Turkcell

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum; Hemen hemen her işimizi artık internet üzerinden yapıyoruz. Bu sebepten ötürü interneti bol paketler sunan operatörleri tercih ediyoruz. Kimi zaman netin çekme konusunda problem yaşayabiliyoruz. İnternete bağlanma konusunda sıkıntı yaşama hemen hemen hepimizin ortak problemidir. Pek çok kişi artık her ortamda ve her mekanda internete girmek istemektedir. Gerek iş yaşantısının aksamaması adına gerekse, internetteki sosyal uygulamalarda daha keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler her zaman hatlarına tarifeli veya tarifesiz internet paketi yüklemektedir. Ancak ara ara internete girememe gibi çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle turkcell hat sahipleri bu tür sorunlarla daha sık karşılaşabiliyor.

Eğer telefonunuzda internet paketiniz mevcut ise ve yine de mobil internet bağlantısı yapamıyorsanız ilk olarak uygulamalar üzerinden mi bağlantı yapamıyorsunuz veya arama motoru üzerinden mi bağlantı yapamıyorsunuz? Bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Çünkü burada bazı dönemlerde internet üzerinden çalışan uygulamalarda bir takım teknik aksaklıklar veya telefon nedeni ile bazı teknik aksaklıklar yaşanabiliyor.

Eğer sosyal ağlara bağlanma konusunda bir takım sorunlar yaşıyorsanız muhtemelen, bu konu tamamen uygulama ile alakalı bir durum olabiliyor. Ama arama motoru üzerinden internet bağlantısı yapamıyorsanız, bu hattınızla alakalı olan bir durumdur. Sizler için bu yazımızda turkcell mobil veri açık iken internete bağlanamıyorum sorunu hakkında bilgiler paylaşacağız. Siz de bu bilgiler ışığında artık internet bağlantılarınızı daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Mobil Veri Açık İken İnternet Bağlantısı Sorunu

Mobil veri kullanımı hem pratik hem de oldukça kolay bir işlemdir. Her an internetten ayrı kalmak istemediğinizde mutlaka mobil verinizi açarak, hemen internete giriş yapabilirsiniz. Ama bazen internet bağlantısı sorunları ile karşı karşıya kalmanız da olası durumlardan biridir. Daha çok yani hat sahiplerinin karşılaştığı bir durum olarak gözümüze çarpmaktadır. Çoğu zaman yeni hat alımlarında mobil veriye bağlanmak daha zor olabiliyor. Ancak hattınızı kullanmaya başladığınızda kısa bir süre sonra bu sorun büyük ihtimalle tamamen ortadan kalkacak durumların başında gelir.

Eğer mobil hat bağlantısı yaşıyorsanız hemen turkcell online işlemlere giriş yaparak ilk etapta internet paketinizin olup, olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu sayede internete giriş yapamama sebebinin başlıca nedenini öğrenmeniz daha kolay bir hale gelecektir.

Bazı durumlarda ise mobil verinin çekmemesi gibi durumlar da karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yolculuk esansında kişiler daha zor bir şekilde mobil veriye bağlanmaktadır. Bunun nedeni ise hareket halindeki aracın baz istasyonlarından uzak olmasıdır. Özellikle sarp arazilerde ve yine dağ gibi alanlarda mobil veriye bağlanma sorunları daha sık karşımıza çıkabilir. Bu durumda yapılabilecek en iyi yol baz istasyonuna yaklaşmak olacaktır.

Bu konuda bir diğer konu ise mobil veriniz bitmemesine rağmen operatör tarafından bitmiş gibi algılanmasıdır. Yani her ne kadar internet paketiniz olsa da bazı durumlarda turkcell internet  paketinizi bitmiş gibi algılayabiliyor. Bunun çözümü için hemen müşteri hizmetlerine bağlanıp, detaylı  bilgi almak olacaktır.

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?

Turkcell İnternet Ayarları

Turkcell hattı kullanıyorsanız ve mobil veri açık olduğu halede internete giremiyorsanız aşağıda verdiğim ayarları girerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Turkcell mobil veri açık internet girmiyorsa yapmanız gereken internet ayarları ise;

 • Ayarlar
 • Diğer ayarlar
 • Mobil ağlar
 • Erişim noktası adları kısmından Yeni APN oluştur‘a dokunun.
 • Açılan sayfada Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazıp kaydedin.
 • Telefonunuzu kapatıp yeniden başlatarak sorunun çözebilirsiniz.

Turkcell Otomatik Ödeme Talimatı İle 2GB Hediye İnternet

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Turkcell

Akıllı telefon kullanıcılarının karşılaştığı sorunların başında elbette mobil veri açıkken internete giriş yapılamama sorunudur. Esasen bu sorun ilk kez hat kullanacak olan kişilerin başına gelir. Yani aldığınız yeni hatta fatura kesim tarihi içindeyseniz, ve faturalarınızı ödememiş iseniz bu sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mobil veri açıkken internete bağlanamayan kişiler için yapılacak birkaç adım mevcuttur. Vereceğimiz işlemleri adım adım yaptıktan sonra artık sorunsuz bir şekilde ve kolay bir şekilde internete bağlanabilirsiniz. Bunun için ise yapabileceğiniz ilk işlem apn ayarlarını yapmak olacaktır. Apn ayarları ile artık bu soruna veda edebilirsiniz. İşte yapacağınız işlemler adım adım…

 • Akıllı telefonunuzdan ayarlar kısmına gelin,
 • Burada ayarlar sekmesini tıklayın,
 • Ayarlar sekmesinde yer alan diğer ayarlar kısmını tıklayın,
 • Akabinde mobil ayarlar kısmına gelin,
 • Buradan ise erişim noktası adları kısmına tıklayın,
 • Erişim noktası adları kısmından ise yeni apn oluştur seçeneğine gelin.
 • Karşınıza bir sayfa açılacaktır.
 • Turkcell internet olan bölüme apn kısmında internet yazmanız gerekmektedir.
 • En son olarak mobil verinizi kapatıp, tekrar açın.
 • Tekrar açtığınızda sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Tüm bunları yaptığınız halde hala mobil veriye bağlanamıyorsanız o zaman turkcell müşteri hizmetlerini arayıp, ilgili departmana bağlandıktan sonra teknik ayarlamaları yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede artık mobil internetinizi kesintisiz olarak yapabilirsiniz.

İnternet Paketim Var Ama İnternete Bağlanamıyorum

Sizlere bu yazımızda Turkcell mobil veri çekmiyor, Mobil veri açık ama internet giremiyorum hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Mobil Veri Nedir?

Telefonunuzda kullanmış olduğunuz operatörün sunmuş olduğu internettir.

Mobil Veri Neden Çekmiyor?

Mobil verinizin çekmemesinin sebeplerinden bir tanesi yaşamış olduğunuz şebeke sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Mobil Veri Çalışmıyorsa Sorun Nedir?

SİM kartın çalışıp çalışmadığına bakmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu