Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023; Kaliteli hizmet anlayışı ile devam eden bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası’dır. Yapı Kredi Bankası ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren bir bankadır. 1944 yılında kurulan ve ülkemizin ilk özel bankası olma unvanına sahip olan Yapı ve Kredi Bankası, bankacılık sektörünün yanı sıra emeklilik ve sigorta, yatırım ve finansal hizmetler sektörlerinde de hizmet veriyor.

Kültür ve sanatı da destekleyen Yapı Kredi Bankası, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş ile ülkemizin çağdaş, modern ve sanatsal yönü gelişmiş bir ülke olmasını destekleyici politikalarını yıllardır sürdürüyor.

2023 yılına gelindiğinde ülke sınırlarında toplam 845 şubesi bulunan Yapı Kredi Bankası’nın genel merkezi ise İstanbul, Levent, Beşiktaş’ta yer alıyor.

Yapı Kredi Bankası, ülke geneline dağılmış olan şubelerinin yanı sıra internet sitesi ile internet bankacılığı ve mobil uygulaması ile de mobil bankacılık hizmeti veriyor.

Müşterilerine 7/24 kesintisiz destek olmak amacıyla sunduğu Çağrı Merkezi hizmeti aracılığıyla da müşterilerinin çoğu bankacılık, yatırım, finans ve emeklilik işlemlerini müşteri temsilcilerine bağlanarak gerçekleştirmesini sağlıyor.

Bu yazımızda Yapı ve Kredi Bankası bireysel ya da kurumsal tüm müşterileri için Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri direk bağlanma yöntemleri ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye, konuya dair merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Yapı ve Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Yapı ve Kredi Bankası müşterileri banka hesaplarına, kredi kartlarına, yatırım işlemlerine, sigorta işlemlerine kısacası bankanın hizmet verdiği ve faaliyet gösterdiği her alanda soru ve işlemleri için müşteri hizmetlerini arayabiliyorlar.

Müşteri Hizmetleri numarasını çeviren müşteriler, kredi kartı şifresi değiştirme, kart borcu ödeme, hesap kesim tarihini değiştirme vb. temel işlemleri müşteri temsilcisine bağlanmadan bile akıllı telefonlarının klavyelerini kullanarak, yaptıkları birtakım tuşlamalar ile gerçekleştirebiliyorlar.

Müşteri Hizmetlerini arayıp, tuşlamalarla işlem yapmak ya da direk müşteri temsilcisine bağlanmak isteyenlerin 0850 222 0 444 ya da 444 0 444 şeklinde olan numaralardan birini çevirmeleri gerekiyor.

Bu numaralardan birini arayan müşterileri telesekreter yani otomatik robot yönlendirme sesi karşılıyor.

Müşteriden ilk olarak TC kimlik no ve banka veya kredi kartı numarasının son 4 hanesini tuşlamalarını istiyor.

Bu tuşlamaları yapan kişileri ardından telesekreter, yapmak istedikleri işlem doğrultusunda yönlendiriyor.

Ancak tuşlamalar, ilk kez tuşlama yapacak olan ya da sıklıkla Müşteri Hizmetlerini aramayan müşteriler için karışık olabiliyor ve müşteriler, hangi işlemi yapmak için hangi tuşlamaları yapmaları gerektiğini karıştırabiliyorlar.

Müşteri temsilcisine direk bağlanmada zorluk yaşayan kişiler, görüşmeyi bile sonlandırabiliyorlar.

Sizler de tuşlamalar esnasında kafa karışıklığı yaşıyorsanız, müşteri temsilcisine bağlanmakta zorlanıyorsanız; Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma yöntemini deneyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023

Peki, müşteri temsilcisine kısa yoldan bağlanmak için ne yapmanız gerekiyor?

Bu soruyu kısaca aşağıdaki şekilde yanıtlayabiliriz:

 • İlk olarak müşteri hizmetleri numaralarından birini çevirin.
 • TC kimlik no ve banka/kredi numarası son 4 hanesini düzgün bir şekilde girin.
 • Telesekreterin sorusuna ‘Müşteri Temsilcisi’ ya da ‘Müşteri temsilcisine direk bağlanma’ şeklinde yanıt verin.

Yukarıdaki şekilde müşteri temsilcisine direk bağlanabiliyorsunuz. Bazen otomatik yanıt sistemi, cevabınızı anlamadığı için sizi yanlış yönlendirebiliyor.

Ya da sizi anlamadığını söyleyip, aramayı sonlandırabiliyor.

Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda ise telesekreter size soru yönelttiğinde;

 • Öncelikle 2 rakamını sonra da 0 rakamını tuşlamalısınız.

Yani sırasıyla 2-0 rakamlarını tuşladığınızda müşteri temsilcisine direk bağlanabilirsiniz.

Müşteri temsilcisine yönlendirilmeniz, hemen ona bağlanacağınız anlamına da gelmiyor.

Özellikle müşteri temsilcileri diğer Yapı Kredi Bankası müşterileri ile görüşüyorlarsa 10-25 dakika arasında beklemeniz gerekebiliyor.

Müşteri temsilcilerinin yoğun olmadığı gecenin ilerleyen saatlerinde ya da sabahın erken saatlerinde müşteri hizmetlerini arayarak, bekleme süresini en aza indirgeyebilmeniz mümkün!

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Yapı Kredi Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanarak Yapabileceğiniz İşlemler

Yapı Kredi Bankası internet bankacılığını, mobil bankacılığını kullanarak ya da bankaya giderek yapabileceğiniz işlemlerin büyük bir çoğunluğunu müşteri hizmetlerini arayarak yapacağınız tuşlamalarla kendiniz ya da müşteri temsilcisine bağlanıp, onun sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Para çekme işlemi dışındaki tüm işlemler için Müşteri hizmetlerine danışabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Bağlanarak Yapabileceğiniz İşlemleri Aşağıdaki Şekilde Özetleyebiliriz:

 • Kredi kartı şifre oluşturma, şifre değiştirme, borç ödeme, hesap ekstresi sorgulama, hesap kesim tarihi değiştirme vb. kredi kartına dair işlemler
 • EFT ve havale dahil para transfer işlemleri
 • Hisse senedi alım ve satımı vb. hisse işlemleri
 • Döviz ve altın alım satım vb. yatırım işlemleri
 • İZSU, TEDAŞ, Türk Telekom, Vodafone, Turkcell vb. aboneliklere dair fatura ödeme işlemleri
 • Kredi kartına otomatik ödeme talimatı verme
 • MTV ve gümrük vergisi ödeme vb. ceza ve vergi ödeme işlemleri
 • KOBİ işlemleri
 • Kurumsal bankacılık işlemleri
 • İnternet ve mobil bankacılığa dair işlemler

Yukarıdaki işlemlerin yanı sıra kredi ya da banka kartı çalıntı, kayıp durumlarında ve internet dolandırıcılık girişimlerinde vakit kaybetmeden de Müşteri Hizmetlerini aramalı, müşteri temsilcisine bağlanarak, kaybolan, çalınan ve 3. şahısların eline geçen kartlarınızı muhakkak kullanıma kapattırmalısınız.

Ya da Müşteri Hizmetlerini aradıktan sonra telesekreter yönlendirmesiyle gerekli tuşlamaları yaparak, kartınızı bloke etmelisiniz.( Kayıp-Çalıntı işlemleri için 0’ı tuşlamanız gerekiyor)

Böylelikle yaşayabileceğiniz mağduriyeti en aza indirgeyebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile de yukarıdaki işlemleri kendiniz yapabilirsiniz. Yapı ve Kredi internet bankacılığı kullanımına dair her konuda bilgi edinmek için de müşteri temsilcisine bağlanabilir, ondan online yardım alabilirsiniz.

İnternet bankacılığını kullanmak için https://www.yapikredi.com.tr/ linkini tıkladıktan sonra sayfanın hemen sağ üst köşesindeki ‘İnternet Şubesi’ kategorisine tıklamalısınız.

Dilerseniz Yapı ve Kredi mobil bankacılık uygulamasını akıllı telefonunuza Google Play ya da Apple Store üzerinden indirebilir; evlerinizden ve internete bağlı olduğunuz her yerden mobil bankacılığı kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmanın kısa yolu ile ilgili merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz; konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Bankası Müşteri Temsilcisi Telefonu Nedir?

Yapı Kredi Bankası müşteri temsilcisi telefonu 0850 222 0 444 ya da 444 0 444 dür.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı İçin Hangi Adresi Kullanabiliriz?

Yapı Kredi internet bankacılığı için https://www.yapikredi.com.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Kaça Kadar Açıktır?

7/24 açıktır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu