Türk Telekom

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme Bloke Kaldırma (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme ve Değiştirme; Kart blokesi kimi zaman bizi zora sokabiliyor. Yanlış PIN girilmesi durumunda SIM kartları bloke olur. Tüm telefon şirketleri mutlaka bir sim kartı ile iletişim sağlar. Bu sim kartlarında mutlaka bir PIN 1 şifre olması gerekir. Bu şifreyi, sadece kullanıcı abone bilir. Bunun dışında ilk sim kartı alırken, sim kartın üzerinde PUK 1 ve PUK 2 diye bir şifre daha olur.

PUK 1 ve PUK 2 kodu, yanlış PIN şifresi girilmesinden dolayı bloke olan SIM kartınızın, yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlayan ve sadece aboneye ait olan 8 haneli ve değiştirilemez özel bir şifreye verilen addır. Ancak PUK 1 kodunun da 9 defa yanlış girilmesinden dolayı, sim kart tamamen bloke olur ve kullanılamaz hale gelir. Bu aşamaya geldikten sonra sim kartı kullanamazsınız.

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme 2023

PIN Kodunuz ve PUK Kodunuz Bloke Olduysa Yapılması Gerekenler; PIN kodunu üst üste birkaç sefer yanlış girdiğinizde, sim kart kilitlenerek, PUK kodu isteyecektir. PUK kodunuzu girerek sim kart kilidinizi açabilirsiniz. Ancak PUK kodunu da 9 sefer yanlış girdiğinizde sim kartınız tamamen bloke olarak, kullanılmaz hale gelecektir. Böyle bir durum başınıza geldiğinde sim kartınızı değiştirmeniz gerekecektir.

Tamamen bloke olmuş olan sim kartınızın, değişiklik işlemini, herhangi bir Türk Telekom iletişim merkezinden yapabilirsiniz. Bu işlemlerin başınıza gelmemesi için PUK kodunu mutlaka bilmeniz gerekir. PUK numaranızı bilmiyorsanız, ya da unuttuysanız, Türk Telekom web sitesi online işlemler menüsünden, iletişim merkezlerinden ya da web online işlemler menüsünden veya Türk Telekom müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Vodafone PUK ve PIN Kodu Öğrenme, Kaldırma ve Değiştirme

Türk Telekom PUK 1 Kodu Ve PUK 2 Kodu Nedir?

PIN şifrenizin yanlış olması nedeniyle kilitlenen kartınızı tekrar kullanılır hale getirebilmeniz için PIN 1 kodunu girmeniz gerekir. Ancak PIN 1 kodunuzu da yanlış girdiğinizde, son olarak PUK 2 kodunuzu girmeniz gerekecektir. Bunu da yanlış girmelerden dolayı kartınız hala açılmadı ise tamamen kullanılamaz hale geldiği anlamına gelmektedir.

Bu durumda, Türk Telekom’la iletişime geçerek, kartınızı yeniletmeniz gerekecektir. PUK 2 kodunuzda kullanılmaz hale geldiğinde kartınızın sadece kilidi bloke olmuş olur. Diğer özellikleri çalışır vaziyettedir. Kartınızın yenisini aldığınızda diğer işlemlere rahat şekilde ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Puk Kodu Nasıl Öğrenilir

Türk Telekom sim kartınıza ait Pin kodunu 3 defa yanlış girmeniz durumunda sizden Puk kodu istenecektir eğer Puk kodunuzu hatırlamıyorsanız kesinlikle yanlış numaralar denemeyiniz. Türk Telekom Puk kodunu 10 defa yanlış girmeniz durumunda hattınız artık kullanıma kapatılacak ve yeni hat almanız gerekecektir.

Türk Telekom Puk kodu nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekirse yapmanız gerekenler ise;

Telefonum Kilitlendi Puk Kodu İstiyor Ne Yapmam Gerekli

PUK1/PUK2 kodunuza hattınızdan wap.avea.com wap sayfamızdan veya interaktif kullanıcı adı ve şifrenizle online işlemler internet adresimizden giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca hattınızdan 550’yi arayarak sesli yanıt sistemini kullanarak da PUK bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Interaktif şifreniz olmaması halinde güvenlik teyidinden geçerek PUK bilgilerinizi alabilirsiniz.

Türk Telekom PIN1 Numaramı Nasıl Öğrenebilirim 

PUK 1 kodunuzu girmelisiniz. PUK 1 kodu, bloke olan SIM kartınızın yeniden kullanılır hale getirilmesi sağlayan aboneye ait 8 haneli ve değiştirilemez özel bir şifredir. PUK 1 kodu, 9 defadan fazla yanlış girilmesi durumunda SIM kart tamamen bloke olur. Bu durumda SIM kartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişiklik işlemini Türk Telekom İletişim Merkezlerinden yapabilirsiniz. PUK numaranızı bilmiyorsanız, Türk Telekom web sitesi online işlemler menüsünden, Türk Telekom İletişim Merkezlerinden, Türk Telekom wap online işlemler menüsünden veya Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom PIN2 Numaramı Nasıl Öğrenebilirim 

PUK 2 kodunuzu girmelisiniz. PUK 2 kodu, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlayan aboneye ait özel bir şifredir. 8 hanelidir ve değiştirilemez. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif durumdadır. ısterseniz Türk Telekom İletişim Merkezlerinden SIM kart değişikliği yapabilirsiniz. PUK 2 numaranızı bilmiyorsanız Türk Telekom web sitesi online işlemler menüsünden, Türk Telekom İletişim Merkezlerinden, Türk Telekom wap online işlemler menüsünden veya Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Puk Kodunu Öğrenme

Türk Telekom hattınıza ait Puk kodunu öğrenmek için turktelekom.com.tr adresine giriş yaparak Online İşlemler menüsüne girerek Puk kodunu öğrenebilir. Online İşlemler menüsüne giriş yapmak için Telefon numaranızı ve şifrenizi girmeniz yeterli.

Kendi hattınızdan 500’ü yada başka hattan 444 1 500 numarasını aradığınızda müşteri temsilcisinden Puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Turkcell PUK ve PIN Kodu Öğrenme, Kaldırma ve Değiştirme

Türk Telekom PUK Kodu Kırma

Türk Telekom  PUK 1 veya PUK 2 kodu için Online işlemler menüsüne giriş yaparak hemen öğrenebilirsiniz. Ayrıca hattın yasal sahibi 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak Puk kodunu hemen öğrenebilir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Türk Telekom Bedava İnternet 2023

Sim Kartınızın Bloke Olmaması İçin Ne Yapmalısınız?    

Sim kartınızın bloke olmasını engellemek için Türk Telekom’dan almış olduğunuz sim kartınızı çıkardıktan sonra, çerçeve kısmını saklamanız gerekir. Ya da kartınızın çerçevesi üzerinde bulunan PUK kodlarını, bir yere kayıt etmeniz gerekir. Aksi halde, yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemleri yapmanız gerekir. PIN ve PUK kodları, telefonunuzun başka kişilerin eline geçmesi durumunda, bilgilerinize ulaşılmaması için verilen özel şifrelerdir. Bu şifreler, belli sayılarda yanlış girildiğinde kartın bloke olmasına ve başka kişiler tarafından kullanılmamasına neden olmak için verilmiş, özel güvenlik şifreleridir. Bloke olan kartınızı yenilemek için en yakın Türk Telekom’la, iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Türk Teekom Pin kodu bloke olursa neler yapılacağı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme ve Değiştirme hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

 

Türk Telekom PUK Kodu Kaç Defa Yanlış Girilirse Hat İptal Olur?

Kodun 10 defa yanlış girilmesi durumunda hat iptal olur.

Türk Telekom PUK Kodunu Nasıl Öğrenebiliriz?

Türk Telekom Online İşlemler merkezine giriş yaparak kişisel bilgilerim kısmından puk kodu bilgisine ulaşabilirsiniz.

PUK Kodu Yanlış Girilirse Ne Olur?

SIM kart bloke olur.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu