Müşteri Hizmetleri

Yemeksepeti Kaça Kadar Sipariş Alıyor?

Yemeksepeti Çalışma Saatleri

Yemeksepeti Kaça Kadar Sipariş Alıyor?; Zamanla değişen alışkanlıklarımız, internetin bize sağladığı kolay hayata adapte olabilmemizden kaynaklanmaktadır. Özellikle tek tıkla oturduğumuz yerden ayağımıza birçok hizmeti getirme imkanı sunan hizmetler daha cazip hale gelmiştir.

Eve paket servisi ile yemek hizmeti sunan yemeksepeti uygulaması kullanıcılarını her geçen gün artırmaktadır. Online sipariş uygulamaları arasında ilk akıllara gelenlerden birisi olan Yemeksepeti kaça kadar sipariş alıyor? sorusuna cevap arıyoruz. Gelin yazımızda Yemeksepeti çalışma saatlerine beraber bakalım.

Trendyol Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Yemeksepeti Çalışma Saatleri

En çok kullanılan online sipariş platformlarından birisi olan Yemeksepeti, evlere paket servis hizmeti veren restoranlardan yemek siparişi vermek isteyen kişiler ile restoranları bir araya getirerek, sizlerin mobil uygulama isterseniz de internet sitesi üzerinden, hiçbir ek ücret ödemenize gerek kalmadan yemek siparişi vermeniz için kuruldu. Özellikle pandemi sürecinden sonra giderek yaygınlaşan internet üzerinden yemek siparişi uygulamalarının başında gelen ve yıllardır ülkemizde hizmet veren Yemeksepeti uygulaması, daha sonda çıkardığı Banabi hizmetiyle artık market alışverişi yapmanıza da imkan sağlıyor. Peki Yemeksepeti kaça kadar sipariş alıyor?

Getir Çalışma Saatleri Nedir?

Yemeksepeti Kaça Kadar Sipariş Alıyor?

Günde 8’er saatten 3 vardiya olarak çalışan Yemeksepeti, 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Tabii ki bu uygulama, Yemeksepeti’nin kendi siparişleri için geçerli oluyor. Eğer bir restorandan sipariş vermek isterseniz de ancak o restoranın çalışma saatleri içerisinde sipariş oluşturabilirsiniz. Zaten Yemeksepeti uygulamasına girip Restoranları listele dedikten sonra, sizin adresinize o saat içerisinde servis sağlayan restoranları ve onların çalışma saatleri aralığını da görebilir, siparişlerinizi ona göre düzenleyebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, bulunduğunuz adresinize yemek getiren AA ve BB olarak iki adet restoran düşünelim. AA restoranı, günde 10:00 ile 23:59 saatleri arasında hizmet veriyor olsun; BB restoranı da 09:00 ile gece 05:00 hizmet veriyor olsun. Eğer siz gece saat 02:00’da yemek siparişi vermek isterseniz, AA restoranı o saatte kapalı olacağı için sadece BB restoranından sipariş verebilirsiniz. Yemeksepeti çalışma saatleri bu sisteme göre işliyor.

Ayrıca yemek sepeti, siparişiniz onaylanıp restorana iletildikten sonda, 30 dakika içerisinde siparişi teslim etme politikası yürüterek bizlere en hızlı hizmeti vermek için çalışıyorlar. Bu hizmet saatleri içerisine, siparişin teslim süresini de dahil ederek, çalışma saatlerinin her restorana göre değişiklik gösterebileceğini unutmayalım.

yemeksepeti logosunu değiştirdi | donanımhaber

Yemeksepeti İleri Tarihli Sipariş

Eğer yemek siparişini konusunda aceleniz ya da saat konusunda bir planınız var ise Yemeksepeti bu konuda da hizmet veriyor. 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren bu uygulama, Yemeksepeti ileri tarihli sipariş sayesinde, siz eve gelmeden ya da yemeğe geçmeden siparişiniz gelmesini istediğiniz saati belirterek yemeğinizin taze bir şekilde ve istediğiniz zaman gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bedava İnternet Kazan – Bedava İnternet Veren Uygulamalar

Yemeksepeti Sipariş Süreci Nasıl İşliyor?

Günün herhangi bir vaktinde, bu gece de olabilir gündüz de, karnınız acıktı ve dışardan yemek söylemek istediniz. Ardından “Yemeksepeti Kaça Kadar Sipariş Alıyor?” diye merak ettiniz ve Yemeksepeti’nin 7 gün 24 saat boyunca hizmet verebildiğini gördünüz. Sonrasında ise yemek siparişi vermek istediğiniz zaman, Yemeksepeti sipariş süreci ile alakalı kısa bir bilgilendirme de yapalım istedik. Yemeksepeti sipariş sürecini başlatmak ve sipariş verdiğiniz anda açık olan restoranları görmek için, uygulamaya giriş yaparken bulunduğunuz semti seçin. Burada, şu an açık olan restoranların listesini görebilirsiniz. Bu liste içerisinde yer alan restoranlar arasından, canınız ne yemek istiyorsa bakabilir ve istediğiniz yemekleri sepete ekleyebilirsiniz. Tüm ürünleri seçtikten sonra ise teslim edilmesini istediğiniz adresi ve ödeme şeklini seçerek istediğiniz yemek siparişini verin.

Yemeksepeti üzerinden vereceğiniz ilk siparişte, bir “Hoş geldin” karşılaması olarak müşteri hizmetleri sizi arayarak sistem hakkında kısa bir bilgilendirme yapıyor. Sonraki siparişlerinizde ise herhangi bir sorun yaşamadığınız sürece kimse sizi aramıyor ve rahatsız etmiyor.

İstediğiniz yemeğin sipariş aşamasını tamamladıktan sonra ise Yemeksepeti sunucuları, sipariş verdiğiniz yemeği sisteme iletiyorlar. Sisteme iletilen siparişiniz, bir sonraki aşamada ise Yemeksepeti tarafından ilgili restorana iletiliyor. Anca bu iki aşama tamamıyla bilgisayar ortamında yürütüldüğü için hem çok hızlı bir şekilde işlem yapılıyor hem de siparişinize dair en küçük detayları bile atlanmadan, sizin istediklerinizin tamamı restorana iletiliyor. Verdiğiniz yemek siparişi, ilgili restoranın işlemleri arasına düşüp onaylandıktan sonra ise tarafınıza, siparişinizin restoran tarafından alındığına dair hemen bir e-posta iletiliyor. Bu mail, tamamıyla siparişinizin işleme alındığını görebilmeniz amacıyla sizi bilgilendirmek için gönderiliyor.

Eğer sipariş aşamasında, ilgili restoranın bir ürünü bitmiş olursa da anında, sitede üzerinde yer alan o ürüne dair bilgi güncellenerek “bu günlük bitmiştir” ifadesi yer alıyor ve sipariş veremiyorsunuz.

Yemeksepeti üzerinden vereceğiniz siparişler ile alakalı herhangi bir problem olması durumunda, sizinle sorunsuz bir şekilde iletişim kurulması amacıyla, telefon numaranızı ve siparişin teslim edileceği adres bilgileri, ilgili restoran ile paylaşılıyor. Bu bilgilerin haricinde hiçbir ek bilgi restoranlar ile ya da başka bir üçüncü taraf firmalarla paylaşılmıyor.

Ayrıca bakınız:

Bedava Exxen Hesapları 

 

Yemeksepeti Uygulamasına Üye Olmak Ücretli midir?

Uygulamaya kayıt olmak ücretli değildir.

Yemeksepeti Kaç Dakikada Yemeği Getirir?

Ortalama 30 dakika içerisinde yemeğiniz teslim edilir.

Yemeksepeti Hafta Sonu Hizmet Veriyor mu?

Evet, her gün hizmet veren bir uygulamadır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu