reklam
Vodafone

Vodafone Red Pass İletişim Nedir Nasıl Satın Alınır?

Vodafone Sınırsız İletişim Paketi Nedir?

Vodafone Red Pass İletişim Nedir Nasıl Satın Alınır; Vodafone en çok kullanılan operatör olma yolunda kendisini sürekli yenilemektedir. Çeşitli tarifeleri ile müşterileri her daim kendine çeken operatörlerden biri olmuştur. Vodafone sınırsız uygulamalar sayesinde en çok kullanılan uygulamaları, Vodafone Red tarifeleri üzerinden sınırsız kullanabilirsin! Peki Vodafone Red Pass İletişim nedir ve nasıl satın alınır? gelin birlikte inceleyelim.

İnternet Wifi Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone Red Pass İletişim Nedir Nasıl Satın Alınır?

Vodafone Red Pass İletişim paketi sayesinde, Vodafone ile diğer içerik sağlayıcılar arasında yapılan işbirliği çerçevesinde içeriğini ve ücretlerini değiştirme/geliştirme hakkına sahip olduğu Vodafone Sınırsız Uygulamalar arasından bir pakettir. Vodafone Red Pass İletişim paketini kullanarak WhatsApp ve Telegram gibi iletişim uygulamaları başta olmak üzere, Signal Messenger, BiP, Yaay ve Facebook Messenger gibi sosyal iletişim uygulamalarını kullanırken internet paketinizden harcama yapılmaz ve bu uygulamalar üzerinden dilediğin gibi mesajlaşabilirsin.

Vodafone Red Pass İletişim paketine abone olmak için Vodafone Konuşma Dakika Paketleri ( Güncel Tarifeler ) arasından burada sayacağımız paketlerinden birisine kullanman yeterli oluyor: Red 8, Red 10, Red 15, Red 20, Redli 15, Redli 15 Plus, Redli 20 Plus, Red20, Red25, Red30, Red35, Red 20GB, Red 25GB, Red 30GB, Red 40GB, Red Sınırsız İletişim 20, Red Sınırsız Müzik 25, Red Sınırsız Sosyal 25 ve Red Sınırsız Video 30 tarifelerinde, ek bir ücret ödemene de gerek kalmadan, Vodafone Sınırsız İletişim paketini kullanabilirsin.

Maalesef Vodafone Redli 12 Paketi ve Tarifesi bu ücretsiz hizmet kapsamında yer almıyor ve ekstra ücret ödemen gerekiyor. Burada sıraladığımız Vodafone tarifelerinden birisine abone isen Sınırsız İletişim paketini satın almana gerek yoktur; aynı zamanda Vodafone Sınırsız İletişim paketini iptal de edemezsin.

Vodafone Red Pass İletişim Paketi Nedir?

Yukarıda sıraladığımız Vodafone Red tarifeleri dışında kalan paketlere abone olan kişiler de istedikleri zaman Vodafone Sınırsız İletişim paketini satın alarak kullanabilirler. Vodafone Red Pass İletişim paketini satın almak için aylık olarak, vergiler dahil bir şekilde 12 TL ödemen gerekiyor. Burada Ay olarak belirtilen süre de kullandığın tarifenin fatura dönemi oluyor. Vodafone Red Pass İletişim paketini, cep telefonuna gelen onay SMS’i ile birlikte kullanmaya başlayabilirsin. Vodafone Red Pass Sınırsız İletişim paketi, sen paketi iptal etmediğin sürece de her ay otomatik olarak yenileniyor.

vodafone pass paketi nedir - i̇letişim pass paketi nedir

Vodafone Red Pass Sınırsız İletişim Ne Demek?

Vodafone Red Pass Sınırsız İletişim paketini kullanmaya başladıktan sonra paket kullanım ücreti fatura tutarına eklenerek sana yansıtılıyor. Fatura dönemi bittikten ve paket yenilemesi yapıldıktan sonra da cep telefonuna gelen bilgi SMS’i ile paket kullanım bilgilerine ulaşabilirsin. Vodafone Red Pass Sınrısız İletişim paketini ilk satın aldığın dönem için internet paketi tam paket olarak yüklenir ve fatura dönem tutarına ise sadece faturaya kalan gün sayısı oranında ücret yansıtılıyor. Bu paketi kullanmaya başlayan Vodafone Red abonelerinin 3G ve 4.5G servis hizmeti otomatik olarak açılıyor ve paket kullandığın süre boyunca da bu hizmetleri kapatamazsın.

Vodafone Red Pass İletişim Nedir? (Nasıl Kullanılır?)

Vodafone Red Pass İletişim paketi kullanan ve kendi tarifesindeki her yöne internet tutarının 5 katından daha fazla Red Pass İletişim paketi üzerinden kullanım yapan kişiler, Vodafone tarafından ticari incelemeye tabi olup kullanımları denetlenebilir. Ayrıca önemli bir konu da Vodafone Red Pass Sınırsız İletişim paketi kullanan kişiler, başka cihazlarla internet paylaşımı (tethering) yaparak internetini de kullanamaz. Vodafone Red abonelerinin, sadece kendi kullanımları için tanımlanan bu hizmeti, 3. taraf kişilerle paylaşması, FCT (sabit terminal) veya şirket santrallerinde toplu bir kullanıma sunulma gibi faaliyetlerde bulunulmasına da izin verilmiyor.

Vodafone Sınırsız İletişim paketlerinin ticari bir amaca yönelik olarak kullanım yapılması da yine aynı şekilde yasaklanmıştır. Vodafone, bu şekilde, izin verilen kullanım koşulları dışından hizmeti kullanan hesapları tespit etmesi durumunda da abonelerin hattını kapatma hakkını her zaman saklı tutuyor. Vodafone Sınırsız İletişim paketlerinin abonelik başlangıç işlemi anlık olarak gerçekleşir; iptal talebi oluşturduktan sonra da paketten çıkış işlemi fatura dönemi sonunda yapılıyor. Aboneler, paketlerini iptal etseler dahi Vodafone Red Sınırsız İletişim haklarını dönem sonuna kadar kullanma imkanına da sahip oluyorlar.

Vodafone Red Pass İletişim İnternet Nedir?

Vodafone Red Pass İletişim paketinin kullanım hakkı sadece yurt içi kullanımları kapsıyor; yurtdışı kullanımlarınız kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilmeye devam ediyor. Vodafone Sınırsız İletişim paketlerini kullanan abonelerin cihazı 3G hizmetinin kullanılmasına izin veriyorsa internet kullanımları 3G hızında; eğer bu hızı desteklemiyorsa da 2G veya Edge hızında bu hizmeti kullanabilirler. Bunu aynı şekilde 4.5G aboneleri için de düşünebiliriz. Eğer kullandığınız mobil cihaz, 4.5G hızında erişim sağlayabiliyorsa destekliyorsa Vodafone Sınırsız İletişim paketini 4.5G hızında kullanabilirsin.

Eğer cihazın 4.5G hızı desteklemiyorsa da 3G veya 2G/Edge hızından hangisini destekliyorsa o hızda interneti kullanabilirsin. Ayrıca Vodafone’un 4.5G ve 3G kapsama alanı coğrafi koşullara da bağlı olarak her zaman değişebilir. Vodafone Red Pass İletişim paketini kullanmak için, cep telefonunun internet ayarlarının doğru bir şekilde ayarlanmış olması gerekiyor.

Vodafone Yanımda Çark Çevirme Hilesi

Vodafone Red Pass İletişim İnternet Kotanızdan Düşmeyen Nedir?

VOIP, P2P (peer to peer) veya doğrudan dosya paylaşımı gibi programlar üzerinden yaptığınız kullanımlar da Vodafone Sınırsız İletişim paketi hizmetine dahil değildir. Bu hizmetler, paketlerin satın alma içerik ücretlerine dahil olmaz ve kendi internet paketiniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. İçerik hizmetleri de ayrıca ücrete tabi tutulur. Yurt dışında kullandığını veri GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ekstra olarak ücretlendirilerek faturanıza yansıtılır.

Ayrıca şunu da belirtmemizde fayda görüyorum: WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden gerçekleştirdiğiniz sesli ve görüntülü aramalar, sohbet mesajları ve sohbet esnasındaki dosya, konum, fotoğraf, video gibi çeşitli paylaşımlar da burada sunulan Vodafone Sınırsız İletişim paketi hizmetine dahil ediliyor!

 

Vodafone Red Pass İletişim Paketinde Whatsapp Görüntülü Arama Dahil midir?

Evet dahildir.

Vodafone Red Pass İletişim Paketinde BİP Dahil midir?

Evet dahildir.

Vodafone Yanımda Uygulaması Ücretli mi?

Hayır, uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu