Vodafone

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücreti

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücreti 2023; Vodafone yurtdışı tarifeleri seyahat etmek isteyen kişiler için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Yurtdışı seyahatine çıkmak isteyen kişiler hatlarını yurtdışı kullanımına nasıl açacaklarını merak etmektedirler. Ülkemizin en popüler ve müşterilerine en çok hediyeler dağıtan GSM operatörlerinden biri olan Vodafone, müşterilerine oldukça uygun fiyatlara yurtdışını arayabilme ve yurtdışındaki sevdikleriyle konuşabilme imkanı tanıyor.

Vodafone Yurtdışı arama servisini dilediklerinde aktif hale getiren müşteriler; diledikleri zaman yurtdışı aramayı kapatabiliyorlar.

Türkiye’de yaşayan ve hattını yurtdışı aramalara açtıran kişiler, uygun fiyatlı paketlere abone olarak, daha ekonomik fiyatlara yurtdışındaki kişilerle iletişime geçebiliyorlar.

Herhangi bir paket satın almadıkları takdirde ise standart yurtdışını arama ve yurtdışıyla mesajlaşma tarifesine otomatik olarak dahil oluyorlar.

Bu durumda müşterilerin yurtdışı numaraları aramak için ödemeleri gereken ücret de artıyor.

Bu yazımızda kısaca Vodafone yurtdışı arama paketlerini sizlerle paylaşmaya, Vodafone yurtdışı arama paket fiyatlarına dair sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Vodafone Yurtdışı Arama Açma Nasıl Yapılır?

Yurtdışı arama paketlerinden birini satın almadan önce mutlaka hattınızı yurtdışı aramaya açtırmanız gerekiyor. Hattınızı yurtdışı aramaya ve kullanıma açtırmak için telefonunuzun mesajlaşma bölümüne girmeli, ULUS AC yazmalı ve oluşturduğunuz bu mesajı 7000’a kısa mesaj olarak göndermelisiniz.

Mesajınız iletildikten ve onaylandıktan sonra yurtdışı arama paketlerinden birini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Turkcell Yurtdışı Kullanım Açma, Kapama ve Paketleri

Vodafone Yurtdışı Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

Yurtdışı aramaya açtırdığınız hattınızı tekrar yurtdışı aramalara kapatmak yani bu servisten yararlanmayı bırakmak istediğinizde ise telefonunuzun mesajlaşma bölümüne girmeli, yeni mesaj oluşturma kısmına ULUS KAPAT yazmalı ve oluşturduğunuz mesajı 7000’e kısa mesaj olarak yollamalısınız.

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri Nasıl Satın Alınır?

Vodafone Yurtdışı paketlerinden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun paketi satın almak için size en yakın Vodafone mağazasına ya da bayiliğine TC kimlik kartınız ya da nüfus cüzdanınızla birlikte gidebilirsiniz.

İşleminizi online platformda dakikalar içerisinde gerçekleştirmek için Vodafone resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Yanımda uygulamasına telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Yanımda İnternet menüsüne tıklamalısınız.

Ek Paket Al seçeneğini tıklayarak, ek paketlerden biri olan yurtdışı paketlerini görüntüleyebilir, kredi kartı bilgileriniz ile dilediğiniz paketi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

İşleminizi Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Yanımda mobil uygulamasını kullanmıyorsanız, bu uygulamayı akıllı telefonunuza Google Play Store ya da Apple Store üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz.

Dilerseniz; yurtdışı paket satın alma işlemi için Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayabilir, müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz.

Müşteri temsilcisine bağlanmak için Vodafone hattınızın bulunduğu telefonunuzdan 542’yi, diğer hatlardan ya da sabit hatlardan 0542 542 00 00 numaralarını arayabilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Arama DK Ücreti

Vodafone yurtdışı arama dakikası ne kadar sorusuna cevap vermek gerekirse yurtdışı arama ücreti Arama /Aranma 1,02TL, SMS 71,4kr. olarak belirlenmiştir.

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Fiyatları

Vodafone yurtdışı arama paketlerini ve paket fiyatlarını kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Vodafone Faturalı Hat Yurtdışı Arama Paketleri

Faturalı bir hat kullanıyorsanız; aşağıdaki paketlerden birini tercih edebilirsiniz.

Dilediğiniz zaman paketi iptal edebilir ve başka bir paketi satın alabilirsiniz.

Red Yurtdışını Arama Paketi

Vodafone Red müşterilerine özel olan bu pakete tamamen ücretsiz bir şekilde abone olabiliyorsunuz.

Paket kapsamında 23 farklı ülkeyi ararken kullanabileceğiniz aylık 120 dakika hattınıza tanımlanıyor.

Paketi iptal etmediğiniz müddetçe de paket, yenileniyor.

Yani her ay; 120 dakika yurtdışı konuşma hediyesi elde ediyorsunuz.

Vodafone Tüm Dünya 30 Dakika

30 gün geçerli olan bu paketi satın aldığınızda aylık 30 dakika yurtdışı arama hakkına sahip oluyorsunuz.

Paket, iptal etmediğiniz müddetçe yenileniyor.

Bu paketi aylık 25,50 TL ödeme karşılığında satın alabiliyorsunuz.

Pakete abone olduğunuzda yalnızca paket kapsamındaki ülkeleri arayabiliyorsunuz.

Paketi dilediğiniz zaman diğer paketlerin iptal işleminde olduğu gibi Vodafone Yanımda ile giriş yaparak, Tarifem ve Paketim bölümünden iptal edebiliyorsunuz.

Vodafone Tüm Dünya 1 Saat

Vodafone faturalı hat müşterilerinin tercih edebilecekleri bir diğer yurtdışı arama paketi olan bu paketi aylık 35,70 TL’ye satın alabiliyorsunuz.

Bu pakete abone olduğunuzda 30 gün boyunca geçerli 60 dakika kazanıyorsunuz.

Paket, her ay yenilendiğinden yani tekrar ettiğinden 30 günün sonunda yeni ayın ücreti, bakiyenizden tahsil ediliyor.

Bu paketle de yalnızca belirli ülkelerdeki yakınlarınızı arayabiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz Vodafone faturalı hatlara özel yurtdışı arama paketlerinden birine üye olduktan sonra Yurtdışı Limit Kaldırma Servisi’ne ücretsiz bir şekilde abone olabiliyorsunuz.

Bu servise üye olduğunuzda ise paket dahilinizdeki limitleri kaldırabiliyor yani limit aşımına gidebiliyorsunuz.

Vodafone Faturasız Yurtdışı Arama Paketleri

Faturasız hat kullanıcılarına özel olan yurtdışı arama paketlerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Vodafone Tüm Dünya 2 Saat

70 TL’ye satın alabileceğiniz ve tekrar etmeyen bu paketi satın aldığınızda yurtdışı numaralarla toplamda 2 saat boyunca konuşabiliyorsunuz.

Vodafone Tüm Dünya 1 Saat

Yurtdışındaki yakınlarınızla ve sevdiklerinizle konuşabilmeniz için satın alabileceğiniz bu paket sayesinde yurtdışını toplam 1 saat için arayabiliyorsunuz.

Bu pakette tüm dünya 2 saat paketi gibi süresi dolduğunda otomatik olarak iptal oluyor yani tekrar etmiyor.

45 TL karşılığında bu paketi satın alabiliyorsunuz.

Vodafone Standart Yurtdışını Arama ve Yurtdışıyla Mesajlaşma Paketleri

Faturalı ya da faturasız yurtdışı arama paketlerinden birini satın almadığınızda yurtdışına yönelik tüm aramalarınız; standart tarife üzerinden ücretlendiriliyor.

Bu durumda daha yüksek fiyatlar ödemeniz gerekiyor.

Yurtdışını aramanın dakikası ise arayacağınız ülkeye göre değişiklik gösteriyor.

Bu noktada Vodafone, ülkeleri 1. , 2. , 3. ve 4. kademe ülkeleri olacak şekilde sınıflandırıyor.

Müşteriler; faturalı ya da faturasız hat fark etmeksizin aynı fiyatlara tabi oluyorlar.

Müşteriler,  1. kademe ülkelere ait GSM numaralarını dakikası 3,5 TL’den sabit numaraları ise dakikası 1,20 TL’den arayabiliyorlar.

2.kademe ülkelere ait GSM numaralarını aramak isteyen müşterilerin her dakika için 3,5 TL, sabit hatları aramayı isteyenlerin ise her dakika için 1,55 TL ödemeleri gerekiyor.

3.kademe ülkelere dair GSM numaraları dakika başına 4,25 TL’ye; 4. kademeye ait GSM numaralar ise 5,45 TL’ye aranabiliyor.

3.kademe ülkelerin sabit hatlarını aramak için dakika başına 4,25 TL; 4. kademe ülkelerin sabit hatları içinse 5,45 TL ödemek gerekiyor.

Vodafone aboneleri; sms başına 1,22 TL ödeyecek şekilde yurtdışı mobil numaralara mesaj da gönderebiliyorlar.

Vodafone TV Nedir? Paketleri, Kanalları, Ücreti ve İptal

Vodafone Yurtdışı Arayabileceğiniz Ülkeler

Vodafone; faturalı ya da faturasız müşterilerin standart tarifeyle ya da yurtdışı paketlerden birini satın alarak arayabilecekleri ülkeleri sınıflandırıyor.

Bu bağlamda ülkeleri 4 kademeye ayırıyor.

4 kademenin de yurtdışı aramalarda dakika başına ücreti, farklılık gösteriyor.

1.kademe ülkelere Almanya, İtalya, Rusya ve Yunanistan’ı; 2.kademe ülkelere ABD, Kosova, Kazakistan ve Kanada’yı; 3.kademe ülkelere Libya, Tayland, Filistin ve Japonya’yı; 4.kademe ülkelere Mozambik, Meksika, Angola ve Faso’yu örnek olarak gösterebiliriz.

Arayabileceğiniz ülkelerin tamamını görüntülemek ve aramak istediğiniz ülkenin hangi kademede olduğunu öğrenmek için https://www.vodafone.com.tr/VodafoneRoaming/standart-yurtdisini-arama-tarifesi.php linkini tıkladıktan sonra sayfanın alt kısmındaki ülkeler listesine göz atabilirsiniz.

Ülkelerin hemen altındaki KKTC başlığına tıklayarak, KKTC yönüne aramalarınızın ve mesajlarınızın fiyatlandırılmasına dair de bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca faturalı ve faturasız müşteriler için Vodafone yurtdışı arama fiyatları ile ilgili olarak merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Vodafone müşterisiyseniz ve yurtdışı arama paketlerinden yararlanıyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

Vodafone Yurtdışı Paket Satın Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

En yakın vodafone merkezine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak paket satın alabilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Arama Nasıl Kapatılır?

Mesaj kısmına ULUS KAPAT yazarak 7000’e gönderebilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Arama Ücreti Kaç TL?

9 TL.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu