Vodafone

Vodafone Puan Sorgulama Öğrenme ve Hesaplama

Vodafone Puan Sorgulama Öğrenme ve Hesaplama; Ülkemizde yer alan GSM şirketleri hakkında ayrıntılı bilgileri ve merak edilen güncel konuları sizlere sunmaya devam ediyoruz… Bugün Vodafone puan sorgulama öğrenme ve hesaplama konularını sizler için tek tek ele aldık. Bu konu hemen hemen tüm Vodafone’luların merak ettiği konulardan bir tanesidir. İlk olarak, puan sorgulama sistemini merak edenler için bu işlem nasıl yapılır kısaca bir değinelim. 

Vodafone cep merkezlerinden kolay bir şekilde yapılan bu işlem, cep merkezleriyle iletişim kurduğunuz zaman size sunulan puan bilgisi ile alabileceğiniz cihazlar birer birer sayılır. Çoğu zaman, mevcut olan en pahallı cihazdan başlayarak tanıtım yapılır. 

Sık sorulan sorulardan bir tanesi de cep merkezine gitmeden telefon (cihaz) kampanya puan sorgulaması yapabilir miyim, nasıl yapabilirim? Soruları olarak karşımıza çıkıyor. Müşteri temsilcilerini arayarak yaptığınız sorgulamada puanınızı tam olarak göremediklerini fakat ödemiş olduğunuz faturaları inceleyip değerlendirme yaparak hangi cihazları alabilmeye yakın olduğunuzu söyleyebiliyor.  Ancak söylediğimiz gibi cep şube merkezine gitmediğiniz zaman puanınızın ne kadar olduğunu söylemek pek mümkün olmuyor.

 Vodafone Puan Biriktirmenin nasıl olduğunu merak edenler de azımsanmayacak kadar fazla. Çünkü puan olmadan cihaz almak neredeyse imkansız. Puan artışını hızlı bir şekilde sağlamak için ücret ve içerik bakımından zengin olan bir tarifeyi kullanmanızı öneririz. Bu tarifeye örnek verecek olursak, ‘’Vodafone Red Tarifeleri ‘’de benzer tarifeler de denebilir.  

Sizlere bu yazımızda Vodafone puan sorgulama, sms ile puan sorgulama, Vodafone puan sorgulama sistemi ve Vodafone puan nasıl yükseltilir sorularına ayrıntılı olarak cevap vermeye çalışacağım.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır? Beni Kim Aramış

Vodafone Cihaz Puanı Nedir

Vodafone cihaz puanı taksitle telefon almak isteyen faturalı müşterilere tanımlanan imkanlardan biridir. Düzenli ödemenize bağlı olarak yükselen puan ile dilediğiniz telefonu almanıza olanak tanımaktadır.

Vodafone Puan Nasıl Yükseltilir

Vodafone Cihaz Puanlarınız arttıkça ve yükseldikçe satın alacağınız cihazın markası ve modeli de puanınız gibi yükseliyor. Bir örnekle açıklayacak olursak şuan en beğenilen cihazlar arasında İphone X, İphone 8 Plus diyebiliriz. İphone serisi çıkardığı hemen hemen tüm cihazlarla alanında en iyisi olduğunu gösterdi. Sizler de puan durumunuza göre alanında en iyi cihazları alabilirsiniz.

Ancak hatırlatacak olursak Vodafone Telefon Puanları ile herhangi bir cihazı satın almak için muhakkak faturalı hat olmuş olma zorunluluğu vardır. bu durum sebebi de, yapacağınız ödemeler taksitlendirileceği için, cihaz ücreti faturaya yansıyor ve bu şekilde bir yol izleniyor. 

Vodafone cihaz puanını etkileyen etkenlerin başında abonelik yaşı, toplam puan ve son 6 ay içerisinde fatura ödeme düzeni çok önemlidir. Son 6 ayda gecikmeye girmiş faturanız varsa cihaz alamazsınız.

Vodafone EBA 6 GB Bedava İnternet

Vodafone Cihaz Almak İçin Gereken Şartlar 

 • Abonelik yaşı
 • Cihaz göre fatura ödeme düzeni
 • T.C numarasına göre sorgulama adına başka taksitli cihaz olmaması
 • Abonenin KKB puanı

Vodafone Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yukarı da bahsettiğimiz gibi vodafone’da puan biriktirmekle kolay bir şekilde telefon alabilirsiniz. Bazı durumlar da puanınız görünmez ve görünse de uzun bir süre yükselmez. Bu durumun sebebi genellikle kullanmış olduğunuz ya da adınıza açılmış mevcut hatlarınızdan herhangi birine Yasal Takip yani icralık duruma gelmişse, puanınız yükselmiyor ve operatörler de haklı olarak cihaz vermekten kaçınıyor. Ancak bu durum düzeldiği zaman yanı yasal takip borçlarınız ödendiği zaman en fazla 1 ay kadar sonra puanlarınız tekrar görülmeye başlar ve sisteme yeniden yansır. Böylelikle cihaz kampanyalarından tekrar kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Vodafone puan ile cihaz almak istiyorsanız mutlaka faturalarınız düzenli ödemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Düzenli her fatura ödemeniz her ay puanınız yükselmesine olanak sağlayacaktır. Çok sık sorulan sorulardan biri olan vodafone puan nasıl birikir sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse 6 ay boyunca vodafone hat kullanmak ve düzenli fatura ödemek yeterli olmaktadır.

Vodafone puan ne zaman günceller sorusu telefon yada cihaz almak isteyenler tarafından çok sık sorulmaktadır. Puan güncellemesi aylık olarak yapıldığından her ay puanınızı düzenli olarak yükseltebilirsiniz. Vodafone puan sorgulamak sms ile mümkün değildir.

Vodafone puan sorgulaması 2 yolla öğrenilir;

 • Vodafone Cep Merkezi
 • Vodafone Müşteri Hizmetleri

Vodafone Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir?

Vodafone Puan Nasıl Kazanılır

Vodafone cihaz puanı nasıl artar ve puan nasıl kazanılır sorusuna cevap vermek gerekirse puanı yükseltmenin en etkili yolu faturalı hat kullanmak ve faturaları düzenli olarak ödemektir. Ayrıca yüksek fatura ödemek puanınızın hızlı yükselmesine yardımcı olur.

Kazandığınız her bir puan 1 TL olarak hesaplanmaktadır. Örneğin 5000 puanı olan biri 5000 TL ye kadar olan cihaz, elektronik eşya yada telefonu alabilir.

Vodafone Puanın Sıfırlandı

Genelde nadiren yaşanan sorunlardan biride puan silinme olayıdır. Bazen müşteri hizmetlerini aradığınızda sizlere söylenen puan ile Vodafone merkezden öğrendiğiniz puan aynı olmayabilir. Telefon almak için Vodafone puan sorgulaması sonucu net sonuçtur. Ayrıca hat taşıma, hat kapama ve hat devri gibi durumlarda size ait olan bütün puanlar otomatik olarak silinmektedir.

Vodafone Cihaz Puanı Kaç Olmalı

Vodafone cihaz puanı kaç olmalı sorusuna net cevap vermek gerekirse bu sizin tamamen alacağınız telefona bağlıdır. Bazen uygun fiyatlı bir telefon almak için 1000 puan yeterken bazen de kaliteli bir telefon almak için en az 10 000 puan gerekebilir.

1 Puan= 1 TL

Abonelik yaşı ve puan sistemi kriterlerine uymak sizin cihaz almanızdaki en büyük etkendir.

Son günlerde Cihazı nakde çevirmek isteyen bazı aboneler taksitle telefon alıp bunu düşük fiyata satarak nakit ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. Taksitle cihaz alıp nakide satmak büyük zarar etmenize neden olacağını kesinlikle unutmayınız.

Vodafone telefon ve cihaz almak için Vodafone puan nasıl yükseltilir ve Vodafone puan kazanma yollarını anlatan Vodafone Puanımı Nasıl Yükseltirim? Vodafone Puan Kazanma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vodafone Telefon Almak İçin Puan Sorgulama

Vodafone cihaz almak için yeterli puana sahip olup olmadığınız sorgulama yollarından bahsetmeye çalıştım. Vodafone telefon almak için puan sorgulama işlemini ayrıca Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak öğrenmeniz mümkün. Vodafone yanımda uygulaması üzerinden satın alma işlemini yaptığınızda puanınızın yeterli olup olmadığı size söyleyecektir.

Vodafone kredi puanı sorgulama ve öğrenme işlemleri hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

 

Vodafone da Mevcut Hatları Yasal Takipte Olan Kişiler Puanlarını Nasıl Görebilirler?

Vodafone da yasal takip borçlarının ödemesini yapan bireyler yaklaşık 1 ay içerisinde puanlarını sistem üzerinden tekrar görebilirler.

Vodafone da Kazanılan Puanın Değeri Nedir?

Vodafone da kazanılan her bir puanın değeri 1 TL dir.

Vodafone Hediye Çarkını Nasıl Kullanabilirim?

Vodafone Yanımda Uygulaması üzerinden her hafta çarkı bir defa çevirerek sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz.

31 Yorum

 1. Bayiye gittim cihaz alabilmek için puanım vardı ama cihaz almadım ertesi gün puanlarım gitmiş silinmiş neden siliniyor anlamadım ve ne zaman geri yüklenir.

 2. 3 ay once huavey p30 alabılmek ıcn puan topluyordum sımdı ozman cıha alabılıordum baska bır cuıhaz sımdı cıhaz alamıyorum uygun cıhaz bulunamadı dıor alayınız kolpasınız fırsatcısınız somuru uzerıne ınsanların kandırma uc kagıt tefecılıgın kralını yapıorsunuz ınsanları salakca umuda yonlandırmekden baska bısey deyıl bu ısmız yoksa bekleyelım tras

  1. 2 sene düzenli ödeme ile bu cihazi max 6500 puanla bile alırsın ama o anki fiyat güncellenmiş ise yani tlfona 10 tl bile zam gelse ki bu imkansız elhamdulillah 500 500 geliyor yeni türkiyede sistem o cihazı tanımlamıyor

 3. Merhaba ben 6 ay boyunca duzdnli bir şekilde faturamı 400 kusur bir şekilde ödüyorum ama iki kere tarife değiştim ama sorun olmayacıgını soyledıler şimdi ise puanım yukselmiyor nedeni nedir acaba

  1. umut kardeşim san acı ama gerçek birşey söyleyeceğim müşteri temsilcisi sana ne kadar sorun olmayacagını söylesede her kes için geçerli tanım oparatörlerde bunu yüzünüze söylemezler ama bu fişleme gibi bir şey sık oparatör ve tarife değiştiren müşterilerin yanına tik ile güvensiz müşteri ibaresi tanımlanıyor malesef ve onlar 2 ci kategori olarak hizmet alıyor bunu sorsan inkar edrler ama malesef böyle

 4. Mrb şimdi ben ocak 1 de türk telekom faturasız dan vodafone faturaliya geçiş yaptım 1 ay sonrada annem için kendi üzerime ikinci bir faturali hat daha aldım vodafone. 12 taahhut lu 49 ve 36 tl faturalar sabit. Şu an hiç puanim gözükmüyor cep merkezine sordum bu 6 aylik abone olmamamla alakalimi yardimlarinizi bekliyorum. Yani 0 puan olması şaşırttı beni açıkçası.

 5. Faturalı hat babamın üzerine kendi üzerine alınca puanlar silinir mi telefon alicam

 6. ben türküm beni tc vatandası olarak gormuyorum puanım da var hıcbısey alamıyorum uzgunuz tc vatandası olmadıgınız ıcın gerceklestıremıyoruz dıyor muster hızmetlerını arıyorum uygulamayı sılın 3 gun snra tekrar yukleyın sorun duzelcek dedı aynısını yaptım gene olmadı bayıye gıttım bayıde musterı hızmetlerıyle ıletısıme gecın dıyor boyle hatmı olur 🙁

  1. Merhaba 10100 puanla 10100 tl ye kadar olan bütün telefonları taksitli olabilirsiniz.

   1. Admin ne kadar puan varsa o kadar TL şekilde karşılığı olarak mı telefon alabiliyoruz örneğin 2000 puan var 2000 TL lik cihaz alabiliyorum bu şekilde mi ?

 7. daha önce cihaz aldım taksitinin bitmesine üç ay var şimdi yeni almak istiyorum olurmu faturaları düzenli ödüyorum

  1. Merhaba toplam puanınız ne kadar? Almak istediğiniz cihaz telefon için puanınız yetersiz olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu