Turkcell

Turkcell Özel Numaraya Açma ve Kapama, Gizli Numaraya Engelleme

Turkcell Özel Numaraya Açma ve Kapama, Gizli Numaraya Engelleme; Hat kullanıcılarının merak ettiği konulardan biri de numaraların özel numaraya açılıp, kapanması yöntemidir. Turkcell müşterilerinin isteklerini düşünerek hareket eden ve milyonlarca abonesi bulunan bir operatördür. Gizli numaralardan gelen aramaları görmek istemiyorsanız ve telefonunu gizleyerek arayanlar bana ulaşamasın diyorsanız, Turkcell müşterilerine sunulan Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisinden yararlanabilirsiniz. Turkcell Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisi ücretsizdir.

Turkcell Hat Fiyatları

Turkcell Özel Numaraya Kısıtlama Servisi Nedir?

Özel numaralardan gelen aramalara hattınızı kısıtlamak istiyorsanız ve telefonunuzun ekranında “Arayan Numara Yok” bilgisini görmek istemiyorsanız, dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden hattınızı özel numaraya kısıtlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Gizli Numaraya Kapatma servisi ile, hattını gizleyerek yapılan aramalar telefon ekranınıza düşmeden, otomatik olarak engellenmiş olur.

Karşı taraf sizi aradığında; “Aradığınız numara gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmemektedir” bilgisini almaktadır. Böylece, karşı taraf numarasının gizliliğini açarak yeniden arama yaptığında size ulaşabilir.

Gizli (Özel) Numaradan Arayanı Bulmak (KESİN ÇÖZÜM)

Turkcell Özel Numaraya Kapama

Turkcell’e kayıtlı hattınızı gizli numaralardan gelen çağrılara kapatmak isterseniz, cep telefonunuzun arama bölümüne *253# yazıp arama tuşuna basmanız yeterlidir. Artık, hattınızı gizli numaralardan gelen çağrılara kapattınız. Bu servisten yararlanmaya ücretsiz olarak devam edebilir ve hattınızı yeniden gizli numaralardan gelen çağrılara açana kadar devam edebilirsiniz.

Turkcell Özel Numaraya Açma

Turkcell’e kayıtlı hattınızı gizli numaralardan gelen çağrılara açmak isterseniz; #253# yazıp arama tuşuma basmanız yeterlidir. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde, Gizli Numaraya Kapatma servisi kendiliğinden iptal olmuş olur. Turkcell özel numaraya açma ve kapama hizmetinden, tüm bireysel Turkcell kullanıcıları ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Turkcell Gizli Numaraya Açma ve Kapatma

Bazen keyif kaçıran gizli numaralardan arayanları engellemek sizin kimin neden aradığınız öğrenmek için etkili yöntemlerden biri olabilir. Gizli numaralardan gelen aramaları engellemek oldukça kolay ve basit bir işlemidir. Sizi gizli numaralardan aramalarını engellemek için *253#  numarasını tuşlamanız yeterlidir. Ayrıca bu numarayı tekrar tuşlayarak gizli numara engellemeyi kaldırabilirsiniz.

Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır

Turkcell hat sahipleri özel numaradan arama kabul etmek istemiyorlarsa *253# tuşlayıp “YES”e basarak servisi iptal edilebilirler. Servis aktif iken *253# tuşlamaları ve arama tuşuna basları gereklidir.

Turkcell Özel Numara Arama Kodu

Turkcell özel yani gizli numara arama kodu ve engelleme kodu *253# dir. Ayrıca gizli numaradan sizi biri aradığında  *#30# tuşlarına bastığınızda sizi arayanı öğrenebilirsiniz. *#38# numara servisi de kullananlar tarafından işe yaradığı söylemiştir.

 

Turkcell Özelden Gelen Aramayı Nasıl Kapatırım?

Turkcell aboneleri özelden gelen aramaları *253# tuşlaması yaparak engelleyebilirler.

Turkcell İstenmeyen Numaradan Gelen Aramayı Engelleme Nasıl Yapılır?

Mesaj kısmına CAGRIENGELLE yazarak bir boşluk bırakıp aramasını istemediğiniz numarayı yazın ve 2200 a gönderin

Turkcell GNÇ Yaş Sınırı Kaçtır?

26 yaş ve altı bu kapsama girebilmektedir.

5 Yorum

  1. Bu hafta ikinci defa sitenizden aldığım bilgiyle sorunu çözdüm. Çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu