reklam
Vodafone

Vodafone PUK ve PIN Kodu Öğrenme, Kaldırma ve Değiştirme

Vodafone PUK, PIN Kodu Öğrenme, Kaldırma ve Değiştirme; Telefonlarımız bazen istemediğimiz şekilde kapanır ya da şarjımız tamamen biter kapanır. Bu gibi durumlarda hattımızın kullanıma açılması için bize hat alırken verilen ve değiştirmemiz istenen PIN kodunu ekrana girmeliyiz. Fakat Hat sahipleri kimi zaman pin kodlarını unutabilmektedir. Mobil hat kullanıcıları aktif olan hatları üzerinden her türlü işlemi kolayca yapabilir. Erişim hakkı kısıtlanmayan hatlar kullanıcıların adına tamamlanır ve diledikleri süre boyunca sınırsız olarak kullanılabilir. Şahıs adına tanımlanan hatlarda bulunan PUK ve PIN kodlarının üst üste 3 kez girmesi ile bu kodların giriş hakkı engellenir ve hat kullanıma kısıtlanır. Kullanıcıların kendilerine verilen pUK ve PIN kodlarını girmeleri ve yeni şifre oluşturmaları ile hattın tekrar kullanıma açılması mümkün olur.

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vodafone PUK Kodu Nasıl Öğrenilir?

Vodafone puk kodunu öğrenme yolları; PUK kodu, telefon hatlarına verilen PIN kodunun 3 kez yanlış girilmesinin ardından girilmesi gerekir koddur. GSM Hatları ilk olarak PIN şifreleri ile kullanılacak şekilde tasarlanıştır. Eğer 3 kez PIN kod yanlış girilirse bu durumda güvenlik amacı ile PUK kodu devreye girer. PUK kodu numarası hat  sahiplerinin hattı satın aldıkları esnada hat ile birlikte kullanıcılara verilir.

Hattı tanımlayan kartın arka bölümünde yer alan kodun girilmesi ile telefona yeniden yeni bir PIN kodu tanımlanır ve bu sayede hattın tekrar kullanıma açılması mümkün olur. Ancak kullanıcıların PUK kodunun kaybetmeleri ya da numara hakkında bilgi sahibi olmamaları sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. PUK kodunun bilinmediği durumlarda kullanıcılar Vodafone resmi hizmet sayfasından PUK sorgulama sayfasından gerekli bilgileri girerek PUK kodu numarasını kolayca öğrenebilir. Bununla birlikte S yazıp 7000’e ücretsiz bir adet SMS da hatta ait PUK kodunun öğrenilmesi mümkündür.

Puk Kodu Öğrenme Türk Telekom | Turkcell | Vodafone

Online Self Servis İle PIN / PUK Sorgulama

Vodafone kullanıcıları Online Self Servis hizmetleri ile diledikleri her türlü bilgiye kolayca ulaşabilirler. İnternet üzerinden Online Self Servis sayfasına kullanıcı adı ve şifresini girerek giriş yapabilir ve buradan hattına ait her türlü bilgiye kolayca erişebilirler. Eğer Online Self Servise giriş için şifre bilgisi yoksa S yazarak 7000’e kısa SMS gönderebilir ve gelecek şifre ile Self Servis sayfasına giriş yapabilirler. Girişin yapılmasının ardından Ayarlar sekmesinden hat ve kullanıcı hakkında bilgilere erişebilir ve buradan her türlü bilgiyi görüntüleyebilirler.

Vodafone pin kodunu unuttum telefon açılmıyor diyorsanız Pin ve puk kodu blokesi kaldırmak için;

  • PIN 1 Bloke Kaldırma: **05*PUK 1*yeni PIN*yeni PIN # Arama Tuşu
  • PIN 2 Bloke Kaldırma: **052*PUK 2*yeni PIN2*yeni PIN2 # Arama Tuşu

Eğer Pin ve Puk kodunuzu biliyor ve değiştirmek istiyorsunuz

  • PIN 1 Değiştirme: **04*eski PIN*yeni PIN*yeni PIN# Arama Tuşu
  • PIN 2 Değiştirme: **042*eski PIN2*yeni PIN2*yeni PIN2 # Arama Tuşu

Pin ve Puk kodunu unutursanız sim kartın üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer Pin ve Puk kodunu değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız 3 defa yanlış girdiğinde bloke olacağından yukarıda bloke kaldırma işlemi için bloke kaldırma adımını takip edebilirsiniz.

Sesli Yanıt Self Servis İle PIN/ PUK Kodu Öğrenme

Vodafone kullanıcılarına birçok farklı alan üzerinden gerekli bilgilendirme yapılabilmektedir. Kullanıcılar PIN ve PUK kodunu Sesli Yanıt Self Servis hizmeti ile de kolayca sağlayabilir. SMS yöntemi ya da internet üzerinden gerekli girişi yapamayan kullanıcılar 7000’i ücretsiz arayabilir ve buradan müşteri temsilcileri ile yapacakları bir kısa görüşme ile diledikleri bütün şifre bilgilerine sahip olabilirler.

Vodafone PIN Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır?

PIN kodu değiştirme işlemleri için öncelikle mevcut PIN kodunun biliniyor olması gerekir. Online servisler bölümünden ve Ayarlar sekmesi üzerinden mevcut PIN kodunun girilmesinin ardından yeni PIN oluşturmak mümkündür. Kullanıcılar belirli dönemlerde PIN kodunu değiştirerek GSM hatları için bilgi güvenliği sağlayabilir.

Vodafone Yanımda Bana Ne Var Çarkı İnternet Hilesi ve Taktiği

Vodafone Puk Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır

Vodafone Puk kodunu unuttum ne yapmalıyım yada vodafone puk kodunu nasıl bulurum sorusuna cevap vermek gerekirse vodafone puk kodunu öğrenme ve sorgulamak oldukça kolaydır. Hatalı olarak PİN kodunun yanlış girilmesi sonucu kilitlenen sim kartınızı tekrar açmak için 2 yol bulunmaktadır.

İlk olarak bu adrese gidip https://www.vodafone.com.tr/puk-kodu-sorgulama.php ister sim kart numarası isterseniz T.C kimlik numarası ile PUK kodunu öğrenerek sim kartınızı ve hattınız tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Sim kart numarası ile puk kodunu öğrenmek için telefon numaranız ve sim kart numarası girerek bilgileri almanız mümkün. Eğer sim kartınızı kaybettiniz yada bulamıyorsanız T.C. Kimlik numarası ile sorgulamak için telefon numarası, doğum tarihi ve T.C. numaranızı girerek puk kodunuz alabilirsiniz.

Vodafone Puk Kodunu Öğrenme İletişim

Puk kodu öğrenmek için yanımda internet hat ayarları sayfasından öğrenmeniz mümkün. Vodafone yanımda uygulaması şifrenizi bilmiyorsanız S yazıp 7000’e ücretsiz SMS göndererek şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz sesli yanıt sistemi üzerinden PUK kodu öğrenme ve Vodafone puk kodu sorgulama işlemini Vodafone Sesli Yanıt Self Servis numarası olan 7000 aramaktır. İlk olarak self servis şifresi almak ve daha sonra 7000 arayarak puk kodunu alabilirler. Eğer daha önce bir Self Servis şifresi aldıysanız; farklı bir hat üzerinden de 7000’i arayıp PIN/PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Vodafone Puk Kodunu 10 Kere Yanlış Girdim

Eğer pin kodunuzu unutarak pin şifrenizi 3 kere hatalı girerseniz sim kartınız kitlenir ve sizden puk kodunu girmeniz istenir 10 defa puk kodunu yanlış girerseniz bu sefer sim kartınız bir daha kullanılmamak üzere bloke olur ve kapanır. Vodafone puk kodunu 10 kere yanlış girdim diyorsanız artık yapmanız gereken tek şey yeni sim kart almaktır.

Vodafone Puk Kodum Bloke Oldu Nasıl Açabilirim

Vodafone puk kodunu yanlış girdiğinizde sim kartınız tamamen bloke olur ve bir daha açılmaz. Hattınız yani kullandığınız numarayı tekrar yeni sim kartta kullanmak için Vodafone mağazalarını gidip kimliğiniz ile beraber yeni sim kart almanız gerekir.

 

Vodafone Puk Kodu Nasıl Öğrenilir?

Vodafone yanımda uygulamasına girerek internet hat ayarlarım kısmından puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Puk Kodu Kaç Defa Yanlış Girilirse Hat İptal Olur?

10 defa yanlış girilmesi durumunda SIM kartınız bloke olur.

Vodafone Yanımda Uygulaması ile TL Yüklenir mi?

Evet, ayrıca size uygun paketlerden haberdar olabilir ve çeşitli hediye fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

2 Yorum

  1. Konturlu Vodafon sim kartını pin ve puk bilgilerini bilmiyorum sim kartını açmama yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu