Turkcell

Turkcell PUK ve PIN Kodu Öğrenme, Kaldırma ve Değiştirme

Turkcell puk ve pin kodu öğrenme, kaldırma ve değiştirme; Diğer operatörlere açık ara fark atan Turkcell, günümüzde hala abone sayısının fazlalığı ile konuşulmaktadır. Turkcell, ülkemizde en çok abonesi bulunan GSM şirketidir. Kullanıcıların adına tanımlanmış olan hatlardaki PUK ve pin kodları, eğer 3 kez üst üste yanlış girilirse kendisini kilitler ve kullanıcının giriş hakkını engeller, hat kullanımının kısıtlanmasına neden olur. Kullanıcıların kendilerine verilmiş olan bu PUK ve pin kodunu girmeleri ve yeni bir şifre oluşturmalarıyla hattın yeniden kullanılabilmesi sağlanmış olur.

Turkcell Puk Kodu Nasıl Öğrenilir?

Turkcell puk kodu nasıl öğrenilir? 8 haneden oluşmakta olan bu PUK kodunu, sim kart şifrenizi sıfırlama amacıyla kullanabilmektesiniz. Size toplamda 10 deneme hakkı sunan bu PUK koduna ulaşabilmenin en basit yolu, GSM şirketi tarafından hattı satın alırken size verilmiş olan kartı bulmaktır. Bu kartın üzerinde yer alan ilgili alanı kazımanız halinde, 8 haneli şifre karşınıza çıkacaktır. Ancak genelde, üzerinden epey bir zaman geçmesinden dolayı bu kartlar kayboluyor. PUK koduna acilen ihtiyaç duymanız halinde, size yardımcı olacak başka yöntemler de mevcut;

  • T.C. Kimlik Numarası ile Puk Kodunu Öğrenme işlemi; Turkcell hattınıza tanımlı olan PUK kodunu öğrenebilmek için Turkcell resmî web sitesinden T.C. kimlik numaranızı girmeniz halinde sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra yine aynı sayfadan sim kart numaranızla da işlem yapabilmeniz mümkün. Turkcell resmî web sitesinden ilgili olan sayfaya giriş yapmanızın ardından “PUK Kodu Öğrenme” ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ekrandan “T.C. Kimlik Numarası ile öğrenme” seçeneğine tıklayarak formun sizden talep ettiği diğer bilgileri de doldurun. Hattınıza tanımlanmış olan PUK koduna bu sayede ulaşacaksınız.

Turkcell Biz Nedir? Turkcell Biz İnternet Gönderme ve Paylaşma

Türkcell Müşteri Temsilcisi ile PUK Kodu Öğrenme işlemi

Turkcell müşteri hizmetleri merkezinin numarası, 532 ya da 532 532 00 00 numarasını tuşlayarak da hattınıza tanımlı PUK kodu öğrenebilirsiniz. Bu numaralar sayesinde müşteri temsilcisi ile irtibat kurabilir, sizden talep edilen kimlik bilgilerini ve sim kartınızın üzerinde yazan kart numaranızı görevli ile paylaşabilir, probleminizi ortada kaldırabilirsiniz.

Turkcell Destek Merkezi Aracılığı ile PUK Kodu Öğrenme

Bulunduğunuz yere en yakın olan bir Turkcell şubesine gitmeniz halinde de PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, hat sahibi olarak kimliğiniz ile birlikte PUK kodu öğrenme başvurusu yapmanızdır. Eğer hattınız başka bir kişinin ismine kayıtlıysa, tek başınıza gitmenizin bir anlamı yoktur.

Turkcell PUK Kodu Nerede Yazıyor?

Turkcell PUK kodu nerede yazıyor? Turkcell PUK kodunuzu, Turkcell resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak Turkcell internet sitesinin ana sayfasına yönelip ardından da GSM numaranız ve Turkcell şifreniz ile beraber üye giriş yapmanız gerekmektedir. Ana menünün alt köşesinde yer almakta olan “İşlem Merkezi” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkacak olan sayfanın sol bölümünde yer alan bulunan “Ayarlarım” kısmından “PUK Numaram” seçeneğine tıklayın. Turkcell PUK kodunuz burada yazıyor olacaktır.

Turkcell PUK Kodum Bloke Oldu

Turkcell PUK kodum bloke oldu, Turkcell PUK kodu bloke açma sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız, PUK kodunu 10 defa üst üste yanlış tuşlamışsınız demektir. Bu nedenle de sim kartınız tamamen bloke olur. Böyle bir durum söz konusu olduğunda da internetten uygulayabileceğiniz bir yöntem kalmamıştır.

Turkcell PUK kodum bloke oldu, Turkcell PUK kodu bloke açma sorunu ile karşı karşıya kalındığında artık yapacak tek bir şey kalmıştır; Turkcell çağrı merkezini aramak ve yeni bir hat istemek. Ancak, hat sahibinin bizzat kendisinin bu başvuruyu yapması gerektiğini sakın unutmayın. Turkcell Faturasız hat fiyatlarını incelemek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz: Turkcell Faturasız Hat Fiyatları

Turkcell PUK Kodu Müşteri Hizmetlerini Arayarak Öğrenme

Turkcell PUK kodu arayarak öğrenme 532 veya 532 532 00 00 numaralarından arayarak PUK kodunuzu öğrenme yöntemidir. Bu numaralar sayesinde müşteri temsilcisi ile irtibat kurabilir, sizden talep edilen bütün kimlik bilgilerini ve sim kartta yazmakta olan kart numarası bilgilerini yetkili kişiye eksiksiz olarak iletmeniz gerekmektedir.

Turkcell PUK Kodu Öğrenme İletişim

Turkcell PUK kodu öğrenme iletişim adresleri, Turkcell resmi internet sitesi ve Turkcell müşteri hizmetleri çağrı merkezidir. Buralardan yetkililerle iletişime geçerek, PUK kodu öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Turkcell PUK kodu değiştirme
PUK kodunuzun bloke olması halinde Turkcell PUK kodu değiştirme işlemi yapılamamaktadır. 10 kez üst üste yanlış girilen bu numara, hatalı giriş yüzünden bloke olduysa değişim işlemi yapılamaz.

Turkcell PUK Kodu Nasıl Değiştirilir?

Turkcell PUK kodu bloke olduysa yapılacak tek şey, yetkililerden yeni bir sim kartı talep etmek olacaktır. PUK1 ve PUK2 olmak üzere 2 tane PUK kodu bulunmaktadır.  PUK kodları PİN kodun aksine asla değiştirilmez. Eğer PUK kodu bloke olursa sim kart değişikliği yapılması gerekmektedir.

Turkcell 5GB Bedava İnternet

Turkcell PUK Kodu Yanlış Diyor

Turkcell PUK kodu yanlış diyor problemi ile karşı karşıya kalmanız halinde, Turkcell Müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Turkcell PUK kodunu 10 kez hatalı girerseniz, yeni bir sim kartı çıkarttırmak zorunda kalabilirsiniz.

Turkcell PUK Kodu İptal Etme

Turkcell PUK kodu iptal etme, ancak kodu 10 kez üst üste yanlış girer ve kartın kilitlenmesine neden olursanız ortaya çıkacak bir durumdur. Aksi takdirde, PUK kodu iptal edilmez. PUK kodunuz eğer bloke olduysa da yeni bir sim kartı çıkartmanız gerekmektedir.

Turkcell PUK Kodu Kilitlendi

Turkcell PUK kodu kilitlendi diyorsanız, kodu size tanınan sınırdan fazla yanlı girmişsiniz demektir. Bu durum da sim kartınızı bloke olmuştur ve bir daha da açılması mümkün değildir. Size en yakın Turkcell şubesine kimliğinizle birlikte giderek, yeni bir sim kart almanız gerekmektedir.

Turkcell PUK Kodu Kaç Haneli

Turkcell PUK kodu kaç haneli? Bloke olmuş olan sim kartınızın tekrar kullanılabilmesini sağlayan ve blokenin ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bu özel şifre, 8 haneden oluşmaktadır.

 

Turkcell Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Turkcell müşteri temsilcisine bağlanmak için 532 veya 532 532 00 00 numarasını arayabilirsiniz.

Turkcell SIM Kart Nasıl Kalıcı Bloke Olur?

Puk kodunu eğer 10 defa yanlış girerseniz sım kartınız kalıcı olarak bloke olur.

SIM Kart Nasıl Geçici Bloke Olur?

PIN Kodunun 3 defa yanlış girilmesi ile

2 Yorum

  1. Yeni puk kodu aldim fakat pin kodunu unuttum puk kodu girince pin istiyor yeni pin nasil olustururum telefonum huwei

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu