Turkcell

Turkcell Tarifesi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir?

Turkcell Tarifesi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir?  Hat kullanıcıları kimi zaman sahip oldukları tarifenin adını unutabilir ve hangi tarifeyi kullandıklarını öğrenmek isteyebilir. Bu gibi durumlarda neler yapmalısınız gelin birlikte bakalım. Oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Turkcell, abonelerine çok fazla farklı paketlerle hizmet sunmaktadır. İster faturalı, isterseniz de hazır kartınız olsun, Turkcell’in sizlere sunduğu paketler sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Evet, bu tarifeler sizin ihtiyacınızı karşılasa da nasıl sorgulama yapılacağını bilmiyorsanız eğer gelin sizlere Turkcell Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını verelim.

Turkcell hat kullanıcıları paket sorgulaması yapmak isterse ne yapacaklar? Nasıl bir yol izleyecekler? Paket sorgulama işlemi ya da paket değiştirme işlemi için ne yapmanız gerekiyor? Tüm bu sorular Turkcell abonelerinin aklını karıştırabilir. Turkcell müşterisini oldukça fazla düşünen operatör olduğundan dolayı paket sorgulama işlemlerinde müşterilerine yardımcı olacak seçenekler sunuyor.

Turkcell 20 GB Bedava İnternet

Turkcell Tarifemi Nerden ve Nasıl Öğrenebilirim?

Belli dönemlerde bir çok kişi hangi tarifeyi kullandığınız yada daha güzel bir pakete geçmek için kullandığı tarife hakkında bilgi almak isteyebilirler. Kullandığınız tarifeyi tam olarak öğrenmek için Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir, Dijital operatör uygulaması olan hesabıma giriş yapabilirsiniz. Ayrıca SMS ile tarifenizi öğrenmek için TARIFE yazıp 2222’ye göndererek kullandığınız tarife hakkında bilgi alabilirsiniz.

Turkcell tarifemi nasıl öğrenebilirim sorusuna bu yazımızda sizler için ayrıntılı olarak cevap vermeye çalışacağım. İşte Turkcell tarife bilgilerini öğrenme yolları.

Turkcell Tarifemi Nasıl Öğrenebilirim?

Turkcell tarifemi nasıl öğrenebilirim diyorsanız yapmanız gereken tek şey telefonunuzun mesaj kısmında TARIFE yazıp 2222’ye SMS göndermeniz yeterlidir. Tarife bilgileriniz mesaj olarak cebinize gelecektir. Ayrıca Turkcell tarifenizi Dijital Operatör uygulamasına giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Turkcell Tarife Bilgileri Nasıl Öğrenilir

Tarife bilgilerinizi sorgulama yapmak için TARIFE yazıp 2222’ye kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Kalan dakikalarınızı öğrenebilmek için KALAN yazıp 2222’ye kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Turkcell kullanıcıları *159# kodunu arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Eğer Turkcell faturalı hat sahibi iseniz cep telefonunuzdan *177*1# tuşlayarak mevcut paketinizi sorgulayabilir, tarife bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer hazır kart sahibi iseniz yine cep telefonunuzdan *166*1# tuşlayıp paket sorgulaması ve tarife bilgisi edinebilirsiniz.

Ayrıca paket sorgulamasını www.turkcell.com.tr adresine girerek online işlemler üzerinden de yapabilirsiniz. Hangi yolla yaparsanız yapın tün bu paket sorgulama işlemleri tamamen ücretsizdir.

Turkcell Tarife Bilgileri Nasıl Sorgularım

Kullandığınız telefonun mesaj kısmına TARIFE yazıp 2222‘ye mesaj gönderdiğinizde kullandığınız tarife ve diğer tüm paketler cep telefonunuza SMS yoluyla iletilecektir.

Turkcell Tarife Nasıl Değiştirilir?

www.turkcell.com.tr  sayfasına giriş yaptıktan sonra ‘’hesabım’’ sekmesinde ‘’paket ve tarifelerim’’ bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Buradan tüm güncellemeleri, yeni paketleri görebileceksiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Nedir? Nasıl Yapılır? Açma ve Kapama

Turkcell Tarife Bitiş Tarihi Sorgulama

Kullanmış olduğunuz tarife bilgilerini ayrıntılı almak için Dilerseniz DURUMUM yazarak 2222’ye ücretsiz SMS​ göndererek de öğrenebilirsiniz.​​ Mesaj yolu ile hattınıza ait bütün bilgiler kullandığınız paket ve abonelikler ayrıntılı olarak size gönderilecektir.

Turkcell Tarife Öğreneme Kodu

Turkcell tarife öğrenme, sorgulama ve kalan bakiye için telefonunuzun arama tuşuna *159# yazarak hemen öğrenebilirsiniz.

Turkcell Abonelikler Nasıl Öğrenilir?

Turkcell aboneliklerinin öğrenilebilmesi için www.turkcell.com.tr sayfasına giriş yaptıktan sonra yine  ‘’hesabım’’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Sayfada yer alan ‘’Hat özetim’’ sekmesinden aboneliklerinizi görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzun kısa mesaj bölümünden DURUMUM yazıp 2222’ye kısa mesaj göndererek de aynı bilgilere erişebilirsiniz.

Turkcell in kendi uygulaması olan Dijital Operatör Uygulaması üzerinden abonelik işlemlerinizi yenileyebilirsiniz. Dijital Operatör uygulamasını Play Store den ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir, tüm takip işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Turkcell Tarife Öğrenme Numarası Kaçtır?

Tarifenizi öğrenmek için *159# tuşlayabilirsiniz.

Turkcell Tarifemi Nasıl Değiştirebilirim?

Turkcell uygulamanızdan paket ve tarifelerim kısmından değiştirebilirsiniz.

Turkcell Kalan Paketimi Nasıl Öğrenebilirim?

*100# tuşlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu