reklam
Vodafone

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme; Operatörlerin hemen hemen hepsinde taahhütlü kampanyalar bulunmaktadır. Vodafone faturalı ve faturasız hat kullanıcıları için taahhüt işlemi de en çok merak edilen konulardan biridir. Vodafone yaptığı bir çok kampanyada ya da indirimde abonelerinden en az 1 yıllık taahhüt istemektedir. Ayrıca cihaz kampanyaları yada elektrik eşya aldığında kesinlikle sizden belli bir süre vodafone hattınızı kullanacağınıza dair yazılı olarak sizden taahhüt almaktadır.

Vodafone taahhütler genelde 12 ya da 24 ay olacak şekilde kullanıcılara sunulur. Normalde yüksel olan paketleri indirimli olarak size vereceğini söyleyen vodafone sizin taahhüdü bozmanız halinde yaptığı indirim farkını kaç ay kullandı iseniz sizden tek seferde peşin olarak son faturanıza yansıtır.

Genelde cayma bedeli olarak adlandırılan taahhüdü bozmak bazen keyif kaçıracak oranda yüksek ücretler ödemenize neden olabilir. Sizlere indirimli ve avantajlı olarak sundukları paketin indirim oranını geri iadesi olarak bilinir. Mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan cayma bedeli nasıl sorgulanır ve cayma bedeli nasıl öğrenilir sorularına bu yazımızda cevap vermeye çalışacağım.

Vodafone Toplan Gel 5 GB Bedava İnternet Kampanyası

Vodafone Taahhüt Bedeli Cayma Bedeli Nedir?

Kelime anlamı olarak bir şeyi yapmaya söz vermek, üstüne almak anlamına gelen taahhüt verme karşılık anlaşma ile yapılır. Vodafone ile indirimli fatura ödemek ya da faturanıza ek cihaz almaz için belli bir süre taahhüt verirsiniz. Genelde numara taşıma sonrası yeni gelen müşterilerine büyük oranda indirim yapan Vodafone her hangi bir numara taşıma yada hat kapama işleminde size verdiğim ek indirimleri size kullandığınız süre boyunca indirimli kullandığınız bütün ayların indirim oranını peşin olarak sizden talep eder.

Kısaca anlatmak gerekirse Vodafone 90 TL bir paketini size taahhüt karşılığı size 50 TL vermektedir. Siz bu indirimli paketi 6 ay kullanıp cayarsanız sizden 6 aylık indirim bedeli son faturanızda peşin olarak talep edecektir. Bu aslında çay bedeli değildir sizden sizden yaptığı indirimleri talep etmesidir.

Vodafone Taahhüt Bedeli Nasıl Sorgulanır

Vodafone taahhüt bedeli yada verdiğiniz taahhüt ne zaman biteceğini öğrenmek için en net bilgiyi çağrı merkezi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca vodafone uygulaması üzerinden faturalım kısmından taahhüt bitiş sürenizi görebilirsiniz.

Eğer vodafone bayilerine giderseniz size genelde yanlış bilgi verebilirler. Genelde ilk abonelik sırasında insanlara çay bedeli olmadığı söylenerek yanlış bilgi veriliyor. Vodafone bayilerinin amacı sadece size abone yapıp paket satmaktadır.

Vodafone yanımda uygulamasını ve faturalarını mutlaka iyice incelemeniz gereklidir. Ayrıca yanımda uygulaması üzerinden  tarifelerim ve paketlerim kısmından kullandığınız paketin kaç ay kaldığını görebilirsiniz. Ayrıca Tarifem ve paketlerim kısmından eğer cihaz aldıysanız kaç ay kaldığını ve toplam ödemeniz gereken ücreti anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Bedava Xbox Game Pass Kazan

vodafone cayma bedeli öğrenme

 

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Öğrenirim

Vodafone cayma bedeli öğrenme müşteri hizmetlerin arayarak öğrenebilirsiniz. En net bilgiyi 0542-542-0000  ve 542 numarasından öğrenmeniz mümkün. Ayrıca eğer taahhütlü telefon aldıysanız cayma bedeli ve güncel toplam borcunuzu öğrenme için Vodafone yanımda uygulaması üzerinden Tarifem ve Paketleri kısmında ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu

Vodafone faturalı hat sahipleri taahhüt sorgulama işlemini için dilerlerse Vodafone taahhüt sorgulama kodu numarasını kullanabilir. Kaç ay taahhüt kaldığını sorgulamak için Telefonunuzdan *7000#  tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterlidir. Sorgulama kodu ile güncel faturanızı ve taahhüdünüzün kaç kaldığını öğrenebilirsiniz.

Vodafone Kaç Ay Taahhüdüm Kaldı

Taahhütlü hatları genelde 12 ay ya da 24 ay olarak verilmektedir. Eğer taahhüdünüzün kaç ay kaldığını öğrenmek istiyorsanız Vodafone yanımda uygulaması üzerinden, Vodafone self servisi üzerinden ve müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bozma Bedeli

Vodafone taahhüt bozma bedeli yada cayma bedeli için hattı kaç ay kullandığınız ve cihaz alıp almadığınız cayma bedelinde belirleyici unsurlardır. Kullandığınız aya bağlı olarak yapılan indirimler, vergiler ya hizmet bedeli adı altında ücret alınmaktadır. Vodafone cayma bedeli hesaplaması ise aşağıdaki gibi yapılır.

vodafone cayma bedeli hesaplama

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır

Vodafone çay bedelini öğrenmek ve hesaplamak için sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum. Aslında pakete ve anlaşmaya göre değişen vodafone cayma bedeli hesaplama işlemi işlemi yakın ücreti çıkaracaktır. İşte vodafone taahhüt bozma sonu cayma bedeli hesaplama kriterleri;

 • Yapılan indirimler( İndirim yapılmadan hesaplanır)
 • Kalan cihaz taksitleri
 • Aktivasyon ücreti
 • Başvuru bedeli
 • Hizmet bedeli
 • Devlete ödenen vergiler

Son faturanızda yukarıda saydığım bütün hizmetlerin bedeli tek seferde peşin olarak sizden talep edilir. Genelde cayma bedeli aboneye çok yüksek gelmektedir.

Vodafone Taahhüt İptal Etme

Vodafone taahhüt bitmeden iptal etme işleminde bulunmak cayma bedeli ve cezai işlem ödemenize neden olabilir. Eğer Vodafone taahhüt iptal etme işlemi yapmak istiyorsanız 0 850 542 0 542 numarasını arayarak iptal talebinde bulunmanız ve ödeyeceğiniz cezayı öğrenmeniz gerekmektedir. İptal işlemi yapmadan numara taşımak ve taahhüt bozmak cayma bedeli ödemenize neden olabilir.

Vodafone Taahhüt Biterse Ne Olur

Vodafone 12 ay yada 24 ay boyunca verdiğiniz taahhüt bitirse indirimli fiyattan yararlanmak için mutlaka tekrar taahhüt vermeniz gereklidir. Vodafone taahhüt biterse indirimle paket ve kampanya hakkınız bittiği için tekrardan taahhüt vermemeniz size yüksek fatura çıkmasına neden olur.

Vodafone Taahhüt Bitiş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim

Vodafone taahhüt bitiş tarihini öğrenmek için self servis uygulaması olan Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak faturalarım adımı takip ederek kaç ay taahhüt sürenizin kaldığını öğrenebilirsiniz. Yanımda uygulaması içerisinde bulunan faturalarım linkine tıkladığınızda kalan taahhüt sürenizi görebileceğiniz gibi kaç aydır ödeme yaptığınızı da görebilirsiniz.

vodafone cayma bedeli öğrenme

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone cayma bedeli öğrenmek için Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan olan 0542-542-0000 ve 542’i arayabilir Vodafone mağazalarına gidebilir yada Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Süresi Bitiş Süresi Sorgulama

Müşteriler, Online Self Servis ve Vodafone Yanımda uygulaması sayesinde de sözleşme bitim tarihini hızlıca birkaç dakika içerisinde öğrenebiliyorlar.

Sözleşme bitiş tarihinizi öğrenmek istiyorsanız, ilk olarak https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris linkini tıklamalısınız.

Ardından telefon numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız.

Tarife ve paketlerim kategorisine tıkladığınızda mevcut tarifenize ve paketinize dair bilgilere, sözleşme yani taahhüt bitiş tarihine ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda sözleşmeden erken ayrılmanız halinde Vodafone tarafından talep edilen cayma bedeli miktarını da görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone Yanımda uygulamasını akıllı telefonunuza Google Play Store ya da Apple Store üzerinden indirebilir; taahhüt sorgulama, TL yükleme, fatura ödeme dahil hattınıza dair pek çok işlemi tek bir tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online Self Servis uygulamasına ait olan 7000 numarasını akıllı telefonunuzdan arayarak da taahhüt bitiş tarihi, fatura borcu vb. pek çok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Ya da *7000# tuşlayarak, fatura tutarınızı, fatura son ödeme tarihini ve cayma bedelini öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini tercih ederek, Vodafone fatura taahhüt bitiş tarihini hızlıca sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli 2023

Vodafone cayma bedeli için örnek verecek olursa normal paket fiyatı 100 TL olan bir paket size taahhütlü olarak 6* TL 12 yada 24 ay boyunca indirimli olarak verilmektedir. Eğer siz taahhüt süresi bitmeden çıkarsanız indirimli kullandığınız ay kadar size cayma bedeli tahsil edilir. 12 ay taahhüt verip 6 ay sonunda taahhüttü bozarsanız 6 x 40 = 240 cayma bedeli son faturanıza yansıtılır. Toplan indirim bedelinin yanında ayrıca yasal vergiler eklenerek size fatura edilir.

Vodafone Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Genelde pek çok kişi cayma bedeli ödemek istiyorum sorusunu çok sık sormaktadır. Eğer her hangi bir cihaz telefon, tablet yada modem almadıysanız sözleşmede cayma bedeli olup olmadığını mutlaka incelemeniz gereklidir. Genelde vodafone bayilerinde cayma bedeli olmadığı yönünde yanlış bilgiler verilerek insanlar mağdur edilmektedir.

Sizlere vodafone taahhüt bitiş tarihini nasıl öğrenirim ve vodafone yanımda cayma bedeli öğrenme işlemi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Vodafone Taahhüt Süresi Ne Kadar?

Taahhüt süresi genellikle 12 ya da 24 ay olarak verilmektedir.

Vodafone Taahhütlü Tarife Ne Demek?

Belirlenen tarifeye belirlenen süre içerisinde aboneliğinizi devam ettirmeniz koşuluyla size sağlanan avantajlar karşılığında bir nevi verdiğiniz sözdür.

Vodafone Yeni Hat Kaç TL?

350-400 TL arası

Yazımızı Puanlamak İster misin?

30 Yorum

 1. Vodafone çok berbat bir firma bu gün tam 45 dakika aradım müşteri hizmetlerine ulaşamadım en kısa sürede bu firmadan ayrılaca m böyle bir sistem yok arıyorum en kısa sürede bağlanacaksınız diyor ama tam 45 dakika bekledim yine bağlamadı

 2. 24.07.2020 tarihinde taahhüt sürem sona ermiş, 59,00 TL aylık faturam geliyordu. Ağustos Ayında 89.00 TL fatura geldi nedenini sorduğumda taahhüt sürem bitmiş onun için dediler. beni arayıp uyarmadılar ben faturayı ödedim hemen başka bir hatta geçti. 19.08.2020 tarihinde inretnet aboneliğimin iptali için hem faks çektim hemde internet iptali için mail gönderdim. fakat bana iptal edildiğine dair mesaj gelmedi. yine dün tekrar ( 01.09.2020 ) mail gönderdim iptali için yine faks çektim ben 19.08.2020 tarihinden itibaren kullanmıyorum. ama bir türlü aboneliğimi iptal ettiremiyorum lanet olsun bir daha asla vodofone almayacağım telefonlarda süresi dolunca hemen iptal ettireceğim elimde belge ve kayıtlar var sadece ağustos ayını ödeyeceğim tekrar eylül ayında fatura çıkarırlarsa kesinlikle ödemeyeceğim lanet olsun haram zehir zıkkım olsun bu fazladan aldıkları ücret yazık

  1. Devletin denetimi yokmu bu konularda anlamiyorum.devlet ciftlik olmus kim kime yaslarsa olan madur insanlara oluyor.

 3. Vodafonenun Allah belasini versin kesinlokle almayin ben hayatimdan sonsuza kadar cikariyorum cayma bedeli1500 diyor o.cocugu

  1. Tam bi soyguncu bunlar devlet neden sessiz bu konuda anlamiyoruz cayma bedeli nedir. Caymasin diye yuksek fuatlar çıkarıyorlar.

 4. Saçma sapan iş yapıyorlar. Aybaşında 3 hattımı taşıdım. Yanımda programında üçündede 7gb int. 750 dak ve 250 SMS. Vardı, yaklaşık 1/ gün sonra eşimdeki kalan dakikada 0 dedi kullanmış dedim uyarıp 7 TL ye 500 dak aldım. Oglumdaki 7000 den sorguda 560 dak var. Diyordu bu gün ay 16 ve bildirim geldi. Eşime yüklediğim 500 dak. Bitmiş. Oğluma ise 29 TL lik faturanızın borcu 49 TL oldu diye. BENDE 3 ÜNÜDE iptal ettim biraz önce. Arkadaşlar inek zannedip sağmaya başladı.

 5. inanılmaz bir fatura tutarı geldi. hem de tarifemi aşmadığım halde. faturada kiadrete hiç oturmadığım bir adres. bu ay kimi kazıklayacağını şaşırmış olmalı. bence bu operatör tamamen kapanmalı. insanları çok mağdur ediyor. gerekli yerlere şikayet dilekçelerimi verdim umarım güzel sonuçlanır.

 6. Berbat bir müşteri memnuniyeti politikanız var bir ay oldu evde internet çekmiyor 20 kere arıza kaydı oluşturuldu modem arızalı ne gelen var nede giden 7 ay oldu 1500 tl çayma bedeli isteniyor internet alırken kedi çaymak isteyince arslan kesiliyorsunuz teknik ekip yurt dışındanmı geliyor wodafon berbat bir sisteminiz var hizmet yok

 7. Geçen ay geçtim tarifeye caymak istiyorum 12aylık cayma bedeli istiyorlar yoksa kullandığım aylarını öderim

 8. vodefone ipin ucunu kaçırdı…ben TT iki aya kadar kaçarım, yani bu insanı enayi yerine koyma işinden vaz geçin (tüm operatörlerin özellikle de vodefone)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu