Turkcell

Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Operatörler müşterilerine kolaylık sağlamak ve avantajlardan yararlandırmak için çeşitli uygulamaları devreye koymaktadır. Turkcell de uygulamalarıyla kullanıcılarına kolaylık sağlamaya devam ediyor… Turkcell Upcall bilinmeyen numaralar servisi ile sizi arayanların numarası rehbere kayıtlı olmasa bile kim olduğunu kolaylıkla öğrenmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Turkcell UpCall uygulaması sizi arayan tanımadığınız numaraları kolayca öğrenmenize sağlamaktadır. Numaradan isim sorgulamak ve isimden numara sorgulamak için Upcall kullanabilirsiniz.

Turkcell’in en kullanışlı uygulamalarından biri olan Upcall bilinmeyen numaralar servisi uygulamasını kullanarak sadece sizin kimi aradığını öğrenmekle kalmaz rahatsız etme modu ile sizi arayanlar size ulaşamaz ama sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizi kimin aradığını profil resmi ile görebilir, telefon kapalıyken sizi arayanları öğrenebilir ve meşgulken sizi arayanların bilgisini alabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Turkcell upcall nedir? Upcall bilinmeyen numaralar servisi nasıl kullanılır? Upcall iptal etme ve Turkcell Upcall ücretli mi sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Upcall numaradan isim sorgulama ve Turkcell upcall bedava internet kampanyası detaylarını makalede bulabilirsiniz.

Turkcell En Az Kaç TL Yüklenir

Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar?

Upcall bilinmeyen numaralar servisine Turkcell tarafından hazırlanan mobil uygulamalardan biridir. Tanımadığınız numaralardan sizi kimin aradığını öğrenmenizi sağlayan Upcall ayrıca numaradan isim sorgulama hizmeti de vermektedir.

Turkcell Upcall telefon rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaranın sizi aramaya başladığında telefonunuz çalarken öğrenmenizi sağlar. Ancak sizin arayan numara Turkcell Rehber’de ya da diğer operatör aboneleri için Rehberlik Himzetleri Servisi kayıtlı olması gerekir eğer kayıtlı değil ve bilgilerini gizlemişse kim olduğunu öğrenmeniz mümkün değildir.

Turkcell UpCall Nasıl Kullanılır

Turkcell Upcall uygulamasını kullanmak için uygulamayı AppStore ve Google Play’den indirebilirsiniz. Dilerseniz UPCALL yazıp 2200’a ücretsiz gönderip gelen linke tıklayarak da uygulamayı indirmeniz mümkün. Upcall uygulaması nasıl kullanılır sorusuna cevap vermek gerekirse;

  • Upcall uygulamasını telefonunuza indirin
  • Telefon numarasını girin telefonunuza gelen doğrulama kodu girip kullanıcı giriş yapın
  • Açılan sayfada sizden profil resmi ve kullanıcı adı girmeniz istenecektir
  • Upcall uygulaması telefon rehberinize ve arama kaydına erişim sağlayacaktır
  • Uygulama içerisinde bulunan “Rahatsız Etme” modunu aktif ederek sizi kimsenin rahatsız etmesini önleyebilirsiniz.
  • Dilerseniz sizi arayanlar telefon meşgulse öğrenebilirsiniz.
  • Upcall uygulamasında bulunan bulunan ayarları düzenleyerek bildirimleri aktif edebilirsiniz.
  • Bildirimler aktif ederek telefonunuzu açmadan kimin aradığını öğrenebilirsiniz
  • Uygulama içerisinde numaradan isim sorgulaması yapabilirsiniz.

Turkcell Upcall Ücretli Mi

Upcall uygulaması telefonunuza indirmek ve uygulamayı kullanmak tamamen ücretsizdir. Ancak sizin kimin aradığını telefonunuz kapalı iken sizi arayanların bilgisi öğrenmek için internet olması gereklidir. Size gönderilecek bildirimler standart internet paketinizden harcanır. Eğer Turkcell abonesiyseniz upcall uygulamasını internet paketinden harcamadan ücretsiz olarak kullanırsınız.

Eğer bu servislerden KimAramış, KimAramış Ektsra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor, ŞimdiAra birine üyeyseniz ücretsiz olarak kullanmaya devam edersiniz.

Turkcell Upcall Nasıl İptal Edilir

Turkcell upcall uygulamasını kullanmak için sizden her hangi bir ücret talep edilmez. Ancak uygulamayı silmek ve Upcall uygulamasını iptal etmek istiyorsanız telefonunuzdan silmek ya da uygulama içerisinde bulunan ayarlar linkini tıklayarak hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz.

Turkcell Upcall Bedava İnternet Kampanyası

Turkcell Bedava İnternet 2023 kampanyalarından biri olan Turkcell Upcall Statune servisine abone olmanız gereklidir. Upcall Staatune servisi ile telefonunuz kapalıyken sizi  arayanlara telefonunuzu neden açamadığınızı söyleyebilirsiniz. Telefonunuz kapılı yada çekmediğinizde toplantıdayım, işteyim, maçta ya da araba kullanıyorum diyebilirsiniz.

Haftalık 3 TL abonelik ücreti olan Turkcell’in UpCall Statune Servisi kampanyasın katıldığınızda 6 hafta boyunca haftalık 500 MB internet hattınıza tanımlanır. Her hafta hattınızdan 3 TL tahsil edildikten sonra 500 MB hattınıza tanımlanır.

Turkcell Upcall Operatör İsmi Değiştirme

Turkcell Upcall uygulamasını kullanarak telefondaki operatör ismini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Uygulama içerisinde Operatör İsim Ayarı değişikliğini yaparak en fazla 15 karaktere kadar isim belirleyebilirsiniz. Sınırsız olarak operatör ismi değişikliği yapabilirsiniz. Uygulamayı silmedikçe kullanmanız mümkün. Eğer Operatör İsim Ayarı üzerinden isim değişikliği yaptığınızda isim görünmüyorsa telefonu açıp kapamanız yeterlidir.

Bedava İnternet Kazandıran Uygulamalar

Turkcell Upcall Numara Silme

Turkcell Upcall üzerinden birini aradığınızda karşı tarafta isminizin görünmeni istemiyorsanız telefon numarasını Turkcell Rehberden silmeniz gereklidir. Telefon numaranızı Turkcell Rehberden silmek için Turkcell müşteri hizmetlerini aramanız gereklidir.

Telefon numaranızı rehberden sildiğinizde Upcall üzerinden numaranızı sorgulayan kime ait olduğunu öğrenemeyecek ayrıca kim aramış servisinden de sorguladığında bilginiz gizlendiği için numara sahibinin kim olduğunu öğrenemeyecektir.

Turkcell Upcall Diğer Operatörler Kullanabilir Mi

Turkcell Upcall uygulamasını Vodafone ve Türk Telekom müşterileri de kullanabilir. Ancak Turkcell müşterileri Upcall uygulamasını kullandıklarında internet paketleri gitmezken diğer operatör abonelerinin internet paketinden harcamaktadır. Kısacası Upcall bilinmeyen numara servisi herkese açıktır.

Upcall Rahatsız Etme Modu

Upcall rahatsız etme modu ile telefonunuzu kapatmadan sizi aramalarını öneyebilirsiniz. Sizi arayanlar size ulaşamazlar ancak siz kimin aradığını görebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan rahatsız etme modu uygulama içerisinden rahatlıkla açık kapatmanızı sağlar.

 

Turkcell Upcall Nasıl İndirebilirsiniz?

UPCALL yazarak 2200 a göndererek uygulamayı indirebilirsiniz.

Upcall ı Kimler Kullanabilir?

Upcall uygulamasını tüm operatörler kullanabilir. Ancak diğer operatörlerde kesinti olurken Turkcell kullanıcılarının internetlerinden kesilmez.

Turkcell Upcall Uygulamasını İndirme İşlemi Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu