Teknoloji Haberleri

TTNET Türk Telekom Modem Şifresi Değiştirme

TTNET Türk Telekom Modem Şifresi Değiştirme; İnternet kullanımının artması yanında hızlı bir internet hizmeti almak istemenin de önünü açmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve değişen dünya düzeni ile birlikte internet girmeyen ev kalmadı. Türkiye’de hemen hemen neredeyse bütün evlerde internet bulunuyor. Yoğun olarak da TTNET aboneliği bulunuyor.

Her evde internet bulunsa da, bazen acaba modem şifresini başka birisi biliyor mu? Ya da internetimi başkası kullanıyor mu soruları her zaman aklımızın bir yerlerinde bulunuyor.

Bu soruları aklınızdan çıkartmak için ayda 1 defa da olsa modem şifrenizi ve adınızı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Modem şifresini değiştirmeyi bilmeyenler ya da unutanlar için sizlere modem şifresi nasıl değişir hakkındaki konuları ele alacağız.

Superonline Wifi Şifresi Değiştirme

Türk Telekom Modem Şifremi Unuttum

Türk Telekom modem şifresinin unutulması her zaman başımıza gelebilecek bir durumdur. Hiç merak etmeyin ve endişelenmeyin. Bu işlemi yapmak oldukça basittir.

WİFİ şifrenizi unutmanız halinde direk olarak yeni şifre belirleyebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Modem şifresini unutmanız halinde modeminizin arkasında bulunan reset tuşuna basıp, şifrenizi tekrardan belirleyebilirsiniz.

Türk Telekom modem şifrenizi unutmanız halinde, yeni şifre belirlemek için diğer bir yöntem de  modem ara yüzüne giriş yapmanız gerekiyor. Modem ara yüz ne demek diye soruyorsanız, WİFİ şifrenizin değiştirildiği yerdir.

Superonline Modem Arayüzüne Giriş ve Modem Şifresi Değiştirme

Türk Telekom Modem Şifresi Öğrenme

Türk Telekom modem şifresi öğrenmek için müşteri temsilcisini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu en bilinen yöntemdir.

Müşteri temsilcisini aramadan da modem ara yüzüne girmek için aşağıdaki kullanıcı adı ve şifreyi deneyin. Ancak bu kullanıcı adı ve şifreyi daha önceden modem şifrenizi değiştirmediyseniz kullanabilirsiniz.

 • Kullanıcı adı        : admin
 • Şifre                      : ttnet
 • Kullanıcı adı        : admin
 • Şifre                      : turktelekom
 • Kullanıcı adı        : admin
 • Şifre                      :  sabit telefon numarası başında alan kodu olmadan

Türk Telekom Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Türk Telekom modem şifresi değiştirmek için adres sekmesine 192.168.1.1 adresini giderek kullanıcı adı ve şifre yazarak giriş yapınız.

Daha sonra sol tarafta bulunan kablosuz seçeneklerine gelerek modem adını ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. SSID1 kısmı modeminizin adı, SSID1 şifre kısmı da modeminizin şifresidir.

TTNET Modem şifresini değiştirmek için;

 • WİFİ ağı açık iken modem arayüzüne giriş yapınız
 • Tarama çubuğunda yeni bir sayfa açın
 • Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basın
 • Eğer bağlantı kurulmazsa 192.168.1.2, 192.168.2.1 veya 192.168.2.2  adreslerini sırası ile deneyiniz
 • Açılan sayfada sizden kullanıcı adı şifreniz istenecektir
 • Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız müşteri hizmetlerini aramalarısınız
 • Genelde kullanıcı adı admin şifre ise ttnet yada turktelekom olarak belirlenir.
 • Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra Ağ Ayarları bölümüne girin
 • Ağ şifreleme bölümüne tıklayın
 • Açılan sayfadan wifi adınızı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Superbox Cayma Bedeli Taahhüt Sorgulama ve Bozma

TTNET Modem Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom modem şifresi değiştirme bilgisayar üzerinden 192.168.1.1 adresine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. TTNET modem şifresi ilk kurulumda standart olarak tüm abonelerde aynıdır. Modem ara yüzüne ilk defa giriş yapıldığından sizden yeni şifre oluşturmanızı talep edilir.

Türk Telekom Modem Şifresi Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom modem şifresi sıfırlama işleminizi de, modeminizin arkasında bulunan küçük reset tuşuna basarak ya da 2-3 saniye basılı tutarak yapabilirsiniz.

Türk Telekom Modem Şifresi Nerede Yazar?

Türk Telekom modem şifresi, yeni abone olduysanız modeminizin altındaki şifre ile internet erişiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha önceden abone olduysanız ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, bilgisayarınızdan Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezine gelin.

Etkin ağlarınızı görüntülediğiniz yerdeki Wi-Fi (modem adınız yazar) kısmına tıklayın. Önünüze Wi-Fi Durumu çıktığında Kablosuz Ağ Özelliklerini tıklayın. Bundan sonra yapmanız gereken işlem de Güvenlik sekmesine gelerek Karakterleri Göster seçeneğini tıklayarak modem şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Modem Kullanıcı Adı ve Şifre Nasıl Öğrenilir?

Türk Telekom modem kullanıcı adı ve şifre nasıl öğrenilir konusu hakkında sizlere detaylı bilgiyi vermiş olduk. Hala problem olduğunu düşünüyorsanız Türk Telekom Arıza Kaydı açtırmanız gerekiyor.

 

Modem Şifresini Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?

Modem üzerinde bulunan reset tuşuna basarak şifreyi sıfırlayabilirsiniz.

Modem Arayüzü Ne Demek?

İnce ayarları yapmanızı sağlayan, gerekli ayarlamaların düzenlendiği ve bağlantıların kişiselleştirildiği alan olarak tanımlanabilir.

Modem Resetleme Ne Kadar Sürmekte?

10-15 saniye kadar

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu