Whatsapp

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor, Whatsapp Açmadan Mesaj Gelmiyor; Günümüzde anlık iletişimin önemi gittikçe artmıştır. Whatsapp ta anlık iletişimi sağlayan en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. Sıkça kullandığımız anlık mesaj uygulamalarından biri olan whatsapp kimi zaman bildirimleri göstermiyor. Severek kullandığımız anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp’ta normalde Whatsapp’ta çevrimiçi olmasak dahi bize iletilen mesajlar bizlere uygulama tarafından bildiriliyor.

Ancak kimi zaman Whatsapp bildirimlerini alamadığımız anlar da oluyor.

Örneğin, internetimiz kapalı olduğu zamanlarda bildirimleri alamıyoruz.

Bazen de Whatsapp ayarlarında yaptığımız birtakım değişiklikler yüzünden Whatsapp uygulamasına girmeden, bize arkadaş listemizdeki kişilerin gönderdiği mesajları, videoları ya da fotoğrafları görmüyoruz.

Whatsapp’a girmeden bildirim alamamamızın ardında telefonumuzda mevcut olan bir TASK killer uygulaması ya da virüs programı gibi veri sınırlandıran programlar da yer alabiliyorlar.

Ya da telefonun uyku modundayken internete bağlanmıyor olması da bildirimleri alamamamızı beraberinde getirebiliyor.

Kısacası Whatsapp bildirimlerini alamamamızın ardında pek çok farklı neden olabiliyor.

Bu yazımızda Whatsapp uygulamasında bildirim alamayan kişiler tarafından sıklıkla merak edilen bir soruyu yanıtlamaya, Whatsapp girmeden mesaj gelmiyor, neden? sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor Neden?

Whatsapp uygulamasına girmeden yani çevrimiçi olmadan size iletilen mesaj, fotoğraf, video vb. iletilere dair uygulama tarafından size bildirim gönderilmiyorsa bu durumun olası nedenlerini ve çözüm yöntemlerini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonunuzu kapatıp, yeniden açarak, sorununuzun çözülüp çözülmediğine karar verebilirsiniz.

Telefonunuzu yeniden başlatmanız sonuç vermediyse aşağıdaki yöntemleri sırasıyla deneyebilirsiniz.

Mobil Veri ve Wifi Arasında Geçiş Yapın

Whatsapp bildirimlerinde yaşanan gecikmeler ya da bildirimlerin gelmemesi, çoğunlukla kötü internet bağlantısından ileri geliyor.

Yani internet bağlantısının düzelmesi ile bu sorun da kendiliğinden çözülüyor.

Whatsapp uygulamasında bildirim alamamanızın nedeninin kötü internet bağlantısı olup olmadığını test etmek adına Mobil Veri ile internete bağlanıyorsanız, Mobil Veri’den çıkın ve internete wifi ağı üzerinden bağlanmayı deneyin.

Aynı şekilde internete wifi üzerinden giriyorsanız, wifiden çıkın ve mobil veriden internete bağlanın.

Bu yöntemi denemenize rağmen bildirimleri almamaya devam ediyorsanız, sorununuzun internetten kaynaklanmadığını söyleyebiliriz.

Telefonunuzun Bildirim Ayarlarını Yeniden Düzenleyin

Telefonunuzdaki bildirim ayarları değişiklikleri yüzünden Whatsaapp uygulamasına girmeden bildirim alamıyor olabileceğinizden ayarlara giriş yaparak, bu ayarları tekrar düzenlemelisiniz.

Bu noktada;

 • Akıllı telefonunuzun menüsündeki Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Daha sonra Uygulamalar ve Bildirimler seçeneğine dokunun.
 • Karşınıza çıkan farklı uygulamalar arasından Whatsapp’a dokunun.
 • Daha sonra açılan yeni sayfada Veri Kullanımı’na dokunun.
 • Son olarak da Arka Plan Veriler ve Sınırsız Veri Kullanımını aktif hale getirin.

Yukarıdaki adımları takip ederek, kolaylıkla bildirimlerinizi düzenleyebilir, Whatsapp’a girmediğiniz zamanlarda bile size bildirimlerin iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Web Uygulamasından Çıkışınızı Gerçekleştirin

Yukarıda bahsettiğimiz yönteme rağmen hala bildirim alamıyorsanız; bu durum Whatsapp web uygulamasında oturumunuzu açık bırakmış olmanızdan kaynaklı olabilir.

Kısa bir süre önce Whatsapp web uygulaması üzerinden sohbet ettiyseniz; web uygulamasından çıkarak, bu sorununuzu kesin çözüme kavuşturabilirsiniz.

Whatsapp web uygulamasından çıkmak için,

 • Whatsapp uygulamasını akıllı telefonunuzda açtıktan sonra ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan üç nokta işaretine tıklayın.
 • Yani açılan menüden Whatsapp web seçeneğine dokunun.
 • Daha sonra açılan sayfada Tüm Cihazlardan Çık seçeneğine dokunun.
 • Tüm Cihazlardan Çıkmak İstediğinize Emin misiniz? sorusu karşınıza çıktığında Çıkış seçeneğine dokunun.

Telefonunuzda Veri Kullanımını Sınırlandıran Uygulamaları Silin

Bazen de telefonda veri kullanımını sınırlandıran birtakım uygulamalar da Whatsapp bildirimlerini alamamanız ile sonuçlanabiliyor.

Örneğin, virüs taraması yapan bazı virüs programları ya da pil ömrünü uzatan uygulamalar; veri kullanımını sınırlandırabiliyorlar.

Bu tarz uygulamaları akıllı telefonunuzdan kaldırarak da bu sorununuzdan kurtulabilmeniz mümkün!

Wifi Ayarlarınıza Göz Atın

Telefonunuz uyku moduna geçtiğinde kablosuz internet bağlantınız da koptuğundan Whatsapp bildirimleri size iletilmiyor olabilir.

Bu noktada wifi ayarlarınıza göz atarak, telefonunuzu uyku modundayken bile Whatsapp bildirimlerini almaya devam edebilirsiniz.

Bu amaçla ilk olarak akıllı telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Kablosuz—Menü Tuşu—Gelişmiş—Uykudayken Kablosuzu Açık Tut ayarını her zaman olacak şekilde ayarlamalısınız.

Aynı zamanda aynı sayfadaki ‘Kablosuz Optimizasyonu’ seçeneğinin işaretli olmadığından da emin olmalısınız.

whatsapp açılmadan mesaj gelmiyor

Telefonunuzun Güç Modunu Kontrol Edin

Telefon güç modunun ‘Ekonomik’ olarak ayarlanması da veri kısıtlaması nedeniyle bildirimleri alamamanıza yol açabiliyor.

Güç modunuzu ekonomik olarak ayarladıysanız bu moddan çıkarak, bildirim almama sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Güç modunu ekonomik moddan çıkarmak için sırasıyla Ayarlar—Güç—Ekonomik Mod ayarları seçeneklerine tıklamalı ve ‘Arka Plan Verilerini Devre Dışı Bırak’ seçeneğini iptal etmelisiniz.

Böylelikle bildirimlerin devre dışı olmasını önleyebilirsiniz.

Sistem güç tasarrufu veya özel güç tasarrufu seçeneklerinin aktif olması da telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda internet bağlantınızı kapatıyor olabileceğinden aynı sayfada sistem güç tasarrufu ya da özel güç tasarrufu seçenekleri aktifse bu seçenekleri de pasif hale getirmelisiniz.

Task Killer Uygulamalarını Kullanmaktan Vazgeçin

Akıllı telefonlarımızı hızlandırmak adına telefonlarımıza yüklediğimiz Task Killer uygulamaları da veri sınırlandırması doğrultusunda uygulamaların arka planda çalışmaya devam etmelerine engel olabiliyorlar.

Whatsapp uygulaması, arka planda çalışmadığından da bildirimleri alamama sorunu ortaya çıkabiliyor.

Bu yüzden bildirimleri düzenli bir şekilde almaya devam etmek istiyorsanız; akıllı telefonunuzda mevcut olan task killer uygulamasını kullanmaktan vazgeçmelisiniz.

Laptop WİFİ Görmüyor Hatası ve Çözümü

Whatsapp Girmeden Mesaj Gelmiyor Çözümü

Whatsapp Uygulamasını Silip Yeniden Yükleyin. Yukarıda bahsettiğimiz tüm yöntemleri denemenize rağmen hala bildirimlere dair sıkıntı yaşıyorsanız; Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırmalı ve daha sonra uygulamayı tekrar telefonunuza yüklemelisiniz.

Sohbet geçmişinizin ve diğer verilerin silinmemesi için uygulamayı kaldırmadan önce yedekleme işlemini gerçekleştirmeyi de unutmamalısınız!

Telefonunuzun Ayarlarını Sıfırlayın

Whatsapp’ı telefonunuzdan silip, tekrar yüklemenize rağmen sorununuzdan kurtulamadıysanız, telefonunuzun ayarlarını sıfırlamayı düşünebilirsiniz.

Ayarları sıfırlamanız yani fabrika ayarlarına geri dönmeniz de işe yaramadıysa telefonunuzu tamamen sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Telefon sıfırlama konusunda deneyiminiz yoksa bu konuda bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemler sayesinde Whatsapp girmeden mesaj gelmiyor, neden? sorununu kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Iphone 2023

Bu sorun, genellikle Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda ortaya çıkmakla birlikte nadir de olsa IOS işletim sisteminde de bu sorun görülebiliyor.

Yani Iphone kullanıcıları da bazen ayarlardaki bazı değişiklikler yüzünden Whatsapp bildirimlerini uygulamaya girmeden alamıyorlar.

Iphone kullanıcısıysanız, bu sorunu çözüme kavuşturmak için;

 • Whatsapp’a girin.
 • Ekranın hemen sağ alt köşesinde yer alan Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Yeni açılan sayfada Bildirimler seçeneğine dokunun.
 • En nihayetinde Bildirim Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunun.

Bildirim ayarlarını Android ya da IOS işletim sistemine sahip telefonlarda sıfırladığınızda tüm Whatsapp bildirim ayarlarının da sıfırlandığını hatırlatmak istiyoruz.

Bu durumda Whatsapp’ta sessize aldığınız kişi ya da grupların da ayarları sıfırlandığından tekrar bu kişileri ve grupları sessize almanız gerekiyor.

Yukarıdaki yöntem işe yaramadıysa Android cihazlarda geçerli olan ve yukarıda sırasıyla sizlerle paylaştığımız diğer tüm yöntemleri de teker teker denemenizi öneriyoruz!

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Huawei

Huawei telefon kullanıcıları da Samsung, Iphone vb. diğer telefon kullanıcıları gibi zaman zaman bu sorunla karşılaşabiliyorlar.

Tüm telefon markalarında Whatsapp’ı açmadan mesaj ve bildirim gelmeme sorunu benzer şekilde çözülüyor.

Telefonunuzun markası ne olursa olsun bu sorunu çözüme kavuşturmak için yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yani öncelikle telefonunuzu yeniden başlatmalısınız. Hala sorun devam ediyorsa Android cihazlar için yukarıda bahsettiğimiz tüm yöntemleri teker teker deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor, neden? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

Whatsapp Bildirimler Nasıl Açılır?

Whatsapp uygulamasına girerek ayarlar kısmından bildirimlere girerek açabilirsiniz.

Whatsapp’a Girmeden Mesajlar Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Whatsapp uygulamasına girerek ayarlar kısmından bildirimlere girerek en alt kısımda yer alan bildirim ayarlarını sıfırlaya tıklayarak bildirimleri sıfırlayabilirsiniz.

Whatsapp ta Profil Gizleme Özelliği Var mı?

Evet, son güncellemelerle birlikte bu artık mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu