Turkcell

Turkcell PUK Kodu Bloke Oldu Nasıl Açabilirim ( ÇÖZÜLDÜ)

Turkcell Puk Kodu Bloke Oldu Nasıl Açabilirim; Aldığımız hatları telefonlarımıza taktıktan sonra kullanabilmek için bizden PIN kodu istenmektedir. Turkcell faturalı ve faturasız hat aldığınızda pin ve puk kodunuzun yer aldığı kartı saklamanız sizin için son derece önemlidir. Pin kodunuzu üç kez yanlış girdiniz ve şimdi de Puk kodu bilgilerini girerek Pin kodunuzu yenilemeniz mi gerekiyor? Peki, SIM kartınızı bulamıyorsanız ya da SIM kartınızın yanında olmadığı bir yerdeyseniz ne olacak? Hattınızın aktif olabilmesi için, telefonunuzu açtıktan sonra PİN kodu bilgilerini girmeniz gerekmektedir. PIN kodunu unuttuysanız ve üç kez yanlış girdiyseniz, şimdi PUK koduna ihtiyacınız olacak. Peki, Turkcell hat sahipleri için PUK kodu öğrenme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Turkcell Özel Numaraya Açma ve Kapama, Gizli Numaraya Engelleme

Turkcell SİM Kart Numarası İle PUK Kodu Öğrenme

Turkcell aboneleri için PUK kodunu öğrenmenin yollarından biri; SIM kart numarası ile öğrenme yöntemidir. Bunun için turkcell.com.tr adresinden PUK Kodu Öğrenme sayfasına girmeniz gerekmektedir. Sim Kart Numarası İle seçeneğine geldikten sonra; telefon numarası ve sim kart numarası bilgilerini girdikten ve pencere içindeki güvenlik kodunu öğrendikten sonra “Gönder” ı tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada, PUK kodunuzu görüntüleyebilir ve PUK kodu bilgilerinizi kullanarak PİN kodunuzu sıfırlayabilirsiniz.

Turkcell PUK ve PIN Kodu Öğrenme, Kaldırma ve Değiştirme

T.C Kimlik Numarası İle PUK Kodu Öğrenme

PUK kodunuzu unuttunuz, bir de SİM kartınızı da bulamıyor musunuz? Üzülmeyin! Turkcell.com.tr adresinde PUK Kodu Öğrenme sayfasından T.C Kimlik Numarası ile seçeneği ile PUK kodunuzu öğrenebilir ve Pin kodunuzu sıfırlayabilirsiniz. Bu sayfadan; Telefon numarası, T.C kimlik numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodu bilgilerini tuşlayarak Gönder’i tıklamanız gerekmektedir. TC kimlik numarası ve doğum tarihi bilgileri, hat sahibine ait olmalıdır. Bu sayfadan T.C kimlik numarası ile Turkcell PUK kodu öğrenme işlemini gerçekleştirdikten sonra, Pin kodunuzu kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Turkcell PİN Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim

Turkcell PUK Kodu Bloke Oldu Nasıl Açabilirim

Telefonun pin kodunu yanlış girdiğinizde sizden puk kodu talep edilmektedir. Puk kodunu bilmiyorsanız Turkcell’in resmi sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ile blokeyi kaldırmanız mümkün ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak puk bloke kaldırma işlemi hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak hemen PUK bloke kaldırma işleminin gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell PUK Bloke Kaldır

Turkcell Puk Kodunu Kabul Etmiyor

Genelde pin kodunu 3 defa yanlış girdiğinizde sizden Puk kodu talep edilir eğer Puk kodunu da yanlış girerseniz sim kartınız bloke olur genelde puk kodunu değiştirenler ilerleyen dönemlerde pin kodunu yanlış girdiklerinde sim kartın arkasındaki PUK kodu girdiklerinde hata almaktadırlar.  Eğer puk kodunu hatırlamıyorsanız kesinlikle müşteri hizmetlerini aramaları gerekli yada online işlemlerde Puk kodunu değiştirmeleri gereklidir.

Sizlere bu yazımızda PUK bloke olan hat nasıl açılır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Eğer halen PUK kodu blokesini kaldıramıyorsanız yorum kısmına yazarak bizden yardım isteyebilirsiniz.

 

Turkcell Puk Kodu Öğren Sayfasına Nasıl Girebilirsiniz?

Turkcell puk kodu öğrenme sayfasına turkcell.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

PUK Kodu En Fazla Kaç Defa Yanlış Girilebilir?

Puk kodu en fazla yanlış girme hakkınız 10 dur.

PIN Kodu Kaç Defa Yanlış Girilebilir?

3 defa. 3 ten fazla girerseniz hattınız geçici bloke olur.

5 Yorum

  1. SLM BENIM KULLANMADIGIM HAT IPTAL OLMUS PUK KODUNU ALABILRMIYIM SON PUK KODUNU VERIYOR PUK KODUNU BUNDAN ONCEKI SIMKATIN PUK KODUNU ISTIYORUM ICINDE ONEMLI NUMARALAR LAZIM NASIL YARDIMCI OLABILIRSINIS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu