Turkcell

Turkcell Fatura Ödeme Nasıl Yapılır? Turkcell Fatura Sorgulama

Turkcell Fatura Ödeme Yöntemleri, Turkcell Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? Turkcell Faturamı Nasıl Ödeyebilirim? Turkcell Fatura Ödemesi Nereye Yapılır? Turkcell Fatura Ödeme Telefon Numarası, Turkcell Fatura Ödemede Hangi Numarayı Arayabiliriz? Turkcell Hat Taşıma İşlemi Kaç Gün Sürer? gibi detaylar yazımızda

Turkcell Fatura Ödeme Nasıl Yapılır? Turkcell faturalı ve faturasız hat kampanyalarıyla son günlerde yine gündemde… Turkcell hemen hemen her kişiye uygun paket imkanlarıyla her kesime hitap etmektedir. Aylık ve yıllık sözleşmeleri ile her keseye uygun içeriği paketleri limitinde duran fatura ödeme seçeneğini Turkcell müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca paket bitiminde müşterilerinin mağdur olmaması için fatura gününün geçmesinden itibaren 1 hafta boyunca Turkcell müşterisine yeni paketi kullanıma açmaktadır.

Faturalı hatta geçenlerin 3 ay boyunca geçerli cayma hakkı vardır.

Bu yazımızda Turkcell fatura ödemesi nasıl yapılır? Turkcell faturası ödeme numarası ve online ödeme yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Turkcell Fatura Ödeme Yöntemleri 

  • Turkcell müşteri hizmetlerini 532 numarasından arayarak, MasterCard kredi kartı ile ya da tüm Visa kartlarıyla fatura ödemesi yapabilmektedir.
  • Turkcell mağazalarına giderek tüm Visa ve MasterCard kredi kartı ile ya da nakit olarak fatura ödemesi yapılabilir.
  • Sadece müşteri numarası ile PTT den ve anlaşmalı ATM kanallarından ya da gişeden kolayca Turkcell fatura ödemesi kolayca yapabilmektedir.

Fatura ödemeleri Turkcell mağazalarında kart ile ödeme yapılması durumunda 1,5 TL aracı firma için ödeme ücreti almaktadır. Diğer işlem ücreti alan şubelere göre en cüzi işlem ücreti alan yer Turkcell mağazalarıdır.

Turkcell Faturalı ve Faturasız GNC Paketleri ve Tarifeleri

Turkcell Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir

Fatura ödeme şekillerinden bir diğeri otomatik ödeme talimatıdır. Ödemeyi ister Turkcell’in sunduğu kendi bünyesi olan yerler de yapılabilir veya kredi kartı ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödeme talimatı verilebilmektedir.

Turkcell’in kendi mağazaların da olan fatura ödemeleri Akbank kredi kartı ile ya da garanti bankası kredi kartıyla da yapabilmektedir.

Veya istenilen yerlerden şubelere gitmeden 532 Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak ya da Türkcell.com.tr adresinden hesabım uygulaması üzerinden otomatik fatura ödeme talimatı kolaylıkla verilebilir.

Turkcell fatura borç öğrenebilmek için internet üzerinden T.C. ile ya da telefonun mesaj bölümünde büyük harflerle FATURA yazılarak bir boşluk bırakılıp müşteri numarası yanına yazılıp, 2220 ye yollamak yeterli olacaktır.

Turkcell Faturası Ödemesi Gecikirse Ne Olur

turkcell-fatura-odemesi-nasil-yapilir.jpg (600×450)

Turkcell Fatura Sorgulama

  • Faturalı hat kullanılarak kişiye ve tarifeye özel içeriği bol olan ücretli paket ve ücretsiz hediye paket sahibi kolayca olunur.
  • Paket bitiminde kesinti olmadan, diğer pakete 1 hafta süre ile başlanarak kullanım yapılabilir. Süre dolduğunda ise fatura ödemesi yapılmadığında hat kullanıma kapatılır.
  • Turkcell faturalı hatlarda ilk önce kullanım yapılır, 30 günün sonunda ise ödeme yapılır. Faturasız hatlar da ise tam tersidir. Önce paket yüklemesi yapılır, sonrasında kullanım yapılmaktadır.

Turkcell Faturamı Nasıl Ödeyebilirim

Turkcell faturanızı hesabım uygulamasından ödeyebileceğiniz gibi bankacılık mobil uygulamaları üzerinden ödemeniz de mümkün.

  • Faturalarınızı, Turkcell Mağazalarından nakit veya kredi kartı ile, 532 yada 0532 532 0000 Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden ve Turkcell.com.tr’ye giriş yaparak Dijital Operatör Uygulaması’ndan kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. (Mağazalardan kart ile yapılan fatura ödemelerinde, ödemeye aracı firma tarafından 2 TL işlem ücreti alınmaktadır)
  • PTT ve banka şubelerinin gişelerinden yapılacak fatura ödemelerinde değişen işlem ücreti alınabilmektedir.
  • Otomatik ödeme talimatı vererek
  • Turkcell hesabım üzerinden giriş yaparak ödeme yapabilirsiniz

Turkcell Otomatik Ödeme Talimatı İle 2GB Hediye İnternet

Turkcell Fatura Ödemesi Nereye Yapılır

Turkcell mağazaları, Türkiye iş bankası, Garanti bankası, TEB, Albaraka Türk vakıf katılım bankası, T.C. ziraat bankası, Şekerbank, PTT, Halkbank, ING bank, Yapı ve kredi bankası, Anadolu bank, Denizbank, Akbank, Finansbank üzerinden fatura ödemesi yapılabilir.

Turkcell mağazaları işlem başına 1,5 TL aracı firma için ücret almaktadır. Yukarıda ki; bankaların işlem ücretinin fiyatları ise şubeden şubeye, değişmektedir. Faturalı paket alımında müşterinin isterse başka paketlere geçilme hakkı vardır.

Hatların kapanmasına ve unutulan fatura ödemelerine karşı Turkcell müşterilerinin en çok tercih ettiği otomatik fatura ödeme talimatıdır.

Turkcell Fatura Ödeme Telefon Numarası

Turkcell fatura ödeme işlemini için telefon numarası 532 müşteri hizmetleri numarasıdır. Turkcell faturamı nasıl öderim diyorsanız 532 Turkcell müşteri hizmetleri telefon numarası arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden ” Faturamı ödemek istiyorum” demeniz yeterlidir. Sesli yanıt sistemi üzerinden gerekli yönlendirmeler yapılır kredi kartınız ile dilediğiniz yerden rahatlıkla ödemenizi yapabilirsiniz.

Telefonla arayarak Turkcell fatura ödeme işlemi yapabileceğiniz gibi dilerseniz en yakın Turkcell mağazaları yada mobil bankacılık üzerinden fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Turkcell Fatura Ödemede Hangi Numarayı Arayabiliriz?

Turkcell fatura ödeme işlemleri için 532 hattı aracılığıyla müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Geçen Kişiler Bunu İptal Edebilir mi?

Turkcell faturalı hatta geçen müşterilerin 3 ay içerisinde cayma hakları bulunmaktadır.

Turkcell Hat Taşıma İşlemi Kaç Gün Sürer?

Ortalama 3-4 gün içerisinde işleminiz gerçekleştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu