Turkcell

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? Faturalı abonelerin en çok merak ettiği soruların başında acaba fatura ödeme tarihini geçirirsem, ne olur dur. Faturasız abone sayısı olduğu kadar faturalı abone sayısı da oldukça fazladır. Turkcell faturalı hat sahipleri bazı dönemlerde faturalarını bazı sebeplerden dolayı geç ödemektedirler. Fatura son ödeme tarihi Turkcell tarafından size e-posta ve SMS ile bildirilmektedir. Eğer faturanızı size bildirilen son ödeme tarihinde ödemezseniz adım adım yaşanacakları size ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Pek çok kişi yaşanan bazı ekonomik sebepler yada hatlarına gelen yüksek faturalardan dolayı ödemelerini düzensiz olarak yapmaktadır. Turkcell faturası son ödeme tarihi sizin bu tarihe kadar kesin ödeme yapmanız gereken tarihtir. İşte Turkcell faturasını son ödeme tarihi geçerse ne olur sorunun cevabı;

Turkcell Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanır?

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Neler Olur

Turkcell faturalı hat sahiplerinin en sık yaşadığı sorunlardan biride faturasını geç ödemesi yada hiç ödememesidir. Turkcell faturalı hat sahipleri faturalarını son ödeme tarihinde ödemediklerinde Turkcell tarafından faturanın ödenmediği mesajı gönderilir.

Son ödeme tarihinden itibaren 1 haftalık ek süre tanınarak faturanın ödenmesi beklenir. Yani hattınızın son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta arama ya da sms görüşmesine kapanmaz. Sadece geç ödemeye bağlı olarak %2,5 faiz uygulanır.

Eğer size tanınan ek 1 haftalık süre içerisinde ödeme yapmazsanız hattınız giden aramaya ve sms gönderimine kapanır.

Son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içerisinde size bildirilen ödeme SMS’lerini dikkate almadığınızda hattınız ek 3 günlük süre tanınır ve bu süre içerisinde ödemediğinizde hattınız tamamen kapanır. Size arayanlar “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı alırlar. “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı sadece hattınızın faturanızı ödemediğinizde söylenir. Eğer sizde birini aradığınızda bu uyarı mesajını alıyorsanız hat sahibinin borcunu ödemediğini anlayabilirsiniz.

Hattınız tamamen kapandığında 1 ay içerisinde size borcunuzu ödemeniz için Turkcell tarafından taksitlendirme teklif edilir. Eğer hiç bir şekilde uzlaşma yolunu gitmezseniz 1 ay sonunda icraya verilirsiniz.

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Değiştirme ve Öğrenme

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonra Kapanır

Turkcell hattınız borcunuzu son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde ödemediğiniz hattınız giden aramaya kapanır. 1 hafta sonunda ödeme yapmadığınızda 3 gün sonra hattınız tamamen kapanır ve sizi arayanlar size ulaşamaz.

Turkcell fatura ödenmezse hattınız aramalara 1 hafta içerisinde tamamen kapatılır ve size borcunuzu ödemeniz için bilgilendirme mesajı gönderilir. Eğer borcu ödemezseniz Turkcell tarafından icraya verilirsiniz.

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse

Turkcell fatura son ödeme tarihi sizin kesinlikle ödeme yapacağınız son gündür eğer otomatik ödeme talimatınız yoksa Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse size hemen faturanızın ödenemediğini bildiren bir bilgilendirme SMS gelir. Eğer son ödeme gününden sonraki 1 hafta içerisinde ödeme yapmazsanız hattınız kısıtlanır arama yapamaz ve SMS atamazsınız.

Turkcell Fatura Kaç Ödenmezse İcraya Verilir

Turkcell faturasını son ödeme gününden önce ödemediğinizde hattınız aramalara kapatılırsa ve siz 1 ay içerisinde borcunuzu ödemezseniz Turkcell tarafından size borcunuz için taksit yapılması teklif edilir. Eğer siz taksit yapmaz ve ödeme yapmamakta ısrar edersiniz borcunuz sizden yasal yollar ile tahsil edilir.

turkcell fatura son ödeme tarihi

Turkcell Fatura 1 Ay Ödenmezse Ne Olur

Turkcell faturalı hattınız son ödeme tarihi geçtiğinde 1 hafta içerisinde hattınız giden aramalara kapatılır. Bu 1 haftalık verilen ek süre içerisinde ödeme yapılmadığında 3 gün içerisinde hattınız gelen aramalara kapatılır. Sizi arayanlar size ulaşamazlar. Eğer son ödeme tarihinden itibaren 1 ay içerisinde halen ödeme yapılmadığında borç alacak durumuna düşer. 1 ay sonunda ödeme yaparsanız hattınıza açma kapa bedeli ve yasal faiz uygulanır ve hattınız açılır.

Eğer fatura ödemesi 1 ay geçerse sizden taahhüt bedeli, cayma bedeli ve yasal vergiler tek seferde talep edilir. Hattınız açılmamak üzere kapanır ve avukat yolu ile tahsil edilir.

Hattınıza ait borçları ödeyemeyecek durumdaysanız ve icralık olmak istemiyorsanız fatura borcunu yeniden taksitlendirmek için 5327575555  numarası arayarak düzenleyebilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hat Borç Nedeni İle Kapanırsa Açma Kapama Bedeli Ödenir Mi

Yapılan düzenleme ile beraber faturanızı zamanında ödemediğinizde hattınız aramalara kapandığında ödeme yaptıktan sonra açılan hattınızı için sizden açma kapamalı bedeli talep edilir. Açma kapama bedeli bir sonraki faturanıza yansıtılır. Bu ücret 35 tl dir.

Gizli (Özel) Numaradan Arayanı Bulmak (KESİN ÇÖZÜM)

Turkcell Fatura Ödedikten Sonra Ne Zaman Açılır

Turkcell fatura son ödeme gününü unutursanız hattınız kapatılırsa hattınızın borcunu ödedikten sonra sistem tarafından otomatik olarak 1 saat içerisinde hattınız tekrar aktif olur.

Sizlere bu yazımızda Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse sorularına cevap vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

1 hafta içerisinde ödeme yapmanız beklenir. Ancak son ödeme tarihinden 1 hafta sonrası bile ödeme yapmamışsanız hattınız arama ve mesaj atmaya kısıtlanır.

Turkcell Fatura Taksitlendirme İşlemi İçin Kaçı Aramalıyım?

Bu numarayı arayarak fatura taksitlendirme işleminizi yeniden tasarlayabilirsiniz. Numara; 5327575555 dir.

Turkcell GNÇ li Olmanın Yaş Sınırı Nedir?

26 yaş altı olmak

4 Yorum

  1. Esim benden habersiz bir telefon siparis etmiş bende mecbur kapiya gelen küryenin elindekini imzaladım hediye aldi sandim faturalarda benim ustume geliyormuş suan öğrendim 3 ay geçmiş ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olurmusunuz

  2. Yıllardır Turkcell abonesiyim. Pandemide işsiz kaldık cihazlı faturamı ödeyemiyorum. Defalarca söyledim aradım ama taksit yapmadı turkcell. Hattimda kapalı çok mağdur oldum.Bir kampanya baslatilsa keşke.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu