Vodafone

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır? Faturalı hat kullanıcıları son zamanlarda uygun kampanyalardan yararlanabilmek için faturasız hatta geçiş yapma talebinde bulunmaktadır. Türkiye de 2006 yılında resmi hizmet vermeye başlayan Vodafone, gün geçtikçe aboneleri artan bir GSM şirketidir. Vodafone Müşterilerini yepyeni kampanyaları ile her daim mutlu etmeyi başaran, ülkemizin en çok tercih edilen GSM operatörleri arasında bulunuyor.

Faturalı ve faturasız hatlara özel cazip avantajlara sahip olan bu operatörlerin kullanıcıları, zaman zaman faturalı hattan faturasıza ya da faturasız hattan faturalı hatta geçmeye karar verebiliyor.

Bu yazımızda faturalı hattını iptal ettirip, faturasız hatta geçmek isteyen Vodafone aboneleri için ‘Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçiş nasıl yapılır? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışacağız.

Konu ile ilgili detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Vodafone Faturasız Hat Kampanyaları

Vodafone Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçmek istiyorsanız, size en yakın Vodafone mağazasına gidebilir ve bu talebinizi dile getirebilirsiniz.

Ya da müşteri temsilcisini arayıp, faturasız hatta geçmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

İşte, adım adım yapmanız gerekenler:

 • Öncelikle müşteri temsilcisini arayın. 542’yi arayıp, müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.
 • Ardından müşteri temsilcisi tarafından size yöneltilen güvenliğe dair sorulara doğru bir şekilde yanıt verin.
 • Soruları doğru bir şekilde yanıtladığınızda müşteri temsilcisi faturasız hatta geçiş talebinizi alıyor. Bu noktadan sonra Vodafone tarafından aranmayı beklemeniz gerekiyor.
 • Vodafone müşteri temsilcisi, bir kez daha sizi tarifenizi değiştirmemeye ikna edebilmek için arıyor. Size neden faturasız hatta geçmek istediğinize dair birtakım sorular sorup, çözümler öneriyor.
 • Faturalarınızın kabarık olmasından dolayı faturasız hatta geçmek istediğinizi belirttiğinizde size uygun bir faturalı tarifeye sizi yönlendirmeye çalışıyor.
 • Son kararınızı verip, faturasız hat kullanmak istediğinizi açıkça dile getirdiğinizde ise hattınız faturasız hatta geçiriliyor.

Kısacası Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçebilmeniz için 2 yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Bunlardan ilki direk Vodafone mağazasına gitmek. Bir diğeri ise Vodafone müşteri temsilcisini aramak.

Yani Vodafone online işlemler ile kendi başınıza faturalı hattan faturasız hatta hiçbir şekilde geçiş yapamıyorsunuz.

Vodafone Faturalı Hattan Faturasız Hatta Nasıl Geçilir?

Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçişte mutlaka dikkat etmeniz gereken konulardan biride taahhüt bitiş sürenizdir. Taahhüt bitmeden faturalı hattınıza faturasız hatta taşımak cayma bedeli ödemenize neden olur. Cayma bedeli ödememek için mutlaka taahhüt sürenizin bitmesini beklemeli ve bu şekilde faturasız hatta taşıma işlemi yapmanız gereklidir.

Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmak için Online self servis uygulamasına girerek taahhütün ne zaman biteceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca 7000 Self servis arayarak ya da Vodafone müşteri numarası olan 0 (542) 542 00 00) arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vodafone faturalı hat sahipleri faturalı hatta geçiş yapmadan önce cayma bedeli öğrenmek ve hesaplamak için Vodafone Taahhüt ve Cayma Bedeli Hesaplama yazımızı inceleyebilirsiniz.

Unutmayın hattınızı faturasız hatta taşımak bazen ciddi cayma bedeli ödemenize neden olabilir. Özellikle Vodafone faturalı hattını iptal edip faturasız hatta taşıma işleminde zorluk yaşayanlar başka operatöre taşıma işlemi yaparak mutlaka cayma bedeli hesaplayarak hareket etmelerinde fayda vardır.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cezası

Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçmek istediğinizde herhangi bir taahhüdünüz olsun ya da olmasın ‘faturalı hattan faturasız hatta geçiş bedeli’ ödemeniz gerekiyor.

Ödemeniz gereken bedel ise tarifenize ve taahhüt sürenize göre değişiklik gösterebiliyor.

Sizden talep edilen bedeli de göz önünde bulundurduktan sonra faturalı mı yoksa faturasız hattın mı sizin için daha avantajlı olacağını iyice değerlendirmelisiniz.

Faturasız hattın size daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, akıllı cihazınızı fazla kullanmıyorsanız, faturalıdan faturasız hatta herhangi bir ikileme düşmeden geçmenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda kısaca Vodafone faturalıdan faturasıza transfer nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Daha önce faturalı hattan faturasız hatta geçiş yaptıysanız, konu ile ilgili deneyiminizi ve görüşünüzü yorum kısmına yazabilir, takipçilerimizi konuya dair bilgilendirebilirsiniz.

Vodafone Beni Ara Mesajı Nasıl Atılır? Beni Ara Açma ve Kapatma

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Kaç Gün

Aynı operatör içerisinde yapılan geçişlerde işlem aynı gün sonuçlanmaktadır. İster faturalıdan faturasıza geçin isterseniz faturasızdan faturalıya geçin Vodafone mağazalarında aynı gün içerisinde geçişiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz online işlemler menüsünden ya da Vodafone yanımda uygulaması üzerinden geçiş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cayma Bedeli

Faturasızda faturalıya geçiş oldukça kolay olmasına rağmen faturalıdan faturasız geçmek bazen bir sıkıntılı olabilir. Özellikle taahhütlü paketlerde hazır karta geçmek size yapılan indirimlerin cayma bedeli olarak karşınıza çıkmasına neden olabilir. Eğer cihaz kampanyasından yararlandıysanız kalan cihaz bedeli peşin olarak sonraki faturanıza yansıtılır.

 

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçebilirsiniz?

Faturalı Vodafone hattınızdan faturasız hatta geçebilmek için Vodafone bayisine gidebilir ya da müşteri temsilcisini arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

Faturalıdan Faturasıza Geçiş Bedeli Var mıdır?

Tarife ve taahhüt sürenize göre değişkenlik gösteren bir geçiş bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Sabit Hatlardan Nasıl Ulaşabilirim?

0850 542 0 542 yi arayarak bağlanabilirsiniz.

28 Yorum

 1. vodafon kadar sahtekar görmedim 29 tl olan faturam 108 tl geldi haram zıkım olsun

 2. Vodafone çalışanları yalancı benin faturam 29tl olmasına rağmen 41tl 61 TL geliyor geçen gün aradılar sordum 39 TL olarak gözüküyormuş kabul etim şimdi ise 62 TL oldu böyle yalancı personel olmaz şikayet edeceğim sonucuna katlanır her kimse zaten ses kaydı almıyor mu

 3. Benim tarifem 45 TL 185 TL telefon ücreti hoparlör. 9 TL toplam 239 TL ama bana gelen fatura 330 TL 80 kuruş ben cimere şikayet ettim bilişim ve teknoloji bakanliginada şikayet ettim vodefon bayisi prim kazanmak için fazla fazla cihaz parası yüklemiş arkadaşlar gidin cimere şikayet edin ve fazla paranızı alın tüketici mahkemesine cimer gönderiyor. Ve hakkınızı alın bir kağıda da imza atsanız boştur en iyisi cimer bilişim teknolojileri bakanlığı ve tüketici hakem heyeti ve ticaret il müdürlüğü dur

 4. benim faturasiz hattim neden faturali oldu vodafone?!! Faturasız hat kullanıyordum haberim olmadan faturalı hatta geçirmişler.

 5. Vodafone kadar sahtekar Bir operatör görmedim yaptıkları tek sey Dolandirmak Allah belalarını versin

 6. Türkcele geçiyorum wadafone insanları soymak için kurulmuş bi operatör faturada sürekli sürprizle karşılaşmamak neredeyse imkansız

 7. Resmen soyuyor Vodafone faturalıhattımdan faturasızageçeyim dedim 268 TL para istiyorlar sakın bu operatöre abone olmayın

 8. vodafone kadar sahtekar dolandırıcı bir operatör görmedim tarifemi değiştirdim 49 tl karşılığı devreden uyumlu 5 tarife (5 gb internet.1000 dk.1000sms) fakat verilen paket 2 gb internet,548 dk,548 sms 53 tl olarak yansıtıldı bu dolandırıcılık değilde nedir tambir şerefsizlik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu