isterseniz de Telsiz Kullanım Ücreti borcu yeni numaranıza aktarılır ve taksitler halinde size yansıtılmaya devam ediliyor.

Turkcell Hat Fiyatları

Türk Telekom’lu Olmak İçin Sebep Çok!

 • Yeni hattınız için ücretsiz adrese teslimat
 • Türk Telekom sil süpür hediyeleri sizleri bekliyor
 • Bi’Dünya Fırsat
 • Sizler için hazırlanan avantajlı paketler sizi bekliyor
 • Dijital servisler ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz

Türk Telekom’dan Yeni Numara Alma İşlemleri Neler?

 1. Numaranızı Türk Telekom’a taşımak veya yeni bir Türk Telekom hat almak için Türk Telekom resmi web sitesi üzerinden kolay bir şekilde başvuru formunu doldurabilirsiniz. Online başvuru yöntemi sayesinde herhangi bir bayi ve ofisi ziyaret etmeden, hızlı bir şekilde Türk Telekom dünyasına katılabilirsiniz.
 2. Türk Telekom yeni hat başvuru formunu doldurduktan “gönder” butonu ile başvuru işlemini gerçekleştirdikten sonra, sizin için en uygun tarife tekliflerini sunmak için Türk Telekom müşteri hizmetleri sizi arıyor.
  1. Müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeden sonra başvurunuz tamamlanıyor.
  2. SIM kart ve evraklarınız istediğiniz adrese, ücretsiz olarak, kurye ile teslim ediliyor.
  3. Son olarak da abonelik evrakları size teslim edildikten sonra hattınız aktive edilerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
 3. SIM kart teslimi sırasında, başvuru sahibine ait:
  1. Kimlik belgesi
  2. Son 2 aya ait herhangi bir adres gösterir belgeyi (fatura, ikametgah belgesi vs.) hazır bulundurmanız gerekmektedir
 4. Eğer teslimat sırasında verdiğiniz adreste değilseniz kurye sizi arayarak yeni bir ziyaret planlanıyor.
 5. Türk Telekom mobile numara taşıma talebinizi iletmeden önce “Numara Taşımaya Engel Durumlar”ı kontrol edebilirsiniz. Belirtilen herhangi bir engeliniz bulunmuyorsa, taşıma başvurunuzu iletebilirsiniz. Taşımaya engel teşkil eden durumlarla ilgili detaylı bilgi almak için 444 1 444 ü arayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Türk Telekom Faturalı Tarifeler 

Türk Telekom İnternet Paketleri

Türk Telekom Konuşma Dakika Paketleri 

 

Türk Telekom Hat Taşıma Kaç Gün Sürmektedir?

Türk Telekom hat taşıma işlemi ortalama 4 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Türk Telekom Telsiz Kullanım Ücretini Nasıl Öğrenebilirim?

Telsiz kullanım ücreti için “Telsiz” yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz.

TTNET Müşteri Temsilcine Nasıl Bağlanılır?

444 1 444 numarası üzerinden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu