Teknoloji Haberleri

Valorant İçin En İyi Grafik Ayarları

Valorant FPS Arttırma

Valorant için en iyi grafik ayarları; Sanal medyada oynanan oyun çeşitliliği artmakla birlikte oyuncu sayısı da artmaktadır. Herkesin sıkça tercih ettiği sanal medya oyunlarıdan biri de Valorant oyunudur. Ülkemizde en çok oynanan ve online oyunlar arasında liderliğe oynayanlar arasında Valorant da adından sıklıkla söz ettirmeye başladı. Böyle olunca da oyuncular tarafından en çok merak edilen konular arasında Valorant için en iyi grafik ayarları oldu.

PUBG Şekilli Nickler

Valorant En İyi Grafik Ayarları

Sizin için hazırladığımız bu yazımız ile Valorant için en iyi grafik ayarlarını paylaşırken Valorant FPS arttırmak için en optimum ayarları ve nasıl ayarlamanız gerektiğini paylaşarak kendiniz için en doğru ayarlara ulaşmanızı sağlıyoruz. Valorant için en iyi grafik ayarlarını yaptıktan sonra daha yüksek Valorant FPS ile diğer oyunculara karşı daha önce çıkabilir ve daha rekabetçi olabilirsiniz.

Valorant en iyi FPS ayarlarını yakalamak ve bu sayede de düşmanlarınızı daha hızlı bir şekilde fark etmenize yardımcı olacak grafik video ayarlarını ve genel ayarları sizinle başlık başlık paylaşıyoruz. Ayrıca oyun keyfinizi daha da artırmak için kullanabileceğiniz Bedava Valorant Hesap (Skinli Hesaplar) ulaşmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Genel olarak bahsetmemiz gerekirse Bilgisayarınız tarafından desteklenen en optimum ekran çözünürlüğü, Bilgisayarınızın uyumluluk ayarları, Bilgisayarınızın güç ayarları ve Ekran kartınızın en iyi performans ayarları ( NVIDIA ve AMD ) teker teker inceleyerek bilgisayarınızdan en iyi performansı almanız için yapmanız gerekenlere değineceğiz

tüm dünyanın beklediği valorant hakkında bilinmesi gereken her şey burada!  detaylı valorant rehberi...

Valorant İçin En İyi Grafik Ayarları

Valorant En İyi Grafik Ayarları Oyun İçi Ayarlar

Valorant için en iyi grafik ayarlarını yapmak için, oyun içerisinde yapabileceğiniz optimum ayarlar ve başlıkları şu şekildedir:

Video Genel Ayarları

Çözünürlük: Max

Ekran Modu: Tam ekran

En Boy Oranı: Varsayılan

Pil üzerindeki FPS sınırlaması: 144

Pilde maksimum FPS: 144

Menülerde FPS sınırlaması: 60

Menülerde maksimum FPS: 60

Arka Plandaki FPS’yi Sınırla: 60

Arka Planda Maksimum FPS: 60

Her zaman açık olan FPS’yi sınırla: 144

Her zaman maksimum FPS: 144

Video Grafik Ayarları

Malzeme Kalitesi: Orta

Doku Kalitesi: Yüksek

Detay Kalitesi: Orta veya Yüksek

UI Kalitesi: Düşük

Vinyet: Kapalı

Vsync: Kapalı

Kenar Yumuşatma: MSAA 2x

Anizotropik Filtreleme: 4x

Netliği Artırın: On

Geliştirilmiş Gun Skin Visuals: Kapalı

Bozulma: Kapalı

Gölgeler: Kapalı

Genel Ayarlar

Cesetleri göster: Etkinleştir

Kanı Göster: Etkinleştir

Kararsızlık Göstergeleri: Açık

Ağ Arabelleğe Alma: Maksimum

Bullet Tracers Göster: On

Desteklenen En Optimum Ekran Çözünürlüğü

Valorant oyununu açtığınız zaman eğer ekranının her iki yanında siyah bloklar görüyorsan, bilgisayarındaki en optimum çözünürlüğü kullanmıyorsun demektir. Bunu kaybetmek için de oynuyor olabilirsin. Valorant oyununda hemen her ekran için farklı çözünürlüğü desteleyecek şekilde adaptasyonlar yapılıyor.

Valorant oyununda dahi iyi bir ekran çözünürlüğü ve Valorant için en iyi grafik ayarları için 4:3, 5:4, 16:9, 16:10 veya daha geniş ekranlar için de 21:9 görüntü ayarlarını kullanabilirsiniz. Bu ayarlar arasında geçiş yaparak ekran üzerinde gördüğün siyah blokları kaldırarak en optimum çözünürlüğü bulabilirsin.

Bilgisayar Uyumluluk Ayarları

Valorant en iyi FPS ayarları için bilgisayarınızın uyumluluk ayarlarına da bir göz atmanızda fayda var. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz:

Masaüstünde veya bilgisayarınızın Başlangıç menüsünde yer alan Valorant oyun simgesine sağ tıklayın ve bu menü üzerinden “Özellikler”i açın.

Özellikler ekranına girince de üstte bulunan menü üzerinden “Uyumluluk” sekmesine gidin. Buradaki seçenekler arasından “Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak” ve “Bu programı yönetici olarak çalıştır” kutucuklarını işaretleyerek yaptığınız ayarları kaydedin. Böylece oyun içerisindeki en iyi Valorant FPS seçeneklerini kullanmaya başlayacaksınız.

PUBG Mobile 90 FPS Config İndir

Bilgisayarınızın Güç Ayarlarını Güncelleyin

Bilgisayarınızın güç ayarları seçeneklerini optimuma getirerek Valorant için cihazınızın en iyi FPS oranlarını elde etmeniz için yeterli enerjiyi ayırmasını sağlayabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarda oyunu oynarken çok fazla bir etkisi olmazken laptop’unuz ile oyuna girdiğiniz zaman güç seçenekleri büyük bir etki gösteriyor. Valorant için en iyi grafik ayarlarını yakalamak için Windows’un güç ayarlarını şu şekilde düzenleyebilirsiniz:

Klavyeniziz Windows tuşuna basın ve arama kısmına “Denetim masası” yazarak denetim masası ekranına gidin. Buradaki seçenekler arasından “Donanım ve Ses”i seçerek ilgili ayarlara ulaşmak için ekranı açın.

Buradaki ekran üzerinden “Güç Seçenekleri”ni seçerek bilgisayarınızın güç ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Burada da güç planı seçenekleri arasından “Yüksek Performans”ı seçerek oyun sırasında bilgisayarınızın en yüksek performansta çalışmasını sağlayabilirsiniz.

NVIDIA Ekran Kartı Ayarları

Valorant için en iyi grafik ayarlarında NVIDIA ekran kartı ayarlarını yapmak için bilgisayarınızın masaüstüne geldikten sonra boş bir yere sağ tıklayın ve buradan NVIDIA Denetim Masası’nı seçeneğine gidin. Ayarlar ekranı içerisindeki 3D Ayarları altındaki “3D Ayarlarının Yönetilmesi” seçeneğine gidin. Bu ekran üzerinde şu seçeneklere göre ayarlamaları yapın;

“CUDA – GPU’lar >> Tümü”
“Güç yönetimi modu >> Maksimum performansı tercih et”
“Maksimum Kare Hızı >> Açık (Kaydırma çubuğuna dokunmaktan çekinme!)”
“Gölgelendirici Önbelleği >> SSD’n varsa -> AÇIK HDD’n varsa -> KAPALI”
“Önceden oluşturulmuş Sanal Gerçeklik kareleri >> 1”

Sonrasında ise 3D Ayarları içerisinde yer alan “PhysX Yapılandırması”nı açarak PhysX işlemcisi altındaki menü üzerinden kullanacağınız ekran kartını seçin. Ekran’ın altında yer alan Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneklerini düzenlerken de ön izleme bölümünde “Yenileme hızı” açılır menüsü içerisinde de mümkün olan en yüksek yenileme hızını seçerek Valorant için en FPS ayarlarını aktif edebilirsin.

AMD Ekran Kartı Ayarları

Bilgisayarınızın masaüstüne geldikten sonra boş bir yere sağ tıklayın ve buradan “AMD Radeon Software”i açın. Açılacak olan ekranın sağ üst kısmında bulanan Çark simgesine tıklayarak Grafik sekmesine gidin. Gelişmiş seçeneğini seçtikten sonra şu ayarları yapın:

“Kare Hızı Hedef Kontrolü >> Etkin”
“Örtüşme Önleme Modu >> Uygulama ayarlarını kullan”
“Örtüşme Önleme Yöntemi >> Çoklu Örnekleme”
“Morfolojik Filtreleme >> Kapalı”
“Yönbağımlı Filtreleme Modu >> Uygulama ayarlarını kullan”
“Doku Filtreleme Kalitesi >> Performans”
“Yüzey Biçim Optimizasyonu >> Açık”
“Mozaik Döşeme Modu >> AMD için en iyileştirilmiş”
“OpenGL Üçlü Arabelleğe Alma >> Kapalı”

 

Valorant Oyunu Ücretli midir?

Oyun ücretsizdir.

Valorant Oyununda Kaç Karakter Vardır?

Oyunda 15 karakter bulunmaktadır.

Valorant Oyunu Oynama Yaşı Nedir?

16 yaş ve üzeri.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu