Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ); sorunu uygulamayı kullanan pek çok kişi tarafından karşılaşılmış sorunlardan biridir. Uygulamaya girmeden gelen mesajların bildirimleri bu durumda kullanıcıya iletilmemekte ve kullanıcı haberdar olamamaktadır. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların bazıları şu şekilde sıralanabilmektedir.

Anti virüs ve benzeri programların kurulu olması

Telefonun uyku modunda internete girmemesi

Uygulama bildirim ayarlarının değişmiş olması

Bu durumların dışında elbette farklı durumlarda söz konusu olabilir. Ancak bu durumlar en çok karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Whatsapp mesaj sorunu için çözümü için başvurulacak yollar ise oldukça kolay ve basittir.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor ✔

Whatsapp mesaj gelmiyor çözümü için öncelikle sorunun kaynağını bilmek gerekmektedir. Ancak çözümlere başlamadan önce telefonun kapatıp açılması denenmelidir. Tüm cihazlar RAM bellek denen donanımlar ile çalışmaktadır. Bazı durumlarda bu bellekler kapasitelerini doldurmaktadır. Bu nedenle cihazı kapatıp açmak en iyi yol olacaktır.

Telefon kapanıp açıldıktan sonra sorun devam ediyorsa o zaman internet bağlantısı ile ilgili problemden bahsetmek mümkün olabilir. Bu nedenle eğer wifi ile internete giriliyor ise mobil veri açılabilir. Ancak bu durum neticesinde de sonuç gelmediyse o zaman farklı çözümlere bakılabilir.

Snapchat Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp Bildirim Ayarları

Whatsapp bildirim ayarları ile ilgili bir sorun olabileceği için bu alana bakmak gerekebilir. Bildirim ayarlarının değişmesinden kaynaklı sorunun çözümü ise telefonda yapılacak birkaç basit işlem ile çözülmektedir. Telefonun ayarlar kısmından uygulama ayarlarına girerek sorun çözülebilir.

Telefonun ayarlar menüsü açılır.

Uygulama ve bildirimler seçeneğine tıklanır.

Whatsapp uygulaması seçilir.

Veri kullanımı alanına basılır.

Arka plan ve sınırsız veri kullanımı alanı aktif hale alınır.

Bu işlem ile büyük oranda sorun çözülecektir. Bu adımların yapılması ile mesajlar telefonunuza gelmeye başlayacaktır.

whatsapp'a girmeden mesaj gelmiyorPin
whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor

 

 

Whatsapp Web Uygulamasını Sonlandırın

Whatsapp mesaj gelmiyor sorunu çözümü için yapılması gereken bir başka adım daha bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar bilgisayarlarından uygulamayı kullanmaktadırlar. Ancak uygulama bilgisayarda açıkken bildirimler mobil cihaza geç gelmekte hatta hiç gelmemektedir. Bu durum için şu yolların uygulanması gereklidir.

Uygulama mobil cihazdan açılır.

Sağ üstte bulunan 3 nokta alanına tıklanır.

Açılan pencerede Whatsapp web seçeneği işaretlenir.

Çıkan sayfada tüm cihazlardan çık seçeneğine dokunulur.

Gelen soruya çıkış diyerek onay verilmesi durumunda web üzerinde bulunan tüm uygulamalar kapanacaktır.

Veri Kullanımını Sınırlandıran Uygulamaları Kaldırın

Whatsapp mesaj sorunu için yapılacak bir diğer işlem ise uygulamalar ile alakalıdır. Bazı kullanıcılar telefonlarında veri kullanımını sınırlandıran uygulamalar kullanmaktadır. Bu durumda da mesajların gelmesi engelleniyor olabilir. Bu nedenle bu uygulamaların kaldırılması gerekebilir. Bu durumda sorun devam etmeyecektir.

Diğer bir kaldırılması gereken uygulama ise anti virüs programları olabilir. Veri kullanmayı sınırlandıran uygulamalar gibi virüs engelleyici programlarda mesajların gelmesine engel olabilir. Bu nedenle bu programların kaldırılması gerekebilir.

İnternet ve Wifi Ayarlarına Bakın

Whatsapp Mesaj Gelmemesi sorunu için yapılacak diğer bir işlem ise internet ayarlarının kontrol edilmesidir. Wifi ayarları nedeniyle mesajlar gelmiyor olabilir. Bu durumda wifi ayarlarını resetlemek gerekebilir. Sıfırlanan ayarlar ile birlikte mesajlar gelmeye başlayabilir.

Bunun yanında telefon uyku moduna geçtiği anda bildirimlerin gelmesi için ise şu yollar uygulanmalıdır.

Ayarlar bölümü açılır.

Kablosuz seçeneğine tıklanır.

Gelişmiş alanında Uykudayken kablosuzu açık tut seçeneğine tıklanır.

Bu sayede telefon uyku moduna girdiğinde de mesajlar gelmeye devam edecektir. Bu ayarlamaların yanında telefonun güç modunun da ayarlanması gerekebilir. Güç tasarruf modu ile internet zaman zaman kesilmektedir. Bu nedenle mesajların gelmesi de engellenebilmektedir. Yine ayarlar kısmında güç seçenekleri alanında arka plan verilerini devre dışı bırak seçeneği iptal edilmelidir. Bu sayede mesajların gelmesinin önünde olan tasarruf modu pasif hale gelecektir. Ancak burada sadece mesajlar ile ilgili alan pasif duruma alınmış olmaktadır. Bu nedenle tasarruf modu bu alan dışında devam etmektedir.

Telefonu Fabrika Ayarlarına Geri Getirin

Whatsapp mesajları gelmiyor problemi için her yol denenmesine rağmen hala bildirimler gelmiyor ise uygulamanın silinmesi ve yeniden yüklenmesi gerekebilir. Bu durum muhtemelen tüm problemleri ortadan kaldıracaktır. Tüm bu hususların yapılmasına rağmen hala gelmiyor ise telefonda genel bir sorun olabilir. Bunun için telefonun sıfırlanması gerekebilir. Bunun için ise fabrika ayarlarına dönmek en iyisi olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular❓

YouTube video
Yorum yapın