Vodafone

Vodafone Mobil Ödeme Açma Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme Açma Kapatma Nasıl Yapılır? Mobil ödeme sistemine sahip Vodafone,  kullanıcılarına bu sene de yeni seçenekler sunmaktadır. Kolaylık sağlayan mobil ödeme sisteminin açılma ve kapatılma işlemi nasıl yapılır gelin birlikte bakalım.

Vodafone, mobil ödeme yöntemini aktifleştirerek kullanıcılarına kolaylık sağlamıştır. Mobil ödeme, ödeme yapmanın giderek popülerleşen bir yoludur. Çünkü; güvenli, hızlı ve pratiktir. Araştırmalar, mobil ödeme hacminin önümüzdeki yıl 503 milyar dolara yükseleceğini öngörüyor. Yöntem, mobil cihaz aracılığıyla, operatör sağlayıcınız tarafından dijital olarak gerçekleştiriliyor.

Çoğu insan, hala kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etse de, artık dijital platformlarda mobil ödeme yöntemi giderek daha fazla gündeme geliyor. Apple Pay gibi mobil ödeme seçeneklerinin de ön plana çıkması ve bu yöntemin oldukça güvenilir bir ödeme seçeneği olması ile, geleneksel ödeme yöntemlerine göre daha fazla güvenlik sağlıyor.

Hemen hepimiz, gün boyu cep telefonlarımızı yanımızda taşıyoruz. Bu, aslında nakit para ya da kredi kartı taşımadan da pek çok şeyi yapabileceğimiz anlamına geliyor. Turkcell, Vodafone, Turk Telekom kullanıcısıysanız, siz de mobil ödeme yöntemi ile pek çok dijital platformdan, cep telefonu numaranız ile alışveriş yapabilirsiniz.

Mobil ödeme seçeneğinden, hem faturalı hem de faturasız aboneler yararlanabiliyor. Faturalı bir hat kullanıyorsanız, mobil ödeme tutarı ay sonunda fatura tutarına yansıtılıyor. Faturasız abonelerde ise, alışveriş tutarı hattın TL bakiyesinden düşülüyor. Tabi, öncesinde hattınızı mobil ödemeye açmanız gerekiyor. Bu yazıda, Vodafone kullanıcıları için, hattı mobil ödemeye açmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz…

Vodafone Mobil Ödemeye Açma

Vodafone kullanıcısıysanız; akıllı telefonunuzun mesaj bölümüne girerek, “MOBILODEME AC” yazıp 7878’e mesaj göndererek hattınızı mobil ödemeye açabilirsiniz. Kapatmak için ise, “MOBİLODEME KAPAT” yazıp yine 7878’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Vodafone Puanımı Nasıl Yükseltirim? Vodafone Puan Sorgulama

Vodafone Mobil Ödeme Özellikleri

  • Vodafone kullanıcıları için günlük işlem limiti toplamda 200 TL’dir. Aynı ay içerisinde yapabileceğiniz toplam mobil ödeme tutarı ise 350 TL’dir.
  • Mobil ödeme yönteminde taksitlendirme seçeneği bulunmamaktadır.
  • Vodafone mobil ödeme servisi tüm cep telefonları ile uyumludur.
  • Mobil ödeme için belirlenen aylık toplam alışveriş limiti, fatura kesim tarihinde yenilenmektedir.
  • Vodafone mobil ödeme seçeneği yurtdışında kullanılamamaktadır.

Vodafone Mobil Ödemeye Kapatma

Vodafone mobil ödeme kullanım çoğu kişi yararlı olmasına karşın bazen sizin haberiniz bile olmadan satın alma işlemi gerçekleştirebilir. Facebook yada google play üzerinden yanlış tıklamalar sonucu satın almaları önlemek için vodafone mobil ödemeye kapatmak çoğu zaman çözüm olabilir.

Hattınızı mobil ödemeye kapatmak için “MOBILODEME KAPAT” yazıp 7878’e ücretsiz SMS göndermeniz yeterlidir.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Nasıl Artırılır

Vodafone mobil ödeme limitleri otomatik olarak artırılmaz. Yeni hat sahipleri 3 ay boyunca bu servisi kullanamazlar. Aylık kullanabileceğiniz harcamalar bellidir. Tek seferde 150 TL harcama yapabilirken günlük limitiniz ise 200 TL dir. Vodafone mobil ödeme ile aylık harcama limiti 350 TL olarak belirtilmiştir.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Ne Zaman Yenilenir

Mobil ödeme aylık limitleri her ayın fatura kesim tarihinde yenilenir. Fatura kesin tarihinden sonra yeni limitinizi kullanabilirsiniz.

  • Tek Seferlik işlem limiti 150 TL’dir.
  • Günlük işlem limiti 200 TL’dir.
  • Aylık toplam işlem limiti 350 TL’dir.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Nakite Nasıl Çevrilir

Vodafone mobil ödeme limitleri aslında pek çok kişi tarafından nakite çevrilmesine karşın kesinlikle tl çevirme işlemlerinde dikkatli olmanız gereklidir. Mobil ödeme dolandırıcılığı son günlerde çok artığı için bakiyelerini nakite çevirmemenizi öneririm. Genelde nakit çevirme işlemlerinde bakiyeleri ucuza alarak size düşük ücret ödeyebilirler.

Turkcell Mobil Ödeme Nedir? Nasıl Yapılır? Açma ve Kapama

Vodafone Mobil Ödeme Yapamıyorum Sorunu

Vodafone mobil ödeme yapamıyorum sorunu genelde tek seferde 150 üzerinden alım yapmak ya da aylık 350 olan limiti aşma durumunda yaşanır.

Vodafone Mobil Ödeme Ayarları

Kullandığınız Vodafone hattı dilediğiniz zaman mobil ödemeye ücretsiz olarak açıp yada kapatabilirsiniz. Hattınızı mobil ödemeye açmak yada kapatmak için telefonunuzun mesaj kısmından Mobil Ödeme‘ye açmak için “MOBILODEME AC”, kapatmak için “MOBILODEME KAPAT” yazıp 7878’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Onay mesajı geldikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Kabul Eden Siteler

Vodafone mobil ödeme ile alışveriş siteler Google Play, Facebook, Sportif, Tıkla Gelsin Spotify üzerinden alışveriş yapmanıza olanak sağlar.

 

Telefonunuzda Mobil Ödemeyi Nasıl Aktifleştirebilirsiniz?

Vodafone mobil ödemeyi açmak için MOBILODEME AC yazarak 7878’e göndermeniz yeterlidir.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Arttırıldı mı?

Vodafone mobil ödeme limiti son zamanlarda yapılan zamlarla birlikte arttırılmıştır.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Hafta Sonu Açık mıdır?

Evet.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu