Whatsapp

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir? Nasıl Kullanılır? Şifre Sıfırlama

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir? Nasıl Kullanılır? Şifre Sıfırlama; Anlık iletişim kurmak günlük tempolu yaşamda artık daha da önemli hale gelmiştir. Whatsapp da ülkemizde belki de en çok kullanılan anlık iletişim kurabilme uygulamasıdır. Whatsapp iki adımlı doğrulama seçeneğini kullanıcıların istekleri doğrultusunda yenileyerek yanına aldı. Whatsapp mesajlarını kimsenin görmesini istemiyorsanız iki adımlı doğrulamayı aktif ederek kullanabilirsiniz.

Başkalarının mesajlarını okuması yada whatsapp hesabına girmesinden şüphe duyuyor yada güvenlik kaygıları yaşıyorsanız iki adımlı doğrulamayı aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Whatsapp iki adımlı doğrulama aktif edildiğinde hesabınız başka bir telefonda açıldığında yada uygulayıp silip tekrar yüklemek istediğiniz belirlediğiniz 6 hale şifre istenecektir.

Whatsapp hesabını korumanın en etkili yöntemlerinden biri olan whatsapp iki adımlı doğrulama nedir? whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl aktif edilir ve nasıl iptal edilir sorularına cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca sık karşılaşılan sorunlardan biri olan whatsapp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum ve whatsapp iki adımlı doğrulama kırma yollarından bahsetmeye çalışacağım.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir

İki adımlı doğrulama hesabınızı güvenceye almak için kullanabileceğiniz doğrulama adımlarından biridir. Doğrulamayı aktif ettiğinizde sizden 6 haneli bir şifre ve e-posta adresi istenecektir. Whatsapp İkili Adımlı Doğrulama aktif edildikten sonra telefon değişikliği yada bilinmeyen bir cihazdan hesabınıza giriş yapıldığında sizden belirlediğiniz şifre talep edilir.

Whatsapp Mesajları Başka Telefona Nasıl Aktarılır?

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Ne İşe Yarar

Whatsapp 2 Adımlı Doğrulama hesabınıza şüpheli girişleri önlemek için kullanacağınız yöntemlerden biridir. Bütün telefonlar ve bilgisayar hesabınızda aktif ederek kullanılabilen 2 adımlı doğrulma aktif edildikten sonra sizden belli aralıklarla şifrenizi girmenizi isteyecektir.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır

İki adımlı doğrulamayı aktif ederek kullanmayı düşünüyorsanız whatsapp uygulamasının en son sürümünün güncel olarak kullandığından emin olmanız gerekmektedir. Whatsapp İkili Adımlı Doğrulama aktif etmek için ise;

 • Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra
 •  Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Etkinleştir adımlarını takip edin
 • Sizden 6 haneli şifrenizi 2 defa girip onaylamanızı isteyecektir
 • Son olarak e-posta adresinizi 2 defa girip onaylayın

Tüm işlemleri sırası ile yaptığınızda hesabınız artık 2 adımlı doğrulama aktif olacaktır.

E-posta adresini eklemeniz ilerde şifrenizi unutma durumunda şifrenizi yenilemek için önemlidir. Whatsapp iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakmak için sizden şifrenizi talep edecektir. Eğer şifrenizi unutursanız devre sışı bırakmak için e-posta adresine doğrulama kodu gönderilir.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl İptal Edilir

2 adımlı doğrulamayı iptal edip devre dışı bırakmak istiyorsanız Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > adımlarını takip ederek devre dışı bırakabilir yada şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Whatsapp İndiremiyorum Ne Yapmalıyım? Telefona Whatsapp İndiremiyorum

whatsapp iki adımlı doğrulama

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Kodu Gelmiyor

Genelde şifrenizi unuttuğunuzda yada ilk kurulumda doğrulama kodunun gelmemesi durumunda ilk yapmanız gereken internet bağlantınız kontrol etmeniz gereklidir. Bazen kodun gelmesi 5 dakika kadar sürebilir. Eğer halen doğrulama kodu gelmiyorsa uygulamayı kapatıp açtıktan sonra tekrar denemeniz yeterlidir.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Kırma Yolları

Bir çok kişi başkasının whatsapp iki adımlı doğrulama şifresini kırma yolları ve iki adımlı doğrulama şifresini kırma yöntemlerini merak etmektedir. 6 haneli şifreyi bilmek neredeyse imkansıza yakın olduğu için e-posta adresini bilmeniz gereklidir. E-posta adresine gelen doğrulama kodu ile şifreyi sıfırlayabilir yada devre dışı bırakabilirsiniz. Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl kırılır sorusuna verilecek cevap tek yöntem e-posta adresi ile giriş yapabilirsiniz.

E-posta adresinize talep etmediğiniz halde iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakmak için link gelirse kesinlikle tıklamayınız. birisi hesabınızı doğrulamaya çalışıyordur.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Şifremi Unuttum

Eğer iki adımlı doğrulama için şifrenizi unutursanız Pin Unuttum adımı takip edebilir yada belirlediğiniz e-posta adresine doğrulamayı devre dışı bırakılması için e-posta gönderilmesini talep edebilirsiniz. Şifrenizi yanlış girdiğinizde belirlediğiniz e-posta adresine gönderilecek linke tıkladığınız iki adımlı doğrulama devre dışı kalacaktır. Dilerseniz tekrar aktif edebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme ve Görme

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama E-Postamı Unuttum

Whatsapp iki adımla doğrulama e-posta unutursanız e-posta adresi olmadan doğrulama yöntemini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda anahtarı sıfırlamak için 7 gün beklemeniz gerekir:

 • Anahtarı sıfırlamak için kullanılacak bir e-posta adresi vermediyseniz.
 • Anahtarı sıfırlamak için gereken e-posta adresini unuttuysanız.
 • İki adımlı doğrulama anahtarı siz bu telefon numarasını kullanmaya başlamadan önce başka biri tarafından belirlendiyse.

7 günlük sürenin sonunda WhatsApp’ı açın > Anahtarınızı mı unuttunuz? > Sıfırla’ya dokunun.

Not: Güvenlik nedeniyle 7 günlük süreyi hızlandırmamız ya da iki adımlı doğrulama etkinleştirildikten sonra hesabınızı devre dışı bırakmamız mümkün değildir. İki adımlı doğrulama anahtarı, SMS veya arama yoluyla aldığınız 6 haneli kayıt kodundan farklıdır.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Sorunu

İki adımlı doğrulamayı ilk aktif ettiğinizde yanlış e-posta adresi girmek yada e-posta adresini sallamak ilerde şifrenizi unuttuğunuzda hesabınıza ulaşmada yada eski mesajları görmenizde sorun yaşamanıza neden olur. İlk aktif edildiğinde e-posta girmediğiniz şifrenizi unutursanız tekrar kurulum yaptığınızda 7 gün içerisinde tekrar doğrulamaya izin verilmez ve 7 gün sonunda mesajlar silinir.

 

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Yapmak Zorunlu mu?

Whatsapp iki adımlı doğrulama yapma zorunlu değil isteğe bağlı bir durumdur.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir?

Whatsapp iki adımlı doğrulama hesabınızın güvenliğini arttırmak içindir. İsteğe bağlı bir durumdur.

Whatsapp Profil Gizleme Özelliği Var mı?

Son güncellemelerle birlikte artık var.

13 Yorum

 1. Çift Doğrulama kodunu sıfırlamanızı istiyorum yardımcı olur musunuz? 05466403809 ivedilikle gönderebilirmisinz?

 2. Çift Doğrulama kodunu sıfırlamanızı istiyorum yardımcı olur musunuz?

 3. İyi günler pazartesi den beri WhatsApp giremiyorum bir kaç defa yanlış girdim şifre yi şimdi süre verdi daha sonra iki adımla doğru diyor

 4. Benim wsap kodu geliyor zaman gelecek çubuk gelsin Hatice soyal kodu istiyorum kodu istiyorum

 5. Benim wsap kodu geliyor um zaman gelecek çubuk gelsin Hatice soyal çubuk gelsin 05363248171

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu