Teknoloji Haberleri

Zula FPS Arttırma

Zula FPS Limiti Otomatik Değişmiyor

Zula FPS Arttırma; Bilgisayar oyunları hemen hemen her yaştan kişilerin zevkle oynadığı oyunlardır. Sevilen oyunların başında gelen Zula, FPS arttırması nasıl yapılır sizler için paylaştık. Bilgisayar oyunları arasında kendine güzel bir yer bulan Zula, yüz binlerce oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Ancak oyunu oynarken Zula donma sorunu, Zula kasma sorunu veya Zula düşük FPS gibi sorunlarını çözmek için Zula FPS arttırma yollarını denemelisin.

Zula FPS Arttırma 2023

Ülkemizde ve dünyada pek çok kişi Altın Dolu Bedava Zula Hesapları alarak bu oyuna giriş yapmak istiyor. Oyunu oynarken de Zula FPS sorunu yaşayanlar için çeşitli çözüm yolları araştırarak bir rehber hazırladık ve seninle paylaşıyoruz. Bu yazımızda, bilgisayar işlemcisini mümkün olan en yüksek performans ile çalıştırmak için yapman gerekenleri, Zula oyunu içerisinde yapabileceğin çeşitli ayarları ve bazı kodları kullanarak, bilgisayarında gereksiz yük yaparak düşük FPS almana sebep olan etkenlere değiniyor ve bunlardan nasıl kurtulabileceğini anlatıyoruz.

Öncelikle Zula’nın oyun içi ayarlarında küçük değişiklikler yaparak dana iyi bir oyun deneyimi elde edebilirsin. Bunun için ise ilk önce Zula oyun içi Ayarlarına giriş yapın. Buradaki menü içerisinde yer alan Grafik Ayarlarını açın. Grafik ayarları içerisinde de aşağıdaki değişiklikleri yaparak Zula FPS arttırma şansına sahip olabilirsin.

Zula FPS Arttırma Grafik Ayarları

Zula oyununu oynarken kullanabileceğin Zula Bedava Hediye Kodu, Altın, Epin Kodları ve Hilesi sayesinde oyundan aldığın keyfi daha da artırabilirsin. Oynanış kalitesini artırmak için de oyun için ekran türünü tam ekran seçerek, diğer ayarların FPS düşüren etkisini ortadan kaldırabilirsin. Bir diğer seçenek olan Çözünürlük ayarlarında ise bilgisayarının performans seviyesine göre gerekirse 1024*768 ekran çözünürlüğüne kadar ayarlama yapabilirsin. Burada şu noktaya da değinmemiz gerekiyor ki düşük çözünürlükte daha kolay aim alabilir ve rakiplerine göre çok daha hızlı olabilirsin.

Zula grafik ayarları içerisinde doku kalitesini de düşük veya orta olarak ayarlayarak gereksiz kasmaların önüne geçebilirsin. Sonrasında da oyun için FPS limitini, eğer 144 Hertz bir ekranda oyunu oynamıyorsan 60 FPS olarak ayarlayabilirsin. Anti-aliasing özelliğini kapatarak FPS üzerindeki yükü de hafifletebilirsin. Mouse donmasının da önüne geçmek için Triple Buffer seçeneğini kapatabilirsin. Oyun için grafik seviyesini de bilgisayarının performansına göre minimum ya da orta olarak ayarlayabilirsin.

zula türkiye steam'de

Zula FPS Arttırma Config 2023

Zula FPS arttırmak için oyunun oynanış penceresinde de Sağ Tık, Zoom ve Çömelme haricinde kalan tüm her şeyi kapatarak FPS artırabilirsin. Grafik ayarlarını yaptıktan sonra istersen Zula konsol komutlarını kullanarak FPS’yi arttırabileceğin birkaç farklı yolu da ekleyebilirsin. Bunun için aşağı tarafta hangi komutun ne işe yaradığını açıklıyoruz. Sen de kendi isteğine göre bazı komutları kullanarak Zula FPS arttırma ayarlarına katkıda bulunabilirsin.

/uitopscore 0 komutu, Zula’nın üst panelinde yer alan skor penceresini ve resimleri kapatıyor.

/uiminimap 0 komutu, Zula’nın sol üst kısmında yer alan küçük haritayı ya da diğer ismiyle minimap’i kapatarak FPS artırabiliyor.

/uidamage 0 komutu sayesinde kan efektlerini kapatabilir ve işlemci üzerindeki yükü hafifletebilirsin.

/uikill 0 komutu, Zula’da kimin kimi vurduğunu gösteren paneli kapatarak FPS konusunda destek olur.

PUBG Mobile 120 FPS Destekleyen Telefonlar ve Tabletler

Zula FPS Limiti Otomatik Değişmiyor

Zula FPS arttırmak için bilgisayarın Denetim Masası üzerinden Nihai Performans ayarını aç. Burada, normalde güç planı seçenekleri olarak sadece Güç Tasarrufu veya Yüksek Performans seçeneklerini görebilirsin. Ancak yapacağın birkaç küçük dokunuş ile bilgisayarının Nihai Performans ayarını açarak standart kullanımı değiştirebilirsin.

Bunun için de bilgisayarının cmd menüsüne aşağıda seninle paylaştığımız kodu yapıştırarak Enter tuşuna basabilir ve ayarları değiştirebilirsin. Artık, güç planları arasından Nihai Performans Ayarını aktif hale getirebilir ve seçebilirsin.

Nihai Performans Kodu: powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

Zula FPS Gösterme 2023

İnternet üzerinde bulabileceğin çeşitli CPU programlarını kullanarak bilgisayar işlemcisinin çalışma yüzdesini de artırabilirsin. Bu tür programları kurduktan sonra, bilgisayarının güç performansı seçenekleri arasından Nihai Performans ayarlarını etkinleştirin. Eğer seçenekler arasında böyle bir seçenek görmüyorsan da yukarıdaki adımları takip ederek manuel olarak etkinleştirebilirsin.

Ayrıca, işlemci hızı ayarları içerisinde yer alan Core Parking Index, Turbo Boost Index ve Frequency Scaling Index gibi seçenekleri de %100’e getirerek işlemci hızını artırabilirsin. Burada yapacağın işlemler bir Overclock işlemi olmadığı için işlemcine ekstra bir güç yüklemez; sadece işlemcinin standart çalışması gereken hızı arttırıyor.

PUBG Mobile 90 FPS Destekleyen Telefonlar ve Tabletler

Zula Config Ayarları

Bunların yanında sadece sistemsel olarak değil, donanımsal olarak da bilgisayarını iyi bir seviyeye taşımalısın. Bunun için ilk yapabileceğin işlemlerden birisi bilgisayarının fanını temizlemek ve işlemci termal macununu da yenileyerek daha iyi bir performans alabilirsin. Eğer bilgisayarının temizliğini uzun zaman önce yaptıysan ve işlemcinin de termal macunu bittiyse, bu şekilde küçük bir temizlik sayesinde oyun performansını iyileştirebilirsin.

Çünkü bunları yapmazsan, işlemcinin daha çabuk ısınacağı için sistem de kendini fazla ısınmaya karşı korumak amacıyla kendini yavaşlatır ve FPS düşürür. Bunun için yapabileceğin en kolay ve en basit çözümlerin başında bilgisayarının fanını temizlemek ve işlemcinin üzerine bulunan termal macunu yenilemek oluyor.

Zula FPS Arttırma Ayarları

Tüm bu ayarlamaların yanında, Zula FPS arttırmak için yapabileceğin son bir yol da bilgisayarındaki virüsleri temizlemek olacak. Kullanacağın Windows Defender ya da başka bir antivirüs programı sayesinde zaman zaman bilgisayarını taratarak virüsleri temizleyebilir ve bilgisayarını yavaşlatan etmenlerden kurtulabilirsin. Özellikle de Zula hile, Zula ZA hilesi ya da Zula para hilesi gibi oyun hileleri araştırdığın zaman indirdiğin programların içerisinde fazlasıyla bulunabilecek olan virüsleri temizlemenin faydası olacak.

Hile programları başlığı ile internet üzerinde çok fazla görebileceğin programlardan uzak durarak Zula mobile ya da Zula PC Versiyon’da kullanmanı tavsiye etmiyoruz. İnternet üzerinde kontrolsüz bir şekilde paylaşılan pek çok program üzerinden hesabını tehlikeye atacak zararlı yazılımları da indirebilirsin. Bunun için hile programlarından her zaman uzak durmanı tavsiye ediyoruz.

 

Zula Oyunu Kaç Yaş İçin Uygundur?

15 yaş ve üzeri için uygundur.

Zula FPS Ayarı Ortalama Kaç Olmalıdır?

Ortalama olarak 60 FPS olması yeterlidir.

Sanal Medyada Oyun Oynamada Genel Yaş Sınırı Nedir?

18

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu