reklam
Teknoloji Haberleri

Üniversite Öğrencilerine 6 GB Bedava İnternet Kampanyası

Üniversite Öğrencilerine 6GB Bedava İnternet Kampanyası; Eğitim hayatına devam eden öğrencilerin en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biri de internettir. Özellikle üniversite öğrencilerine internet kampanyası sunan operatörler her zaman ilk tercih olmuştur. Üniversite öğrencilerinin eğitimlerine destek olmak adına verilen bedava internet kampanyası tüm operatörler tarafından desteklenmektedir. YÖK Üniversiteliler 6 GB bedava internet kampanyası YÖK ile mobil operatörler arasında yapılan anlaşma ile tüm üniversite öğrencilerinin hatlarına hediye internet yüklenmesine karar verilmiştir.

Uzaktan eğitimin için hatlara yüklenmesine karar verilen 6 GB hediye internet Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarını kullanan öğrencilere tanımlanacaktır. Uzaktan eğitim sistemi geçilmesi ile yoğun şekilde artan internet kullanımı için verilen 6 GB bedava internet tüm operatörlerin mobil uygulamaları üzerinden yüklenecektir.

Sizlere bu yazımızda üniversite öğrencilerine bedava internet nasıl alınır, üniversite öğrencilerine 6 GB ücretsiz internet nasıl alınır ve üniversiteliler 6 GB bedava internet detaylarını yazmaya çalışacağım.

Üniversite Öğrencilerine 6 GB Bedava İnternet

Üniversite öğrencilerine karşılıksız uzaktan eğitim için 6 GB ücretsiz internet YÖK başkanı ve mobil operatörler arasında yapılan anlaşma ile 29 nisan 2020 tarihi ile devreye alınmıştır.

YÖK tarafından yapılan resmi açıklamada;

Sevgili Öğrencilerimiz,

Dünyada toplum sağlığını etkileyen Covid-19 küresel salgın tedbirleri kapsamında uzaktan öğretim çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu süreçte bildiğiniz üzere https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinde “YÖK Dersleri Platformu”nu hizmete sunduk.

Artık https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz üniversitelerimize ait içeriklere, mobil operatörleriniz tarafından hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan 6 GB’lık “Uzaktan Eğitime Destek” kotası kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından üniversitelerimizdeki uzaktan eğitime destek amacıyla verilen 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler de* dahil olacaktır. 

Bu adımın anlamlı fakat mütevazi bir adım olduğunun farkındayız. Fakat sizler için çalışmaya devam ediyoruz.

Öğrencilere destek kampanyası olarak evde uzaktan eğitim için verilen 6 GB üniversitelerin resmi sitelerinde geçerlidir.

Eba Öğrenci Girişi Yapma Hesap Oluşturma ve Şifremi Unuttum

Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır

Üniversite öğrencilerine verilen 6 GB ücretsiz internet talep edilmesi halinde hatlara yüklenecektir. Mobil operatörlerin uygulamaları üzerinden alabileceğiniz bedava internet ister faturalı olsun isterse faturasız tüm öğrencilerin hatlarına yüklenecektir.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom tarafından verilen bedava internet almak için yapmanız gerekenler yazımızın devamında. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinden hattınıza yüklenen 6 GB ücretsiz internet için her hangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Üniversitelilere Bedava İnternet Turkcell

Bireysel ve Kurumsal faturalı ve faturasız Turkcell’li kullanıcılarına, BiP’in Keşfet bölümünde yer alan Kampüs Evimde kanalı üzerinden duyurulan üniversite siteleri yönünde geçerli 6GB internet hediye! Turkcell BİP uygulaması üzerinden Kampüs Evimde kanalı takip etmek ve hediye talep etmeniz yeterlidir.

Bip uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra Kampüs Evimde kanalına paketi aktif ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Dijital 2 GB Bedava İnternet Kampanyası

Üniversitelilere Ücretsiz İnternet Vodafone

Faturalı yada faturasız tüm üniversite öğrencilerine verilecek 6 GB bedava internet Vodafone abonelerinin Yanımda uygulaması üzerinden talep etmeleri halinde hatlarına yüklenecektir.

Bireysel faturalı ve faturasız tüm Vodafone müşterilerine, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı üniversitelerin web sitelerinde 3 ay boyunca her ay kullanabilecekleri 6GB internet hediye.

Üniversite paketi ücretsiz olup bütün faturalı ve faturaz aboneleri faydalanabilir. Paket içerisinde üniversitelerin web adreslerinde geçerli aylık 6GB internet mevcuttur. 3 ay boyunca kendiliğinden tekrar eder ve 3.ayın sonunda kendiliğinden sona erer.

6 GB bedava internet yararlanmak için mutlaka Vodafone yanımda uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. 3 ay boyunca her ay 6 GB bedava internet otomatik olarak hatlara yüklenecektir.

Üniversitelilere Bedava İnternet Türk Telekom

Türk Telekom faturalı ve faturasız hat sahibi kullanıcılar Türk Telekom online işlemler menüsünden 6 Gb bedava interneti talep edebilirler.

Faturalı yada faturasız Tük Telekom müşterileri 3 ay boyunca her ay 6 BG bedava interneti uzaktan eğitim sisteminde diledikleri gibi kullanabilirler. YÖK’den öğrencilere 6 GB bedava internet üniversitelerin uzaktan eğitim ve online eğitim için kullanılmaktadır.

Üniversite öğrencilerine internet verilecek mi sorusu son günlerde uzaktan eğitim gören öğrenciler tarafındna sıkça sorulmaktaydı. YÖK ve mobil operatörle yapılan görüşme sonucunda tüm öğrencilere 6 GB ücretsiz internet verilmesine karar verilmiştir.

Üniversite Öğrencilerine Verilen 6 GB Bedava İnternet Hangi Okullarda Geçerli

Uzaktan eğitimi desteklemek için verilen 6 GB bedava internet Tüm devlet ve özel üniversitelerde geçerli olması sağlanmıştır. Ayrıca YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın yaptığı açıklamada evde eğitimi desteklemeye devam edeceklerini söylemişlerdir.

 

Üniversite Öğrencileri İçin Verilen 6GB Kaç Aylığına Verilir?

Üniversite öğrencileri için operatörlere tanımlanan 6GB internet 3 aylığına verilmektedir.

Üniversite Öğrencileri İçin Verilen 6GB Faturalı Hatlara mı Faturasız Hatlara mı Yüklenmektedir?

Üniversite öğrencilerinin eğitimlerine destek olmak için verilen 6GB internet hem faturalı hem de faturasız hatlara tanımlanabilmektedir.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

0532 532 00 00

Yazımızı Puanlamak İster misin?

4 Yorum

  1. Turkcell bizimle alay mi ediyor anlamis degilim.bu 6 gb aktiflestirmeme ragmen hala benim kendi kotamdan gb gidiyor nedense bu 6 gb yerinde duruyor.ne tasarruflu 6 gb ! Bu arada birkac defada musterihizmetlerini aradim sonuc fasa fiso.

  2. Sadece adı var kendisi yok kullanamıyorum ve internet sıkıntısı yüzünden derslerimden geri kalıyor herkes sizin yaşadığınız lüks yaşamı yaşamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu