Teknoloji Haberleri

Windows 10 Etkinleştirme ( Programsız )

Windows 10 Etkinleştirme %100 Garantili

Windows 10 Etkinleştirme Programsız; Bilgisayar teknolojisi geliştikçe işletim sistemleri de güncellenme gereği duymaktadır. İşletim sistemlerinden biri olan Windows 10 ürün etkinleştirme nasıl yapılır sizler için paylaştık. Teknolojinin hızla gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi Windows 10 oldu. Bu yazımızda Windows 10 etkinleştirme (programsız) nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Telefondan ve Bilgisayardan Hangi Sitelere Girilmiş Nasıl Öğrenebilirim?

Windows 10 Etkinleştirme (Programsız)

Bilgisayar kullanımının her geçen gün artması ile birlikte bilgisayarı olmayan ev neredeyse kalmadı diyebiliriz. Bilgisayar olunca da en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi de kullanım kolaylığı ve işlevsel özellikleri ile Windows 10 oldu. Ayrıca üretilen neredeyse bütün yazılımların Windows 10 işletim sistemi tarafından da desteklenmesi ile birlikte kullanım kolaylığı isteyen kişiler, hatasız bir şekilde bilgisayar kullanmak için en çok Windows 10’a yöneldiler.

Bilgisayar kullanan kişilerin en çok kullandığı işletim sistemlerinden birisi olan Windows 10, getirdiği büyük kolaylıklar ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde neredeyse standart kullanılan işletim sistemi haline geldi diyebiliriz. Yeni aldığın bir bilgisayarda da genellikle Windows 10 işletim sistemini görebilirsin. Ancak belli bir süre sonra lisans yenileme zorunluluğu getiren Windows 10 kullanıcıları Windows 10 Etkinleştirme (Programsız) nasıl yapılır diye araştırmaya başlıyor.

Windows 10 Etkinleştirme %100 Garantili

İnternet üzerinden aldığınız bilgisayarların içerisinde kimi zaman Windows 10 işletim sistemi kurulu olarak gelebilir ancak kimi zaman da Free-Dos yani işletim sistemi olarak boş olarak gelir ve para vererek bir işletim sistemi kurulumu yapmak durumunda kalabilirsin. Ancak kullanım süresi dolan işletim sistemleri de belirli bir süre sonra sizden Windows 10’u etkinleştirme işlemi yapmanı isteyecek. Bu gibi durumlarda daha önce satın aldığın bir Windows 10 etkinleştirme kodu varsa onu kullanarak, birkaç basit adımı takip ederek Windows 10’u etkinleştirme işlemini tamamlayabilirsin.

Eğer herhangi bir Windows 10 etkinleştirme kodu almamışsan da aşağıda senin için anlattığımız adımları takip ederek oldukça kolay ve sorunsuz bir şekilde Windows 10’u etkinleştirme (programsız) işlemini yapabilirsin. Windows 10 etkinleştirme işlemi yapmak için ilk ve en çok kullanılan yöntem tabii ki elindeki Windows 10 etkinleştirme kodunu manuel olarak girmek oluyor. Bu yöntem, Windows 10 etkinleştirmek için en çok kullanılan ve en kolay yöntemdir. Eğer bu yöntemi kullanırken hata ile karşılaşıyorsan veya yapamadıysan 2. yöntemi deneyebilirsin.

ms windows 10 home 64bıt türkçe oem kw9-00119 (dvd) i̇şletim sistemi :  amazon.com.tr: bilgisayar

Windows 10 Etkinleştirme CMD

Windows 10 Etkinleştirme CMD yapmadan önce, kesinlikle ürün anahtarı ile etkinleştirme yapmak için kullandığın Windows 10 sürümünün hangisi olduğunu bilmen gerekiyor. Eğer sürümünü bilmiyorsan da masaüstündeki Bilgisayarım simgesi üzerine gelip, Sağ tık yaptıktan sonra Özellikler seçeneğini açmalısın. Buradaki pencere üzerinden Windows sürümünü hemen öğrenebilirsin. Bu şekilde Windows sürümünü öğrendikten sonra da Windows 10’u etkinleştirme (programsız) yapmak için uygun bir ürün anahtarı bulmalısın.

Eğer henüz bir Bedava Windows 10 Pro Key Windows 10 Ürün Anahtarı Bedava almadıysan, ilgili yazımızı ziyaret ederek ücretsiz bir tane alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsin. Kullandığın Windows 10 sürümüne uygun bir Windows 10 etkinleştirme anahtarı seçtikten sonra da Komut istemi uygulamasını yani CMD sistemini “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile başlatmalısın. Eğer CMD sistemini yönetici olarak çalıştırmazsan maalesef sistem komutları işlenmez ve Windows 10’u etkinleştirme (programsız) başarısız sonuç verir.

Windows 10 Pro Etkinleştirme CMD

Windows 10 etkinleştirme (programsız) yapmak için CMD komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra komut istemi sayfası açılıyor. Buradaki ilk satıra “slmgr /ipk” komutunu yazman gerekiyor. Bu komut, etkinleştirme kodunu girmeden önce yazman gereken ve sisteme, Windows 10 etkinleştirme (programsız) yapmak istediğini belirten bir ön bilgi kodu oluyor. Bu bilgi komutunu yazdıktan sonra da bir boşluk bırakarak kullandığın Windows 10 sürümüne uygun olan Windows 10 etkinleştirme kodunu yazmalısın.

Bir örnek verecek olursak; kullandığın Windows 10 işletim sistemine uygun olan ürün etkinleştirme kodu NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2 olsun. Bu durumda, CMD komut istemi yöneticisine “slmgr /ipk NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2” şeklinde yazman gerekiyor. Bu kodu doğru bir şekilde yazdıktan sonra da bilgisayarının Enter tuşuna basarak veri girişini tanımlamış oluyorsun.

Eğer bu işlemi hatasız olarak yapmışsan bir onay mesajı alarak Windows 10 etkinleştirme (programsız) işlemine doğru bir şekilde başlayabilirsin demektir.

Windows 10 Etkinleştirme Programı İndir Gezginler

Mesajı aldıktan sonra, Windows 10’u etkinleştirme kodunu başarılı bir şekilde sisteme tanımlamış ve etkinleştirme işlemini bitirmek için de CMD ekranına “slmgr /skms kms8.msguides.com” komutunu yazarak KMS serverına bağlanman gerekiyor. KMS serverına doğru bir şekilde bağlantı sağladıktan sonra yine ekranda bağlantı işleminin gerçekleştiğine dair bir mesajı göreceksin.

Server’a da bağlandıktan sonra, Windows 10’u etkinleştirme (programsız) işlemini tamamlamak için geriye sadece bir adım daha kalıyor. Windows 10 etkinleştirme CMD menüsü üzerinden tamamlamak için yine komut istemi ekranına bu sefer “slmgr /ato” komutunu girmen gerekiyor. Bu komutu da doğru bir şekilde yazdıysan, ekranda yine bir onay mesajı alacaksın. Bu onay mesajının gelmesi ile birlikte Windows 10 Pro etkinleştirme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir.

Bedava Windows 11 Pro Lisans Kodları – Keyleri

Windows 10 Pro Etkinleştirme Anahtarı

Eğer bilgisayarında full sürüm Windows 10 kullanmak istiyorsan, Windows 10 kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra, lisans aktivasyonunu da tamamlaman gerekiyor. Aksi takdirde, bilgisayarının sağ alt köşesinde her zaman Windows 10 ibaresi bulunur ve bir süreden sonra da seni rahatsız etmeye başlayacaktır.

Windows 10’u etkinleştirme kodu veya Windows 10 activator arayan kullanıcılarımız için, yazımızın üst kısmında bu kodlara ulaşabilecekleri makalemizin linkini bırakmıştık. Ayrıca Bedava Office Ürün Anahtarı Güncel Keyler istiyorsan da buradaki link üzerinden ilgili makalemizi ziyaret edebilirsin.

 

Windows 10 Ürün Anahtarı Kaç Haneden Oluşur?

25 karakterden oluşur.

Windows Ürün Anahtarı Kaç Cihazda Kullanılabilir?

OEM ise bir cihazda kullanılabilir.

Lisanslı İşletim Sistemleri Ücretli midir?

Evet, belirli bir ücret ödenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu