Sosyal Medya

Telegram Hesap Açma ve Telegram Hesap Silme

Telegram Hesap İşlemleri

Telegram hesabı nasıl açılır ve Telegram hesabı nasıl silinir; Telefonumuzda kullandığımız uygulamalar sayesinde sağlıklı ve anlık iletişim sağlamaktayız. Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır. Telegram’a gösterilen ilgi her geçen gün artmaya başladı. Peki Telegram Hesap Açma ve Hesap Silme işlemleri nasıl yapılır? Telegram, günden güne popülerliği artan bir uygulama olup hızlı ve güvenilir şekilde mesajlaşma ve arama yapmak isteyen kullanıcılarına güvenliği garanti ediyor.

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır? Whatsapp İnternetsiz Kullanma

Neden Telegram?

Telegram’a telefon numarası ile kayıt olunmasına rağmen telefon numaranızı gizleyerek, sadece kullanıcı adınız ile görüşme yapabilirsiniz. Özellikle veri gizliliğine dikkat eden kullanıcılar, Telegram’ın bu özelliğinden dolayı oldukça memnun. Eğer daha fazla gizlilik istiyorsanız, size özgü olarak geliştirilen “Gizli Sohbet” seçeneği ile kendi kendini yok eden mesajlar, fotoğraflar ve videoları deneyebilirsiniz. Ayrıca uygulamanızı ek bir parola ile kilitleyerek istenmeyen durumları da önleyebilirsiniz. Telegram’ın, kendi sistemi içinde kullandığı bulut desteği ve önbellek yönetimi sayesinde telefon hafızasında oldukça az yer kaplaması kullanıcılarını ekstra memnun ediyor. Telegram hesap açma işlemi nasıl yapılıyor?

Telegram Hesap Açma İşlemi

Eğer daha önce bir Telegram hesabı açmadıysanız ve ilk defa Telegram kullanıcısı olacaksanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekiyor:

 1. Telegram hesap açmak için öncelikle Telegram uygulamasını cep telefonunuza yükleyin.
 2. Sonrasında uygulamayı açarak “Start Messaging” butonuna basın. Bu aşamayı geçtikten yönlendirme sayesinde hesap açma işlemlerini kolaylıkla yapacaksınız.
 3. Bu işlemler için uygulamanın yüklü olduğu cep telefonu numaranızı, Telegram’a girmeniz gerekiyor.
 4. Telegram hesabı açmak için cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek. Bu nedenle gireceğiniz telefon numarasını yazarken doğruluğunu kontrol edin.
 5. Numaranızı girdikten sonra Telegram tarafından, bir mesaj gelecek. Mesajda size verilen kodu, ekrandaki doğrulama alanına yazın.
 6. Doğrulama kodu kontrol edildikten sonra, Telegram’ın telefonunuzda erişebileceği alanları belirleyin, kendi belirlediğiniz gerekli izinleri verin.
 7. Bu adımlardan sonra Telegram hesabınız açılmış olacak.

telegram nedir? telegram özellikleri neler, nasıl kullanılır? i̇şte web girişi

Telegram Kullanıcı Adı Nedir? Nasıl Belirlenir?

Telegram’da, kendi istediğiniz ve herkese açık olan bir kullanıcı adı belirleyin. Belirlediğiniz kullanıcı adı, diğer Telegram kullanıcılarının sizi bu adla bulmasına yardımcı oluyor. Kullanıcı adınızı bulan kişiler, sizin numaranızı bilmeseler dahi size mesaj gönderebiliyor. Eğer bu şekilde bir mesaj almak istemiyorsanız, kullanıcı adı oluşturmayabilirsiniz. “Ayarlar” bölümünden, kullanıcı adınızı belirleyebilirsiniz. Ayrıca sohbet, mesaj ve kullanıcı adlarını aramak için sohbet listesindeki arama kutusunu kullanıyorsunuz.

Telegram Fake ( Sahte ) Bedava Hesap Açma

t.me Nedir ve Nasıl Çalışır?

Kendinize ait olan Telegram kullanıcı adınızı belirledikten sonra, istediğiniz kişilere, size kolaylıkla ulaşmaları için, kendinize ait olan t.me/kullanıcıadı bağlantınızı verebiliyorsunuz. Bu bağlantıyı telefonunda açan herhangi bir kişi, Telegram uygulamasını otomatik olarak açacak ve size direkt olarak mesaj gönderebileceği veya arayabileceği bir sohbet başlatıyor. Telegram kullanıcı adınızı, istediğiniz kişilerle paylaşabilir, kartvizitinize yazabilir veya web sitenize koyarak size kolaylıkla ulaşmalarını sağlıyorsunuz. Bu şekilde, sizin telefon numaranızı bilmeseler bile, Telegram’da sizinle iletişim kurabiliyorlar.

Şunu da unutmayın ki Telegram kullanıcı adı almak zorunda değilsiniz. Telegram’da belirleyeceğiniz kullanıcı adlı, herkesin erişimine açık olduğu ve siz istemeseniz bile bu kullanıcı adı ile herkes size ulaşabileceği için bu konudan rahatsız iseniz kullanıcı adı oluşturmadan da Telegram kullanabiliyorsunuz.

Daha önce belirlediğiniz bir kullanıcı adını silmek 2 adımda mümkün:

 1. Telegram’ın “Ayarlar”bölümüne gidin.
 2. “Kullanıcı adı” kısmını silin ve boş bırakarak kaydedin.

Bu 2 adım, kullanıcı adınızı kaldırır ve artık insanlar sizi bulamaz.

Telegram Hesap Silme İşlemi

Son dönemde popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Telegram, büyük bir kullanıcı kesimi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Siz de Telegram’ı telefonunuza indirdiyseniz ancak bu uygulamadan sıkıldıysanız veya artık kullanmayacaksanız telefonunuzdan bu uygulamayı kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden de internette en çok araştırılan konulardan bir tanesi de “Telegram hesabı nasıl silinir?” konusu oldu.

Telegram uygulamasını silmek ve telefonunuzdan tamamen kaldırmak için, diğer uygulamalarda olduğu gibi uygulamanın ayarlar kısmından bu işlem yapılmıyor. Eğer size ait Telegram hesabını silmek istiyorsanız, “Telegram Hesap Silme” linkine ulaşmanız gerekiyor. “Telegram Hesap Silme İşlemi” işlemi için kullanacağınız link aşağıda size verildi. Telegram hesabınızı silmek için izlemeniz gereken adımlar ise:

 1. Burada size verdiğimiz linkine tıkladığınızda “Telegram Hesap Silme” sayfasına bağlancaksınız.
 2. Sayfa linki için tıklayın.
 3. Bu sayfada, size açılan pencerede telefon numaranızı girmeniz isteniyor. Buraya Telegram hesabınızın kayıtlı olduğun telefon numaranızı girin.
 4. Ardından “Sonraki” butonuna tıklayın.
 5. Butona tıkladıktan sonra cep telefonunuza gelen kodu yeni açılan sayfaya girin.
 6. Bu kodu girip hesap silme işleminizi onaylayın.
 7. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra Telegram hesabınız silinmiş oluyor.
 8. Hesabınız silindikten sonra daha önce attığınız ve aldığınız mesajlar, katıldığınız gruplar ve hesabınızdaki kişiler kesin olarak siliniyor.

Telegram Hesabı Sildikten Sonra Tekrar Açılıyor mu?

Telegram hesap silme işlemi için iki yol var:

Bunlardan ilki, Telegram’ın kendi uygulaması üzerinden yapılıyor ve uygulamanın silinmesi için belli bir süre tanınıyor. Bu süre içerisinde uygulamaya girmez ya da hesabınız üzerinde herhangi bir işlem yapmazsanız kullanıcı hesabınız süre sonunda siliniyor. Eğer Telegram hesap silme işlemini bu yol ile yaparsanız, hesabınızı geri getiremezsiniz. Sonrasında tekrardan Telegram hesabı açmanız gerekiyor.

İkinci yol ise, Telegram hesabınızı yukarıda verdiğimiz link üzerinde silme işlemidir. Bu linke tıklandığında sizden telefon numaranız isteniyor. Telefonunuza bir kod gelir ve kodu girdikten sonra da hesap silme işlemini onaylamış olursunuz. Bu şekilde de kalıcı bir silme işlemi gerçekleşir ve silinmiş olan hesabınıza erişemez ve oradaki verileri geri getiremezsiniz. Yine yeniden bir Telegram hesabı açmanız gerekiyor.

Telegram Hesabı Yeniden Aktif Etme

Eğer Telegram hesabınızı silmediyseniz; sadece uygulamayı telefonunuzdan kaldırdıysanız, hesabınıza ait eski bilgiler kaybolmadan, programı telefonunuza yeniden yükleyerek daha önce açtığınız hesabınıza ulaşabilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra bulunduğunuz ülkeyi seçin. Daha sonrasında cep telefon numaranızı buradaki alana yazın. Telefonunuza gelen kodu girdikten sonra ileri butonuna tıklayın ve eski Telegram hesabınızı yeniden kullanmaya başlayın.

Ayrıca bakınız:

SMS, Whatsapp ve Telegram Sahte (Fake) Numara Alma

Sanal Numara Alma Ücretsiz

 

Telegram Kullanıcı Adı İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kullanıcı adı istemiyorsanız ayarlar bölümünden kullanıcı adını kaldırabilirsiniz.

Telegram Gizli Sohbet Nedir?

Gizli sohbet sayesinde belirlediğiniz süre içerisinde karşı tarafa göndermiş olduğunuz mesaj silinir.

Whatsapp da Profil Gizleme Özelliği Var mı?

Son güncellemeyle birlikte bu özellik aktifleştirilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu