Vodafone

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? Faturalı hat kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında faturamı ödemezsem ne olur ? Vodafone hizmet vermeye başladığı andan bugüne hem faturalılara hem de faturasızlara göre bir çok kampanya düzenlemiştir. Faturalı hat sahipleri ise hem kampanyaları hem de fatura ödeme tarihlerini takip etmektedir. Vodafone faturalı hat sahipleri bazı dönemlerde faturalarını bazı sebeplerden dolayı geç ödemektedirler. Fatura son ödeme tarihi Vodafone tarafından size e-posta ve SMS ile bildirilmektedir. Eğer faturanızı size bildirilen son ödeme tarihinde ödemezseniz adım adım yaşanacakları size ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Pek çok kişi yaşanan bazı ekonomik sebepler yada hatlarına gelen yüksek faturalardan dolayı ödemelerini düzensiz olarak yapmaktadır. Vodafone faturası son ödeme tarihi sizin bu tarihe kadar kesin ödeme yapmanız gereken tarihtir. İşte vodafone faturasını son ödeme tarihi geçerse ne olur sorunun cevabı;

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Neler Olur

Vodafone faturalı hat sahiplerinin en sık yaşadığı sorunlardan biride faturasını geç ödemesi yada hiç ödememesidir. Vodafone faturalı hat sahipleri faturalarını son ödeme tarihinde ödemediklerinde Vodafone tarafından faturanın ödenmediği mesajı gönderilir.

Son ödeme tarihinden itibaren 1 haftalık ek süre tanınarak faturanın ödenmesi beklenir. Yani hattınızın son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta arama ya da sms görüşmesine kapanmaz. Sadece geç ödemeye bağlı olarak %2,5 faiz uygulanır.

Eğer size tanınan ek 1 haftalık süre içerisinde ödeme yapmazsanız hattınız giden aramaya ve sms gönderimine kapanır.

Son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içerisinde size bildirilen ödeme SMS’lerini dikkate almadığınızda hattınız ek 3 günlük süre tanınır ve bu süre içerisinde ödemediğinizde hattınız tamamen kapanır. Size arayanlar “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı alırlar. “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı sadece hattınızın faturanızı ödemediğinizde söylenir. Eğer sizde birini aradığınızda bu uyarı mesajını alıyorsanız hat sahibinin borcunu ödemediğini anlayabilirsiniz.

Hattınız tamamen kapandığında 1 ay içerisinde size borcunuzu ödemeniz için  tarafından taksitlendirme teklif edilir. Eğer hiç bir şekilde uzlaşma yolunu gitmezseniz 1 ay sonunda icraya verilirsiniz.

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonra Kapanır

Vodafone hattınız borcunuzu son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde ödemediğiniz hattınız giden aramaya kapanır. 1 hafta sonunda ödeme yapmadığınızda 3 gün sonra hattınız tamamen kapanır ve sizi arayanlar size ulaşamaz.

Vodafone fatura son ödeme tarihi geçtiği halde ödeme yapılmadığında hattınıza kısıtlama gelir arama yapamaz ve SMS atamazsınız. Halen ödeme yapılmadığında ise borcunuz icra yolu ile tahsil edilir.

vodafone fatura ödenmezse

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse

Vodafone fatura son ödeme tarihi geçerse; Faturanızın son ödeme tarihi geçtikten sonra ödeme yapmadığınız her gün için belli bir oranda gecikme faizi hesaplanır. Son ödeme tarihinden sonraki 5 gün süre boyunca faiz işleme devam eder. Faturanızın son ödeme tarihinden 5 gün sonra ödeme yapmadığınız takdirde hattınızın kullanıma kapatılarak kısıtlanır. Kısıtlama süresi içerisinde kimseyi arayamaz ve SMS göndermezseniz. Bir sonraki faturanızda gecikme bedeli ve kısıtlama sonrasındaki açma-kapama bedeli faturanıza yansıtılacaktır.

Vodafone son ödeme tarihi geçerse ve siz 5 gün içerisinde ödeme yapmazsanız hattınız tamamen kapatılır. Eğer 1 ay içerisinde ödeme yapmazsanız icralık olursunuz.

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Vodafone Fatura Ödenmezse Hat Ne Zaman Kapanır

Vodafone fatura kesim tarihinden sonra size fatura son ödeme tarihi SMS ve e-posta ile bildirilir. Son ödeme tarihi geçen fatura 5 gün daha açık kalır. Eğer borcunuzu 5 gün içerisinde ödemezseniz hattınız giden aramalara kapatılır ve size 3 gün daha ek süre verilir. 3 Gün içerisinde borç ödenmediğinde hattınız gelen aramalara kapatılır ve sizi arayanlar size ulaşamazlar.

Hattınız son ödeme tarihinden itibaren en geç 8 gün içerisinde mutlaka borcun ödenmesi yada fatura borcunun yeniden yapılandırılması gerekmektedir.

Vodafone Faturalı Hat Borç Nedeni İle Kapanırsa Açma Kapama Bedeli Ödenir Mi

Yapılan düzenleme ile beraber faturanızı zamanında ödemediğinizde hattınız aramalara kapandığında ödeme yaptıktan sonra açılan hattınızı için sizden açma kapamalı bedeli talep edilir. Açma kapama bedeli bir sonraki faturanıza yansıtılır. Bu ücret 25 tl dir.

Sizlere bu yazımızda Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? ve Vodafone fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorularına cevap vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Vodafone Fatura Borcu Ödenmezse Yasal Takip Ne Zaman Başlar?

90 gün boyunca ödenmeyen borçlar için yasal takip süreci başlatılır.

Son Ödeme Tarihini Kaç Gün Geçirirsen Hattın Kapanır?

Son ödeme tarihinden sonra 1 hafta ek süre verilir ve sonrası giden aramalara kapatılır. Eğer bu süreç sonunda 3 gün daha geçerse gelen aramalara da kapatılır.

Vodafone Yanımda Ücretli mi?

Hayır, ücretsiz bir uygulamadır.

8 Yorum

  1. 3 ay hattımı kapalı tuttum 547 lira borç diyor. Yetmiyoruş gibi bide iptal edilmiş hattım ne biçim bir vodafone iletişim merkezi yıllardır vodfone luyum pişmanım bugune kadar vodafone kullandığıma bu nasıl bir dolandırıcılık vicdansızlık

  2. Benim faturamın son ödeme günü bugün ama aylikci çalıştığım için maaşıma daha var

  3. 615 tl fatura cıkmış ödeyemedim aramalara kapandı çözüm yolu bilen varmı yardımcı olurmusunuz

  4. 4 AY ÇEKMECEDE DURAN KAPALI HATTIN, 3 FATURASINI ÖDEDİM,HATTIMIN AÇILMASI GEREKİRKEN 1 GÜN SONRA HAT TAMAMEN SİSTEMDEN SİLİNDİ VE BİRSONRAKİ AY (ŞUBAT)’IN FATURASIDA EKLENEREK TOPLAM 1000 ( BİN TL) FATURA ÇIKARAN VE AVUKATA VEREN VODAFONE, SENİN SAHİBİNİN,AVUKATLARININ,GENEL MÜDÜRDEN STAJERLERİNE KADAR ALAYINIZIN …… anladınız dimi.ŞEREFSİZLERRR.

  5. Benim adıma 450 küsür lira fatura çıkmış. Lütfen yardımcı olurmusunuz? Ödemez isem ne olur şimdiden teşekkürler?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu