Turkcell

Turkcell EBA 6 GB Bedava İnternet

Turkcell EBA 6 GB Bedava İnternet; Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, ülkemizde kesintisiz eğitim imkanı sunmak amacıyla hayata geçirilen uzaktan eğitim sistemidir. Turkcell de EBA yani eğitim bilişim ağı kapsamında bedava internet imkanı sunmaktadır. Bu kampanya Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell tarafından yapılan anlaşma ile bütün öğrencilere 6 GB bedava internet vermektedir.

Uzaktan eğitim sistemi için evden eğitim almak için kullanabileceğiniz EBA 3 GB bedava internet faturalı ve faturasız bütün Turkcell abonelerinin kullanımına açıktır. Turkcell eba 3 gb hediye internet eba.gov.tr ve EBA uygulaması içerisinde kullanılmak üzere 3 GB internet hatlarını aylık olarak tanımlanacaktır.

Turkcell EBA mobil ve bilgisayardan kullanım için verilen 3 GB bedava interneti yapılan düzenleme ile 6 GB olarak güncellemiştir.

Vodafone EBA 6 GB Bedava İnternet

Turkcell EBA 6 GB Bedava İnternet Nedir

Turkcell eba 6 gb bedava internet Milli Eğitim Bakanlı tarafında Turkcell ile yapılan anlaşma sonucu yürürlüğe giren bedava internet kampanyalarından biridir. Turkcell tarafından bütün faturalı ve faturasız hatlara tanımlanan 3 GB internet eba.gov.tr ve EBA uygulaması içerisinde kullanılmaktadır.

Turkcell tarafından yıl sonuna kadar her ay verilecek eba 6 gb bedava internet bütün hatlara aylık olarak yüklenecektir.

Turkcell Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir? Operatör Adı Değiştirme

EBA 6 GB İnternet Nasıl Alınır Turkcell

Turkcell eba 3 gb bedava internet kampanyası katılmak için BİP uygulaması içerisinde bulunan EBA kanalı takip etmeniz yeterlidir. BİP üzerinden EBA kanalı takip ettiğiniz andan itibaren hattınıza gelen onay mesajı ile beraber hattınıza ilk ay 3 gb yerine 6 gb bedava internet tanımlanacaktır.

İster faturalı olsun isterse faturasız bütün Turkcell abonelerine açık olan bu kampanyaya katılmak için  BiP’in Keşfet bölümünde yer alan EBA kanalı takip etmeye başlayabilirsiniz. Turkcell eba 6 gb bedeva internet kampanyasına katılmak için sırası ile yapmanız gerekenler ise;

 • Bip uygulamasına giriş yapın
 • Bip ana sayfanın altında bulunan keşfet linkine tıklayın
 • Üst kısımda bulunan arama bölümüne EBA yazarak arama yapın
 • Arama sonucunda çıkan sonuçlardan EBA’ya tıklayın
 • EBA kanalı girdikten sonra 6 GB Paketini aktifleştirin linkine tıklayın
 • Gelecek onay mesajı ile beraber hattınıza 6 GB tanımlanacaktır

Turkcell eba kalan internet bilgilerini sorgulamak için  KALAN yazıp 2222’e kısa mesaj atmanız yeterlidir.

Turkcell EBA 6 GB İnternet Ne Zaman Kadar Geçerli

Turkcell bedava internet kampanyalarından biri olan Turkcell eba 6 gb bedava internet ilk olarak 3 GB olarak verilmesine karşın Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılana anlaşma ile beraber 6 GB olarak tanımlanmasına karar verilmiştir.

Her ay otomatik olarak tanımlanan 6 GB bedava internet yıl sonuna kadar geçerli olacaktır. Hatlara tanımlanan 6 gb internet 30 gün geçerli olacaktır. Eba aboneliğini iptal etmedikçe aylık olarak otomatik yenilenir ve her hangi bir ücret alınmaz.

Turkcell EBA Bedava İnternet

 • Kampanya kapsamında verilen faydaların limit bilgileri nelerdir?

Turkcell bireysel faturalı ve ön ödemeli ses hattına sahip olup EBA BiP kanalına abone olan kullanıcılara sadece eba.gov.tr ve EBA uygulaması içerisinde kullanılmak üzere 3 GB internet tanımlanacaktır.

 • Kampanya hangi yönlere geçerlidir?  

EBA uygulaması içerisinde ve eba.gov.tr mobil sitesi içerisindeki kullanımlarda geçerlidir.

 • Kampanya faydalarını ne zaman kullanmaya başlarım? Aktiflendiğinde bilgilendirme SMS’i gelir mi?

BİP uygulamasındaki EBA kanalını takip ettikten ve hattınıza gelen aktiflendirme bilgisi geldikten sonra paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Kampanya  her ay yenilenir mi? Yenilendiğinde bilgilendirme SMS’i gelir mi? 

Kampanya her ay yenilenmektedir.

 • Hangi ülkelerde geçerlidir?

Yurt dışında geçerli paket değildir.

Turkcell EBA Bedava İnternet Canlı Yayında Geçerli Mi

Ücretsiz olarak verilen bedava internet eba.gov.tr’den katıldığınız canlı yayınlarda geçerli değildir. EBA BiP kanalına abone olan kullanıcılara sadece eba.gov.tr ve EBA uygulaması içerisinde kullanılmak üzere 6 GB internet hediye edilecektir. Canlı yayınlarda internet paketiniz devreye girer.

Turkcell EBA Ücretli Mi

Turkcell eba eba.gov.tr ve EBA uygulaması için verilen internet paketi ücretsizdir ve sizden asla ücret talep edilmez.

Turkcell Eba Kalan Kullanım Sorgulama

Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222’ye göndererek ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Turkcell EBA 3 GB Nasıl İptal Edilir

Turkcell eba paketi kullanmayı düşünmüyor ve iptal etmek istiyorsanız Turkcell EBA 3 GB iptal işlemi için Turkcell Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir. BİP uygulaması üzerinden EBA kanalı üzerinden aktif edildikten sonra iptal edilmedikçe yıl sonuna kadar kullanabileceğiniz  EBA paketi iptal işlemi için sadece müşteri hizmetlerini aramanız gereklidir.

Turkcell eba internet kazanma ve Turkcell eba 6 gb bedava internet kampanyası hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

 

Turkcell Bedava İnterneti EBA Uygulaması İçin Kaç GB Yükseltti?

Turkcell bedava interneti EBA uygulaması için önce 3 GB olarak belirlemiş ancak daha sonra bunu 6 GB a yükseltmiştir.

Turkcell Bedava İnternet EBA Uygulamasında Kalan İnternetimizi Nasıl Öğrenebiliriz?

Turkcell bedava internet EBA uygulamasında kullanılan internet sonrası kalan kullanımınızı KALAN yazarak 2222 ye göndermeniz yeterlidir.

EBA Ne Demek?

Eğitim Bilişim Ağı demektir.

2 Yorum

 1. Niye bir mesajla üyelik başlatabiliyorken iptal etmek için müşteri hizmetlerini aramak zorundayız? Bütün iptallerde neden zorluk çıkarılıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu