reklam
Teknoloji Haberleri

Windows 11 Etkinleştirme (Programsız)

Windows 11 Etkinleştirme Programı

Windows 11 Etkinleştirme Programsız; Bilgisayar teknolojileri ilerlerken işletim sistemleri de kendilerini güncellemektedirler. Windows işletim sistemlerinden biri olan Windows 11 etkinleştirme işlemi nasıl yapılır sizlere adım adım anlattık. Windows işletim sistemi kullanmaktan vazgeçemeyen ve son sürüm Windows 11 sahibi olanlar için hazırladığımız bu yazımızda Windows 11 etkinleştirme (programsız) nasıl yapılır anlatıyoruz.

Garena Free Fire Bilgisayar ( PC ) İndir

Windows 11 Etkinleştirme (Programsız)

Windows 11 kullanıcılarının ücretsiz olarak nasıl etkinleştirileceğini merak eden ve araştıranlar bu yazımızda bütün detayları bulabileceksiniz. İster Bedava Windows 11 Pro Lisans Kodları – Keyleri kullanarak direkt olarak bilgisayar ayarlarından, isterseniz de Windows 11 etkinleştirme (programsız) adımlarını takip ederek, elinde olan bir etkinleştirme kodu ile sen de lisanslı Windows 11 kullanıcısı olabilirsin.

Kimileri herhangi bir ürün anahtarı kullanmadan da Windows 11’i etkinleştirme işlemi yapabileceğiniz yöntem olduğunu söylese de elinizde, bilgisayar sürümünüze uygun olan bir Windows 11 ürün anahtarı olması gerekiyor. Sonrasında ise Windows 11’i ücretsiz olarak etkinleştirmeniz için sadece birkaç adımı takip etmeniz yeterli oluyor. Ardından, Windows 11’in full versiyonunu kullanmaya başlayabilirsin.

Windows 11 Etkinleştirme Programı

Eğer daha önce Windows 11 kullanmaya başladıysan ve lisans süren dolduysa, Windows 11’i etkinleştirerek full versiyonunu kullanmaya devam edebilirsin. Eğer etkinleştirme işlemini yapmazsan da bilgisayarın bazı ayarlarından başlamak üzere kimi zaman masaüstü kişiselleştirme bile aktif olmaz ve maalesef bilgisayar üzerinde değiştirebileceğin alanlar zamanla kısıtlanmaya başlar. Ancak hiçbir ücret ödemeden ve sadece bir Windows 11 ürün anahtarı kullanarak Windows 11 etkinleştirme (programsız) yapabilirsin.

Sen de aşağıda senin için paylaştığımız adımları talip ederek Windows 11 etkinleştirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsin. Bunun için kullanabileceğin 2 farklı yöntem bulunuyor. Birinci yöntem en çok kullanılan yöntem olmakla birlikte CMD yani komut istemini kullanarak etkinleştirmek; ikinci yöntem de toplu dosya kullanarak Windows 11 etkinleştirmesini yapmak oluyor. Ayrıca üçüncü bir yöntemden de kısaca bahsedeceğiz.

windows 11 ne getiriyor ne götürüyor? - i̇smail gökhan bayram - evrensel

Windows 11 CMD Etkinleştirme

Windows 11’i komut istemi (CMD) menüsünü üzerinden etkinleştirmek için bilgisayarın görev çubuğu kısmına “cmd” yazarak aratman ve karşına çıkacak olan “Komut İstemi” yöneticisi üzerinde sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğin ile çalıştırman gerekiyor. Windows 11 etkinleştirme (programsız) yapmak için sonrasında elinde var olan bir Windows 11 lisans anahtarını kullanman gerekiyor.

Bunu kullanmak için de ekrandaki alan “slmgr /ipk lisanskodun” komutunu yazdıktan sonra Enter tuşuna basarak gönderim sağlamalısın. Sonrasında da KMS sunucusuna bağlanmak için yine ekrandaki komut alanına “slmgr /skms alanadı” komutunu yazarak yine Enter tuşu ile gönderim sağlamalısın. Ekrana bilgiler geldikten sonra da “slmgr /ato” komutunu yazıp yine Enter tuşu ile komutu göndermelisin. Sonrasında Windows 11 etkinleştirme (programsız) tamamlanmış oluyor. İstersen aktivasyon durumunu kontrol edebilirsin.

Windows 11 Etkinleştirme Kodu Dosyası

İstersen Windows 11 CMD etkinleştirme işlemi yapmak yerine toplu dosyayı kullanarak da yine Windows 11 ücretsiz etkinleştirme işlemini yapabilirsin. Bunun için internet üzerinden çok fazla metin dosyası bulabilirsin. Ancak şimdiden uyarıyoruz ki bu dosyalar kötücül yazılımlar içerme ihtimali olduğu için kesinlikle güvenilir bir dosya bulman gerekiyor. Sonrasında bulduğun metin dosyasını bilgisayarına indirmelisin.

Dosyayı bilgisayarına indirdikten sonra dosyayı açıp “Farklı Kaydet” dedikten sonra dosya adı türüne “1click.cmd” seçerek kaydetmelisin. Sonrasında bilgisayar üzerinde az önce kaydettiğin yeni dosyayı bularak klavyenden Shift tuşuna basılı tutarak dosyaya sağ tıklamalı ve “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneğini seçerek dosyayı açmalısın. Sonrasında CMD komut dizini, otomatik olarak dosyayı algılayacak ve yapılması gereken işlemleri arka planda tamamlayacak. İşlemler tamamlandıktan sonra Windows 11 etkinleştirme (programsız) yapmış oluyorsun.

Windows 11 Etkinleştirme Crack

Windows 11 etkinleştirme (programsız) yöntemlerinden birisi de Windows 11 KMSPico üzerinden ücretsiz olarak etkinleştirme yöntemidir. Çok kullanılan ve bizim de önerdiğimiz bir yöntem olmasa da internet üzerindeki çeşitli araçlar vasıtası ile Windows 11 ve Office uygulamalarını herhangi bir lisans key satın almana gerek kalmadan etkinleştirebileceğin bir yöntem olarak internet üzerinde dolaşıyor.

Eğer sen de KMSPico’yu bilgisayarına indirip kurarsan, hem Windows 11 işletim sistemini hem de Microsoft Office uygulamalarını ücretsiz olarak etkinleştirebileceğin bir yöntem olarak sunuluyor. Windows 11’in ve Microsoft Office’in bilgisayar alanında oldukça popüler ve büyük çoğunluk tarafından kullanılan yazılımlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bedava Office Ürün Anahtarı Güncel Keyler ile aktivasyon sonrasında MS ürünlerini dilediğin gibi Pro versiyonunda kullanmaya başlayabilirsin. Ayrıca verilen keyler genellikle ömür boyu kullanım rahatlığı da sağlıyor.

Windows 11 KMSPico 2023

Birçok kişi, internet üzerinden Windows 11 etkinleştirme (programsız) yöntemlerini arasa da Windows sürümünüzü ücretsiz bir şekilde ve ömür boyu etkinleştirmek için KMSPico aracını kullanan bir kesim de vardır. Windows 11 Pro ve Microsoft Office gibi en çok kullanılan programlar başta olmak üzere çoğu yazılım ömür boyu ücretsiz olarak maalesef kullanılamıyor.

Lisans satın almanın bir yolu internet üzerinden paralı olarak Lisans key satın almak olurken bazı kişiler de kendi yöntemlerini deneyerek ücretsiz etkinleştirmeye çalışıyor. Windows 11 KMSPico aracı da bu alanda çalıştığını ve Windows 11 Pro ücretsiz etkinleştirme imkanı sunduğunu söylüyor. Ancak bu uygulamayı kullanabilmek için Windows Defender’ı kapatman gerekiyor. Bu nedenle maalesef bu yöntemin güvenli olmadığını ve önermediğimizi söylemek isteriz.

Windows 10 Etkinleştirme ( Programsız )

Windows 11 Pro Etkinleştirme

Windows 11 etkinleştirme (programsız) yöntemleri için CMD komut istemi ile programsız etkinleştirme adımları başta olmak üzere çeşitli alternatif yöntemleri senin için sıraladık. Sen de Windows 11’i ücretsiz olarak etkinleştirmek istiyorsan, yukarıda anlattığımız yöntemlerden istediğini deneyebilirsin.

Windows 11 ücretsiz etkinleştirmek için sana yardımcı olacak 3 farklı yöntemden istediğini kullanabilirsin. Edindiğiniz tecrübeleri de aşağıdaki Yorumlar kısmından diğer takipçilerimiz ile paylaşabilirsin.

 

Windows 11 Ürün Anahtarı Kaç Hanelidir?

Ürün anahtarı 25 hanelidir.

Windows 11 Etkin mi Değil mi Nasıl Anlarız?

Windows tuşu + I tuşlayarak sistem ayarlarına girin ve etkinleştirme kısmına tıklayın buradan etkin olup olmadığını anlarsınız.

Lisanslı İşletim Sistemleri Ücretli mi?

Evet, belirli bir ücret ödenmektedir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu