Türk Telekom

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme; Yenilikleri ile ön plana çıkan operatörlerin başında Türk Telekom gelmektedir. Kullanıcılarına çeşitli imkanlar sunan Türk Telekom şimdi de operatör ismi değiştirme imkanı sunmaktadır. Operatör ismi değiştirme Türk Telekom da aktif olarak kullanılmaktadır. Ülkemizin en popüler GSM operatörlerinden biri olan Türk Telekom’un gençlere özel olarak hazırladığı ‘operatör ismi değiştirme’; gençlere akıllı cihazlarının ekranlarında yer alan operatör isimlerini kişiselleştirebilme şansı tanıyor.

Yani Türk Telekom aboneleri, akıllı cihazlarının hemen ekranının üst kısmındaki Türk Telekom yazısını diledikleri başka bir isimle değiştirebiliyor.

Türk Telekom kullanıcısıysanız; operatör ismi yerine sevgilinizin, ailenizin ya da evcil hayvanınızın ismini yazabilir; telefonunuza her baktığınızda sevdiklerinizin ismini görmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Bu yazımızda Türk Telekom gençlik kulübü Selfy üyelerinin yararlanabileceği ‘Avatar’ uygulaması hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir?

Yalnızca Selfy üyelerine özel olarak sunulan bu hizmetten yararlanabilmeniz için mutlaka 4.5G uyumlu simkart sahibi olmanız gerekiyor.

Aşağıdaki basamakları takip ederek, adım adım akıllı cihazınızın operatör ismini değiştirebilirsiniz:

  • Akıllı cihazınızın mesajlaşma bölümüne gelin ve yeni mesaja AVATAR ya da DEGISTIR yazın.
  • Ardından bir boşluk bırakın ve ekranınızda görünmesini dilediğiniz ismi yazın.
  • Son olarak bu mesajı 4545’e gönderin.
  • Türk Telekom tarafından size iletilen mesajı ONAY AVATAR yazarak yanıtlayın(Size iletilen mesajda ekranınızdaki isim belirtiliyor. Şayet bu isim doğru bir şekilde size bildirildiyse ONAY AVATAR yazıp, mesajı yanıtlamanız gerekiyor. Onay mesajını 24 saat içerisinde cevaplandırmadığınız takdirde tekrar, operatör ismi değişikliği için mesaj atmanız gerekiyor)
  • Türk Telekom tarafından avatar isminizin değiştirildiğine dair size iletilen mesajı takiben telefonunuzu tamamen kapatıp yeniden açın!

ÖRNEK: AVATAR UMUT yazın ve 4545’e yollayın!

Tamamen ücretsiz olan Avatar uygulaması, yalnızca 15 karakterlik bir isim yazabilmenize fırsat tanıyor. Yani çok uzun bir isim yazmak istediğinizde maalesef ki bu mümkün olmuyor. Gün içerisinde aynı numarayla maksimum 30 kez operatör ismini değiştirebiliyorsunuz.

Avatar isminden sıkıldığınız ve avatarınızı değiştirmek istediğinizde ise tekrar 4545’ e mesaj yollamanız gerekiyor.

Türk Telekom Operatör İsmi Değişikliği Nasıl İptal Edilir?

Ekranınızdaki avatar ismini değiştirmek istediğinizde aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • IPTAL AVATAR ya da IPTAL DEGISTIR yazın ve 4545’e mesaj gönderin.
  • Türk Telekom tarafından size gönderilen iptal mesajını aldıktan sonra telefonunuzu kapatıp açın.
  • Yukarıdaki iki adımı tamamladığınızda akıllı cihazınızda operatör ismi kısmında tekrar TURK TELEKOM beliriyor.
  • Bu noktada avatarınızı güncellemek istediğinizde telefonunuzun mesajlaşma kısmına gelip, AVATAR yazıp, bir boşluk bırakıp yeni operatör ismini yazmalı ve 4545’e mesaj yollamalısınız.

Yukarıdaki yöntemin yanı sıra Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da operatör isim değişikliği ve değişiklik iptali yapabiliyorsunuz.

Türk Telekom Online İşlemlere Giriş ve Kullanım Detayları

Kimler Avatar Uygulamasından Yararlanabilir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu uygulamadan sadece Selfy üyeleri yararlanabiliyor.  Bununla birlikte uygulamadan yararlanmak isteyen gençlerin 4.5G uyumlu sim kart kullanmaları da gerekiyor.

Kurumsal hat ve data hat kullanıcıları ise bu uygulamadan maalesef ki yararlanamıyor.

Henüz SELFY üyesi değilseniz ve Türk Telekom faturalı ya da faturasız hat kullanan 7-25 yaş aralığındaki gençlerden biriyseniz; SELFY yazıp, 4545’e mesaj yollayarak SELFY üyesi olabilirsiniz.

Henüz 4.5G uyumlu simkart kullanıcısı değilseniz, size en yakın TURK TELEKOM mağazasına giderek, simkartınızı 4.5G uyumlu yeni simkartınızla değiştirebilirsiniz.

UYARI:Türk Telekom’un şimdilik farklı bir operatör ismi değiştirme uygulaması bulunmuyor. Yani 25 yaş üstünde olan ya da 25 yaş altında olup da Selfy üyesi olmayan kişilerin operatör ismini değiştirme şansı bulunmuyor.

Türk Telekom Operatör Değiştirme Ücretli Mi

Türk Telekom müşterileri operatör isimlerini değiştirdiklerinde her hangi bir ücret ödemezler. Tamamen ücretsiz olan operatör ismini değiştirmek için AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakın, 15 karaktere kadar istediğinizi yazın 4545 ‘e kısa mesaj göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Operatör ismi değişikliği sadece 4.5G uyumlu sim kart sahibi olanlar tarafından yapılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda operatör ismi değiştirme yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Eğer sizlerde Türk Telekom operatör ismi değiştirme olmuyor diyorsanız yukarıda anlattığım yöntem ile operatör ismini değiştirebilirsiniz.

 

Türk Telekom Operatör Ad Değiştirmeyi Kaç Defa Yapabiliriz?

Aynı gün 30 defa operatör ismini değiştirme imkanı bulunmaktadır.

Türk Telekom Avatar Uygulamasını Kim Kullanabilir?

Türk Telekom Avatar uygulamasından Selfy üyeleri yararlanmakta ve uygulamayı kullanabilmektedirler.

Türk Telekom Avatar İptali Nasıl Yapılır?

IPTAL AVATAR yazıp 4545’e mesaj gönderebilirsiniz.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu