Turkcell

Töhaş Geç Tahsilat Bedeli Nedir? Töhaş Ne Demek?

Töhaş Geç Tahsilat Bedeli Nedir? Töhaş Ne Demek? Töhaş geç tahsilat bedeli hakkında son zamanlarda daha da çok araştırma yapılmaktadır. Ne anlama geldiğini merak eden kişiler bununla ilgili araştırmalarına devam ederken sizler için bu konuyu açıklığa kavuşturduk. Geç tahsilat bedeli insanların en çok merak ettiği konulardan biridir. Töhaş geç tahsilat bedeli Turkcell faturalarında en sık görülen geç ödeme bedellerinden biridir. Genelde çoğu kişinin aşina olmadığı Töhaş geç ödeme bedeli nedir, töhaş geç ödeme bedeli faturaya neden yansır sorusu bu yazımızda cevap vermeye çalışacağım.

Turkcell faturası kesinleştikten sonra size toplam ödeyeceğiniz miktar fatura olarak bildirilir. Yüksek fatura gelen yada faturasının diğer aylardan farklı olduğunu düşünenler faturalarını incelediklerinde Töhaş geç tahsilat bedeli ile karşılaşmaktadır. İşte Töhaş hakkında merak ettikleriniz.

Töhaş Ne Demek

Töhaş kelimesinin açılımı Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş dir. Ödemeye aracılık hizmeti veren Turkcell BDDK’dan aldığı izinle elektronik para transferi, ödemeye aracılık etme, google play ödemeleri, elektronik cihaz satışı ve mobil ödeme hizmetlerini yapmaya yetkilendirilmiştir.

Turkcell mobil nakitsiz ödeme sektöründe büyümek ve bu alanda hizmet vermek için Paycell ödeme hizmetlerini devreye almıştır. Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (“TÖHAŞ”) sizlerin yaptığı para transferleri ve mobil ödemelerinize aracılık etmektedir.

Paycell Kart Nedir? Ne İşe Yarar? Bedava İnternet Kampanyası

Töhaş Geç Tahsilat Bedeli Faturamda Neden Çıkar

Mobil ödeme sektöründe nakitsiz ödeme olanağı saylayan Turkcell yasal olarak bankacılık faaliyetlerinde bulunmaya yetkilidir. Eğer siz hattınız üzerinden cihaz alır ya da mobil ödeme yaparsanız bunlar mutlaka düzenli ödemek zorundasınız.

Örneğiniz google play üzerinden bir uygulama için hattınız üzerinden mobil ödeme yaparsanız ücreti faturanıza yansır ve bu ücret nakit ödemedir. Kredi kartınızdan harcama yapmak gibi düşünebilirsiniz. Eğer siz gününde bu ücreti ödemezseniz hattınızda Töhaş geç ödeme bedeli görebilirsiniz.

Aynı şekilde hattınız üzerinden cihaz aldığınızda faturanızı gününde ödemediğinizde hem kredi puanınız düşecek hem de faiz yani töhaş geç ödeme bedeli ödeyeceksiniz.

Töhaş geç ödeme bedeli faturanız bağlı olarak değişmektedir. Nasıl kredi kartınızı gününde ödemediğiniz faizi ödersiniz artık mobil ödeme, cihaz bedeli yada paycell üzerinden yaptığınız ödemelerde her gecikme için töhaş geç tahsilat bedeli ödeyeceksiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Töhaş Geç Tahsilat Bedeli İptal Edilir Mi

Töhaş geç tahsilat bedeli iptal edilmemektedir. Eğer bu hizmeti kullanmak istemiyorsanız hattınızı mobil ödemeye ve paycell hizmetlerine kapatmanız gerekmektedir. Ayrıca hattınız üzerinden hicaz alıp zamanında ödemediğinizde bu ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Turkcell geç tahsilat bedeli yasalar ile düzenlenmiştir. Turkcell hattınızı kullanıp mobil ödeme yapmak, faturaları, para gönderme, İstanbulkart bakiye yükleme ve para gönderip alma işlemi yapılmaktadır. Eğer bu hizmetleri kullanıp faturanızı geç öderseniz Turkcell geç hizmet bedeli ödeyebilirsiniz.

 

Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş Bankacılık Faaliyetlerinde Bulunabilir mi?

Hat üzerinden yapılan cihaz alımı ya da mobil ödeme gibi durumlarda ödemeler düzenli yapılmazsa Turkcell yasal olarak bankacılık faaliyetlerinde bulunma hakkına sahiptir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Turkcell e Hangi Yetkileri vermiştir?

Turkcell e elektronik para transferi, ödemeye aracılık etme, google play ödemeleri, elektronik cihaz satışı ve mobil ödeme hizmetleri ile ilgili yetkiler verilmiştir.

TÖHAŞ Açılımı Nedir?

Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu