Teknoloji Haberleri

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? D-Smart hakkında merak edilenleri sizler için ele aldık…  Dijital yayın platformlarından önde gelenlerden biri de D-Smart platformudur. Severek aldığınız ve bir süre sonra kullanmak istemediğiniz D-Smart Aboneliğinizi iptal ettirmek istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Artık sakın dert etmeyin. Biz bugün sizlere D-Smart Aboneliğinizi Nasıl İptal Edeceğinizden bahsetmek istiyoruz. D-Smart Nedir? Sizde D-Smart Aboneliğinizi İptal edecekseniz okumaya devam edin.

Üyelik işlemlerde hızlı davranan D-Smart konu abonelik iptaline gelince bir çok zorluk çıkarmakta hatta bazen üyeliğinizin iptal olmamasına bile neden olmaktadır. Bizzat benimde yaşadığım abonelik iptali işleminde dilekçe verme, Fax çekme ve bizzat bayi giderek abonelik iptalinin başlatılmasının yanında iptal işleminin başlatıldığının söylenmesine karşın tam 3 aylık telefon trafiğinden sonra zorla iptal ettirmiştir.

Sizlere bu yazımızda benim gibi D-Smart üyelik iptali işlemlerinden sorun yaşayanlara bilgi vermektir. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu bir çok kişinin D-Smart abonelik iptali işleminde zorluk yaşadığını ve şikayetçi olduğu gördüm. Aslında çok kolay şekilde fax çekerek sizlerde hemen aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Aşağıda verdiğim işlemleri adım adım uygulamanız yeterlidir.

Arkadaşlar benin D-Smart ile herhangi bir bağım yok sadece yaşadığım tecrübeleri sizinle paylaşmaya çalıştım.

D-Smart Nedir?

D-Smart 2007 yılından bu ana gelinceye dek Doğan TV Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir platformdur. Pazarın sürekli gelişim ve değişim göstermesi vasıtasıyla D-Smart dijital yayın platformları sektöründe ülkemizin en önde gelen platformlarından olmaktadır. Tamamen HD kalitesiyle, sinema ve dizi kanalları ve her uyduda olmayan Discovery ve National Geographic dahil 14 belgesel kanalı ile beraber tüm ulusal kanalları da bünyesinde bulundurur.

İnternet üzerinden kendini geliştirmesi ve dijital yayıncılığında kesişimi doğrultusundaki yatırımlarıyla büyüyen D-Smart pazarın kendini sürekli yenileyen dinamiklerini takip ederek müşterilerin ihtiyacını karşılamak üzere 2010 yılından sonra internet erişimi sunan Smile markasıyla anlaşma yapmıştır. 2012 Yılında da D-Smart internet hizmetleri devreye girmiştir.

Dizipal Güncel Adres Nedir? (Yenilendi)

D Smart Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart üyelik iptali için birden fazla yol bulunmaktadır. D-Smart bayilerine bizzat başvurabileceğiniz gibi, iptal talebinizi posta yoluyla da gösterebilirsiniz. Ayrıca iptalinizi faks yoluyla da gönderebilirsiniz. D-Smart üyelik iptali dilekçesini aşağıda verdik. Dilekçeyi belirtilen şekilde doldurabilirsiniz. İptal işlemi yalnızca aboneler ya da vekaletname ile yetkilendirilen kişiler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

D Smart Üyelik İptali işlemleriniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır.

D-Smart Müşteri Hizmetleri: 444 55 65

D-Smart Abonesi iseniz: 08502660266 nolu müşteri hizmetlerini arayarak da iptal işlemini başlatabilirsiniz.

Faks Numarası: 0212 478 03 33

E-Posta Adresi: [email protected]

Posta Adresi: PK:138 Şişli İstanbul

Bedava Disney Plus Hesapları (Yenilendi)

D-Smart Üyelik İptali 2023

Bir çok kişinin D-Smart abonelik işlemini için günlerce uğraştığını hatta iptal ettiğini sanıp aboneliğin devam ettiğini gelen faturalarla öğrendiğini biliyorum.

 • D-Smart Müşteri Hizmetleri arayarak abonelik iptali yapmak istediğiniz söyleyin
 • Müşteri temsilcisi size fax çekerek abonelik iptal sürecinin başlatılacağını söyleyecektir
 • D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi doldurarak  d smart iptal fax numarası 0212 478 03 33’e fax çekin.
 • Abonelik iptali için fax çektikten sonra size “Yazılı talebiniz alınmıştır.” bilgilendirme mesajı gelecektir.
 • 1 hafta içerisinde telefonunuza bir mesaj daha gelecektir.
 • Gelen mesajda  “Abonelik sözleşmenizin feshedildi, cihazını en yakın D-Smart bayisine iade edin.” yazısını görürseniz iptal işleminin gerçekleştiğini anlayabilirsiniz.
 • Cihazı hemen en yakın bayiye teslim ederek işlemi tamamlayınız.

D-Smart Abonelik İptali Fax No

D-Smart üyelik iptali için fax çekmek isteyenler hazırladıkları dilekçeyi 0212 478 03 33 numarasına göndermeleri yeterlidir. D-Smart üyelik iptali fax çektikten sonra başlayacaktır.

D-Smart Abonelik İptali E-Devlet

Abone olurken oldukça kolaylık sağlayan ancak işlem abonelik iptaline geldiğinde bin bir dereden su getiren bu işlemlerden şikayetçi olan bir çok kişinin şikayetine kulak veren Bakanlık artık hiç bir evrak yada belgeye gerek kalmadan e-devlet üzerinden 1 gün içerisinde abonelik iptali sağlamaktadır.

Yapılan yasal düzenleme ile beraber abonelik iptali için e-devlet giriş yapıp aboneliği iptal etme tuşuna basmanız yeterli. Daha ayrıntılı olarak bilgi verdiğim E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır yazımı inceleyebilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptali E-Devletten Nasıl Yapılır

Hiç belge, dilekçe yada fax göndermeden kolay şekilde e-devlet üzerinden D-Smart abonelik iptali gerçekleştirmeniz mümkün. E-Devlet üzerinden abonelik iptali oldukça kolaydır ve her hangi bir evrak gerektirmez. Ayrıca e-devlet üzerinden iptal işlemi başlatıldığından yasal olarak 24 saat içerisinde iptal gerçekleşir.

Adım Adım E-Devlet D-Smart abonelik iptali nasıl yapılır;

 • D-Smart Abonelik Fesih Başvurusu yapmak için turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız
 • Bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/d-smart-abonelik-fesih-basvurusu iptal işlemi sayfasına geliniz
 • İptali işlemini başlatmak için mobil imza, e-imza, T.C. Kimlik Kartı ya da bankacılık uygulamaları ile giriş yapmanız gereklidir.
 • Giriş yaptıktan sonra adına kayıtlı tüm abonelikler teker teker çıkacaktır
 • İptal etmek için D-Smart aboneliğini seçin
 • İptal etmek istediğiniz şirketin yanında “Abonelik Sorgula” linkini göreceksiniz bu linke tıklayın
 • Açılan sayfada Fesih başvurusu yap linkine tıklayınız
 • İptal nedeninizi belirtilerek devam edin
 • Kendi el yanınız ile hazırladığınız belgeyi yükleyiniz.

Adına kayıtlı abonelik işlemi artık 24 saat içerisinde sonuçlanacak ve iptal tarihinden itibaren fatura yansıtılmayacaktır. Tüm bilgiler tam ve doğru ise aboneliğiniz otomatik olarak 7 gün içerisinde tamamen kapatılacaktır.

D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

D Smart üyeliğinizi iptal edebilmeniz için gerekli olan dilekçe örneği aşağıda yer almaktadır. Dilekçeyi düzgün bir şekilde doldurunuz.


DOĞAN TV (D-SMART) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

İSTANBUL

Sahip olduğum ……………. numaralı D-Smart ait aboneliğimi ve ……………. hizmet numarasına ait yalın internet aboneliğimi, aboneliğim süresince yaşadığım olumsuzluklardan ve farklı faturalandırma sisteminizden dolayı iptal ettirmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını istiyorum.

D-Smart Üyelik Numarası: ………………….

ADSL Hesap Numarası: ……………………

T.C. No: …………………

Tel.: 05……….…….

Adres:                                                                                                                                                ../../2023

………………………………….                                                                                                                   imza

Ad/Soyad


Netflix Ücretsiz Nasıl İzlenir? Netflix Ücretsiz Deneme

D Smart Üyeliğinizi İptal Etmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

D-Smart abonelik işlemlerinizin doğru olması için yazacağınız dilekçede bulunan bilgilerin güncelliği oldukça önem arz eder. Bilgilerinizde olan herhangi bir değişiklik abonelik bilgilerinizde ulaşılmasında sorun yaratabilir. Bundan ötürü TC numaranızın, D-Smart üyelik numaranızın ve ADSL Hesap numaranızın ve irtibat telefonlarınızın güncelliğinden emin olarak, imzanızı da atarak iptal başvurunuzu yapabilir ve sabırla gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptal Ücreti

D-Smart kullananların en çok şikayet ettiği konulardan biride abonelik işlem ücreti konusudur. Eğer aboneliğiniz taahhütlü ise sizden cayma bedeli ve cihaz beli tahsil edilecektir. Genelde taahhüt verildiğinde indirimli paket kullanmaya başlarsınız ayrıca size cihazda verilecekse bunun bedeli de ayrıca tahsil edilir.

D-Smart abonelik iptal ücreti indirim farkı, bağlantı hizmeti, vergiler ve cihaz bedeli son faturanızda tahsil edilir.

D-Smart abonesi olmak yada herhangi bir hizmeti almak bir telefonla kolay şekilde halledilirken iptal işlemleri ayda kapama işlemlerinde oldukça zorluk çıkaran firmalardan biridir. Bizzat 2 yıl kullandığım d-smart aboneliğini iptal etmek için yapmadığım kalmamasına karşın 3 ayda zor iptal etmiştim.

Abone olacağım zaman yüzüme gülen koşa koşa gelen firma iptal edeceğim zaman inanılmaz derece zorluk çıkarmıştır. Ayrıca yüksel ödeme yaparak kullandığım hizmeti iptal etmek için dilekçeler yazmak abone merkezine gitmek ayrı bir eziyet ve zorluk çıkarmıştır. Sonuç olarak kişisel görüşüm firmanın hizmetinin kaliteli olmasın karşın iptal işlemlerinde oyalaması hoş değildir.

Sizlere bu yazımızda D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? D-Smart Aboneliği iptal e-devlet, D-Smart Aboneliği iptal dilekçesi ve D-Smart Aboneliği iptal fax numarası hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Peki ya siz D-Smart abonelik iptali hakkında neler düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

D-Smart Cayma Hakkı Kaç Gün?

Abonelerin 14 gün içerisinde cayma hakkı bulunmaktadır.

D-Smart Üyelik İptali Nasıl OLur?

D-Smart müşteri hizmetlerini arayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Disney Plus Deneme Süresi Kaç Gün?

Deneme süresi yoktur.

72 Yorum

 1. Allah belanızı versin d smart haram olsun her kurusum ayıp telefonlalara bile çıkmıyorsunuz 59 tl dedğiniz fatura 129 tl geliyor be kasma donma dan kullanamıyoruz kullanamadığımız internette her ay para veriyoruz

 2. gerçekten arkadaşların yazdıklarının hepsinizi bizde yaşadık.7 aydır internet bağlattık hiç çekmiyor kesilince günlerce gelmiyor oğlum bu süreçte derslerinden geri kaldı 2 aydır iptal etmek istiyoruz fakat muhatap yok çok maduruz tüketici haklarına başvurcam.

  1. Ben basvurdumda sonuc cikmadi daha,nitelikli.dolandiricilik var bence.bagladilar gittilr,fatura geliyor intetnet yok.yaptiklari tek sey kayit olusturmak.burada bu yorumlari okuyan var ise siz siz olun dsmarttan uzak durun.muhattap yok bisry yok

 3. D smart internetine 24 ay taahhütle abone oldum Abone olurken bana yanında D SMART TV hediye dendi ve ben bu sürede TV hiç kullanmadım 24 aydan sonra interneti iptal ettirdim fakat bana fatura gelmeye devam etti uzun uğraşlar sonucu müşteri temsilcisine bağlandım tv iptal ettirmediğimden kaynaklandığını söylediler ancak 15 gündür iptal ettirmek için uğaşıyorum muhatap bulamıyorum bulunduğum ilçede D smart bayi olmadığından haksız yere fatura ödüyorum D SMART’a abone olacaksanız birkez daha düşünün derim.

 4. sakın ama sakın bulaşmayın ilgi sıfır ulaşamazsınız iptal etmek imkansız gibi internetiniz bozulur 20 gün gelmezler telefonu bile acmazlar

 5. Üyelik no ve ADSL no sunu nasıl temin edebilirim iptal etmek istıyorum 10 gün oldu kurdular modem ınt bağlanmıyor ayrıca 14 gün gecmemesıne rağmen 350 TL cayma bedeli istedıler soyguncu bunlar 504 kişi şikayet etmiş Fax no bıle yanlış fax gıtmıyor

  1. Biz internet için başvurduk ama daha gelmediler iptal etsem cayma bedeli öder miyim?

   1. Merhaba, aynı şekilde bana da oldu. Daha doğrusu türk telekom internet isteyip d smart abonelik açtılar. Fakat daha eve bağlatmadık. İptalini nasıl yaptınız?

    1. Daha 1 gün önce başvurdum aynı şekil turk telekom sandım d smart miş nasıl iptal ederim yada sıkıntı yaşarmıyim?

   1. Bedave abonelik verseler almayın sokmayın evinize ben araştırmadan aldım cazip geldi ama bi bulaştı mi sömürüyorlar insanı

  2. Bende 1 aydir bekliyorum.Bagladilar interneti ama internet yok.olan tek sey gelen fatura.Iptal.dilekcesi gonderdim dikkate almadilar,soeunu cozecegiz deyip gecistirdiler,

 6. 24.08.2020 PAZARTESİ GÜNÜ 28DAKİKA 40 SANİYE ÖĞLEDEN ÖNCE 25 DAKİKADA 19 SIRALARINDA ARADIM ANCAK ULAŞTIM. İPTÂL İÇİN BU KADAR UĞRAŞACAĞIMI ZANNETMEZDİM. İPTÂL İÇİNDE DİLEKÇE ARTI KİMLİK FOTOKOPİSİNİ FAKSLAYIN DEDİLER. E POSTADA KABUL ETMİYORLAR. FAKSLAYIP GÖNDERDİM. ULAŞIP ULAŞMADIĞINI BİLMİYORUM MESAJDA GÖNDERMEDİLER. BEKLİYORUM. NE OLACAK.

  1. Aynı durum benimde başımda tam 52 dakika 35 saniye bekledim bağlamadılar sonra 22 dk bir daha aradım yine bağlanamdım ve sonuç hüsran fatura ödemeye devam

 7. sakın sakın bu d smarta obone olmayın .. tam bir soyguncu şirketi..84.50 tl abonelik 165 tl olarak geliyor.. ve iptal içinde muatab bulamıyorsunuz..asla telefon açmıyorlar.. size baştan nasıl ilgi oluyor.. ama sonra da hiç ilgi bile göstermiyorlar.. ALLAH BELALARINI VERSİN.. !!!!!! DİKKATE ALIN LÜTFEN!!!!!!!

  1. Ya 2 aydir ugrasiyoruz bu ahlaksiz d smarttan uyelik iptali yapamiyoruz. Telefonlra cikmiyorlar. Surekli mesgul. Lutfen bilen biri varsa yol gostersin. Bosuna para oduyoruz.

  2. Aynen önce telefonlar susmuyor abonelik kapatırken oraya buraya bağlama diyerek sallıyor bıktırma taktikleri komşuya verelim donduralım utanmazlık ne o süper bağlantı daha telefonlarınız çalışmıyor bekle dur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu