Teknoloji Haberleri

Turkcell Superbox Modem Arayüzü ve Şifresi

Turkcell Superbox Modem Ara yüzü ve Şifresi 2023; Turkcell internet artık birçok kişinin evinde bulunmaktadır. Hızlı internet hemen hemen herkesin tercih edeceği bir internettir. Fiber internet erişimine sahip olmayan evlerde fiber internet hızında internet deneyimi vaat eden Turkcell Superbox ile müşteriler; internete hızlı bir şekilde girebiliyorlar.

Müşteriler; herhangi bir internet altyapısına ihtiyaç duymaksızın Superbox cihazlarına takılı olan simkartları sayesinde kendilerine en yakın olan Turkcell 4,5G baz istasyonuna bağlanmak suretiyle internete erişebiliyorlar.

Müşteriler; Turkcell Superbox’ı yanlarında gittikleri her yere götürebiliyorlar.

Yani evlerinin yanı sıra ofislerinde, yazlık evlerinde veya yazın memleketlerine gittiklerinde de Superbox kullanmanın ayrıcalığı ile internete girebiliyorlar.

Kullanıcılar; tabletlerinden, masaüstü bilgisayarlarından, dizüstü bilgisayarlarından, akıllı telefonlarından kısacası internete girebilecekleri tüm cihazlardan Superbox modemine bağlanabiliyorlar.

Turkcell müşterilerinin Superbox modemini aldıktan sonra modem arayüzüne giriş yapmak suretiyle modem ayarlarını yapabiliyor, internet bağlantı ayarlarını düzenleyebiliyorlar.

Yani müşterilerin Superbox modemi aldıklarında hem modem ayarlarını yapabilmeleri hem de internete bağlanabilmeleri için öncelikle modem ara yüzüne girmeleri gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca Turkcell Superbox modem arayüzü ve şifresi ile ilgili olarak merak edilenleri kısaca yanıtlamaya çalışacağız.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Şifre Değiştirme

Modem Arayüzü Nedir? Ne İşe Yarar?

İnternet servis sağlayıcılardan hizmet alan kişilerin modem ayarlarını düzenleyerek, internet bağlantı ayarlarını kişiselleştirebilecekleri modem arayüzü; oldukça önemli bir kontrol paneli olma özelliği taşıyor.

Yani kullanıcılar; modem arayüzüne girerek, modemlerine ve internet bağlantılarına dair çoğu işlemi tek başlarına gerçekleştirebiliyorlar.

Örneğin; modem arayüzü üzerinden internet şifrelerini değiştirip, güncelleyebiliyorlar.

Modem ara yüzü üzerinden Turkcell Superbox kullanıcılarının gerçekleştirebilecekleri birtakım işlemleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Wifi kullanıcı adı ve parolalarını değiştirebiliyorlar.
 • İnternetlerine bağlanan diğer cihazları görüntüleyebiliyor ve internetlerini başkalarının kullanmasını önlemek adına birtakım ayarlar yapabiliyorlar.
 • Wifi bağlantı hızlarını görüntüleyebiliyor, bağlantı hızlarının neden yavaşladığını da öğrenebiliyorlar.
 • İnternetlerinin birtakım sitelere erişimini engelleyebiliyorlar. Örneğin; çocuklarının girmelerinde sakınca gördükleri siteleri yasaklayabiliyorlar.
 • DNS ayarlarını düzenleyip, mevcut DNS ayarlarını değiştirebiliyorlar.
 • SSID’lerinde değişiklik yapabiliyorlar.

Kısacası gerek modemlerini ilk kez kullanacak olan gerekse daha sonra şifre, kullanıcı adı, SSID ayarlarında değişiklik yapmayı düşünen ya da wifi ağına başka kimlerin girdiğini öğrenmek isteyen kişilerin hizmet aldıkları internet servis sağlayıcısına ait olan IP adresi üzerinden modem arayüzüne giriş yapmaları gerekiyor.

Turkcell Superbox Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Müşteriler,  Superbox cihazları ile diledikleri her yerden internete girebiliyorlar.

Elektrik prizinin mevcut olduğu tüm yaşam alanlarında yani evlerinin yanı sıra ofislerinde, restoranlarda, kafelerde ve diğer yerlerde Superbox sayesinde internette kesintisiz bir şekilde zaman geçirebiliyorlar.

Kullanıcılar; mevcut Superbox şifrelerini değiştirmek, ilk kez modem ayarlarını düzenlemek yani modem kurulumunu gerçekleştirmek ya da kullanıcı adlarını değiştirmek istediklerinde Superbox modem arayüzü üzerinden tüm bu değişiklikleri gerçekleştirebiliyorlar.

Turkcell Superbox modem ara yüzüne girmek isteyen kullanıcılar; mevcut tarayıcılarının arama bölümüne http://192.168.1.1/  yazarak, modem ara yüzüne girebiliyorlar.

Kullanıcıların daha sonra kendilerinden talep edilen kullanıcı adı kısmına admin; şifre kısmına ise superonline yazmaları gerekiyor.

‘superonline’; çoğu Superbox modemlerde arayüze giriş şifresi olmakla birlikte bazı modemlerde kullanıcıların arayüz şifresi modemin hemen altında yer alıyor.

Daha önce Superbox modem ara yüzüne giren, kullanıcı adı ya da şifre bilgilerinde değişikliğe giden kullanıcıların ise kullanıcı adı ve şifre kısmına daha sonradan belirledikleri kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girmeleri gerekiyor.

İlk modem arayüz şifrelerini değiştiren, daha sonra da oluşturdukları yeni şifreyi unutan kişiler; modeme reset attıktan sonra ilk kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile modem arayüzüne girebiliyorlar.

Yani kullanıcılar; kullanıcı adına ‘admin’; şifre kısmına ise ‘superonline’ yazmak suretiyle resetleme işlemi sonrasında Superbox modem arayüzüne erişebiliyorlar.

Turkcell Superbox Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Superbox kullanıcıları, mevcut Superbox şifrelerini bilgisayarlarının yanı sıra akıllı telefonlarından da kolaylıkla değiştirebiliyorlar.

Daha güçlü bir parola oluşturmak isteyen kişiler, dakikalar içerisinde telefonlarından şifre değiştirerek, diğer şüpheli kişilerin kendi internetlerine bağlanmalarını ve internetlerini yavaşlatmalarını önleyebiliyorlar.

Aşağıdaki adımları takip ederek, sizler de mevcut Superbox şifrenizi dakikalar içerisinde değiştirebilirsiniz:

 • Akıllı telefonunuzun tarayıcısına 192.168.1.1 şeklinde olan Superonline yani Superbox Ip adresini yazın.
 • Yeni açılan sayfada modem arayüzüne girebilmek için kullanıcı adına admin, şifre kısmına ise superonline yazın(modemin altında şifre yazıyorsa bu şifreyi kullanın)
 • Şifrenizi daha önce değiştirdiyseniz ve şifrenizi unuttuğunuz için modem arayüzüne giremiyorsanız; modeminize reset attıktan sonra yukarıda paylaştığımız kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle giriş yapın.
 • Daha sonra yeni açılan sayfada Wifi- Ayarlar kısmına girin.
 • SSID yazan kısma size ait olan wifi ağının adını yazın.
 • Wlan anahtarı kısmına ise yeni oluşturmak istediğiniz şifreyi yazın.

Kısacası Superbox şifresinde değişikliğe gidebilmeniz için Ayarlar menüsünün altında yer alan Wlan Ayarlarını tıklamanız gerekiyor.

Superbox modem arayüzü; satın aldığınız modem modeline göre de değişiklik göstermekle birlikte temelde aynı işlemleri yapmanız gerekiyor.

Yani Wlan anahtarına yeni şifrenizi; SSID kısmına da wifi bağlantınızın adını yazarak, Superbox modemlerden rahatlıkla şifrenizi değiştirebiliyorsunuz.

Superbox Şifre Değiştirme Müşteri Hizmetleri

Teknolojiyle pek aranız yoksa ya da modem arayüzüne girmeye çalışmanıza rağmen giriş işleminizi gerçekleştiremediyseniz; Superbox kablosuz wifi şifre değişiklik işlemi için müşteri hizmetlerini arayabilir, müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz.

Aynı zamanda modem arayüzüne nasıl girebileceğinize yönelik olan soruları müşteri temsilcisine yöneltebilir, müşteri temsilcisinin desteğiyle daha kolay bir şekilde modem arayüzüne girebilirsiniz.

Turkcell hattınızdan 532’yi diğer hatlardan ya da sabit hatlardan 0532 532 00 00 telefon numaralarını arayarak, Superonline/Superbox müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Superbox Arayüze Giremiyorum

Turkcell Superbox arayüze erişimde sıkıntı ile karşılaşıyorsanız; örneğin kullanıcı adı ya da şifre girmenize rağmen girdiğiniz bilgiler hatalı görünüyorsa modeminize reset atabilirsiniz.

Resetleme sonrasında ilk kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle birlikte Superonline modem arayüzüne girebilirsiniz.

Modeme nasıl reset atacağınızı bilmiyorsanız; aşağıdaki adımları takip ederek, resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

 • Modeminizin arkasında yer alan RESET yazan minik deliği bulun.
 • İğne ya da kalem ucu gibi ince uçlu bir cisimle RESET deliğinin içindeki minik düğmeye 10-15 saniye boyunca basın.
 • Düğmeye basılı tutmayı bırakın.

Resetleme sonrasında modeminizin ışıkları ilk aşamada sönüyor. Daha sonra teker teker yanmaya başlıyor.

Tüm ışıklar yandıktan sonra ilk kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan modem arayüzüne girebilirsiniz.

Modeminizi resetledikten sonra kurulum işlemlerini en baştan yapmanız gerekiyor.

Modem kurulum işlemini modem arayüzü üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi kurulum CD’si ile de kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Kurulum CD’sindeki talimatları takip etmek suretiyle hiçbir zahmet göstermeksizin kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Modem resetleme işlemini kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle modem arayüzüne girdikten sonra arayüz üzerinden de yapabilirsiniz.

Telefondan Superbox Modeme Resetleme

Telefonunuzdan, bilgisayarınızdan ya da internete girebileceğiniz tüm cihazlardan modeminize modem arayüzü üzerinden reset atmak için yapmanız gerekenleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Modem arayüzüne kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle girdikten sonra ilgili menüyü bulun(Araçlar, Sistem Araçları, Bakım vb. menüleri kontrol edin)
 • Daha sonra Fabrika Ayarları seçeneğine dokunun.
 • Fabrika Ayarlarına Geri Dönmek için sizden onay isteniyorsa Evet seçeneğine dokunun.

Yani Fabrika ayarları seçeneği üzerinden modem resetleme işlemini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Superbox Modem Şifreniz Nasıl Olmalı?

Kablosuz internet bağlantınıza sizin bilginiz dışında başka kişilerin bağlanmasını ve kötü niyetli kişilerin saldırılarına maruz kalmak istemiyorsanız; güçlü bir modem parolası oluşturmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Şifrenizin hackerler tarafından kolaylıkla kırılmasını önlemek adına mutlaka en az 13 karakter kullanmalısınız.

Şifrenizde rakamlara, harflere, büyük ve küçük harflere mutlaka yer vermelisiniz.

Türkçe karakterler; şifrelerde kabul edilmediğinden hata almamak için Türkçe karakterler kullanmaktan da kaçınmalısınız.

Böylelikle wifi internet bağlantınızın güvenliğini maksimize edebilirsiniz.

Turkcell Bedava İnternet Veren Uygulamalar

Turkcell Superbox Kampanyaları 2023 

2023 yılında da Turkcell Superbox; Superbox aboneliği başlatarak, internete diledikleri yerden bağlanmak isteyen müşterilerine birbirinden güzel fiyatlar sunuyor.

Superbox kampanyaları sayesinde müşteriler; bütçelerine ve ihtiyaçlarına hitap eden, en avantajlı pakete abone olabiliyorlar.

Superbox Fırsat kampanyasına katılan aboneler; Superbox 100GB kotalı internet paketine aylık 169,90 TL ödeyerek, abone olabiliyorlar.

Modem; Superbox tarafından hediye edildiğinden modem için ekstra bir ücret ödemeleri gerekmiyor.

Üstelik; kurulum işlemi de Superonline tarafından ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Müşterilerin Superbox 200GB internet için aylık 229,90 TL; 300GB internet için aylık 279,90 TL ödemeleri gerekiyor.

Limitsiz internetten yararlanmak isteyen müşteriler ise aylık 599,90 TL ödeyerek, bu kampanyaya katılabiliyorlar.

Superbox müşterileri; diledikleri zaman ise ek internet paketlerinden satın alabiliyorlar.

Superbox Devam 5GB ek internet paketine abone olmak isteyen müşterilerin 5 TL, 15GB ek internet paketini satın almak isteyenlerin ise 20 TL ödemeleri gerekiyor.

Müşteriler; 5GB ek internet paketini aynı ay içerisinde maksimum 10 defa alabiliyorlar.

Superbox tarafından düzenlenen bir diğer kampanya olan Superbox 4.5G Ev İnterneti Kampanyası’na göre müşteriler; 500 GB kotalı 4,5G hızında internete 399,9 TL ödeyerek, üye olabiliyorlar.

Bu kampanyaya katılan müşteriler, ek paket satın almak istediklerinde ise 5Mbps hızında limitsiz ek paketi 25 TL’ye; 10 Mbps hızında limitsiz ek paketi ise 50 TL’ye alabiliyorlar.

Kampanya fiyatına her şey dahil olduğundan müşteriler; hiçbir şekilde faturalarında sürpriz fiyatlar ile de karşılaşmıyorlar. Yani her fatura dönemi sonunda aynı fiyatı ödüyorlar

Bu yazımızda kısaca Turkcell Superbox modem arayüzüne nasıl girilir? Turkcell Superbox modem arayüzü şifresi nedir? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Turkcell Superbox müşterisiyseniz; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Superbox Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Resetleme yapmak için 10-15 sn reset tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Modem Şifresini Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim?

Modeme reset atarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Modeme Reset Attığımda IP Değişir mi?

Evet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu